LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJA

 

Į S A K Y M A S

DĖL LEIDIMŲ SISTEMOS VEIKLOS, VYKDANT „ASMENS BEI TURTO SAUGOS NUOSTATUS“

 

1993 m. rugpjūčio 31 d. Nr. 673

Vilnius

 

 

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1993 m. kovo 12 d. nutarimu Nr. 160 „Dėl asmens bei turto saugos nuostatų“ patvirtinimo, -

ĮSAKAU:

1. Patvirtinti instrukciją „Dėl asmens bei turto saugotojų, saugos tarnybų ir saugos struktūrinių padalinių veiklos“ (pridedama).

2. Instrukcija įsigalioja nuo 1993 m. rugsėjo 15 d.

3. Įsakymo vykdymo kontrolę pavesti Policijos departamento Viešosios policijos valdybai.

 

 

 

MINISTRAS GENEROLAS                                                                                  R. VAITEKŪNAS


 

PRIEDAS

prie LR VRM

1993 m. rugpjūčio 31 d. Nr. 673

Asmens bei turto saugotojų, saugos

tarnybų ir saugos struktūrinių

padalinių veiklos

 

INSTRUKCIJA

 

1. Bendrieji nuostatai

 

1.1. Vadovaujantis 1993 m. kovo 12 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu Nr. 160 patvirtintais „Asmens bei turto saugos nuostatais“ Vidaus reikalų ministerija turi teisę išduoti, pratęsti ir anuliuoti licencijas asmens bei turto saugotojams, saugos tarnyboms ir saugos struktūriniams padaliniams.

1.1.1. Vidaus reikalų ministerija kontroliuoja asmens bei turto saugotojų, saugos tarnybų ir saugos struktūrinių padalinių veiklą, pildo jų registrą.

1.1.2. Vidaus reikalų ministerija nustato asmens bei turto saugotojų, saugos tarnybų ir saugos struktūrinių padalinių darbuotojų naudojamų specialiųjų priemonių sąrašą, jų įsigijimo, apskaitos, saugojimo ir panaudojimo tvarką.

1.1.3. Vidaus reikalų ministerija nustato leidimų išdavimo asmens bei turto saugotojams, saugos tarnyboms ir saugos struktūriniams padaliniams ginklams ir šaudmenims įsigyti tvarką, taip pat jų saugojimo, apskaitos, nešiojimo, pervežimo ir panaudojimo tvarką.

1.1.4. Vidaus reikalų ministerija išduoda leidimus asmens bei turto saugotojams, saugos tarnyboms ir saugos struktūriniams padaliniams šaunamųjų ginklų ir šaudmenų įsigijimui, kartu su teritoriniais policijos komisariatais kontroliuoja jų saugojimą, apskaitą, nešiojimą ir pervežimą.

1.1.5. Vidaus reikalų ministerija asmens bei turto saugotojams, saugos tarnyboms ir saugos struktūriniams padaliniams neišduoda licencijų užsiimti asmens bei turto sauga „Asmens bei turto saugos nuostatuose“ numatytais atvejais ir apie tai raštiškai informuoja pareiškėją, nurodydama neišdavimo priežastį.

1.1.6. Vidaus reikalų ministerija ir teritoriniai policijos komisariatai, nustatę ginklų ir specialiųjų priemonių laikymo, apskaitos ir išdavimo pažeidimus, reikalauja juos pašalinti, o esant reikalui, užplombuoja ginklų ir specialiųjų priemonių saugyklas, arba juos išima ir laiko policijos komisariatuose iki sprendimo priėmimo.

1.1.7. Vidaus reikalų ministerija teikia pasiūlymus saugos tarnybų ir saugos struktūrinių padalinių vadovams atleisti iš pareigų asmenis, atsakingus už ginklų ir specialiųjų priemonių laikymą, apskaitą ir išdavimą, pažeidinėjančius šioje instrukcijoje nustatytą tvarką.

1.1.8. Vidaus reikalų ministerija nustato išdavimo tvarką ir išduoda leidimus asmens bei turto saugotojams, saugos tarnybų ir saugos struktūrinių padalinių darbuotojams ginklų ir specialiųjų priemonių nešiojimui, o taip pat anuliuoja šiuos leidimus.

1.1.9. Asmens bei turto saugotojai, saugos tarnybos steigėjai ir šių tarnybų darbuotojai, taip pat įmonių, įstaigų, organizacijų saugos struktūrinių padalinių vadovai ir darbuotojai savo veikloje vadovaujasi LR Konstitucija, LR įmonių įstatymu, LR valstybinių įmonių įstatymu, kitais LR įstatymais, LR Vyriausybės nutarimais, normatyviniais aktais, asmens bei turto saugos nuostatais ir šia instrukcija.

 

2. Licencijų išdavimo asmens bei turto saugotojams, saugos tarnyboms ir saugos struktūriniams padaliniams užsiimti asmens bei turto sauga, tvarka

 

2.1. Licencija, tai vadovaujantis Vyriausybės nutarimu ir šia instrukcija Vidaus reikalų ministerijos išduotas leidimas užsiimti klientų gyvenamojo būsto, kilnojamojo ir nekilnojamojo turto, komercinių ir technologinių paslapčių, nusikalstamo kėsinimosi į klientų gyvybę ir sveikatą, apsauga.

2.1.1. Licencija išduodama 3 metų laikotarpiui, per mėnesį laiko nuo dokumentų pateikimo.

2.1.2. Asmens bei turto saugą gali vykdyti:

a) asmens bei turto saugotojas;

b) saugos tarnyba;

c) saugos struktūrinis padalinys.

2.1.3. Įformindamas veiklą saugos srityje, asmens bei turto saugotojas (fizinis asmuo) teritoriniam policijos komisariatui pateikia:

a) nustatytos formos prašymą (priedas Nr. 1);

b) anketinius duomenis (priedas Nr. 2);

c) duomenis apie ankstesnę darbinę veiklą;

d) užpildytą asmens privalomo sveikatos tikrinimo kortelę (med. apsk. forma Nr. 049/a) su galutine išvada apie tinkamumą užsiimti asmens, turto sauga;

e) dvi foto nuotraukas 3x4;

f) duomenis apie reikalingus šaunamuosius ginklus, specialiąsias priemones ir numatomą jų panaudojimą;

g) veiklos reglamentą.

2.1.4. Įformindamas veiklą saugos srityje saugos tarnybos steigėjas teritoriniam policijos komisariatui pateikia:

a) 2.1.3 punkte nurodytus dokumentus;

b) numatomą saugos darbuotojų skaičių.

2.1.5. Pageidaujančios įsteigti saugos struktūrinį padalinį įmonės, įstaigos, organizacijos vadovas teritoriniam policijos komisariatui pateikia:

a) nustatytos formos prašymą (priedas Nr. 1);

b) duomenis apie numatomus saugoti objektus, nurodant numatomų saugos darbuotojų skaičių;

c) duomenis apie reikalingus šaunamuosius ginklus, spec. priemones ir jų panaudojimą;

d) įmonės, įstaigos, organizacijos registracijos pažymėjimo ir įstatų nuorašus;

e) veiklos reglamentą;

f) nurodo paskirtą struktūrinio padalinio vadovą ir pateikia apie jį duomenis, nurodytus 2.1.3 punkte b, c, d, e dalyse.

