VIEŠOSIOS ĮSTAIGOS LIETUVOS VERSLO PARAMOS AGENTŪROS DIREKTORIAUS

 

Į S A K Y M A S

DĖL REKOMENDACINĖS PARAIŠKOS SKIRTI FINANSINĘ PAGALBĄ PAGAL LIETUVOS 2004-2006 M. BENDROJO PROGRAMAVIMO DOKUMENTĄ SPECIALIOSIOS (B-6) DALIES PILDYMO INSTRUKCIJOS IR PROJEKTO ĮGYVENDINIMO ATASKAITOS FORMOS PATVIRTINIMO

 

2006 m. balandžio 6 d. Nr. R1-172

Vilnius

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2006 m. kovo 30 d. įsakymo Nr. 4-105 „Dėl Gairių pareiškėjams (naujų produktų kūrimas įmonėse: moksliniai tyrimai ir technologinė plėtra), siekiantiems gauti Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansinę paramą pagal Lietuvos 2004–2006 m. bendrąjį programavimo dokumentą, patvirtinimo ir pavedimų viešajai įstaigai Lietuvos verslo paramos agentūrai“ 2.1.1 punktu, tvirtinu pridedamas:

1. Rekomendacinę paraiškos skirti finansinę pagalbą pagal Lietuvos 2004–2006 m. bendrojo programavimo dokumentą specialiosios (B-6) dalies pildymo instrukciją;

2. Projekto įgyvendinimo ataskaitos formą.

 

 

DIREKTORIUS                                                                                        KĘSTUTIS MURAUSKAS

______________


PATVIRTINTA

Viešosios įstaigos Lietuvos verslo paramos

agentūros direktoriaus 2006 m. balandžio 6 d.

įsakymu Nr. R1-172

 

 

REKOMENDACINĖ PARAIŠKOS SKIRTI FINANSINĘ PAGALBĄ PAGAL LIETUVOS 2004–2006 M. BENDROJO PROGRAMAVIMO DOKUMENTĄ SPECIALIOSIOS (B-6) DALIES PILDYMO INSTRUKCIJA

 

I. BENDROJI DALIS

 

1. Rekomendacinė paraiškos skirti finansinę pagalbą pagal Lietuvos 2004–2006 m. bendrojo programavimo dokumentą specialiosios (B-6) dalies pildymo instrukcija (toliau – Instrukcija) yra nenorminio pobūdžio dokumentas, kuriuo siekiama ne nustatyti paraiškos Europos Sąjungos (toliau – ES) struktūrinių fondų finansinei pagalbai gauti pildymo taisykles, o tik rekomenduoti, kaip gali būti pildoma paraiška. Paraiškos ES struktūrinių fondų finansinei pagalbai gauti sąvoka šioje Instrukcijoje suprantama kaip atitinkamos institucijos patvirtinta paraiškos ES struktūrinių fondų finansinei pagalbai gauti forma.

2. Instrukcija taikoma kreipiantis dėl pagalbos pagal 2004–2006 m. Bendrojo programavimo dokumento 3 prioriteto 1 priemonę „Tiesioginė parama verslui“ (tiktai veiklų grupėms „Mokslinių tyrimų ir plėtros veikla (taikomieji tyrimai ir technologinė plėtra), skirta pramonei ir verslui (įmonių vykdoma veikla ir atliekami užsakomieji darbai)“ ir „Ryšių tarp pramonės ir verslo subjektų bei mokslinio tyrimo institucijų formavimas“.

3. Paraišką ES struktūrinių fondų finansinei pagalbai gauti (toliau – Paraiška) sudaro bendroji (A) dalis ir specialioji (B-6) dalis bei jos 5 priedai.

4. Kreipiantis dėl ES struktūrinių fondų finansinės pagalbos turi būti:

4.1. užpildyta Paraiškos bendroji (A) dalis, patvirtinta Lietuvos Respublikos finansų ministro 2005 m. vasario 4 d. įsakymu Nr. 1K-041 „Dėl Lietuvos Respublikos finansų ministro 2004 m. sausio 28 d. įsakymo Nr. 1K-033 „Lietuvos 2004–2006 m. bendrojo programavimo dokumento priemonių ir projektų, finansuojamų įgyvendinant šias priemones, administravimo ir finansavimo taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo“ (Žin., 2005, Nr. 21-667, Nr. 64 (atitaisymas));

4.2. užpildyta Paraiškos specialioji (B-6) dalis ir jos priedai, patvirtinti Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2006 m. kovo 30 d. įsakymu Nr. 4-105 „Dėl Gairių pareiškėjams (naujų produktų kūrimas įmonėse: moksliniai tyrimai ir technologinė plėtra), siekiantiems gauti Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansinę paramą pagal Lietuvos 2004–2006 m. bendrąjį programavimo dokumentą, patvirtinimo ir pavedimų viešajai įstaigai Lietuvos verslo paramos agentūrai“ (Žin., 2006, Nr. 38-1362);

4.3. pateikti dokumentai, nurodyti Paraiškos specialiosios dalies (B-6) privalomų pridėti prie Paraiškos dokumentų sąraše.

