LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTRO,
LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO
IR LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTRO
ĮSAKYMAS
DĖL KALĖJIMŲ DEPARTAMENTO IR JAM PAVALDŽIŲ ĮSTAIGŲ PAREIGŪNŲ PRIVALOMŲ PERIODINIŲ PROFILAKTINIŲ SVEIKATOS PATIKRINIMŲ TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO IR ASMENŲ, PRIIMAMŲ Į TARNYBĄ KALĖJIMŲ DEPARTAMENTE PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTERIJOS IR JAM PAVALDŽIOSE ĮSTAIGOSE, BEI ŠIOSE ĮSTAIGOSE TARNAUJANČIŲ PAREIGŪNŲ TINKAMUMO TARNYBAI SVEIKATOS BŪKLĖS REIKALAVIMŲ NUSTATYMO
2010 m. rugsėjo 30 d. Nr. 1R-211/V-863/1V-612
Vilnius
Vadovaudamiesi Tarnybos Kalėjimų departamente prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos statuto (Žin., 2000, Nr. 39-1088; 2008, Nr. 135-5230) 10 straipsnio 5 dalimi:
1. Tvirtiname Kalėjimų departamento ir jam pavaldžių įstaigų pareigūnų privalomų periodinių profilaktinių sveikatos patikrinimų taisykles (pridedama).
2. Nustatome, kad asmenims, priimamiems į tarnybą Kalėjimų departamente prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos ir jam pavaldžiose įstaigose, ir šiose įstaigose tarnaujantiems pareigūnams taikomi tokie patys tinkamumo tarnybai sveikatos būklės reikalavimai, kokie yra nustatyti asmenims, pretenduojantiems į vidaus tarnybą ir pareigūnams, tarnaujantiems vidaus tarnybos sistemoje, Sveikatos būklės reikalavimų asmenims, pretenduojantiems į vidaus tarnybą, pageidaujantiems mokytis vidaus reikalų profesinio mokymo įstaigose, kitose mokymo įstaigose Vidaus reikalų ministerijos siuntimu, bei vidaus tarnybos sistemos pareigūnams sąvade, patvirtintame Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2003 m. spalio 21 d. įsakymu Nr. 1V-380/V-618 (Žin., 2003, Nr. 101-4569; 2007, Nr. 36-1334).
Teisingumo ministras Remigijus Šimašius
Sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys
Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos teisingumo ministro,
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos
ministro ir Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro
2010 m. rugsėjo 30 d.
įsakymu Nr. 1R-211/V-863/1V-612
KALĖJIMŲ DEPARTAMENTO IR JAM PAVALDŽIŲ ĮSTAIGŲ PAREIGŪNŲ PRIVALOMŲ PERIODINIŲ PROFILAKTINIŲ SVEIKATOS PATIKRINIMŲ TAISYKLĖS
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Kalėjimų departamento ir jam pavaldžių įstaigų pareigūnų privalomų periodinių profilaktinių sveikatos patikrinimų taisyklės (toliau – šios Taisyklės) nustato Kalėjimų departamento ar jam pavaldžios įstaigos pareigūnų (toliau – pareigūnai) privalomų periodinių profilaktinių sveikatos patikrinimų (toliau – sveikatos patikrinimai) periodiškumą ir mastą, organizavimo ir atlikimo tvarką.
II. SVEIKATOS PATIKRINIMŲ PERIODIŠKUMAS IR MASTAS
3. Pareigūnų sveikatos patikrinimai atliekami Vidaus tarnybos sistemos pareigūnų privalomų periodinių profilaktinių sveikatos patikrinimų tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2008 m. birželio 16 d. įsakymu Nr. 1V-230 (Žin., 2008, Nr. 71-2752; 2010, Nr. 2-69), 1 ir 2 prieduose nustatytu periodiškumu ir mastu.
4. Pareigūną į pareigas paskyręs įstaigos vadovas ar jį pavaduojantis (laikinai atliekantis vadovo pareigas) asmuo įsakymu, jame nurodęs motyvuotą priežastį, turi teisę siųsti pareigūną pasitikrinti sveikatos, nesilaikydamas šių Taisyklių 3 punkte nustatyto periodiškumo.
5. Pareigūnas, nurodydamas motyvuotą priežastį ir pateikdamas tai patvirtinančius dokumentus, turi teisę kreiptis į įstaigos vadovą, paskyrusį jį į pareigas, arba jį pavaduojantį (laikinai atliekantį vadovo pareigas) asmenį dėl siuntimo pasitikrinti sveikatos, nesilaikant šių Taisyklių 3 punkte nustatyto periodiškumo.
