LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRO
Į S A K Y M A S
DĖL MOKSLEIVIŲ NELAIMINGŲ ATSITIKIMŲ TYRIMO, REGISTRAVIMO IR APSKAITOS NUOSTATŲ
2000 m. vasario 11 d. Nr. 113
Vilnius
Vadovaudamasis Nelaimingų atsitikimų darbe tyrimo ir apskaitos nuostatais, patvirtintais Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1994 08 08 nutarimu Nr. 715 „Dėl Nelaimingų atsitikimų darbe tyrimo ir apskaitos nuostatų ir Saugos darbe specialistų tobulinimosi nuostatų patvirtinimo“ (Žin., 1994, Nr. 62-1224),
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo
ministro 2000 02 11 įsakymu Nr. 113
MOKSLEIVIŲ NELAIMINGŲ ATSITIKIMŲ TYRIMO, REGISTRAVIMO IR APSKAITOS NUOSTATAI
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Moksleivių nelaimingų atsitikimų tyrimo, registravimo ir apskaitos nuostatai (toliau – Nuostatai) reglamentuoja lengvų, sunkių ir mirtinų nelaimingų atsitikimų (taip pat ūmių apsinuodijimų), ištikusių švietimo įstaigų moksleivius ugdymo proceso metu (toliau – nelaimingi atsitikimai), tyrimo ir apskaitos tvarką.
2. Nelaimingo atsitikimo tyrimo tikslas yra nustatyti jo aplinkybes, priežastis ir numatyti priemones priežastims šalinti, kad panašūs atsitikimai neįvyktų ateityje, taip pat surašyti reikiamus su nelaimingu atsitikimu susijusius dokumentus.
Švietimo įstaigų vadovai privalo analizuoti nelaimingus atsitikimus ir šalinti traumatizmo priežastis.
3. Nuostatuose vartojamos sąvokos: sauga darbe (darbų sauga), saugos darbe norminiai aktai, darbdavys, darbdavio įgaliotas asmuo, kenksmingi ir pavojingi veiksniai, ūmus apsinuodijimas – apibrėžtos Lietuvos Respublikos žmonių saugos darbe įstatymo 1 ir 67 straipsniuose.
Kitos šiuose Nuostatuose vartojamos sąvokos:
3.1. švietimo įstaiga – nuolat arba su pertraukomis veikianti institucija, pagal atitinkamas programas vykdanti ir organizuojanti ugdymo, mokymo arba savišvietos procesą;
3.2. švietimo įstaigos teritorija – tai žemės plotas (statiniai, želdiniai, vandens telkiniai), pagal žemėtvarkos dokumentus skirtas švietimo įstaigai;
3.3. moksleivis – ikimokyklinės švietimo įstaigos ir vaikų globos namų ugdytinis, bendrojo lavinimo mokyklos moksleivis, profesinės mokymo įstaigos mokinys, aukštesniosios mokyklos studentas, vaikas, poilsiaujantis vasaros poilsio stovykloje;
3.4. užsiėmimas – pamoka, paskaita, laboratoriniai ir praktikos darbai, sporto ir sportinės-techninės varžybos, sveikatingumo ir kiti nustatyta tvarka vykdomi renginiai;
3.6. lengvas nelaimingas atsitikimas – įvykis, kurio metu moksleivis buvo traumuotas ir neteko galimybės bent vieną dieną lankyti švietimo įstaigos, tačiau nepriskiriamas prie sunkių;
3.7. sunkus nelaimingas atsitikimas – įvykis, kurio metu moksleivis patiria gyvybei pavojingą arba sunkų kūno sužalojimą (traumą) ar sveikatos sutrikimą;
3.8. mirtinas nelaimingas atsitikimas – įvykis, kurio metu nuo patirtų traumų moksleivis mirė įvykio vietoje arba dėl šių pasekmių – per vienerius metus;
3.10. nelaimingo atsitikimo aplinkybės – sąlygos (užsiėmimo vieta, užsiėmimo aplinka, mokymo priemonės, darbo ir poilsio organizavimas ir kt., taip pat nukentėjusiojo bei kitų asmenų veiksmai arba neveikimas ar jų sveikatos būklė, galėję turėti įtakos nelaimingam atsitikimui), susidariusios įvykio metu ar lėmusios nelaimingą atsitikimą;
3.11. nelaimingo atsitikimo priežastys – užsiėmimų vietos, mokymo priemonių, užsiėmimų aplinkos, ugdymo sąlygų ir norminių teisės aktų reikalavimų neatitikimas; užsiėmimų organizavimo, darbo ir poilsio režimų pažeidimai; moksleivių neapmokymas saugiai atlikti užduotis; padaryti saugos darbe norminių teisės aktų pažeidimai, sveikatos būklė ir kt. veiksniai, dėl kurių moksleivis patiria traumą ar kitą sveikatai žalingą poveikį.
