LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL PRIĖMIMO Į TARNYBĄ LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖJE KOMISIJŲ NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

1996 m. rugpjūčio 23 d. Nr. 1014

Vilnius

 

Vadovaudamasi Tarnybos Lietuvos Respublikos muitinėje statuto (Žin., 1996, Nr. 64-1499) 6 straipsniu, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Patvirtinti Priėmimo į tarnybą Lietuvos Respublikos muitinėje komisijų nuostatus (pridedama).

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                      MINDAUGAS STANKEVIČIUS

 

FINANSŲ MINISTRAS                                                             ALGIMANTAS KRIŽINAUSKAS

______________


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

1996 m. rugpjūčio 23 d. nutarimu Nr. 1014

 

 

Priėmimo į tarnybą Lietuvos Respublikos muitinėje

komisijų nuostatai

 

Bendroji dalis

 

1. Šie nuostatai reglamentuoja priėmimo į tarnybą Lietuvos Respublikos muitinėje (toliau vadinama – muitinė) komisijos (toliau vadinama – komisija) uždavinius ir funkcijas, jos sudarymo tvarką ir darbo organizavimą.

2. Nuolat veikianti komisija sudaroma iš Muitinės departamento prie Finansų ministerijos (toliau vadinama – Muitinės departamentas), teritorinių muitinių ir kitų muitinės įstaigų vadovaujančiųjų pareigūnų. Komisija parenka asmenis, tinkamus tarnauti muitinėje.

3. Komisija savo darbe vadovaujasi Lietuvos Respublikos įstatymais, Tarnybos Lietuvos Respublikos muitinėje statutu, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, Muitinės departamento įsakymais, „B“ lygio valdininkų priėmimo į Lietuvos Respublikos muitinę konkursų ir egzaminų tvarka ir šiais nuostatais.

4. Komisijos veikia Muitinės departamente, teritorinėse muitinėse ir kitose muitinės įstaigose.

5. Teritorinės muitinės ar kitos muitinės įstaigos komisija sudaroma teritorinės muitinės viršininko, kitos muitinės įstaigos vadovo įsakymu iš vadovaujančiųjų pareigūnų.

Muitinės departamento komisija sudaroma departamento direktoriaus įsakymu iš vadovaujančiųjų departamento pareigūnų.

6. Komisiją sudaro pirmininkas, sekretorius ir ne mažiau kaip 3 nariai.

7. Muitinės departamento komisijos pirmininku skiriamas Muitinės departamento direktorius arba jo pavaduotojas, teritorinių muitinių ir kitų muitinės įstaigų – įstaigos vadovas arba pavaduotojas, sekretoriumi – Kadrų skyriaus darbuotojas, nariais – Kadrų skyriaus ir kitų skyrių viršininkai, postų viršininkai, kiti pareigūnai. Komisijos posėdžių protokolą rašo komisijos sekretorius.

Teritorinės muitinės ir kitos muitinės įstaigos komisijų posėdžiuose dalyvauja ir Muitinės departamento atstovas, turintis patariamojo balso teisę.

 

Komisijos uždaviniai ir funkcijos

 

8. Svarbiausiasis komisijos uždavinys yra parinkti asmenis, tinkamus tarnauti muitinėje.

9. Komisija, įgyvendindama svarbiausiąjį savo uždavinį:

9.1. priima ir nagrinėja dokumentus asmenų, norinčių dalyvauti viešame konkurse ar laikyti kvalifikacinį egzaminą laisvoms pareigoms užimti;

9.2. parenka asmenis, galėsiančius dalyvauti viešame konkurse ar laikyti kvalifikacinį egzaminą laisvoms pareigoms užimti;

9.3. organizuoja viešus konkursus ar kvalifikacinius egzaminus laisvoms pareigoms užimti;

9.4. parenka asmenis, tinkamus tarnauti muitinėje.

 

Komisijos teisės

 

10. Komisija turi teisę:

10.1. gauti visus dokumentus, kurių reikia asmeniui priimti į tarnybą muitinėje;

10.2. pareikalauti prireikus iš norinčiųjų tarnauti muitinėje įstatymuose nurodytų papildomų dokumentų ar duomenų apie jų veiklą;

10.3. gauti iš Vidaus reikalų ministerijos ir kitų valstybinių įstaigų reikiamą informaciją apie pretendentą į tarnybą muitinėje;

10.4. nustatyti viešo konkurso ar kvalifikacinio egzamino laisvoms pareigoms užimti būdą (apklausa žodžiu, raštu, testavimas).