 

PASTABA:

Nevalstybinių įmonių, įstaigų, organizacijų vadovai papildomai pateikia savo anketinius duomenis.

2.1.6. Asmens bei turto saugotoju, saugos tarnybos ar saugos struktūrinio padalinio darbuotoju gali būti Lietuvos Respublikos pilietis, sulaukęs 25 metų amžiaus ir turintis Lietuvos Respublikos piliečio pasą. Asmuo, užtikrinantis komercinių ir technologinių paslapčių apsaugą, privalo turėti 5 metų teisinio darbo stažą.

2.1.7. Teritorinis policijos komisariatas, gavęs prašymą dėl licencijos išdavimo, atlieka patikrinimą:

a) patikrina asmens teistumą;

b) ar asmuo nebuvo baustas administracinėmis nuobaudomis;

c) ar asmuo neįrašytas į policijos profilaktines įskaitas;

d) ar nėra kitos asmenį kompromituojančios medžiagos.

2.1.8. Teritoriniai policijos komisariatai patikrinimą atlieka ir pareiškėjo pateiktus dokumentus bei patikrinimo medžiagą su išvada dėl sutikimo užsiimti asmens bei turto sauga, patvirtintą policijos komisariato vadovo, pristato į VRM PD Viešosios policijos valdybą per 20 dienų nuo dokumentų gavimo.

2.1.9. Vidaus reikalų ministerija ir teritoriniai policijos komisariatai turi teisę rinkti operatyvinę medžiagą apie asmenis, pareiškusius norą užsiimti asmens bei turto sauga.

2.1.10. Saugos tarnybos steigėjas ir asmens bei turto saugotojas, gavęs Vidaus reikalų ministerijos licenciją užsiimti asmens bei turto sauga, per 10 dienų privalo šią veiklą įregistruoti Ekonomikos ministerijoje. Neįregistravus minėtos veiklos, licencija anuliuojama.

2.2. Licencijas išduoda Vidaus reikalų ministerijos Policijos departamento Generalinis komisaras (priedas Nr. 3).

2.2.1. Sprendimas dėl licencijos išdavimo priimamas per 30 dienų nuo dokumentų pateikimo dienos. Neigiamas sprendimas ne vėliau kaip per 15 dienų nuo sprendimo priėmimo dienos gali būti apskųstas Vidaus reikalų ministrui. Ministro sprendimas yra galutinis ir neapskundžiamas.

2.2.2. Saugos struktūrinis padalinys gali saugoti tik savo įmonės, įstaigos, organizacijos turtą.

2.3. Draudžiama būti asmens bei turto saugotoju, saugos tarnybos steigėju, saugos tarnybos ar saugos struktūrinio padalinio darbuotoju:

2.3.1. Asmenims, esantiems policijos profilaktinėje įskaitoje.

2.3.2. Asmenims, esantiems gydymo įstaigų įskaitoje dėl psichinės ligos ar sutrikimo, alkoholizmo, narkomanijos.

2.3.3. Ribotai veiksniems asmenims.

2.3.4. Asmenims, kuriems yra iškelta baudžiamoji byla.

2.3.5. Asmenims, kurie atlieka bausmę, arba kuriems saugos veikla draudžiama teismo nuosprendžiu.

2.3.6. Anksčiau teistiems asmenims.

2.3.7. Asmenims, kurie metų laikotarpyje du ar daugiau kartų bausti administracinėmis nuobaudomis.

2.3.8. Asmenims, dirbantiems valstybinės valdžios ar valdymo institucijose.

2.3.9. Buvusiems asmens bei turto saugotojams, jeigu po jų licencijos anuliavimo nėra praėję dveji metai.

2.3.10. Saugos tarnybos bei struktūrinio padalinio darbuotojams, atleistiems iš darbo dėl darbo drausmės pažeidimo, jeigu nuo atleidimo iš darbo nėra praėję dveji metai.

2.3.11. Advokatams ir notarams.

2.4. Asmens bei turto saugotojo licencija anuliuojama šiais atvejais (priedas Nr. 7):

2.4.1. Asmens bei turto saugotojui mirus.

2.4.2. Pripažinus asmens bei turto saugotoją nežinia kur esančiu arba mirusiu.

2.4.3. Asmens bei turto saugotojui netekus Lietuvos Respublikos pilietybės.

2.4.4. Atsiradus šios instrukcijos 2.3–2.3.11 punktuose nurodytoms priežastims (išskyrus numatytąją 2.3.4 punkte, jeigu baudžiamoji byla nutraukiama arba priimamas išteisinamasis nuosprendis).

2.4.5. Asmens bei turto saugotojui pažeidus šią instrukciją, asmens bei turto saugos nuostatus, įmonės įstatus ar veiklos reglamentą, kitus normatyvinius aktus.

2.4.6. Asmens bei turto saugotojui vykdant saugą asmenų, kurių veikla prieštarauja Lietuvos Respublikos įstatymams.

2.4.7. Asmens bei turto saugotojui praradus asmens pažymėjimą.

2.5. Saugos tarnybos licencija anuliuojama šiais atvejais:

2.5.1. Bankrutavus saugos tarnybos steigėjui.

2.5.2. Saugos tarnybai nesilaikant savo įstatų ar veiklos reglamento.

2.5.3. Saugos tarnybos steigėjui arba jos darbuotojams pažeidus šią instrukciją, asmens bei turto saugos nuostatus ar kitus normatyvinius aktus.

2.6. Tiek asmens bei turto saugotojo, tiek saugos tarnybos licencija gali būti anuliuojama saugotojui ar steigėjui pateikus raštišką prašymą.

2.7. Saugos struktūrinio padalinio licencija anuliuojama likvidavus įmonę, įstaigą, organizaciją arba įmonės, įstaigos, organizacijos vadovui pateikus raštišką prašymą.

2.8. Licencijas anuliuoja policijos Generalinis komisaras. Sprendimas anuliuoti licenciją gali būti apskųstas per 15 dienų nuo licencijos anuliavimo Vidaus reikalų ministrui. Ministro sprendimas yra galutinis ir neapskundžiamas.

2.8.1. Anuliavus licencijas, asmens pažymėjimai per 3 dienas grąžinami Vidaus reikalų ministerijai. Asmens bei turto saugotojai, saugos tarnybos ir saugos struktūriniai padaliniai ginklus ir specialiąsias priemones priduoda į teritorinius policijos komisariatus, kurie ginklus ir specialiąsias priemones perduoda LR ginklų fondui, atlygintinai, pinigus grąžinant buvusiems ginklų ir specialiųjų priemonių savininkams.

2.8.2. Anuliavus licencijas, Vidaus reikalų ministerija neatsako už asmens bei turto saugotojų ir klientų sutartyje numatytų įsipareigojimų neįvykdymą.

2.8.3. Pasibaigus licencijos galiojimo laikui, licencijas pratęsia Vidaus reikalų ministerijos Policijos departamento Generalinis komisaras.