4. Šie Nuostatai taikomi:
4.1. visoms valstybinėms, savivaldybių ir nevalstybinėms švietimo įstaigoms (išskyrus aukštąsias mokyklas);
5. Nelaimingiems atsitikimams, įvykusiems ugdymo procese, tirti gali būti kviečiami valstybiniai darbo inspektoriai, valstybinių tarnybų atstovai švietimo įstaigų ir atitinkamų tarnybų vadovų susitarimu.
6. Ištyrus nelaimingą atsitikimą, surašomi U (nelaimingo atsitikimo ugdymo procese) formos aktai (1 priedas).
7. Nelaimingo atsitikimo tyrimo rezultatai surašomi U formos akte, jei nelaimingas atsitikimas įvyksta moksleiviui:
7.1. pamokų, paskaitų, sporto varžybų, žaidimų, pertraukų, papildomojo ugdymo renginių metu nepriklausomai nuo to, ar jie buvo organizuoti švietimo įstaigoje, ar už jos ribų;
7.2. papildomojo ugdymo renginiuose poilsio, švenčių ir atostogų dienomis, jeigu šiems renginiams vadovavo švietimo įstaigos darbuotojas arba asmuo, paskirtas švietimo įstaigos vadovo įsakymu;
7.3. mokymo planuose (programose) numatyto darbinio mokymo ir profesinio rengimo, gamybinės praktikos metu švietimo įstaigoje arba jai priklausančioje teritorijoje;
7.4. dirbant švietimo įstaigos pagalbiniame ūkyje, mokymo bandymų sklypuose, stovyklose, esančiose švietimo įstaigos teritorijoje;
8. Nelaimingi atsitikimai, esant 7 punkte išvardytoms aplinkybėms, įskaitant ir tuos atvejus, kai moksleiviai pažeidžia drausmę, laikomi susijusiais su ugdymo procesu ir yra tiriami bei apskaitomi.
9. Nelaimingo atsitikimo tyrimo U formos aktas nesurašomas, jei nustatoma, kad nelaimingas atsitikimas įvyko:
9.2. žaidžiant sportinius žaidimus ar atliekant kitą veiklą, kurioje dalyvaujama be švietimo įstaigos sutikimo;
9.3. dėl to, kad norėta tyčia susižaloti arba nusižudyti (tik pilnamečiams moksleiviams ir vadovaujantis medicinos įstaigos išvada);
10. 9 punkte nurodytomis aplinkybėmis įvykusių nelaimingų atsitikimų tyrimą komisija nutraukia ir U formos aktų nerašo, tačiau surašomas laisvos formos aktas.
11. Nelaimingas atsitikimas, apie kurį nukentėjusysis, vaiko teisėti atstovai arba įvykio liudytojas nustatyta tvarka nepranešė švietimo įstaigos vadovui, ištiriamas, gavus nukentėjusiojo arba jo interesams atstovaujančiojo asmens prašymą, ne vėliau kaip per 14 kalendorinių dienų nuo prašymo gavimo dienos.
Šiais atvejais klausimas dėl U arba laisvos formos akto surašymo sprendžiamas visapusiškai patikrinus duomenis apie įvykusį nelaimingą atsitikimą, atsižvelgiant į visas aplinkybes, medicinos įstaigos išvadą apie traumos pobūdį ir galimą sužalojimo priežastį, taip pat liudytojų parodymus ir kitus įrodymus.