5. Paraiškos bendroji (A) dalis pildoma vadovaujantis Lietuvos Respublikos finansų ministerijos pateiktais nurodymais.

6. Paraiška ir jos priedai turi būti surinkti kompiuteriu (išspausdinti). Ranka užpildytos ir netinkamai užpildytos Paraiškos nebus registruojamos ir nagrinėjamos. Pareiškėjai turi tiksliai laikytis Paraiškos formos, tvarkingai užpildyti kiekvieną teikiamos Paraiškos dalį.

7. Paraiška ir jos priedai turi būti užpildyti lietuvių kalba. Pildant Paraišką, rekomenduojama naudoti „Times New Roman“ šriftą, kurio dydis 12 punktų.

8. Turi būti pateikiamas vienas originalus paraiškos (paraiškos A ir B dalys, B dalies priedai ir kartu pridedami privalomi dokumentai) egzempliorius, kurio pirmajame lape aiškiai nurodoma ORIGINALAS, 2 kopijos, kurių kiekvienos pirmajame lape nurodoma KOPIJA, ir paraiškos A ir B dalių ir B dalies priedų elektroninis variantas Word formatu, išskyrus priedus „Projekto biudžetas“, kuris turi būti pateikiamas Excel formatu. Paraiškos originalo ir jos kopijų turinys turi būti tas pats.

9. Paraiškos A ir B dalys ir B dalies priedai turi būti antspauduoti ir pasirašyti administracijos vadovo ar jo įgalioto asmens.

10. Paraiškos A ir B dalys, B dalies priedai ir kartu pridedami dokumentai turi būti susegti į segtuvus ir sunumeruoti; turi būti pateikiamas pridedamų dokumentų sąrašas, nurodomas kiekvieno pateikiamo dokumento lapų skaičius ir pateikiamų dokumentų lapų skaičius iš viso.

11. Pareiškėjas, pildydamas Paraišką, turi vadovautis šiais pagrindiniais dokumentais:

11.1. Lietuvos 2004–2006 m. bendrojo programavimo dokumentu (toliau – BPD), patvirtintu Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. rugpjūčio 2 d. nutarimu Nr. 935 (Žin., 2004, Nr. 123-4486);

11.2. Bendrojo programavimo dokumento priedu, patvirtintu 2004 m. vasario 5 d. laikinojo priežiūros komiteto Lietuvos 2004–2006 m. bendrojo programavimo dokumento įgyvendinimo priežiūrai atlikti;

11.3. Gairėmis pareiškėjams (naujų produktų kūrimas įmonėse: moksliniai tyrimai ir technologinė plėtra), siekiantiems gauti Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansinę pagalbą pagal Lietuvos 2004–2006 m. bendrojo programavimo dokumentą (toliau – Gairės pareiškėjams), patvirtintomis Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2006 m. kovo 30 d. įsakymu Nr. 4-105 „Dėl Gairių pareiškėjams (naujų produktų kūrimas įmonėse: moksliniai tyrimai ir technologinė plėtra), siekiantiems gauti Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansinę paramą pagal Lietuvos 2004–2006 m. bendrąjį programavimo dokumentą, patvirtinimo ir pavedimų viešajai įstaigai Lietuvos verslo paramos agentūrai“ (Žin., 2006, Nr. 38-1362).

Visus šiuos dokumentus galima rasti LVPA tinklalapyje adresu www. lvpa. lt. Dokumentuose nustatyti pagrindiniai reikalavimai, pateikta kita svarbi informacija, su kuria Pareiškėjas turi susipažinti, siekdamas parengti tinkamą projektą ir tinkamai užpildyti Paraiškos formą. Taip pat rekomenduojama naudotis viešosios įstaigos Lietuvos verslo paramos agentūros (toliau – LVPA) tinklalapyje www. lvpa. lt teikiama papildoma informacija ir atsakymais į dažniausiai pateikiamus klausimus.

12. Paraiška sudaryta iš įvairių lentelių ir aprašomojo pobūdžio klausimų. Visos lentelės privalo būti užpildytos, o į aprašomojo pobūdžio klausimus atsakyta, išskyrus tuos atvejus, kai Paraiškos formoje yra nuoroda, jog tam tikros rūšies Pareiškėjas atsakymo į klausimą gali neteikti. Jei Pareiškėjas dėl objektyvių priežasčių negali pateikti prašomos informacijos (pavyzdžiui, nėra priežiūros organo ir pan.), turi nurodyti, kodėl prašomos informacijos neteikia. Paraiškos bendrosios (A) dalies, specialiosios (B-6) dalies ir jos priedų formas galima rasti LVPA tinklalapyje adresu www. lvpa. lt, taip pat Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos (toliau – Ūkio ministerija) tinklalapyje adresu www. ukmin. lt.

13. Atsakymai į klausimus turi būti aiškūs, glausti, argumentuoti.

14. Paraiškos lentelėse būtina tiksliai nurodyti prašomą informaciją: įrašyti skaičius, nurodyti veiklas, kurios, Pareiškėjo manymu, yra būtinos sėkmingam projekto įgyvendinimui, ir t. t.

15. Rekomenduojama, kad Pareiškėjas, prieš pildydamas Paraiškos formą, būtų susipažinęs su BPD, Gairėmis pareiškėjams ir šia Instrukcija, atidžiai perskaitytų, kokios informacijos reikalaujama Paraiškos formoje ir jos prieduose.