2.8.4. Už licencijų ir asmens pažymėjimų išdavimą ir pratęsimą imamas mokestis nustatyta tvarka.

 

3. Asmens pažymėjimų išdavimo, ginklų ir specialiųjų priemonių įsigijimo, saugojimo, apskaitos, išdavimo ir nešiojimo tvarka

 

3.1. Asmens pažymėjimai išduodami saugos tarnybų ir saugos struktūrinių padalinių darbuotojams 3 metams, pateikus šiuos dokumentus:

a) anketinius duomenis;

b) duomenis apie ankstesnę darbinę veiklą;

c) pažymą apie asmens gyvybės apdraudimą;

d) užpildytą asmens privalomo sveikatos tikrinimo kortelę (med. apsk. forma Nr. 049/a) su galutine išvada apie tinkamumą užsiimti asmens, turto sauga;

e) pažymą apie profesinio pasirengimo egzaminų išlaikymą;

f) dvi foto nuotraukos.

3.1.1. Punkte 3.1 nurodyti dokumentai pateikiami teritoriniams policijos komisariatams, kurie atlieka asmenų patikrinimą ir pristato medžiagą į VRM PD Viešosios policijos valdybą šios instrukcijos 2.1.7 – 2.1.8 punktuose nustatyta tvarka.

3.1.2. Asmens bei turto saugotojams, saugos tarnybų steigėjams ir saugos struktūrinių padalinių vadovams asmens pažymėjimai išduodami kartu su licencija, pateikus VRM PD Viešosios policijos valdybai instrukcijos 3.1 punkto c ir e dalyse nurodytas pažymas.

3.1.3. Asmens pažymėjimus išduoda Vidaus reikalų ministerijos policijos departamento Viešosios policijos valdyba (priedas Nr. 4).

3.2. Asmens bei turto saugotojai, saugos tarnybos ir saugos struktūriniai padaliniai, gavę Vidaus reikalų ministerijos leidimą, turi teisę įsigyti iš LR ginklų fondo šaunamuosius ginklus – pistoletus (revolverius), lygiavamzdžius šautuvus ir specialiąsias priemones – antrankius, neperšaunamas liemenes. LR ginklų fondas kiekvieną mėnesį pateikia Vidaus reikalų ministerijai duomenis apie įsigytų ginklų kiekį, nurodant Vidaus reikalų ministerijos išduoto leidimo numerį.

3.2.1. Asmens bei turto saugotojams, saugos tarnybų ir saugos struktūrinių padalinių darbuotojams leidžiama įsigyti ir turėti šaunamuosius ginklus (pistoletą ir lygiavamzdį šautuvą), o Lietuvos bankų saugos struktūrinių padalinių darbuotojams, vykdantiems bankų apsaugos arba inkasacijos funkcijas, leidžiama įsigyti ir turėti pistoletą ir lygiavamzdį šautuvą, arba automatinį ginklą (automatą). Ypatingai svarbių objektų apsaugai saugos tarnybos ar saugos struktūriniai padaliniai gali turėti ir kitų rūšių ginklus.

3.2.2. Leidimai įsigyti šaunamuosius ginklus, specialiąsias priemones išduodami asmens bei turto saugotojams, saugos tarnyboms ir saugos struktūriniams padaliniams, turintiems Vidaus reikalų ministerijos išduotą licenciją užsiimti asmens bei turto sauga. Asmens bei turto saugotojas, saugos tarnybos steigėjas, saugos struktūrinio padalinio vadovas Vidaus reikalų ministerijai pateikia prašymą, kuriame nurodo:

a) norimą įsigyti ginklų, šaudmenų ir specialiųjų priemonių kiekį ir rūšį;

b) darbuotojų skaičių ir pareigas;

c) teritorinio policijos komisariato surašytą ginklų saugyklų apžiūros aktą;

d) atsakingą už ginklų įsigijimą asmenį;

3.2.3. Ginklų saugyklos įrengiamos ir saugyklų patikrinimo aktas surašomas 1992 m. sausio 2 d. Vidaus reikalų ministerijos įsakymu Nr. 1 patvirtintos instrukcijos „Dėl leidimų sistemos vykdymo tvarkos“ nustatyta tvarka.

3.2.4. Teritoriniai policijos komisariatai išduoda leidimus saugos tarnyboms ir saugos struktūriniams padaliniams ginklų ir specialiųjų priemonių laikymui 3 metams ir kontroliuoja šiuos leidimų sistemos objektus 1992 m. sausio 2 d. Vidaus reikalų ministerijos įsakymu Nr. 1 patvirtintos instrukcijos „Dėl leidimų sistemos vykdymo tvarkos“ nustatyta tvarka.

3.2.5. Asmens bei turto saugotojams, saugos tarnybų ir saugos struktūrinių padalinių darbuotojams šaunamuosius ginklus ir specialiąsias priemones įrašo į asmens pažymėjimus VRM PD Viešosios policijos valdyba, pateikus šiuos dokumentus:

a) pareiškimą dėl leidimo išdavimo ginklo ir specialiųjų priemonių nešiojimui, nurodant ginklo duomenis ir specialiąsias priemones;

b) kortelę-pareiškimą.

Asmens bei turto saugotojai, saugos tarnybų ir saugos struktūrinių padalinių darbuotojai turi teisę nešioti šaunamąjį ginklą ir specialiąsias priemones tik tarnybinių pareigų vykdymo metu.

3.2.6. Asmens pažymėjimų, išduotų asmens bei turto saugotojams, saugos tarnybų ir saugos struktūrinių padalinių darbuotojams, galiojimo laiką pratęsia Vidaus reikalų ministerija, pateikus šiuos dokumentus:

a) pareiškimą su teritorinio policijos komisariato vadovo rezoliucija;

b) pažymą apie kvalifikacinių egzaminų išlaikymą;

c) pažymą apie gyvybės apdraudimą.

3.3. Asmens bei turto saugotojams, saugos tarnybų ir saugos struktūrinių padalinių darbuotojams asmens pažymėjimai anuliuojami (priedas Nr. 8):

a) anuliavus licenciją užsiimti asmens bei turto sauga;

b) sistemingai pažeidinėjantiems viešąją tvarką;

c) atsiradus aplinkybėms, nurodytoms šios instrukcijos 2.3–2.3.11 punktuose;

d) darbuotojui mirus;

e) pripažinus asmenį nežinia kur esančiu arba mirusiu;

f) asmeniui netekus Lietuvos Respublikos pilietybės;

g) asmeniui, pažeidus šią instrukciją, asmens bei turto saugos nuostatus, įmonės įstatus ar veiklos reglamentą, kitus normatyvinius aktus;

h) asmeniui vykdant saugą asmenų, kurių veikla prieštarauja Lietuvos Respublikos įstatymams;

i) praradus asmens pažymėjimą;

j) praradus ginklą arba specialiąsias priemones (pagal tyrimo medžiagos išvadą).

Sprendimą dėl asmens pažymėjimo anuliavimo priima VRM PD Viešosios policijos vyresnysis komisaras.