II. PRANEŠIMAI APIE NELAIMINGUS ATSITIKIMUS
12. Moksleivis, nukentėjęs nelaimingo atsitikimo metu (jeigu jis pajėgia tai padaryti), privalo pranešti užsiėmimo vadovui, mokyklos vadovybei. Švietimo įstaigos darbuotojas ar moksleivis, matę nelaimingą atsitikimą ar apie jį sužinoję, nedelsdami suteikia pirmąją pagalbą nukentėjusiajam ir praneša apie įvykį švietimo įstaigos vadovui ar už šį barą atsakingam darbuotojui.
Nukentėjusiojo moksleivio tėvai, vaiko globėjai ir kiti asmenys turi teisę apie nelaimingą atsitikimą pranešti švietimo įstaigos vadovui.
13. Įvykus sunkiam ar mirtinam nelaimingam atsitikimui, švietimo įstaigos vadovas (jo įgaliotas asmuo) nedelsdamas, bet ne vėliau kaip per valandą po įvykio, privalo faksu, telefonograma ar kitomis priemonėmis pranešti pagal pranešimo formą (šių Nuostatų 2 priedas) nukentėjusiojo vardą, pavardę, įvykio vietą, laiką, adresą:
14. Įvykio vieta ir įrenginių būklė iki tol, kol nelaimingas atsitikimas bus pradėtas tirti, turi išlikti tokia, kokia buvo nelaimingo atsitikimo metu. Jei kyla grėsmė kitiems žmonėms, jie iš įvykio vietos išvedami, o įvykio vietoje daromi pakeitimai įforminami aktu.
15. Apie nelaimingus atsitikimus, susijusius su apsinuodijimais ir staigiais susirgimais, švietimo įstaigos vadovas ne vėliau kaip per valandą privalo pranešti ir tos vietovės Valstybinės higienos inspekcijos teritoriniams padaliniams.
16. Jeigu nelaimingas atsitikimas įvyko dėl to, kad griuvo statiniai, švietimo įstaigos vadovas apie tai privalo pranešti ir apskrities viršininko administracijos Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos tarnybai, kurios išvados per 20 dienų pateikiamos nelaimingo atsitikimo tyrimo komisijai ir pridedamos prie nelaimingo atsitikimo tyrimo medžiagos.
III. NELAIMINGO ATSITIKIMO TYRIMO KOMISIJOS SUDARYMAS IR JOS DARBO TVARKA
18. Lengvą nelaimingą atsitikimą tiria dvišalė komisija, švietimo įstaigos vadovo įsakymu sudaryta iš vadovo įgaliotojo darbuotojo ir teisėto moksleivio atstovo.
19. Sunkius ir mirtinus nelaimingus atsitikimus tiria trišalė komisija, sudaryta iš Valstybinės švietimo inspekcijos atstovo (komisijos pirmininkas), švietimo įstaigos, kurioje įvyko nelaimingas atsitikimas, įgaliotojo atstovo ir nukentėjusiojo teisėto atstovo.
20. Nelaimingo atsitikimo, kurio metu sunkiai nukentėjo arba žuvo 2 – 4 moksleiviai, tyrimo komisiją skiria švietimo įstaigos steigėjas – ministerijos, apskrities, savivaldybės ir kt. administracija (komisijos sudėtyje turi būti apskrities viršininko administracijos Valstybinės švietimo inspekcijos inspektorius) atsižvelgdama į tai, kam švietimo įstaiga yra pavaldi.
21. Jei nelaimingo atsitikimo metu sunkiai nukentėjo arba žuvo 5 ir daugiau moksleivių, komisiją sudaro ir tyrimo trukmę nustato Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministras.
22. Lengvą nelaimingą atsitikimą tirianti dvišalė komisija surašo aktą ne vėliau kaip per 7 kalendorines dienas nuo nelaimingo atsitikimo (išskyrus 24 punkte nurodytus atvejus).