 

II. SPECIALIOSIOS (B-6) DALIES PILDYMO REKOMENDACIJOS

 

16. Specialioji (B-6) forma yra sudedamoji Paraiškos dalis. Ją Pareiškėjas privalo užpildyti kreipdamasis dėl ES struktūrinių fondų pagalbos pagal Lietuvos 2004–2006 m. bendrojo programavimo dokumento 3 prioriteto 1 priemonėje nurodytas veiklas, kurios susijusios su ūkio subjektų atliekamais moksliniais tyrimais.

17. Toliau teikiamos rekomendacijos kiekvienam specialiosios (B-6) dalies punktui.

18. I skyrius „Duomenys apie pareiškėją:

18.1. Atsakydamas į 1.1 punkte pateiktą klausimą, Pareiškėjas nurodo, kokiai ūkio subjektų kategorijai priklauso. Jei Pareiškėjas yra smulkaus ir vidutinio verslo subjektas, tai būtina pažymėti „Smulkaus ir vidutinio verslo subjektų kategorijos“ langelį ir lentelėje nurodyti, kokiu pagrindu Pareiškėjas yra priskiriamas šiai kategorijai. Jeigu Pareiškėjas atitinka Lietuvos Respublikos smulkaus ir vidutinio verslo subjektui Smulkaus ir vidutinio verslo įstatyme nustatytas sąlygas ir nors pareiškėjo 1/4 ar daugiau įstatinio kapitalo ar balsavimo teisių valdo vienas ar keli dalyviai, kurie nėra smulkaus ir vidutinio verslo subjektai, Pareiškėjas yra priskiriamas smulkaus ir vidutinio verslo subjektų kategorijai dėl kitų priežasčių, lentelėje tai turi būti pažymėta ir nurodytas teisinis pagrindas, kuriuo remiantis Pareiškėjas priskiriamas smulkaus ir vidutinio verslo subjektų kategorijai. Jei Pareiškėjas priklauso didelių ūkio subjektų kategorijai, pažymimas paskutinis lentelės langelis.

18.2. Pildydamas 1.2 lentelę, įvardydamas valdymo organus, Pareiškėjas turi nurodyti tik įmonės, įstaigos, organizacijos asmenis (direktorių, jo pavaduotoją ar pavaduotojus, struktūrinių padalinių vadovus ir pan.), kuriems suteikta valdymo teisė. Teikdamas informaciją apie priežiūros organą, Pareiškėjas turi nurodyti asmenis (revizorių ar revizorius, kitus pareigūnus), kuriems suteiktos priežiūros funkcijos. Pagrindžiant dalyvavimo organe pagrindą, nurodomas teisinis dokumentas, kuriuo asmeniui priskiriama dalyvavimo organo veikloje funkcija (darbo sutartis, tarybos sprendimas ar pan.). Pareiškėjas turi nurodyti kiekvieno valdymo ir priežiūros organo asmens nesutrumpintą vardą, pavardę, pareigas (kuravimo ar valdymo sritį).

19. II skyrius „Duomenys apie pareiškėjo veiklą.

19.1. Atsakant į 2.1 punkte pateiktą klausimą, nurodoma Pareiškėjo, kaip juridinio asmens, registracijos data, įrašyta Pareiškėjo steigimo dokumentuose. Pavyzdžiui, jei Pareiškėjas yra uždaroji akcinė bendrovė, nurodoma akcinės bendrovės registracijos pažymėjime įrašyta data.

19.2. Atsakant į 2.2 punkte pateiktą klausimą, Pareiškėjas turi išvardyti pagrindines vykdomas veiklas pagal Ekonominės veiklos rūšių klasifikatorių (žr. Statistikos departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinio direktoriaus 2002 m. gruodžio 16 d. įsakymą Nr. 252 (Žin., 2002, Nr. 126-5744)) apimties mažėjimo tvarka. Nurodomos tik tos veiklos, kurių lyginamasis svoris sudaro daugiau negu 10 proc. Pareiškėjo vykdomos veiklos. Teikiant atsakymą, pageidautina nurodyti veiklos poklasį. Jei Pareiškėjas negali tiksliai įvardyti poklasio, tuomet nurodoma klasė. Taip pat reikia nurodyti, kiek procentų įmonės veiklos sudaro atitinkama veikla. Taip pat Pareiškėjas turi nurodyti, kaip vykdomos veiklos yra susijusios su numatytomis projekto veiklomis. Jei projekto metu planuojama pradėti vykdyti naujas veiklas, Pareiškėjas turi nurodyti, kad tai bus naujos veiklos, nesusijusios su anksčiau Pareiškėjo vykdytomis (ar vykdomomis) veiklomis. Taip pat Pareiškėjas turi nurodyti pagrindinius gaminamus produktus ar teikiamas paslaugas, jų dalis procentais bendroje Pareiškėjo apyvartoje. Nurodomi tie produktai ar paslaugos, kurių pardavimai sudaro ne mažiau kaip 10 proc. bendros Pareiškėjo apyvartos. Pareiškėjas turėtų nurodyti, kokią rinkos dalį (Europos Sąjungoje, šalyje, savivaldybėje ar pan.) užima jo gaminami produktai ar teikiamos paslaugos.

