LIETUVOS RESPUBLIKOS ŽEMĖS ŪKIO MINISTRAS
Į S A K Y M A S
DĖL ŽEMĖS ŪKIO MINISTRO 2002 M. GRUODŽIO 23 D. ĮSAKYMO NR. 515 „DĖL ŽEMĖS VERČIŲ ŽEMĖLAPIŲ SUDARYMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2004 m. sausio 27 d. Nr. 3D-25
Vilnius
Pakeičiu Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2002 m. gruodžio 23 d. įsakymą Nr. 515 „Dėl Žemės verčių žemėlapių sudarymo taisyklių patvirtinimo“ (Žin., 2003, Nr. 5-221):
1. Išdėstau 3 punktą taip:
2. Išdėstau 4 punktą taip:
„4. Nustatant miško žemės sklypų arba jų dalių (be medynų) vertę, taikoma verčių zonos, kuriai priskirtas sklypas, žemės ūkio paskirties žemės vidutinė rinkos vertė, padauginta iš koeficiento 0,4. Nustatant vandens telkinių, sudarančių atskirą žemės sklypą, vertę – žemės ūkio paskirties žemės vidutinė rinkos vertė dauginama iš koeficiento 1.“
4. Išdėstau 21 punktą taip:
„21. Nekilnojamojo turto masinio vertinimo modelių kokybė įvertinama tikslumo, pastovumo laike ir paaiškinamumo požiūriu. Konkrečiam žemės sklypui nustatyta vidutinė rinkos vertė, apskaičiuota pagal žemės verčių žemėlapį, gali skirtis nuo žemės sklypo individualaus vertinimo metu nustatytos žemės sklypo vertės ne daugiau kaip 20 procentų. Esant didesniam kaip 20 procentų skirtumui, žemės sklypo vertė, nustatyta atlikus individualų vertinimą, gali būti prilyginama vidutinei rinkos vertei. Žemės sklypo individualus vertinimas turi būti atliktas tam pačiam tikslui kaip ir žemės sklypo masinis vertinimas.“
5. Išdėstau 29 punktą taip:
6. Išdėstau 34, 34.1 ir 34.2 punktus taip:
„34. Turto vertintojas, parengęs savivaldybės teritorijos žemės verčių žemėlapį ir žemės vertinimo masiniu būdu ataskaitą, atlieka šiuos darbus:
34.1. teikia šių taisyklių 22.1 ir 22.2 punktuose nurodytus dokumentus apskrities viršininkui ir savivaldybės merui susipažinti ir per 1 mėnesį pareikšti pastabas. Pastabos siunčiamos turto vertintojui ir Nacionalinei žemės tarnybai;
7. Išdėstau 35, 35.1 ir 35.2 punktus taip:
„35. Žemės verčių žemėlapis svarstomas viešai su visuomene šia tvarka:
35.1. apie žemės verčių žemėlapio viešą svarstymą pranešama vietinėse visuomenės informavimo priemonėse, nurodant vietą, kur bus eksponuojamas žemės verčių žemėlapis, žemėlapį parengusi įmonė, žemės verčių žemėlapio turinys, parengimo principai ir naudojimo tikslai; gyventojų teisės pareikšti pastabas ir pasiūlymus. Savivaldybės pageidavimu į susitikimą su gyventojais svarstant žemės verčių žemėlapį turi atvykti turto vertintojo atstovas;
35.2. turto vertintojas viešo svarstymo metu žemės verčių žemėlapį eksponuoja ne mažiau kaip 10 darbo dienų. Turto vertintojo atstovas svarstymo metu privalo paaiškinti, kaip žemėlapyje buvo nustatytos verčių zonos bei apskaičiuojama konkreti žemės sklypo vidutinė rinkos vertė. Gyventojų pastabos ir pasiūlymai, pateikti raštu, registruojami Žemės vertinimo žemėlapio viešo svarstymo su visuomene žurnale;“.
8. Išdėstau 35.3 punktą taip:
9. Išdėstau 36 punktą taip:
„36. Turto vertintojas savivaldybės teritorijos žemės verčių žemėlapį, žemės vertinimo masiniu būdu ataskaitą bei žemės verčių žemėlapio derinimo metu gautas pastabas ir paaiškinimus, į kurias pastabas atsižvelgta ir į kurias neatsižvelgta, per 5 darbo dienas perduoda Nacionalinei žemės tarnybai, kuri per 15 darbo dienų šiuos dokumentus išnagrinėja ir priima sprendimą dėl žemės verčių žemėlapių atliktų pataisymų pakankamumo arba papildymo.“