23. Sunkaus ir mirtino nelaimingo atsitikimo tyrimo trukmė – ne daugiau kaip 15 kalendorinių dienų. 24 punkte nurodytais atvejais tyrimas turi būti baigiamas per 7 kalendorines dienas, gavus atitinkamos valstybinės tarnybos tyrimo medžiagą. Švietimo ir mokslo ministerija, apskrities ar savivaldybės administracija, atsižvelgdama į tyrimo sudėtingumą, gali pratęsti tyrimo laiką.
24. Jei nelaimingas atsitikimas įvyksta dėl geležinkelio, vandens, oro transporto, automobilių, traktorių ir kitų savaeigių mašinų eismo saugumo taisyklių pažeidimų, U formos aktas surašomas remiantis atitinkamų valstybinių tarnybų, kontroliuojančių eismo saugą, išvadomis, kurios turi būti pateikiamos norminių aktų nustatyta tvarka.
25. Nelaimingą atsitikimą, įvykusį moksleiviui ne švietimo įstaigoje, o įmonėje, į kurią pagal susitarimą jis atvyko dirbti iš švietimo įstaigos, tiria įmonės, kurioje įvyko šis nelaimingas atsitikimas, komisija pagal jos vadovo įsakymą, vadovaudamasi „Nelaimingų atsitikimų, susijusių su darbu, tyrimo ir apskaitos nuostatais“. Tiriant šiuos nelaimingus atsitikimus, komisijos darbe turi dalyvauti švietimo įstaigos vadovo įgaliotas atstovas, kuriam įteikiama akto kopija. Šį nelaimingą atsitikimą registruoja ir apskaito įmonė.
26. Visi nelaimingi atsitikimai, įforminti U formos aktu, turi būti įregistruoti švietimo įstaigoje nelaimingų atsitikimų registracijos žurnale (4 priedas).
27. Švietimo įstaigos vadovas arba jos steigėjas (priklausomai nuo švietimo įstaigos finansinio savarankiškumo) privalo sudaryti komisijai tinkamas sąlygas:
27.2. atlikti techninius skaičiavimus, laboratorinius tyrimus, bandymus ir kitus darbus, reikalingus nelaimingam atsitikimui ištirti;
27.3. nufotografuoti objektą, nelaimingo atsitikimo vietą, pateikti kitą vaizdinę (grafinę) dokumentaciją;
28. Nelaimingą atsitikimą tiriantys komisijos nariai turi teisę gauti įstaigos, kurioje įvyko nelaimingas atsitikimas, darbuotojų, liudytojų žodinius ar rašytinius paaiškinimus ir pasiaiškinimus dėl nelaimingo atsitikimo.
30. Nelaimingo atsitikimo tyrimo išlaidas, susijusias su 27 punkte nurodytais darbais, apmoka švietimo įstaiga ar jos steigėjas (priklausomai nuo švietimo įstaigos finansinio savarankiškumo).
IV. LENGVŲ NELAIMINGŲ ATSITIKIMŲ TYRIMAS
32. Komisija turi atlikti nelaimingo atsitikimo tyrimą, t. y. išklausyti liudytojų, darbuotojų paaiškinimus, o prireikus gauti jų rašytinius paaiškinimus ir pasiaiškinimus bei ekspertų išvadas, nukentėjusiojo (esant galimybei) rašytinį paaiškinimą, medicinos įstaigos pažymą apie traumos pobūdį, sunkumą, taip pat išnagrinėti kitą su įvykiu susijusią medžiagą ir nustatyti aplinkybes bei priežastis, kas ir kokių norminių aktų reikalavimus pažeidė.
33. Surašyti 4 egzempliorius U formos aktų ir juos bei tyrimo medžiagą perduoti įstaigos vadovui. Nelaimingą atsitikimą tirianti komisija nustato, kokią papildomą tyrimo medžiagą kiekvienu konkrečiu atveju reikia pridėti. Aktai 24 punkte numatytais atvejais surašomi ne vėliau kaip per tris dienas nuo išvadų gavimo.