19.3. Jeigu projekto įgyvendinimo metu planuojama vykdyti veiklą, kuri pagal galiojančius Lietuvos Respublikos teisės aktus yra licencijuojama arba jai vykdyti bus reikalinga licencija ar kitokios formos leidimas (pavyzdžiui, veikloms elektros energetikos, visuomenės sveikatos, priešgaisrinės įrangos gamybos ir jos techninės priežiūros ar kituose sektoriuose), Pareiškėjas, atsakydamas į 2.3 punkte pateiktą klausimą, turi išvardyti turimas licencijas arba kitokius leidimus, nurodyti jų numerius, išdavimo datą, galiojimo laiką, licenciją ar kitokį leidimą išdavusios institucijos pavadinimą, bei kartu su paraiška pateikti jų kopijas. Jeigu įgyvendinant projektą bus reikalinga įsigyti licenciją ar leidimą vykdyti veiklą, Pareiškėjas privalo tai nurodyti. Jeigu veikla, susijusi su projekto įgyvendinimu, nėra licencijuojama ar jai vykdyti nėra reikalingi specialūs leidimai, Pareiškėjas 2.3 punkte šį faktą taip pat turi nurodyti.

19.4. Pildydamas 2.4 lentelę, Pareiškėjas pateikia duomenis iš Pareiškėjo finansinės atskaitomybės ir kitų oficialių finansinių ataskaitų. Pateikiami pastarųjų trejų metų teisės aktų nustatyta tvarka patvirtintos finansinės atskaitomybės duomenys. Jei Pareiškėjas vykdo veiklą mažiau nei 3 metus, pateikiami pastarųjų Pareiškėjo veiklos metų duomenys. Pavyzdžiui, jei Pareiškėjas veiklą pradėjo vykdyti 2004 m., o Paraišką pateikia 2006 m., tuomet pateikiami 2004 m. ir 2005 m. patvirtintų finansinės atskaitomybės dokumentų duomenys. Jei Pareiškėjas vykdo veiklą trumpiau nei vienerius metus ir dar neturi patvirtintos finansinės atskaitomybės, pateikiami Pareiškėjo administracijos vadovo, vyriausiojo finansininko ir valdybos ar/ir tarybos pirmininko arba steigėjo patvirtintų strateginių veiklos planų duomenys. Jei Pareiškėjo įstatinio kapitalo dydis buvo keičiamas per pastaruosius trejus finansinius metus, nurodomos pokyčio priežastys ir suma.

19.5. Pildydamas 2.5 lentelę, Pareiškėjas darbuotojų skaičių privalo apskaičiuoti vadovaudamasis Lietuvos Respublikos ūkio ministro ir Lietuvos Respublikos finansų ministro 2003 m. vasario 26 d. įsakymu Nr. 4-85/1K-052 (Žin., 2003, Nr. 23-977) patvirtinta Smulkaus ir vidutinio verslo subjektų vidutinio sąrašinio metinio darbuotojų skaičiaus apskaičiavimo tvarka. Lentelėje Pareiškėjas turi nurodyti pastarųjų 3 pasibaigusių finansinių metų ir einamųjų metų darbuotojų skaičių. Jei Paraiška teikiama 2006 m., Pareiškėjas turi nurodyti 2003 m., 2004 m., 2005 m. buvusį vidutinį sąrašinį metinį darbuotojų skaičių ir einamųjų 2006 m. darbuotojų skaičių. Jei Pareiškėjas veiklą vykdė tik vienerius finansinius metus, turėtų nurodyti tų finansinių metų buvusį vidutinį sąrašinį metinį darbuotojų skaičių. Pavyzdžiui, jei Paraiška teikiama 2006 m., o Pareiškėjas įregistruotas 2005 m., Pareiškėjas turėtų nurodyti 2005 m. buvusį vidutinį sąrašinį metinį darbuotojų skaičių ir einamųjų 2006 m. darbuotojų skaičių. Atskirose eilutėse teikiama informacija apie mokslininkų ir kitų tyrėjų skaičių. Mokslininkas – tai tyrėjas, atliekantis mokslinius tyrimus ir turintis mokslo laipsnį ir (ar) pedagoginį vardą. Tyrėjas – tai aukštąjį išsilavinimą turintis asmuo, mokslininkas ar inžinierius, atliekantis mokslinius tyrimus ir (arba) eksperimentinės plėtros darbus.