3.3.1. Anuliavus asmens pažymėjimus iš asmens bei turto saugotojų, policijos komisariatai išima ginklus ir specialiąsias priemones ir priduoda į LR ginklų fondą instrukcijos 2.8.1 punkte nustatyta tvarka.

Asmens bei turto saugotojai, saugos tarnybų ir saugos struktūrinių padalinių darbuotojai anuliavus asmens pažymėjimus 3 dienų laikotarpyje privalo priduoti asmens pažymėjimus Vidaus reikalų ministerijai, išskyrus 3.3 punkto i) papunktį.

 

4. Asmens bei turto saugotojų, saugos tarnybų ir saugos struktūrinių padalinių darbuotojų šaunamųjų ginklų ir specialiųjų priemonių panaudojimo sąlygos

 

4.1. Asmens bei turto saugotojai, saugos tarnybų ir saugos struktūrinių padalinių darbuotojai šaunamąjį ginklą gali panaudoti „Asmens bei turto saugos nuostatuose“ nustatyta tvarka.

4.1.1. Apie šaunamojo ginklo panaudojimo faktą ir pasekmes darbuotojas nedelsiant privalo informuoti policijos komisariatą ir prokuratūrą.

4.2. Asmens bei turto saugotojai, saugos tarnybų ir saugos struktūrinių padalinių darbuotojai specialiąsias priemones – antrankius, ašarines dujas, kovinių imtynių veiksmus, tarnybinius šunis gali panaudoti šiais atvejais:

4.2.1. Esant sąlygoms, numatytoms „Asmens bei turto saugos nuostatų“ 22.1–22.3 punktuose.

4.2.2. Antrankius – sulaikant ir pristatant į policiją asmenį, užpuolusį saugomą objektą ar klientą arba pasikėsinusį į darbuotojo sveikatą ar gyvybę, jei yra pagrindo manyti, kad jis gali pasipriešinti arba bando išvengti sulaikymo.

4.2.3. Kovinių imtynių veiksmus, ašarines dujas – sulaikant ir pristatant į policiją asmenį, užpuolusį saugomą objektą ar klientą arba pasikėsinusį į darbuotojo sveikatą ar gyvybę, jeigu šis asmuo priešinasi sulaikymui ar kitais veiksmais stengiasi jo išvengti arba pasipriešina asmens bei turto saugotojui.

4.2.4. Tarnybinius šunis leidžiama naudoti tik objektų apsaugai.

4.3. Draudžiama naudoti specialiąsias priemones prieš vaikus, nėščias moteris ir moteris su vaikais, invalidus su aiškiais invalidumo požymiais, išskyrus atvejus, kai jie patys užpuola.

4.4. Asmens bei turto saugotojų, saugos tarnybų ir saugos struktūrinių padalinių darbuotojų įsigyti graižtviniai šaunamieji ginklai identifikuojami Vidaus reikalų ministerijos kriminalinių ekspertizių valdybos nustatyta tvarka.

 

5. Asmens bei turto saugos kontrolė

 

5.1. Asmens bei turto saugą kontroliuoja Vidaus reikalų ministerija ir teritoriniai policijos komisariatai. Asmens bei turto saugotojai, saugos tarnybos steigėjai ar saugos struktūrinio padalinio vadovas, Vidaus reikalų ministerijai ar teritoriniams policijos komisariatams pareikalavus, privalo per 15 dienų pateikti jų reikalaujamą informaciją arba veiklos ataskaitą.

5.2. Vidaus reikalų ministerija pildo žurnalą (priedas Nr. 5) ir asmens bei turto saugotojų, saugos tarnybų ir saugos struktūrinių padalinių registrą, kuriame turi būti:

5.2.1. Asmens bei turto saugotojų, saugos tarnybų steigėjų ir šių tarnybų darbuotojų, saugos struktūrinių padalinių vadovų bei darbuotojų anketiniai duomenys.

5.2.2. Asmens bei turto saugotojų, saugos tarnybų ir saugos struktūrinių padalinių būstinių adresai ir telefonai.

5.2.3. Licencijų išdavimo data.

5.2.4. Asmens bei turto saugotojų, saugos tarnybų ir saugos struktūrinių padalinių turimų šaunamųjų ginklų bei specialiųjų priemonių sąrašai ir numeriai.

5.2.5. Asmens bei turto saugotojų, saugos tarnybų ir saugos struktūrinių padalinių darbuotojų egzaminų laikymo data ir rezultatai.

5.2.6. Informacija apie asmens bei turto saugotojų, saugos tarnybų steigėjų ir šių tarnybų darbuotojų, saugos struktūrinių padalinių vadovų bei darbuotojų padarytus pažeidimus.

5.3. Vykdydami savo pareigas, asmens bei turto saugotojai, saugos tarnybų steigėjai ir šių tarnybų darbuotojai, saugos struktūrinių padalinių vadovai bei darbuotojai už Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų normatyvinių aktų pažeidimus atsako pagal Lietuvos Respublikos įstatymus.

5.4. Valstybės valdžios ir valdymo institucijoms draudžiama sudaryti asmens bei turto saugos sutartis su asmens bei turto saugotojais ar saugos tarnybomis. Ši nuostata netaikoma, jeigu pareigūnas sudaro asmens bei turto saugos sutartį su asmens bei turto saugotojais ar saugos tarnybomis savo lėšomis.

 

6. Asmens bei turto saugotojų, saugos tarnybų ir saugos struktūrinių padalinių darbuotojų (toliau – saugotojų) profesinio parengimo egzaminų priėmimo organizavimo ir vykdymo tvarka

 

6.1. Saugotojų profesinio pasirengimo egzaminas susideda iš klausimų, sudarytų vadovaujantis Vidaus reikalų ministerijos patvirtinta „Asmens bei turto saugotojų, saugos tarnybų ir saugos struktūrinių padalinių darbuotojų profesinio pasirengimo programa“. Programą sudaro VRM kadrų valdyba kartu su Viešosios policijos valdyba, Kriminalinės policijos valdyba, Apsaugos policijos valdyba, Priešgaisrinės apsaugos departamentu, Sveikatos apsaugos ministerija.

6.2. Policijos komisariatuose sudaromos saugotojų profesinio pasirengimo egzaminų priėmimo komisijos, į kurių sudėtį įeina:PK vadovas arba Viešosios policijos vadovas, PK leidimų sistemos pareigūnas, PK Kriminalinės policijos pareigūnas, PK Apsaugos policijos pareigūnas, PAD pareigūnas, gydymo įstaigos atstovas ir komisijos sekretorius.

Komisijos sudėtį tvirtina policijos komisariato vadovas. Komisijos asmeninė sudėtis keičiama darbine tvarka.

6.3. Saugotojų profesinio pasirengimo egzaminų priėmimo komisijas VRM MTA ir KS valdyba aprūpina visų rūšių šaunamaisiais ginklais bei specialiosiomis priemonėmis.