Nelaimingo atsitikimo metu nukentėjus dviem ir daugiau moksleivių, U formos aktas surašomas kiekvienam nukentėjusiajam atskirai.
34. Švietimo įstaigos vadovas, gavęs nelaimingo atsitikimo medžiagą, privalo:
34.1. pasirašyti U formos aktą. Jeigu švietimo įstaigos vadovas nesutinka su komisijos išvadomis, jis gali savo nuomonę išdėstyti raštu ir prašyti steigėjo organizuoti pakartotinį tyrimą;
34.2. ne vėliau kaip per tris kalendorines dienas nuo U formos akto surašymo po vieną egzempliorių paskirstyti taip: steigėjui, apskrities viršininko administracijos švietimo padaliniui, nukentėjusiajam arba jo interesams atstovaujančiam asmeniui, o vieną akto egzempliorių su tyrimo medžiaga palikti švietimo įstaigoje.
V. SUNKIŲ IR MIRTINŲ NELAIMINGŲ ATSITIKIMŲ TYRIMAS
36. Šiame skyriuje reglamentuota sunkių nelaimingų atsitikimų ir nelaimingų atsitikimų, dėl kurių padarinių nukentėjusysis mirė, tyrimo tvarka.
37. Nustatytos formos išvadą apie traumos sunkumą, gavusi švietimo įstaigos prašymą raštu, norminių aktų nustatytais terminais pateikia nukentėjusįjį gydanti gydymo įstaiga.
38. Sunkius ir mirtinus nelaimingus atsitikimus tirianti komisija turi išklausyti liudytojų, darbuotojų paaiškinimus, o prireikus gauti jų rašytinius paaiškinimus ir pasiaiškinimus, nukentėjusiojo (esant galimybei) rašytinį paaiškinimą, medicinos įstaigos pažymą apie traumos pobūdį, sunkumą, taip pat išnagrinėti kitą su įvykiu susijusią medžiagą ir nustatyti aplinkybes bei priežastis, kas ir kokių norminių aktų reikalavimus pažeidė.
40. Sunkaus ir mirtino nelaimingo atsitikimo tyrimo medžiagą sudaro:
40.4. medicinos įstaigos išvados apie nukentėjusiojo sužalojimo pobūdį, mirties priežastis, kraujo intoksikaciją;
41. Sunkių ir mirtinų nelaimingų atsitikimų tyrimo aktai su tyrimo medžiagos patvirtintomis kopijomis ne vėliau kaip per 5 kalendorines dienas nuo tyrimo pabaigos pateikiami:
42. Švietimo įstaigos vadovas privalo švietimo įstaigos steigėją ne vėliau kaip per mėnesį nuo tos dienos, kai pasibaigia U formos akte nurodytų priemonių įvykdymo laikas, informuoti apie priemonių nelaimingo atsitikimo priežastims šalinti įvykdymą.
43. Kai nukentėjusysis, jo interesams atstovaujantis asmuo ar steigėjas nesutinka su tyrimo komisijos išvadomis arba kai steigėjas nustato, kad sunkus ar mirtinas nelaimingas atsitikimas ištirtas neteisingai ar nepakankamai, komisiją sudariusi institucija skiria pakartotinį tyrimą, nurodydama jo trukmę. Pakartotiniam tyrimui atlikti skiriamas kitas komisijos pirmininkas. Pakartotinio tyrimo akte turi būti nurodyta, kokios nepagristos, neteisingos išvados buvo pirmojo tyrimo akte, ir surašomas laisvos formos aktas. Pakartotinio tyrimo medžiaga pateikiama steigėjui, kuris ją įvertina ir nustato, ar pakartotinis tyrimas atliktas tinkamai. Jei pakartotinio tyrimo išvados nepagrįstos ar neatitinka norminių teisės aktų reikalavimų, steigėjas privalo pareikalauti iš tos pačios komisijos klaidas ištaisyti. Steigėjas pakartotinio tyrimo medžiagą paskirsto 41 punkto 1, 3, 4, 5 papunkčiuose nurodyta tvarka.