20. III skyrius „Pareiškėjo veikla taikomųjų mokslinių tyrimų ir (arba) technologinės plėtros srityje.

20.1. Atsakydamas į 3.1 punkte pateiktą klausimą, Pareiškėjas turi nurodyti per paskutinius trejus metus iki paraiškos pateikimo vykdytus taikomųjų mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros projektus, veiklas. Pareiškėjas turi trumpai aprašyti šiuos projektus, nurodyti projektų veiklų vykdymo laikotarpius, pasiektus rezultatus (pavyzdžiui, sukurta naujų ir (arba) ženkliai patobulinta produktų, paslaugų ar procesų, jų vieta rinkoje ir įtaka įmonės konkurencingumui). Aprašyme prie kiekvieno vykdyto projekto Pareiškėjas turi nurodyti, ar tai mokslinių tyrimų, ar technologinės plėtros projektas, ar projektas buvo vykdytas kartu su mokslo įstaigomis, mokslinius tyrimus atliekančiomis organizacijomis (jei taip, nurodyti, su kokiomis: nurodyti šių įstaigų, organizacijų pavadinimus, buveinės adresus, apibūdinti bendradarbiavimo su šiomis įstaigomis istoriją, pobūdį (pavyzdžiui, pasirašytos bendradarbiavimo sutartys, vykdomi bendri projektai, užsakomieji darbai ar pan.) ir kaip šis bendradarbiavimas įgyvendintas praktiškai (pavyzdžiui, suteikta galimybė naudotis tyrimų baze, sudarytos bendros darbo grupės, kasmetinės specialistų stažuotės pas partnerius, seminarų rengimas Pareiškėjo organizacijoje partneriams ir pan.)). Taip pat pateikti informaciją, ar Pareiškėjas buvo kaip projekto vykdytojas, ar kaip projekto dalyvis, kokiomis lėšomis projektas, veikla buvo finansuotas: subsidijomis, skolintomis ar nuosavomis lėšomis. Jei projektas įgyvendintas gavus subsidiją, nurodomas tikslus programos, pagal kurią buvo gauta subsidija, pavadinimas. Pareiškėjas turi nurodyti vykdyto projekto apimtį, trukmę, t. y. projekto pradžios ir pabaigos datas. Trumpas ir aiškus buvusių projektų aprašymas padėtų vertintojui lengviau suvokti ir įvertinti jų turinį ir Pareiškėjo gebėjimus įgyvendinti planuojamą projektą. Taip pat nurodyti, ar dabar teikiamas projektas yra susijęs su Pareiškėjo anksčiau vykdytais projektais, veiklomis, o jei susijęs, aprašyti kaip.

20.2. Atsakydamas į 3.2 punkte pateiktą klausimą, Pareiškėjas turi aprašyti einamaisiais metais vykdomas taikomųjų mokslinių tyrimų (toliau – TMT) ir (arba) technologijų plėtros (toliau – TP) srities veiklas. Aprašydamas veiklas, Pareiškėjas turi nurodyti, kaip vykdomi TMT ir TP darbai siejasi su naujų ir (arba) ženkliai patobulintų produktų, paslaugų ar procesų kūrimu bei pritaikymu ūkinėje veikloje, siekiant komercinio rezultato, kaip vykdomos veiklos skatina ryšius tarp Pareiškėjo bei kitų įmonių ir mokslinių tyrimų įstaigų. Pareiškėjas turi išvardyti Paraiškos teikimo metu turimus materialinius ir žmogiškuosius išteklius TMT ir TP veikloms plėtoti: laboratorijų patalpas, technologinę įrangą, medžiagas, reagentus, specialistų kiekį, jų kvalifikaciją, patirtį ir pan. Labai svarbu nurodyti esamą specialistų skaičių, jų kvalifikaciją, eksploatuojamą materialųjį ir nematerialųjį turtą, kad vertintojams nekiltų abejonių dėl Pareiškėjo gebėjimų įgyvendinti projektą.

21. IV skyrius „Informacija apie partnerius.

Pareiškėjas projektą gali įgyvendinti savarankiškai arba kartu su partneriais (toliau – Partneris). Partneris – privatus juridinis asmuo, dalyvaujantis įgyvendinant ir finansuojant projektą, pasidalijantis su pareiškėju projekto rezultatus pagal prieš projekto įgyvendinimą pareiškėjo ir jo partnerio pasirašytą partnerystės sutartį, kurio padarytos išlaidos įgyvendinant projektą yra pripažįstamos tinkamomis. Partneriui taikomi reikalavimai nustatyti Gairėse pareiškėjams. Institucija ar įstaiga, pareiškėjui ar partneriui iš kitų viešo finansavimo šaltinių (ne iš ES struktūrinių fondų ir bendrojo finansavimo lėšų) teikianti pagalbą, kuri gali būti įskaitoma kaip pareiškėjo ar partnerio indėlis į projektą, nėra laikoma partneriu. Nepriklausomai nuo to, ar Pareiškėjas savarankiškai, ar ne, įgyvendins projektą, pagalbos sutartis sudaroma tik su Pareiškėju, todėl projekto įgyvendinimo riziką ir visą atsakomybę prisiima Pareiškėjas. Pareiškėjas taip pat bus tiesiogiai atsakingas už tinkamos ir teisingos informacijos pateikimą LVPA (o esant poreikiui ar būtinybei ir Ūkio ministerijai) laiku. Jei Pareiškėjas projektą įgyvendins savarankiškai, Paraiškos specialiosios (B-6) dalies 4.1 ir 4.2 punktai nepildomi.

21.1. Pildydamas 4.1 lentelę, Pareiškėjas turi pateikti informaciją apie projekto Partnerį. Pareiškėjas gali pasitelkti Partnerį, jei Pareiškėjas nėra pajėgus projektą įgyvendinti savarankiškai, pavyzdžiui, nepakankami ištekliai ar veiklos ribotumas. Partnerio dalyvavimas gali papildyti ar sustiprinti Pareiškėjo gebėjimus, suteikti galimybę įgyvendinti projektą kokybiškiau, didesniu mastu, sudaryti prielaidas bendradarbiavimui ateityje ir pan. Nurodomas Partnerio nesutrumpintas pavadinimas.