 

Komisijos darbo organizavimas

 

11. Komisija, gavusi norinčiųjų dalyvauti viešame konkurse ar laikyti kvalifikacinį egzaminą laisvoms pareigoms užimti dokumentus, juos išnagrinėja, nustato, ar šie asmenys atitinka jiems keliamus reikalavimus, ir pateikia išvadą dėl jų tinkamumo dalyvauti viešame konkurse ar laikyti kvalifikacinį egzaminą laisvoms pareigoms užimti. Komisija prieš viešą konkursą ar kvalifikacinį egzaminą kviečiasi pasirinktuosius asmenis pasikalbėti.

12. Išklausiusi pretendentus, komisija pirmenybę dalyvauti viešame konkurse ar laikyti kvalifikacinį egzaminą teikia asmenims:

12.1. turintiems teisinio ir ekonominio darbo patirtį ir mokantiems dirbti kompiuteriu;

12.2. mokantiems keletą užsienio kalbų;

12.3. pasižymintiems bendravimo kultūra;

12.4. gyvenantiems netoli būsimos darbo vietos;

12.5. išmanantiems muitinės funkcijas ir muitų politiką.

13. Muitinės įstaigos komisija nustato viešo konkurso ar kvalifikacinio egzamino datą, suderina ją su savo Kadrų skyriumi ir apie tai informuoja Muitinės departamento Kadrų skyrių.

14. Komisijos posėdis laikomas teisėtu, jeigu jame dalyvauja visi komisijos nariai.

15. Muitinės įstaigos komisijos posėdžiuose, kuriuose priimamas sprendimas dėl asmens priėmimo į tarnybą muitinėje, dalyvauja Muitinės departamento atstovas ir padalinio, kuriame dirbs pretendentas, vadovas, kurie balsavimo teisės neturi.

16. Muitinės įstaigos komisijos posėdyje dalyvaujantis Muitinės departamento atstovas, pateikęs argumentus, turi teisę užprotestuoti komisijos sprendimą. Užprotestavus komisijos sprendimą, galutinį sprendimą per 2 savaites priima Muitinės departamento komisija. Prireikus Muitinės departamento komisija turi teisę pasikviesti pretendentą į tarnybą muitinėje papildomai pasikalbėti.

17. Per viešą konkursą ar kvalifikacinį egzaminą komisijos nariai, atsižvelgdami į pretendento į tarnybą muitinėje žinias, asmenines ir dalykines savybes, konfidencialiai įvertina jo tinkamumą užimti pareigas balus (pagal 10 balų vertinimo sistemą).

18. Susumavus balus, nustatomas viešo konkurso laimėtojas ar kvalifikacinio egzamino galutinis įvertinimas. Negali būti priimtas į tarnybą muitinėje pretendentas, surinkęs mažiau kaip pusę maksimalios balų sumos.

19. Iš kelių pretendentų, surinkusių vienodą balų skaičių (pusę ir daugiau maksimalios balų sumos), priimamas tas, kurį pasirenka muitinės įstaigos arba struktūrinio padalinio, į kurį ketinama priimti pareigūną, vadovas.

20. Komisija gali nuspręsti:

20.1. priimti asmenį į tarnybą muitinėje;

20.2. nepriimti asmens į tarnybą muitinėje;

20.3. įtraukti asmenį į tarnybos muitinėje kadrų rezervą.

21. Asmenys, įtraukti į tarnybos muitinėje kadrų rezervą, atsiradus laisvoms pareigoms, priimami į tarnybą be papildomo konkurso.

22. Komisijos sprendimas yra privalomas muitinės įstaigos vadovui.

23. Į komisijos protokolą turi būti įrašyta, kaip pretendentą į tarnybą muitinėje įvertino kiekvienas komisijos narys, koks buvo priimtas komisijos sprendimas dėl jo priėmimo į tarnybą. Protokolą pasirašo visi komisijos nariai.

24. Pretendentai į tarnybą muitinėje, nepatenkinti teritorinės muitinės, kitos muitinės įstaigos komisijos sprendimu, turi teisę per 3 dienas komisijos posėdyje priimtą sprendimą apskųsti Muitinės departamento komisijai, kuri per 2 savaites privalo išnagrinėti pretenzijas ir priimti sprendimą.

Pretendentai į tarnybą muitinėje, nepatenkinti Muitinės departamento komisijos sprendimu, turi teisę per 3 dienas šios komisijos sprendimą apskųsti Valdymo reformų ir savivaldybių reikalų ministerijai.

25. Teritorinių muitinių ir kitų muitinės įstaigų komisijos kartą per metus už savo darbą atsiskaito Muitinės departamentui.

______________