VI. NELAIMINGŲ ATSITIKIMŲ APSKAITA IR AKTŲ SAUGOJIMAS
44. Visi nelaimingi atsitikimai, kuriems surašyti U formos aktai, turi būti registruojami švietimo įstaigos nelaimingų atsitikimų registracijos žurnale (šių Nuostatų 4 priedas).
45. Lengvų nelaimingų atsitikimų tyrimo medžiaga ir aktai saugomi 55 metus, o sunkių ir mirtinų – 85 metus švietimo įstaigoje, kurioje įregistruotas nelaimingas atsitikimas.
VII. ATSAKOMYBĖ
47. Švietimo įstaigų vadovams ir už saugą darbe atsakingiems darbuotojams, pagal jiems pavestus darbo barus pažeidusiems šių Nuostatų reikalavimus, gali būti taikoma įstatymais nustatyta drausminė, administracinė, baudžiamoji atsakomybė (atsižvelgus į pažeidimų pobūdį ir svarbą).
SUDERINTA
Lietuvos Respublikos
vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius
M. Pluktas
2000 01 26
______________
Patvirtinta
Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo
ministro 2000 02 11 įsakymu Nr. 113
Nuostatų 1 priedas
U forma
Aktas Nr.
Dėl nelaimingo atsitikimo (lengvo, sunkaus, mirtino) ______________________________ ugdymo
(įrašyti)
procese __________________________________________________
(kam: vardas, pavardė)
1. Švietimo įstaigos, kurios moksleivis nukentėjo, pavadinimas __________________________
________________________________________________________________________________
2. Švietimo įstaigos vadovas________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(pareigos, vardas, pavardė, asmens kodas)
2.1. Saugos darbe klausimais atestuotas, neatestuotas, nereikėjo ____________________________
(užrašyti)
atestavimo data: _____ m. _________ mėn. ______ d.
3. Nukentėjusysis_________________________________________________________________
(vardas, pavardė, asmens kodas)
3.3. Draudimo įstaiga, kurioje nukentėjusysis apdraustas __________________________________
(pavadinimas, adresas, telefonas, faksas)
3.4. Mokosi, ugdosi, stovyklauja klasėje, grupėje (įrašyti) _________________________________
________________________________________________________________________________
3.6. Nelaimingo atsitikimo metu nukentėjusiojo amžius užsiėmimą atitiko, neatitiko, nereglamentuojamas (įrašyti)__________________________________________________________________________
3.7. Sveikata užsiėmimams, kurio metu įvyko nelaimė, patikrinta, nepatikrinta, nereikėjo (reikalingą žodį įrašyti)__________________________________________________________________________
4. Nelaimingas atsitikimas įvyko ________ m. ____________________ mėn. ____ d.
4.1. Nelaimingas atsitikimas įvyko nuo užsiėmimų pradžios _______________________________
(įrašyti valandomis)
4.3. Pirmosios medicinos pagalbos suteikimo įvykio vietoje laikas valandomis ir minutėmis
ir kas ją suteikė (įrašyti) ____________________________________________________________
4.5. Įstaiga, kuri suteikė specialiąją medicinos pagalbą, pavadinimas, adresas, telefonas __________
5. Užsiėmimas, kurį vedant įvyko nelaimingas atsitikimas ______________________________
(pavadinimas, numatytas: mokymo ir renginių planuose,
________________________________________________________________________________
paskirtas vadovo įsakymu, be vadovo žinios)
5.1. Užsiėmimo vadovas ____________________________________________________________
(pareigos, kvalifikacinė kategorija, vardas, pavardė, asmens kodas)
5.3. Užsiėmimų vadovo atsakomybė įteisinta tai suderinus su juo ___________________________
________________________________________________________________________________
(kaip įteisinta: dokumento pavadinimas, Nr., įsigaliojimo data, punkto ištrauka)
6. Nelaimingo atsitikimo vieta ______________________________________________________
________________________________________________________________________________
(pavadinimas, adresas)
7. Nelaimingo atsitikimo liudytojai __________________________________________________
________________________________________________________________________________
(pareigos, vardai, pavardės, namų adresai, telefonai)
8. Nelaimingo atsitikimo aplinkybės: ________________________________________________
________________________________________________________________________________
9. Nukentėjusįjį traumavę veiksniai: ________________________________________________
________________________________________________________________________________
10. Nelaimingo atsitikimo priežastys: ________________________________________________
________________________________________________________________________________
11. Asmenys, pažeidę norminių teisės aktų reikalavimus: _______________________________
________________________________________________________________________________
12. Priemonės tokiems ir panašiems nelaimingiems atsitikimams išvengti
Eil. Nr. |
Priemonės pavadinimas |
Įvykdymo terminas |
Žyma apie įvykdymą |
1 |
2 |
3 |
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13. Nelaimingo atsitikimo tyrimas: pradėtas: _____ m. _______________ mėn. ___ d. ______val.