6.4. Saugotojų profesinio pasirengimo egzaminų priėmimo komisijos sudaromos 10 zonų: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos VPK, Šiaulių, Panevėžio, Alytaus, Marijampolės, Utenos, Telšių, Tauragės PK.

a) Vilniaus zona: f) Alytaus zona: Vilniaus miestas ir rajonas, Alytaus miestas ir rajonas, Trakų, Šalčininkų, Širvintų ir Varėnos, Lazdijų ir Prienų Ukmergės rajonai raj., Druskininkų miestas b) Kauno zona: g) Marijampolės zona: Kauno miestas ir rajonas, Marijampolės miestas ir raj., Kaišiadorių, Jonavos ir Vilkaviškio rajonas Kėdainių rajonai h) Utenos zona: c) Klaipėdos zona: Utenos, Zarasų, Švenčionių, Klaipėdos miestas ir rajonas, Rokiškio, Anykščių, Molėtų ir Šilutės, Šilalės, Kretingos Ignalinos rajonai ir Palangos miestas i) Telšių zona: d) Šiaulių zona: Telšių, Plungės, Skuodo, Mažeikių rajonai, Šiaulių miestas ir rajonas, ir Akmenės rajonai Radviliškio, Kelmės, Joniškio, j) Tauragės zona: Pakruojo rajonai Tauragės, Jurbarko, Raseinių e) Panevėžio zona: ir Šakių rajonai Panevėžio miestas ir rajonas, Pasvalio, Biržų ir Kupiškio raj.

6.5. Saugotojų profesinio pasirengimo egzaminų priėmimo komisija egzaminus priima ne mažiau dviejų kartų per mėnesį, pagal iš anksto nustatytą grafiką, kuris viešai paskelbiamas.

6.6. Saugotojų profesinio pasirengimo egzaminų priėmimo komisija pildo egzaminų žiniaraščius (priedas Nr. 9) ir išlaikiusiems egzaminus saugotojams išduoda nustatytos formos pažymas (priedas Nr. 10). Egzaminų žiniaraščiai saugomi trejus metus, skaičiuojant nuo einamųjų metų pabaigos.

6.7. Saugotojų profesinio pasirengimo egzaminas susideda iš teorinės ir praktinės dalių (priedas Nr. 12).

6.8. Norintys laikyti egzaminus privalo prieš 5 dienas užsiregistruoti pas komisijos sekretorių, pateikiant LR piliečio pasą.

6.9. Asmuo atvykęs į egzaminą privalo pateikti Lietuvos Respublikos piliečio pasą ir kvitą apie apmokėjimą už egzaminą.

6.10. Saugotojų profesinio pasirengimo žinios gali būti tikrinamos žodinės apklausos forma, raštu arba testavimo būdu.

6.11. Pažyma apie saugotojų profesinio pasirengimo egzamino išlaikymą išduodama ne vėliau kaip sekančią dieną po egzamino.

6.12. Pažyma apie egzamino išlaikymą galioja 3 mėnesius.

6.13. Kas treji metai saugotojai privalo perlaikyti profesinio pasirengimo egzaminus bendra tvarka. Neperlaikius egzamino saugotojo licencija anuliuojama.

6.14. Asmenys, neišlaikę egzamino, turi teisę pakartotinai laikyti egzaminą praėjus 15 dienų ir sumokėjus nustatytą mokestį.

6.15. Asmenys, neišlaikę egzamino, per 10 dienų turi teisę komisijos sprendimą apskųsti PD Generaliniam komisarui, kurio sprendimas yra galutinis ir neapskundžiamas.

6.16. Asmens bei turto saugotojai, saugos tarnybų ir saugos struktūrinių padalinių darbuotojai apmokomi pagal profesinio pasirengimo programą miestų (rajonų) policijos komisariatuose arba Vidaus reikalų ministerijos policijos mokymo įstaigose sutarčių pagrindu, kuriose numatomos ir išlaidos už egzamino laikymą.

6.17. Asmens bei turto saugotojai, saugos tarnybų ir saugos struktūrinių padalinių darbuotojai gali laikyti profesinio pasirengimo egzaminą eksternu tik vieną kartą. Neišlaikius egzamino, privalomi profesinio pasirengimo kursai.

6.18. Už profesinio pasirengimo ir kvalifikacinių egzaminų metu sunaudotas materialines sąnaudas iš asmens bei turto saugotojų imamas mokestis.

 

7. Asmens bei turto saugotojų, saugos tarnybų ir saugos struktūrinių padalinių darbuotojų privalomo sveikatos tikrinimo tvarka

 

7.1. Asmens bei turto saugotojų, saugos tarnybų ir saugos struktūrinių padalinių darbuotojų sveikata tikrinama medicinos pagalbos įstaigose pagal gyvenamąją vietą.

7.2. Tikrinant sveikatą vadovaujamasi Sveikatos apsaugos ministerijos 1992 m. balandžio 21 d. įsakymo Nr. 144 „Dėl gyventojų sveikatos tikrinimo tvarkos“ 7 priedu.

7.3. Tikrinamieji asmenys su savimi turi turėti ir pateikti tikrinantiems sveikatą medicinos darbuotojams Lietuvos Respublikos piliečio pasą.

7.4. Kandidatams dirbti saugotojais, atnaujinantiems licencijas asmenims nukreipimus sveikatos tikrinimui (priedas Nr. 11) išduoda teritoriniai policijos komisariatai.

7.5. Medicinos pagalbos įstaigoje nukreipimas sveikatos tikrinimui iš tikrinamojo asmens paimamas ir jam pildoma asmens privalomo sveikatos tikrinimo kortelė (med. apsk. forma Nr. 049/a). Galutinę išvadą įrašo sveikatą tikrinusios medicinos pagalbos įstaigos Gydytojų konsultacinės komisijos pirmininkas. Užpildyta asmens privalomo sveikatos tikrinimo kortelė pristatoma į teritorinį policijos komisariatą.

7.6. Asmeniui, kuriam dėl sveikatos būklės dirbti saugotoju neleidžiama, asmens privalomo sveikatos tikrinimo kortelė neišduodama. Tokią kortelę medicinos pagalbos įstaiga per 3 dienas išsiunčia į nukreipimą sveikatos tikrinimui išdavusį policijos komisariatą.

7.7. Dėl sudėtingų ekspertinių atvejų, konfliktinių situacijų galutinę medicininę išvadą pateikia Vidaus reikalų ministerijos centrinė medicininės ekspertizės komisija (CMEK), stojantiems į tarnybą vidaus reikalų sistemoje asmenims nustatytąja tvarka. Tokius asmenis į CMEK siunčia medicinos pagalbos įstaiga, užpildydama siuntimą konsultacijai (med. apsk. forma Nr. 028/a), prie jo pridėdama užpildytą asmens privalomo sveikatos tikrinimo kortelę, kitų atliktų tyrimų rezultatus, taip pat policijos komisariato nukreipimą sveikatos tikrinimui. Tikrinamas asmuo į CMEK atvyksta su asmens sveikatos istorija (med. apsk. forma Nr. 025-1/a).

7.8. Asmenims, nepraėjusiems privalomo sveikatos tikrinimo arba esant neigiamai galutinei medicininei išvadai, licencija užsiimti asmens bei turto sauga neišduodama.