21.2. Pildydamas 4.2 lentelę, Pareiškėjas turi paaiškinti, kodėl projektui įgyvendinti pasitelkė Partnerius, o ne pats savarankiškai numato vykdyti projektą.

22. V skyrius „Projekto atitiktis BPD priemonei.

22.1. Atsakydamas į 5.1 punkte pateiktą klausimą, Pareiškėjas paaiškina, kokius BPD priemonės uždavinius ir kokius specifinius atrankos kriterijus, nurodytus Gairėse pareiškėjams, atitinka teikiamas projektas, ir pagrindžia savo atsakymą.

22.2. Atsakydamas į 5.2 punkte pateiktą klausimą, Pareiškėjas turėtų trumpai paaiškinti, kaip projekto veiklos atitinka veiklų grupės specifinius tikslus. Pareiškėjai, teikdami atsakymą, turėtų atkreipti dėmesį į tai, kad išlaidos, patirtos vykdant veiklas, neatitinkančias Gairėse pareiškėjams nurodytų veiklų, bus pripažintos netinkamomis ir nekompensuojamos.

22.3. Atsakydamas į 5.3 punkte pateiktą klausimą, Pareiškėjas nurodo veiklų grupės remiamas veiklas, nurodytas Gairėse pareiškėjams, kurias numatoma vykdyti įgyvendinant projektą, ir išsamiai jas aprašo. Pareiškėjas turi pagrįsti kaip ir kodėl numatomas vykdyti projektas (projekto veiklos) atitinka Gairėse pateiktas remtinas veiklas (pvz., pareiškėjas turėtų paaiškinti, kodėl jo vykdomo projekto veiklos yra taikomasis mokslinis tyrimas ar technologinė plėtra).

22.4. Atsakydamas į 5.4 punkte pateiktą klausimą, Pareiškėjas turi aprašyti, kaip pateiktas projektas atitinka veiklų grupės, pagal kurią teikiamas projektas, prioritetus, nurodytus Gairėse pareiškėjams.

23. VI skyrius „Projekto poreikis ir aprašymas.

23.1. 6.1 punkte Pareiškėjas turėtų paaiškinti, kokias jis identifikavo problemas, kurioms spręsti inicijavo teikiamą projektą, kokie egzistuoja poreikiai ir kaip teikiamo projekto įgyvendinimo metu planuojamos vykdyti veiklos šiuos poreikius patenkins. Pavyzdžiui, įmonės problema – didelės produkto gamybos išlaidos. Siekis išsikovoti naujas rinkas skatina įmonę, kuriant ir/ar pritaikant produkto gamybai kokybiškai naujas medžiagas ar technologijas, sumažinti produkto gamybos išlaidas ir įsiskverbti į naujas rinkas. Problemų sprendimo būdus ir jų pasirinkimo priežastis Pareiškėjas turi pagrįsti, įrodydamas pasirinktų būdų veiksmingumą nurodytoms problemoms spręsti.

23.2. Atsakydamas į 6.2 punkte pateiktą klausimą, Pareiškėjas pateikia trumpą produkto (paslaugos, technologijos), kuriam gaminti (paslaugoms teikti, technologijai sukurti) skirtas projektas, aprašymą. Būtina paaiškinti, kuo ketinamas gaminti produktas (paslauga, technologija) pranašesnis už iki šiol Pareiškėjo gaminamus produktus (teikiamas paslaugas, kuriamas technologijas) ar šiuo metu rinkoje egzistuojančius produktus (paslaugas, technologijas). Taip pat Pareiškėjas turėtų aprašyti planuojamų sukurti produktų ar technologijų kokybinį naujumą (techniniai parametrai, funkcionalumas, pritaikomumas, dizainas ir pan.) bei paaiškinti, ar numatomas sukurti produktas ar technologija yra nauja Lietuvos, Europos ar platesniu mastu.

23.3. Pildydamas 6.3 punkte pateiktą lentelę, Pareiškėjas turėtų aprašyti ir pagrįsti projekto pasiekimų pritaikymą (komercinį ar gamybinį). Aprašydamas bei pagrįsdamas komercinį pritaikymą Pareiškėjas turėtų išnagrinėti planuojamų sukurti produktų ar technologijų konkurencines nišas (pateikti informaciją apie rinkoje egzistuojančius ar galimus konkurentus, aprašyti kuriamų technologijų ar produktų pranašumus prieš konkurentus), numatyti įėjimo į rinkas strategiją, aprašyti komercializavimo veiksmus. Aprašydamas bei pagrįsdamas gamybinį projekto pasiekimų pritaikymą, Pareiškėjas turėtų aprašyti (paaiškinti) pasiekimų diegimo į gamybos procesą poreikį (kodėl reikia diegti) bei išnagrinėti pasiekimų diegimo į gamybos procesą veiksmus.

