LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS CIVILINĖS SAUGOS PRIEMONIŲ VALSTYBINIO REZERVO NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

1993 m. vasario 8 d. Nr. 66

Vilnius

 

Siekdama nustatyti civilinės saugos priemonių valstybinio rezervo sudarymo, kaupimo, saugojimo, atnaujinimo ir naudojimo tvarką, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Patvirtinti Lietuvos Respublikos civilinės saugos priemonių valstybinio rezervo nuostatus (pridedama).

 

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                                   BRONISLOVAS LUBYS

 

 

 

KRAŠTO APSAUGOS MINISTRAS                                                    AUDRIUS BUTKEVIČIUS

 

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

1993 m. vasario 8 d. nutarimu Nr. 66

 

Lietuvos Respublikos civilinės saugos priemonių

valstybinio rezervo nuostatai

 

Bendroji dalis

 

1. Šie nuostatai reglamentuoja Lietuvos Respublikos civilinės saugos priemonių valstybinio rezervo (toliau vadinama – rezervas) kaupimo, saugojimo, atnaujinimo ir naudojimo tvarką.

2. Rezervas – tai Lietuvos Respublikos valstybiniame materialinių išteklių rezerve esančių specialių priemonių dalis, įrangos ir technikos atsargų fondas, sudaromas tam, kad būtų užtikrintas Lietuvos Respublikos civilinės saugos sistemos funkcionavimas ekstremaliomis sąlygomis.

3. Rezervas yra neliečiamas ir gali būti naudojamas tik Lietuvos Respublikos Vyriausybei leidus. Ypatingais atvejais (katastrofų, gaivalinių nelaimių, avarijų metu arba kitomis ekstremaliomis sąlygomis), tarpininkaujant miestų ir rajonų savivaldybių, ministerijų ir departamentų vadovams, šiuo rezervu gali būti leista naudotis krašto apsaugos ministro pavaduotojo – Civilinės saugos departamento direktoriaus sprendimu.

4. Rezervo sudėtį ir jo dydį tvirtina Lietuvos Respublikos Vyriausybė Krašto apsaugos ministerijos Civilinės saugos departamento teikimu.

5. Rezervo saugotojo funkcijas vykdo miestų ir rajonų valdybos.

6. Rezervui skirtos civilinės saugos priemonės (produkcija) saugomos miestų ir rajonų savivaldybių skirtose vietose (saugyklose bei saugojimo punktuose).

Tais atvejais, kai rezervui skirtų civilinės saugos priemonių (produkcijos) neįmanoma arba netikslinga laikyti nurodytosiose saugojimo vietose, Krašto apsaugos ministerijos Civilinės saugos departamentas pagal susitarimą gali šiam tikslui naudoti įmonių ir organizacijų, gaminančių bei tiekiančių šias priemones (produkciją), saugyklas.

7. Krašto apsaugos ministerijos Civilinės saugos departamento nurodymai privalomi įmonėms ir organizacijoms, gaminančioms bei tiekiančioms rezervui skirtas civilinės saugos priemones (produkciją), rezervo saugotojams, taip pat ministerijoms ir departamentams, kurių reguliavimo sferai priskirtos nurodytosios įmonės ir organizacijos.

 

Rezervo kaupimas

 

8. Krašto apsaugos ministerijos Civilinės saugos departamentas kasmet numato ir tikslina rezervo nomenklatūrą bei su jo tvarkymu susijusias išlaidas ir šiuos duomenis pateikia Pramonės ir prekybos ministerijai – rezervo koordinatorei.

9. Krašto apsaugos ministerijos Civilinės saugos departamentas patvirtintą rezervą paskirsto saugotojams (pagal saugojimo vietas) ir praneša apie tai įmonėms ir organizacijoms, gaminančioms bei tiekiančioms rezervui skirtas civilinės saugos priemones (produkciją).

10. Važtaraščiuose ir kituose dokumentuose, pagal kuriuos civilinės saugos priemonės (produkcija) pristatomos į saugojimo vietas, turi būti pažymėta: „Saugoti CS“.

 

Rezervo saugojimas, atnaujinimas ir keitimas

 

11. Rezervas turi būti saugomas techniškai tvarkingose patalpose.

12. Rezervo saugojimo sąlygos ir terminai nustatomi vadovaujantis instrukcijomis, patvirtintomis Krašto apsaugos ministerijos Civilinės saugos departamento.

13. Rezervas atnaujinamas pasibaigus nustatytajam saugojimo terminui, o keičiamas tuo atveju, jeigu jame sukauptos civilinės saugos priemonės (produkcija) nebeatitinka standartų ir techninių sąlygų reikalavimų.

14. Rezervo saugojimo vietose susidaręs jo trūkumas ir nuostoliai nurašomi šia tvarka:

14.1. trūkumas ir nuostoliai, neviršijantys leistinų saugojimo nuostolių normų, taip pat civilinės saugos priemonių (produkcijos) svorio sumažėjimas dėl drėgmės stokos saugojimo vietose – rezervo saugojimo vietos vadovo potvarkiu;

14.2. trūkumas ir nuostoliai, viršijantys leistinas saugojimo nuostolių normas (taip pat nesant šių normų) – saugojimo vietos vadovo teikimu krašto apsaugos ministro pavaduotojo – Civilinės saugos departamento direktoriaus įsakymu.

Nuostoliai iš tiesioginių kaltininkų išieškomi įstatymų nustatyta tvarka.

15. Radus rezerve trūkumą ar nuostolių, rezervo saugotojai privalo nedelsdami jį papildyti.

 

Civilinės saugos priemonių (produkcijos)

paėmimas iš rezervo ir naudojimas

 

16. Civilinės saugos priemonės (produkcija) iš rezervo gali būti paimtos tik leidus Lietuvos Respublikos Vyriausybei. Šiuo atveju jos naudojamos pagal krašto apsaugos ministro pavaduotojo – Civilinės saugos departamento direktoriaus išduotas paskyras.

17. Ypatingais atvejais krašto apsaugos ministro pavaduotojui – Civilinės saugos departamento direktoriui suteikiama teisė išduoti leidimus naudoti civilinės saugos priemones (produkciją), esančias rezerve.

 

Rezervo sudarymo, saugojimo ir naudojimo finansavimas

 

18. Už civilinės saugos priemones (produkciją), tiekiamas į rezervą, moka Krašto apsaugos ministerijos Civilinės saugos departamentas. Lėšos šiam tikslui skiriamos iš Lietuvos valstybės biudžeto.

19. Rezervo civilinės saugos priemonių (produkcijos), sukauptų saugojimo vietose, priėmimo, saugojimo, inventorizavimo ir išdavimo išlaidas padengia miestų ir rajonų savivaldybės iš šiam tikslui skiriamų Lietuvos valstybės biudžeto lėšų.

______________