MUITINĖS DEPARTAMENTO PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTERIJOS DIREKTORIAUS

 

Į S A K Y M A S

DĖL MUITINĖS PAREIGŪNO TARNYBINIO PAŽYMĖJIMO PAVYZDŽIŲ PATVIRTINIMO IR MUITINĖS PAREIGŪNO TARNYBINIO PAŽYMĖJIMO IŠDAVIMO, NAUDOJIMO IR APSKAITOS TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO

 

2002 m. spalio 18 d. Nr. 435K

Vilnius

 

Vadovaudamasis Tarnybos Lietuvos Respublikos muitinėje statuto (Žin., 2000, Nr. 94-2917) 11 straipsnio 5 dalimi,

1. Tvirtinu pridedamus:

1.1. Muitinės pareigūno tarnybinio pažymėjimo pavyzdžius*;

1.2. Muitinės pareigūno tarnybinio pažymėjimo išdavimo, naudojimo ir apskaitos taisykles.

2. Laikau netekusiais galios:

2.1. Muitinės departamento direktoriaus 1991 m. balandžio 4 d. įsakymą Nr. 42 „Dėl tarnybinių pažymėjimų“;

2.2. Muitinės departamento direktoriaus 2002 m. balandžio 25 d. įsakymą Nr. 146K „Dėl muitinės pareigūnų tarnybinių pažymėjimų pavyzdžių ir muitinės pareigūnų tarnybinių pažymėjimų išdavimo, naudojimo ir apskaitos taisyklių patvirtinimo“;

2.3. Muitinės departamento direktoriaus 2002 m. birželio 26 d. įsakymą Nr. 253K „Dėl pasiruošimo tarnybinių pažymėjimų keitimui“.

3. Pavedu:

3.1. Įsakymo vykdymą kontroliuoti direktoriaus pavaduotojui J. Rimkevičiui.

3.2. Personalo ir mokymo skyriui (V. Vėgelis) paskelbti įsakymą oficialiame leidinyje „Valstybės žinios“ ir internate Muitinės departamento tinklalapyje.

4. Nustatau, kad šis įsakymas įsigalioja nuo 2003 m. sausio 1 d.

 

 

DIREKTORIAUS PAVADUOTOJAS,

L. E. DIREKTORIAUS PAREIGAS                                                                    JONAS MIŠKINIS

______________


PATVIRTINTA

Muitinės departamento

direktoriaus 2002 m. spalio 18 d. įsakymu

Nr. 435K

 

MUITINĖS PAREIGŪNO TARNYBINIO PAŽYMĖJIMO IŠDAVIMO, NAUDOJIMO IR APSKAITOS TAISYKLĖS

 

1. Muitinės pareigūno tarnybinio pažymėjimo išdavimo, naudojimo ir apskaitos taisyklės (toliau – taisyklės) reglamentuoja muitinės pareigūno tarnybinio pažymėjimo (toliau – pažymėjimas) išdavimą, naudojimą ir apskaitą.

2. Pažymėjimas yra dokumentas, patvirtinantis muitinės pareigūno (toliau – pareigūnas), tapatybę ir jo einamas pareigas Muitinės departamente arba teritorinėje muitinėje, Muitinės kriminalinėje tarnyboje, Muitinės informacinių sistemų centre, Muitinės laboratorijoje (toliau- kitoje muitinės įstaigoje).

3. Pažymėjimas spausdinamas ant 85,6 mm x 53,98 mm formato plastiko kortelės. Pažymėjimas numeruojamas serija ir keturženkliu numeriu, kuris turi sutapti su pirmojoje pažymėjimo pusėje dedamu kinegraminio ženklo serija (MD – Muitinės departamentas, KT – Muitinės kriminalinė tarnyba, IS – Muitinės informacinių sistemų centras, ML – Muitinės laboratorija, VL – Vilniaus teritorinė muitinė, KN – Kauno teritorinė muitinė, KL – Klaipėdos teritorinė muitinė, SL – Šiaulių teritorinė muitinė, PN – Panevėžio teritorinė muitinė) ir numeriu. Pažymėjimo pirmojoje pusėje įrašai daromi lietuvių kalba, antrojoje – anglų.

4. Muitinės departamento pareigūno pažymėjimas yra su rausvos spalvos apsauginiu tinkleliu. Pažymėjimo pirmosios pusės viršutinėje dalyje valstybės vėliavos spalvų fone yra Lietuvos valstybės herbas.

5. Kitų muitinės įstaigų pareigūnų pažymėjimas yra su žalsvos spalvos apsauginiu tinkleliu. Pažymėjimo pirmosios pusės viršutinėje dalyje valstybės vėliavos spalvų fone yra Lietuvos muitinės ženklas.

6. Asmeniui, priimtam į tarnybą Muitinės departamente prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – Muitinės departamentas) arba kitoje muitinės įstaigoje, nustatytos formos pažymėjimas išduodamas ne vėliau kaip per 10 dienų nuo skyrimo į pareigas.

7. Pažymėjime turi būti pareigūno nuotrauka ir nurodyti šie rekvizitai:

7.1. muitinės įstaigos pavadinimas;

7.2. pareigūno vardas, pavardė, asmens kodas;

7.3. pareigų pavadinimas;

7.4. pareiginis laipsnis;

7.5. pažymėjimo galiojimo laikas.