23.4. Atsakydamas į 6.4 punkte pateiktą klausimą, Pareiškėjas turėtų paaiškinti, kaip numatomo vykdyti projekto pasiekimai prisideda prie pareiškėjo ir/ ar partnerių konkurencingumo didinimo ir/ ar plėtros perspektyvos. Pareiškėjas turėtų paanalizuoti, dėl kokių priežasčių didėja jo konkurencingumas (konkurencingumas didėja dėl planuojamo sukurti produkto ar technologijos kokybinių savybių ir vartotojų poreikių tenkinimo, dėl pareiškėjo ir/ar partnerių TMTTP veiklos vykdymo, gebėjimų (darbuotojų patirtis, žinios ir pan.) kurti naujus produktus ar technologijas sustiprėjimo). Pareiškėjas, aprašydamas bei pagrįsdamas plėtros/ ekonominio augimo perspektyvas, galėtų pateikti kiekybinius rodiklius (pvz., darbuotojų skaičius, apyvartos, pelno, kitų rodiklių pokyčiai, absoliučia ar procentine išraiška), tyrimus, studijas ir pan. ar nurodyti prielaidas, kuriomis remiantis prognozuoja plėtra.

23.5. Pildydamas 6.5 paraiškos punktą, Pareiškėjas turėtų nurodyti, ar ir kaip įgyvendindamas projektą numato bendradarbiauti su aukštosiomis mokyklomis arba mokslinių tyrimų įstaigomis, kitais subkontraktoriais. Jei projektas vykdomas pritraukiant aukštąsias mokyklas ir/arba mokslinių tyrimo įstaigas, perkant kitų įmonių paslaugas, reikia nurodyti aukštųjų mokyklų, įmonių subkontraktorių pasirinkimo būtinumą vykdant projekto veiklas (patirtis, potencialas, gebėjimai, papildomumas ir pan.), pagrįsti veiklos apimtį bei įtaką projekto pasiekimams (pvz.: nėra atitinkamų vidinių gebėjimų ar potencialo, kokybiškiau ir/ar greičiau bus atliekami tam tikri projekto darbai ir pan.). Planuojamus subkontraktorius (aukštąsias mokyklas, mokslinių tyrimų įstaigas, įmones) galima iš karto įvardyti paraiškoje, jei jie buvo atrinki iki paraiškos pateikimo momento vadovaujantis Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2006 m. vasario 10 d. įsakymu Nr. 4-50 patvirtintomis Prekių, paslaugų ir darbų pirkimo taisyklėmis, taikomų juridiniams asmenims, gaunantiems finansinę pagalba iš ES struktūrinių lėšų, arba nurodyti kriterijus, pagal kuriuos subkontraktoriai bus atrinkti vėliau.

23.6. Jei planuojamas įgyvendinti projektas prisideda prie pagal ES mokslinių tyrimų, technologinės plėtros ir inovacijų skatinimo programas (EUREKA, 6-oji bendroji mokslinių tyrimų, technologinės plėtros ir demonstravimo 2002-2006 metų programa (FP6) bei FP7, kitos ES pagrindų programos (framework)) vykdomų projektų įgyvendinimo, Pareiškėjas 6.6 punkte turėtų nurodyti programos pavadinimą, projekto pavadinimą, kontrakto ar paraiškos numerį, pateikti trumpą projekto aprašymą (tikslai, uždaviniai, veiklos, pagrindiniai rezultatai), nurodyti projektų trukmę, koordinatorių, partnerius ir pan. Reikia atkreipti dėmesį, kad tokiu atveju tos pačios projektų išlaidos negali būti finansuojamos du kartus (iš abiejų pagalbos šaltinių).

23.7. Atsakydamas į 6.7 punkte pateiktą klausimą, Pareiškėjas nurodo ir trumpai aprašo gaminamų (numatomų gaminti) produktų, teikiamų (numatomų teikti) paslaugų, susijusių su projektu, kuriamų technologijų tikslines grupes. Pareiškėjo veiklų tikslinė grupė – tai grupė organizacijų ar asmenų (vartotojų, klientų), sugrupuotų pagal vienokius ar kitokius požymius, į kuriuos nukreipiama Pareiškėjo veikla. Nurodant vartotojų grupes reikėtų aprašyti, į kokias rinkas (vidines, eksporto) ir vartotojus (gyventojus, įmones, mokslo tyrimų įstaigas, valstybės institucijas) yra orientuojamasi, aprašyti rinkų ir vartotojų ypatumus. Nurodant potencialius pirkėjus pateikiama informacija apie konkrečius užsakovus, pirkėjus, su kuriais pasirašyti ketinimų protokolai arba vykdomos derybos ir pan. Taip pat Pareiškėjas gali nurodyti, kad produktas ar technologija kuriama savo poreikiams.

23.8. Pildydamas 6.8 punktą, Pareiškėjas nurodo projekto įgyvendinimo vietą. Projekto įgyvendinimo vieta turi būti detalizuota: konkrečiai nurodoma, kur projektas bus vykdomas, t. y. nurodoma apskritis, savivaldybė, miesto ar kaimo vietovės pavadinimas. Jei projektas bus įgyvendinamas visoje Lietuvoje, tai būtina nurodyti. Atkreipiamas dėmesys į tai, kad projekto įgyvendinimo vieta nebūtinai turi sutapti su Pareiškėjo registracijos vieta. Jei tam tikros projekto veiklos vykdomos ne Lietuvoje, būtina aiškiai nurodyti vietovę bei veiklas, vykdomas toje vietovėje. Veiklų vykdymo ne Lietuvoje būtinumas turi būti pagrįstas.