baigtas: _____ m. _______________ mėn. _____ d. _______val.
Pirmininkas _____________________________________________________________________
(pareigos, parašas, vardas, pavardė, tel. Nr. - pildoma sunkaus, mirtino ar grupinio nelaimingo atsitikimo atveju)
Įstaigos vadovo atstovas ___________________________________________________________
(pareigos, parašas, vardas, pavardė, tel. Nr. – pildoma visais atvejais)
Nukentėjusiojo atstovas ___________________________________________________________
(pareigos (giminystė), parašas, vardas, pavardė, tel. Nr. – pildoma visais atvejais)
Tyrime dalyvavo: ________________________________________________________________
(pareigos (giminystė), parašai, vardai, pavardės, tel. Nr.)
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Patvirtinta
Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo
ministro 2000 02 11 įsakymu Nr. 113
Nuostatų 2 priedas
PRANEŠIMAS
apie nelaimingą atsitikimą
Įvykis sunkus, mirtinas, grupinis(pabraukti). Patikslinta ___________________________________
(data, prasmė)
2. Nukentėjo _____________________________________________________________________
(klasė ar grupė, vardas, pavardė, gimimo data)
7. Švietimo įstaigos vadovas _________________________________________________________
(vardas, pavardė, telefonas, faksas)
8. Pranešimą perdavė ______________________________________________________________
(asmens, perdavusio pranešimą, pareigos, vardas, pavardė, telefonas)
Patvirtinta
Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo
ministro 2000 02 11 įsakymu Nr. 113
Nuostatų 3 priedas
PRANEŠIMAS
apie nelaimingo atsitikimo padarinius nukentėjusiajam
________________________________________________________________________________
(vardas, pavardė)
besimokančiam (ugdomam) _________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(švietimo įstaigos pavadinimas, klasė, grupė)
Nelaimingo atsitikimo padariniai: pasveiko, nustatytas invalidumas, mirtinas nelaimingas atsitikimas (reikiamą teiginį įrašyti) ____________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Diagnozė pagal gydymo įstaigos pažymą |
Atleistas nuo švietimo įstaigos lankymo (nuo kurio iki kurio laiko) |
Švietimo įstaiga nelankyta (nurodyti dienų skaičių, išskyrus poilsio dienas, atostogas) |
|
|
|
Švietimo įstaigos vadovas ___________________________
(vardas, pavardė) (parašas)
Data ___________________
______________
Patvirtinta
Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo
ministro 2000 02 11 įsakymu Nr. 113
Nuostatų 4 priedas
________________________________________________________________________________
(švietimo įstaigos pavadinimas)
MOKSLEIVIŲ NELAIMINGŲ ATSITIKIMŲ REGISTRACIJOS ŽURNALAS
Eil. Nr. |
Nelaimingo atsitikimo data |
Nelaimingo atsitikimo rūšis (lengvas, sunkus, mirtinas) |
Akto forma U Nr. |
Nukentėjusiojo vardas, pavardė, gimimo data, klasė, grupė |
Nelaimingo atsitikimo vieta |
Nelaimingo atsitikimo priežastys |
Diagnozė (mirties priežastis) |
Nelaimingo atsitikimo aplinkybės ir padariniai, laikino nedarbingumo trukmė |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|