7.9. Asmens bei turto saugotojams, saugos tarnybų ir saugos struktūrinių padalinių darbuotojams yra privalomi periodiniai kasmetiniai sveikatos tikrinimai.

7.10. Įgijusiam licenciją saugotojui darbdavys išduoda asmens medicininę knygelę (sveikatos pasas; med. apsk. forma Nr. 048/a), kur įrašoma saugotojo vardas, pavardė, gimimo metai, darbovietės pavadinimas, profesija, darbo stažas nurodytoje specialybėje, įklijuojama fotonuotrauka. Darbdavys kontroliuoja ir atsako už privalomų kasmetinių sveikatos tikrinimų savalaikiškumą ir savo leidimą tęsti saugotojui šį darbą, vadovaujantis medicinos darbuotojų įrašais asmens medicininėje knygelėje.

7.11. Asmens bei turto saugotojams, saugos tarnybų ir saugos struktūrinių padalinių darbuotojams, kasmet nepraėjusiems privalomo sveikatos tikrinimo arba esant neigiamai medicininei išvadai, dirbti šio darbo neleidžiama. Tokių asmenų licencija užsiimti asmens bei turto sauga ir pažymėjimai anuliuojami.

 

8. Graižtvinių ginklų atšaudymo tvarka

 

8.1. Asmens bei turto saugotojai, saugos tarnybą ir saugos struktūrinių padalinių atsakingi darbuotojai, įsigiję graižtvinius šaunamuosius ginklus, privalo nedelsiant, o nesant galimybei – ne vėliau kaip per tris dienas pateikti juos zoniniam kriminalinių ekspertų padaliniui atšaudymui.

8.2. Kiekvienam ginklui pateikiama penki šoviniai.

8.3. Nukreipimus ginklų atšaudymui išduoda teritoriniai policijos komisariatai nedelsiant, pateikus raštišką prašymą, kuriame nurodoma visi įsigytų šaunamųjų graižtvinių ginklų duomenys.

8.4. Atšaudžius pateiktus ginklus ir užregistravus lyginamuosius pavyzdžius, zoninio kriminalistinių ekspertizių padalinio darbuotojas ant nukreipimo ginklo atšaudymui deda spaudą „atšaudyta“, nurodo atšaudymo datą, pasirašo ir grąžina į teritorinį policijos komisariatą, o ginklus grąžina jų savininkams.

8.5. Policijos komisariatai išduoda leidimus ginklo laikymui tik po jų atšaudymo.

8.6. Pasibaigus leidimo ginklų laikymui galiojimo terminui, asmens bei turto saugotojas, saugos tarnybos ar saugos struktūrinio padalinio atsakingas darbuotojas pateikia teritoriniam policijos komisariatui leidimą ir prašymą dėl leidimo pratęsimo ir pakartotinio ginklų atšaudymo.

8.7. Graižtviniai ginklai pakartotinai atšaudomi šios Instrukcijos 8.2 – 8.4 punktuose nustatyta tvarka.

8.8. Policijos komisariatai pratęsia leidimus ginklų laikymui tik po pakartotinio jų atšaudymo.

8.9. Įmonių, įstaigų, organizacijų ir kitų žinybų iki 1993 m. kovo 12 d. Vyriausybės nutarimo Nr. 160 įsigaliojimo, visi įsigyti graižtviniai ginklai, 6 mėnesių laikotarpyje, gavus policijos komisariatų nukreipimus, turi būti pateikti zoniniams kriminalistinių ekspertizių padaliniams, atšaudymui.

 

Suderinta:

Lietuvos Respublikos generalinis prokuroras                     Lietuvos Respublikos sveikatos

apsaugos ministras

A. Paulauskas                                                                      J. Brėdikis

______________


 

Instrukcijos priedas Nr. 1

Lietuvos Respublikos

Vidaus reikalų ministerijos

Policijos departamento

generaliniam komisarui

 

PRAŠYMAS

 

Prašau Jūsų išduoti.................................................................................................................................

                                           (asmens bei turto saugotojui, saugos tarnybai, saugos struktūriniam padaliniui)

................................................................................................................................................................

licenciją užsiimti.....................................................................................................................................

(nurodyti veiklos rūšį)

................................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................

(saugos tarnybos, saugos struktūrinio padalinio adresas telefonas)

................................................................................................................................................................

(pareiškėjo vardas, pavardė, paso serija, numeris, kas ir kada išdavė, asmens kodas)

................................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................

(namų adresas, telefonas, darbovietė pareigos)

Numatomi saugoti objektai.....................................................................................................................

................................................................................................................................................................

(išvardinti numatomus saugoti objektus)

Numatomų saugos darbuotojų skaičius..................................................................................................

................................................................................................................................................................

(nurodyti skaičių)

................................................................................................................................................................

 

Priedas:................. lapų.

 

199...m................................. mėn. ........d.         Parašas..................

______________


 

Instrukcijos priedas Nr. 2

 

Asmens bei turto saugotojo, saugos tarnybos ar saugos struktūrinio padalinio darbuotojų

 

ANKETA

 

................................................................................................................................................................

(vardas, pavardė)

 

................................................................................................................................................................

(gimimo data ir vieta, paso serija, numeris, kas ir kada išdavė

 

................................................................................................................................................................

namų adresas, asmens kodas ir telefonas)

 

Išsilavinimas...........................................................................................................................................

baigęs......................................................................................................................................................

(ką ir kada)

Specialybė pagal išsilavinimą..................................................................................................................

Ar buvote trauktas baudžiamojon atsakomybėn....................................................................................

Ar buvote baustas administracinėmis nuobaudomis...............................................................................

................................................................................................................................................................

Ar turėjote teisinio darbo stažą...............................................................................................................

................................................................................................................................................................

(nurodyti kiek metų)

Ar anksčiau dirbote asmens bei turto saugotoju saugos tarnybos ar saugos struktūrinio padalinio darbuotoju  

................................................................................................................................................................

(jei dirbo tai kur ir kada)

Darbovietė..............................................................................................................................................

Užimamos pareigos.................................................................................................................................

Darbovietės adresas ir telefonas.............................................................................................................

................................................................................................................................................................

Ar esate (ar buvote) narkologinio ar psichoneurologinio kabineto įskaitoje...........................................

................................................................................................................................................................

Ar praėjote apmokymą dėl ginklo ir spec. priemonių panaudojimo.......................................................

 

19....m.                                mėn. .........d.

 

..............................................................................................

                                  (pavardė ir parašas)

______________


 

Instrukcijos PRIEDAS Nr. 3

Vidaus reikalų ministerija

Policijos departamentas

 

199.. m. ...................... mėn. ............ d.

 

LICENCIJA Nr. .........

 

Išduota ...................................................................................................................................................

(saugos tarnybos, saugos struktūrinio padalinio

................................................................................................................................................................

pavadinimas, asmens bei turto saugotojas, adresas)

................................................................................................................................................................

Saugos tarnybos steigėjas, struktūrinio padalinio vadovas

................................................................................................................................................................

(vardas, pavardė, pasas, serija, numeris, kas ir kada

................................................................................................................................................................  

išdavė, asmens kodas)

................................................................................................................................................................  