III. SVEIKATOS PATIKRINIMŲ ORGANIZAVIMAS
6. Pareigūnų sveikatos patikrinimus organizuoja įstaiga, kurios vadovas paskyrė pareigūną į pareigas.
7. Sveikatos patikrinimų organizavimas apima:
7.1. asmens medicininės knygelės (sveikatos pasas, medicininės apskaitos forma Nr. 048/a, nurodyta Privalomų sveikatos statistikos apskaitos ir kitų tipinių formų, pildomų sveikatos priežiūros įstaigose, sąraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 1999 m. lapkričio 29 d. įsakymu Nr. 515 (Žin., 1999, Nr. 103-2972) (toliau – sveikatos pasas)) užpildymą ir išdavimą pareigūnui;
8. Sveikatos pase turi būti įrašyti šie duomenys:
8.3. Sveikatos būklės reikalavimų asmenims, pretenduojantiems į vidaus tarnybą, pageidaujantiems mokytis vidaus reikalų profesinio mokymo įstaigose, kitose mokymo įstaigose Vidaus reikalų ministerijos siuntimu, bei vidaus tarnybos sistemos pareigūnams sąvado, patvirtinto Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministrų 2003 m. spalio 21 d. įsakymu Nr. 1V-380/V-618 (Žin., 2003, Nr. 101-4569) (toliau – Sąvadas), skiltis, pagal kurią nustatyti sveikatos būklės reikalavimai pareigybei;
8.6. metinės efektinės apšvitos dozės bei apšvitos dozės, gautos pareigūnų, dirbančių ypatingomis sąlygomis su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais, vadovaujantis Lietuvos higienos norma Nr. HN 73:2001 „Pagrindinės radiacinės saugos normos“, patvirtinta Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2001 m. gruodžio 21 d. įsakymu Nr. 663 (Žin., 2002, Nr. 11-388);
9. Sveikatos pasas turi būti su asmens nuotrauka ir patvirtintas šių Taisyklių 6 punkte nurodytų įstaigos, organizuojančios pareigūno sveikatos patikrinimą, vadovo arba jo įgalioto asmens parašu ir šios įstaigos herbiniu antspaudu.
10. Naujai priimtiems ar grąžintiems į tarnybą pareigūnams sveikatos patikrinimas, atliktas Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Medicinos centro Centrinėje medicinos ekspertizės komisijoje (toliau – Centrinė medicinos ekspertizės komisija) ekspertizės metu, laikomas pirmuoju sveikatos patikrinimu.
IV. SVEIKATOS PATIKRINIMŲ ATLIKIMAS
12. Jei pareigūnas yra laikinai nedarbingas, sveikatos patikrinimas atidedamas, iki pareigūnas taps darbingas. Jei pareigūnas yra komandiruotėje arba deleguotas į tarptautines ir Europos Sąjungos institucijas ar užsienio valstybių institucijas, sveikatos tikrinimas atidedamas, iki pareigūnas grįš iš komandiruotės arba iki pasibaigs jo delegavimo į tarptautines ir Europos Sąjungos institucijas ar užsienio valstybių institucijas trukmė.
13. Pareigūno sveikatos patikrinimą atlieka asmens sveikatos priežiūros įstaigų, kurių steigėja yra Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija, arba kitų asmens sveikatos priežiūros įstaigų, su kuriomis Sveikatos priežiūros tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos yra sudariusi sutartis dėl pareigūnų sveikatos patikrinimo, gydytojai pagal šių Taisyklių 3 punkte nustatytą pareigūnų sveikatos patikrinimo mastą, privalomai ir prireikus konsultuodamiesi su kitų profesinių kvalifikacijų gydytojais ir skirdami tyrimus.
14. Pareigūnas, atvykęs pasitikrinti sveikatos į šių Taisyklių 13 punkte nurodytą įstaigą, turi pateikti:
14.4. įstaigos vadovo įsakymo atlikti sveikatos patikrinimą kopiją, patvirtintą jį išdavusios įstaigos, jei pareigūnas pasitikrinti sveikatos siunčiamas pagal šių Taisyklių 4 ar 5 punktus;
14.5. medicininių dokumentų išrašą (forma Nr. 027/a, nurodyta Privalomų sveikatos statistikos apskaitos ir kitų tipinių formų, pildomų sveikatos priežiūros įstaigose, sąraše) iš asmens sveikatos priežiūros įstaigos, kurioje yra prisirašęs teisės aktų nustatyta tvarka, gydytojo, teikiančio šeimos medicinos paslaugas, jei sveikatos patikrinimas atliekamas kitoje, nei pareigūnas yra prisirašęs, asmens sveikatos priežiūros įstaigoje.
15. Gydytojai, patikrinę pareigūno sveikatą, patikrinimo duomenis ir savo išvadą, ar pagal sveikatos patikrinimo rezultatus pareigūno sveikatos būklė atitinka nustatytus reikalavimus pagal Sąvado skiltį, įrašo į pareigūno asmens sveikatos istoriją (medicininės apskaitos forma Nr. 025/a, nurodyta Privalomų sveikatos statistikos apskaitos ir kitų tipinių formų, pildomų sveikatos priežiūros įstaigose, sąraše), patvirtindami šiuos įrašus savo parašu ir asmeniniu spaudu.
16. Šių Taisyklių 15 punkte nurodytus duomenis įvertina Gydytojų konsultacinė komisija, kuri asmens sveikatos istorijoje ir sveikatos pase įrašo galutinę išvadą – ar sveikatos būklė atitinka nustatytus reikalavimus pagal Sąvado skiltį. Ši išvada tvirtinama Gydytojų konsultacinės komisijos pirmininko parašu ir asmeniniu spaudu bei Gydytojų konsultacinės komisijos antspaudu.
V. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
18. Už sveikatos patikrinimus, atliekamus šių Taisyklių 13 punkte nurodytose įstaigose, apmokama iš Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijai tam tikslui skiriamų valstybės biudžeto asignavimų per atitinkamas programas.
19. Įstaigai gavus pareigūno sveikatos pasą, kuriame įrašyta, kad pareigūno sveikatos būklė neatitinka nustatytų reikalavimų pagal Sąvado skiltį, pareigūnas siunčiamas į Centrinės medicinos ekspertizės komisiją, kad būtų nustatytas jo tinkamumas tarnybai. Pareigūnams, kurie į pareigas yra paskirti Lietuvos Respublikos teisingumo ministro, siuntimus į Centrinės medicinos ekspertizės komisiją išduoda Kalėjimų departamentas pagal Teisingumo ministerijos rašytinį prašymą.