7.6. faksimilinis įstaigos vadovo parašas ir įstaigos antspaudas (kitoje pusėje).

8. Pareigūnas nuotraukoje turi būti su uniforma. Nuotrauka skanuojama ir spausdinama specialiu spausdintuvu ant plastiko kartu su kitais pažymėjimo rekvizitais.

9. Pažymėjimas išduodamas penkeriems metams tokia tvarka:

9.1. Muitinės departamento pareigūnui (išskyrus direktorių), kitos muitinės įstaigos vadovui, jos pavaduotojui bei posto viršininkui pažymėjimą išduoda Muitinės departamento Personalo ir mokymo skyrius, vadovaudamasis Muitinės departamento direktoriaus įsakymu dėl pareigūno skyrimo į pareigas;

9.2. kitos muitinės įstaigos pareigūnui pažymėjimą išduoda tos įstaigos Personalo ir mokymo skyrius arba šiam darbui paskirtas pareigūnas, vadovaudamasis kitos muitinės įstaigos vadovo įsakymu dėl pareigūno skyrimo į pareigas;

9.3. Muitinės departamento direktoriui pažymėjimą išduoda finansų ministras.

10. Pažymėjimas laikomas galiojančiu, jeigu jame yra visi reikalingi rekvizitai ir nesibaigė jo galiojimo laikas.

11. Muitinės departamento ar kitos muitinės įstaigos pareigūno pažymėjimas gali būti naudojamas kaip elektroninis raktas praėjimo kontrolės sistemoms arba kaip leidimas patekti į kompiuterines duomenų bazes.

12. Pareigūnas tarnybos metu su savimi privalo nešioti pažymėjimą pakabintą ant kaklo ar prisegtą prie viršutinių rūbų.

13. Pažymėjimų apskaitą tvarko Muitinės departamento ir kitos muitinės įstaigos Personalo ir mokymo skyriaus arba šiam darbui paskirtas pareigūnas.

14. Pažymėjimas registruojamas Tarnybinių pažymėjimų išdavimo registravimo žurnale (toliau – žurnalas), kurio lapai turi būti sunumeruoti, o žurnalas susiūtas ir antspauduotas. Žurnale turi būti šios skiltys:

14.1. eilės numeris;

14.2. pažymėjimą gavusio pareigūno vardas ir pavardė;

14.3. pažymėjimo išdavimo data ir numeris;

14.4. pareigūno, gavusio pažymėjimą, parašas;

14.5. pažymėjimo galiojimo laikas;

14.6. pastabos.

15. Departamento ar kitos muitinės įstaigos pareigūno pažymėjimas išduodamas jam asmeniškai pasirašius žurnale.

16. Pasibaigus pažymėjimo galiojimo laikui, pasikeitus pareigoms, pakeitus vardą arba pavardę išduodamas naujas pažymėjimas su nauju numeriu, o senasis grąžinamas.

17. Išduodant naują pažymėjimą žurnale padaromas naujas įrašas. Prie ankstesnio įrašo skiltyje „Pastabos“ įrašoma „Išduotas naujas pažymėjimas“ ir nurodomas naujo pažymėjimo registravimo eilės numeris ir išdavimo data.

18. Pareigūnas atsako už savo pažymėjimo saugojimą. Pažymėjimui tapus netinkamu naudoti pareigūnas jį grąžina išdavusiam Personalo ir mokymo skyriui arba šiam darbui paskirtam pareigūnui. Kartu su pažymėjimu pateikia prašymą išduoti naują pažymėjimą.

19. Praradęs pažymėjimą, pareigūnas nedelsdamas privalo apie tai raštu pranešti pažymėjimą išdavusiosios įstaigos vadovui, o pažymėjimo vagystės ar užvaldymo atveju – ir teritoriniam policijos komisariatui, nurodydamas praradimo aplinkybes. Pareigūnui tęsiant tarnybą, jam išduodamas naujas pažymėjimas.

20. Prarastas arba negrąžintas pažymėjimas skelbiamas negaliojančiu „Valstybės žinių“ priede „Informaciniai pranešimai“, nurodant pažymėjimo numerį, pareigūno vardą, pavardę, pareigas ir tarnybos vietą.

21. Pažymėjimo sugadinimas, praradimas arba perdavimas kitiems asmenims yra pagrindas skirti tarnybinę nuobaudą.

22. Atleidžiamas iš tarnybos arba perkeliamas į kitą muitinės įstaigą, taip pat nušalintas nuo pareigų pareigūnas privalo grąžinti pažymėjimą jį išdavusiajai muitinės įstaigai. Nušalintąjį pareigūną grąžinus į pareigas, pažymėjimas jam grąžinamas.

23. Grąžintą arba sugadintą pažymėjimą išdavusi muitinės įstaiga saugo vienerius metus. Pasibaigus šiam terminui, pažymėjimą sunaikina muitinės įstaigos įsakymu sudaryta komisija, surašydama sunaikinimo aktą.

24. Pažymėjimų kompiuterizuotos apskaitos valdytojas yra Muitinės departamento Personalo ir mokymo skyrius. Muitinės įstaiga informaciją apie pareigūno pažymėjimo išdavimą, grąžinimą, praradimą bei sunaikinimą teikia Muitinės departamento Personalo ir mokymo skyriui.

______________

 

 



* Su Muitinės pareigūno tarnybinio pažymėjimo pavyzdžiais galite susipažinti Muitinės departamente.