Užsiimti .................................................................................................................................................

(nurodyti veiklos rūšį)

................................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................

 

 

199..... m............................. mėn. ........... d.

Generalinis komisaras ...................................................

                                                                                  (pavardė, parašas)

 

 

199.. m. ...................... mėn. ............ d.

 

LICENCIJOS ŠAKNELĖ Nr. ...................

 

Išduota ...................................................................................................................................................

(saugos tarnybos, saugos struktūrinio

................................................................................................................................................................

padalinio pavadinimas, asmens bei turto saugotojo adresas)

................................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................

Saugos tarnybos steigėjas, saugos struktūrinio padalinio vadovas ........................................................

................................................................................................................................................................

(vardas, pavardė, paso serija, numeris, kas išdavė,

................................................................................................................................................................

asmens kodas)

................................................................................................................................................................

Užsiimti .................................................................................................................................................

(nurodyti veiklos rūšį)

................................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................

 

Galioja iki 199.. m.                                  mėn. ........... d.

______________


 

Instrukcijos priedas Nr. 4

 

Leidžiama laikyti ir nešioti šaunamąjį ginklą .........................................................................................

ir spec. priemones...................................................................................................................................

................................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................

vykdant tarnybines pareigas. .................................................................................................................

 

Galioja iki

199....m.                             mėn. ....d.

Vyr. komisaras.......................................

199....m.   .......................... mėn. .....d.

______________


Lietuvos Respublikos

VRM PD Viešosios policijos valdyba

PAŽYMĖJIMAS Nr. ...........

Išduotas 199... m. ........... mėn. .........d.

 

Pil. .........................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................

Yra..........................................................................................................................................................

 

 

vieta fotografijai

 

A. V

______________


 

Instrukcijos priedas Nr. 5

 

Asmens bei turto saugotojų, saugos tarnybos ar saugos struktūrinio padalinio darbuotojų šaunamųjų ginklų savininkų apskaitos

 

Ž U R N A L A S

 

Eil. Nr.

Asmens bei turto sau gotojo, saugos tarnybos ar saugos struktūrinio padalinio pavadinimas

Adresas

Licencijos išdavimo data ir Nr.

Kieno vardu iš duota licencija

Pažymėjimo Nr.

Ginklo savininko vardas pavardė

Adresas telefonas

Ginklo rūšis kalibras, Nr., gamybos metai

Pastabos

______________


 

Instrukcijos priedas Nr. 6

 

Asmens bei turto saugotojai, saugos tarnybų ir saugos struktūrinių padalinių darbuotojai gavę Vidaus reikalų ministerijos leidimą ir vykdydami tarnybines pareigas gali nešioti šias specialiąsias priemones:

1. Antrankius.

2. Ašarinių dujų balionėlius.

3. Dujinius pistoletus (revolverius) su garsiniais ir

ašarinių dujų šoviniais.

4. Neperšaunamas liemenes.

 

PASTABA:

Dujų balionėlių ir dujinių pistoletų (revolverių) nešiojimui Vidaus reikalų organų leidimai nereikalingi.

______________


 

Instrukcijos priedas Nr. 7

 

Tvirtinu:

Lietuvos Respublikos VRM

Policijos departamento

Generalinis komisaras

 

199 ....... m.                            mėn. ...... d.

 

IŠVADA

 

dėl saugos tarnybos, saugos struktūrinio padalinio, asmens bei turto saugotojo licencijos anuliavimo

 

199 ....... m. ............... mėn. ............. d.

 

Aš.............................................................................................................................. patikrinęs surinktą

(policijos pareigūno pareigos, vardas, pavardė)

 

medžiagą nustačiau, kad.........................................................................................................................

(licencijos savininko vardas, pavardė, adresas,

................................................................................................................................................................  

nurodomos pažeidimo aplinkybės, dėl kurių anuliuojama licencija)

................................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................

 

Atsižvelgiant į tai, siūlau:

1. Anuliuoti licenciją Nr. ............ , išduotą ............................................................................................

                                                                                                                       (kas ir kada išdavė)

................................................................................................................................................................

 

galiojančią iki.......................................................................................... ir apie tai pranešti....................

                                                                                           (data)

................................................................................................................................................................

(vardas, pavardė)

 

Su išvada supažindintas licencijos savininkas .......................................................................................

(surašiusio išvadą pareigūno

................................................................................................................................................................

pareigos, vardas, pavardė parašas)

 

...........................................................................

                               (v., pavardė, parašas)

______________


 

Instrukcijos priedas Nr. 8

 

Tvirtinu:

Lietuvos Respublikos VRM PD

Viešosios policijos valdybos

Vyr. komisaras

 

199 ....... m.                            mėn. ...... d.

 

IŠVADA

 

dėl asmens bei turto saugotojo, saugos tarnybos darbuotojo ir saugos struktūrinio padalinio darbuotojo asmens pažymėjimo anuliavimo bei turto saugotojo licencijos anuliavimo

 

199 ....... m. ................................. mėn. ...... d.

 

Aš............................................................................................................................ , patikrinęs surinktą

(policijos pareigūno pareigos, vardas, pavardė)

medžiagą nustačiau, kad.........................................................................................................................

(asmens pažymėjimo savininko vardas,

................................................................................................................................................................

pavardė, namų adresas, darbovietės adresas, nurodomos pažeidimo

................................................................................................................................................................  

aplinkybės, dėl kurių anuliuojamas asmens pažymėjimas)

 

................................................................................................................................................................

 

Atsižvelgiant į tai, siūlau:

1. Anuliuoti asmens pažymėjimą Nr. ......., išduotą................................................................................

 

................................................................................................................................................................

(kas ir kada išdavė)

 

galiojantį iki........................................................................................... ir apie tai pranešti.....................

(data)

................................................................................................................................................................

(vardas, pavardė)

 

2..............................................................................................................................................................

(konfiskuoti ginklą ar pareikalauti pasižadėjimo realizuoti jį nustatytu laiku)

 

 

Su išvada supažindintas asmens pažymėjimo savininkas ......................................................................

                                                                                                                                         (surašiusio išvadą pareigūno pareigos,

                                                                                                                                                    vardas, pavardė parašas)

 

.............................................................................................

                               (vardas, pavardė, parašas)

______________


 

Instrukcijos priedas Nr. 9

 

Asmens bei turto saugotojų profesinio parengimo egzaminų

 

ŽINIARAŠTIS

 

Eil. Nr.

Vardas

Pavardė

Pasas serija, Nr.

Asmens kodas

Gyvenamoji vieta

Namų adresas

Atžyma apie egz. išlaikymą

 

Komisija:

 

199 ....... m. ......................... mėn. ...... d.

______________


 

Instrukcijos priedas Nr. 10

 

PAŽYMA Nr. ...............

 

Saugotojų profesinio pasirengimo egzaminą išlaikė

................................................................................................................................................................

(vardas pavardė, pasas serija Nr., asmens kodas

................................................................................................................................................................

gyvenamoji vieta)

 

Komisijos pirmininkas

 

199 ....... m. ......................... mėn. ...... d.

 

A. V.

______________


 

Instrukcijos priedas Nr. 11

 

SIUNTIMAS MEDICININEI APŽIŪRAI

 

1. Prašau patikrinti..................................................................................................................................

(asmens bei turto saugotojo saugos tarnybos ar saugos struktūrinio padalinio

................................................................................................................................................................

darbuotojo vardas, pavardė, gimimo metai)

 

SVEIKATOS BŪKLĖS TINKAMUMĄ

 

1.1 Darbui asmens bei turto saugotoju, saugos tarnybos ar saugos struktūrinio padalinio darbuotoju, kaip naujai priimamam..............................................................................................................................................

                                                                                                 (nurodyti darbo vietą ir pareigas)

 

1.2 Tolimesniam darbui..........................................................................................................................

                                                                                                    (nurodyti darbo vietą ir pareigas)

 

2. Pagrindas (priežastis)..........................................................................................................................

                                                                                             (nurodyti darbuotojo pavardę, nutarimo,

 

................................................................................................................................................................

dėl medicininės apžiūros datą)

 

Apžiūros eigoje prašau atkreipti dėmesį į...............................................................................................

 

................................................................................................................................................................

 

Gydytojų komisijos išvadą prašau išsiųsti į............................................................................................

 

................................................................................................................................................................

(nurodoma kur, kam)

 

Siuntimą išdavė ....................................  telefonas                                    

                                                           pavardė, pareigos

 

A. V

 

199 ....... m. ......................... mėn. ...... d.

______________


 

Instrukcijos priedas Nr. 12

 

Pavyzdinė apsaugos darbuotojų paruošimo programa

 

I. Bendroji dalis

 

1. Normatyvinių dokumentų studijavimas:

1.1. LR įmonių įstatymas;

1.2. LR valstybinių įmonių įstatymas;

1.3. Mažųjų įmonių įstatymas;

1.4. LR Vyriausybės 1993 m. kovo 12 d. nutarimas Nr. 160;

1.5. Kiti LR Vyriausybės nutarimai ir norminiai aktai;

 

II. Gyvenamųjų patalpų apsaugos vykdymas

 

2.1. Objektų priėmimo į apsaugą tvarka;

2.2. Sargybos postų organizavimo tvarka;

2.3. Sargybinės apsaugos organizavimas ir vykdymas;

2.4. Sargybos patalpų įrengimas, joms keliami reikalavimai;

2.5. Apsaugos organizavimas, panaudojant technines apsaugos priemones;

2.6. Pagrindiniai dokumentai, reglamentuojantys objektų techninį įtvirtinimą;

2.7. Objekto techninio įtvirtinimo apžiūros tvarka;

2.8. Objekto techninio įtvirtinimo reikalavimai;

2.9. CSP ir koncentratorių darbo principai;

2.10. Reikalavimai keliami apsauginės signalizacijos daviklių įrengimui saugomame objekte;

2.11. Apsauginės signalizacijos prietaisų darbo principai ir jų aptarnavimo tvarka;

2.12. Įsilaužimo į saugomą objektą nustatymo metodai, suveikus signalizacijos priemonėms, įsilaužimų požymiai;

2.13. Apsauginės signalizacijos priemonių techninės charakteristikos, jų rūšys.

 

III. Kilnojamo ir nekilnojamo turto, komercinių bei technologinių paslapčių apsauga

 

3.1. Leidimų sistemos organizavimas saugomame objekte;

3.2. Kontrolierių funkcionalinės pareigybės;

3.3. Asmens patikrinimo pagrindai ir tvarka;

3.4. Sargybos tarnybinė dokumentacija;

3.5. Saugomo objekto darbo režimo slaptumo apimties nustatymas;

3.6. Priemonės užtikrinančios informacijos slaptumą: videokontrolė, ryšių priemonių kontrolė; esamos informacijos kontrolė;

3.7. Nesankcionuotų foto-tele, garso įrašų ir kt. išaiškinimo metodai;

3.8. Techninių sistemų panaudojimas, užtikrinant objekto darbo režimo slaptumą.

 

IV. Fizinių asmenų, jų gyvybės bei sveikatos apsaugos būdai

 

4.1. Apsaugos vykdymo taktika:

4.1.1. Vieno asmens apsauga vieno apsaugos darbuotojo;

4.1.2. Grupės asmenų apsauga vieno apsaugos darbuotojo;

4.1.3. Vieno asmens apsauga dviejų apsaugos darbuotojų;

4.1.4. Grupės asmenų apsauga dviejų apsaugos darbuotojų;

4.1.5. Vieno asmens apsauga grupės apsaugos darbuotojų;

4.1.6. Grupės asmenų apsauga grupės apsaugos darbuotojų;

4.1.7. Apsaugos vykdymas pėsčiomis ir važiuojant autotransportu;

4.1.8. Apsaugos vykdymo ypatumai gyvenamoje, darbo, viešose ir saugomo asmens poilsio vietose;

4.1.9. Veiksmai, atremiant užpuolimą ant saugomo asmens;

4.1.10. Saugotojų bendradarbiavimas su policijos darbuotojais.

 

VI. Priešgaisrinė apsauga ir gaisro gesinimo priemonių bei įrangos panaudojimas

 

6.1. Pirminės gaisro gesinimo priemonės:

6.1.1. Gesintuvų tipai;

6.1.2. Cheminių-putų gesintuvai, veikimo principas;

6.1.3. Oro-putų gesintuvai, veikimo principas;

6.1.4. Angliarūgštiniai gesintuvai, veikimo principas;

6.1.5. Milteliniai gesintuvai, veikimo principas;

6.2. Rankinė gaisro gesinimo įranga:

6.2.1. Gaisrinės kopėčios;

6.3. Žmonių evakuacija iš pastatų ir patalpų:

6.3.1. Žmonių evakuacijos organizacija iš patalpų;

6.3.2. Žmonių evakuacijos iš patalpų schemos.

 

V. Fizinių kovos veiksmų, šaunamųjų bei specialiųjų priemonių panaudojimas

 

5.1. Šaunamieji ginklai naudojami apsaugai:

5.1.1. Šaudybos pagrindai;

5.1.2. Šaunamųjų ginklų sandara;

5.1.3. Šaunamojo ginklo priežiūra ir saugojimas;

5.1.4. Šaudymo būdai ir taisyklės;

5.2. Specialiosios priemonės, jų paskirtis ir panaudojimas;

5.3. Saugos priemonės naudojantis šaunamaisiais ginklais ir specialiosiomis priemonėmis;

5.4. Šaunamojo ginklo ir specialiųjų priemonių panaudojimo atvejai ir taisyklės;

5.5. Pirmoji medicininė pagalba, sužeidus šaunamuoju ginklu arba panaudojus specialiąsias priemones;

5.6. Praktinių normatyvų laikymas:

5.6.1. Fizinio parengtumo normatyvų;

5.6.2. Imtynių ir kovos meno normatyvų;

5.6.3. Šaudymo normatyvų;

5.6.4. Normatyvų, panaudojant specialiąsias priemones;

______________