23.9. Pildydamas 6.9 lentelę, Pareiškėjas turi nurodyti projekto tikslus, uždavinius ir juos atitinkančias projekto veiklas. Uždavinys – per nustatytą laikotarpį pasiekiamas ir įvertinamas atitinkamo tikslo įgyvendinimo pasiekimas. Projekto uždavinys turi įvardyti laukiamus projekto rezultatus, pasekmes ir poveikį. Projekto uždaviniai turi būti išreikšti kaip konkretūs, išmatuojami pasiekimai. Atitinkamai, pildant lentelę, prie kiekvieno projekto uždavinio turi būti nurodoma projekto veikla (-os), leisianti vykdant nurodytą projekto uždavinį pasiekti numatytą projekto tikslą.

23.10. Pildydamas 6.10 lentelę, Pareiškėjas turi išsamiai aprašyti projekto veiklas, kurias ketina vykdyti, kad pasiektų projekto rezultatus, pagal jų vykdymo eiliškumą. Pareiškėjas turi nurodyti kiekvienos veiklos pavadinimą ir ją aprašyti. Kiekvienos veiklos aprašymas neturi būti painiojamas su projekto įgyvendinimo tvarkaraščiu, pateiktu Paraiškos A dalyje. Tačiau šioje lentelėje išvardytos veiklos turėtų atitikti projekto tvarkaraštyje išvardytas veiklas. Projekto veiklos turi būti suderinamos su remiamų veiklų rūšimis. Rekomenduojama projekto veiklas grupuoti į didesnius etapus, jungiančius keletą susijusių veiklų. Projekto skirstymas į etapus turi būti logiškas ir nuoseklus. Tiek etapai, tiek veiklos išvardijami pagal jų loginę įgyvendinimo seką, atsižvelgiant į veiklų tarpusavio priklausomybę, t. y. kaip vienos veiklos pradžia, priklauso nuo kitos veiklos įvykdymo. Pareiškėjas, aprašantis veiklas, galėtų nurodyti veikloms atlikti reikalingų išteklių poreikį (tiek materialinių, tiek žmogiškųjų), planuojamą atsakomybės už kiekvienos veiklos vykdymą pasiskirstymą, numatomą laiko trukmę kiekvienai veiklai ar etapui įgyvendinti. Galima nurodyti ir preliminarias veiklų pradžios bei pabaigos datas, skaičiuojant ne konkrečius metų kalendorinius mėnesius, o projekto mėnesius: 1 mėnuo, 2 mėnuo ir t. t. Taip pat Pareiškėjas turi nurodyti, kaip pasirinktos veiklos leis pasiekti numatomus projekto pasiekimus, argumentuoja šių veiklų būtinumą, nes išlaidos, nesusijusios su projektui įgyvendinti būtinomis veiklomis, bus pripažįstamos netinkamomis ir nebus kompensuojamos.

23.11. Atsakydamas į 6.11 punkte pateiktą klausimą, Pareiškėjas turi nurodyti darbus, kuriuos atliko, rengdamasis įgyvendinti numatytą projektą. Jei Pareiškėjas nieko konkretaus neatliko, tai taip pat turi būti nurodyta. Pareiškėjas turi nurodyti jau atliktus su teikiamo projekto įgyvendinimu susijusius darbus. Projektui įgyvendinti dažnai reikia atlikti projekto parengiamuosius darbus, pvz., parengti galimybių studiją, techninius dokumentus, investicijų projektą, rinkos tyrimą ir panašiai. Tokie atlikti darbai gali pagrįsti konkretaus projekto tikslingumą, įvertinti jo naudą, ekonominius ir socialinius (pvz., sukurtos naujos darbo vietos), technologinius (pvz., įdiegtos naujos technologijos) ir kt. padarinius, pagelbėti apskaičiuojant reikiamų investuoti lėšų dydį ir panašiai. Pareiškėjas turėtų nurodyti atlikto darbo pavadinimą, atlikimo datą, tikslą bei gautus rezultatus. Pareiškėjas gali būti paprašytas pateikti atliktus darbus patvirtinančius dokumentus (trumpus darbų aprašymus, darbų priėmimo-perdavimo aktus ar pan.).

23.12. Pildydamas 6.12 lentelę, Pareiškėjas turi nurodyti, kokios projekto veiklos, kurias prašoma finansuoti, pradėtos įgyvendinti ar įgyvendintos iki paraiškos pateikimo. Būtina nurodyti šių veiklų įgyvendinimo pradžios ir pabaigos datas. Jei veikla dar nėra baigta įgyvendinti, grafa „Veiklos pabaiga“ nepildoma. Jei Pareiškėjas jokios veiklos dar nevykdė, tokia informacija taip pat turi būti nurodyta.

23.13. Atsakydamas į 6.13 punkte pateiktą klausimą, Pareiškėjas turi aprašyti išorinius teigiamą poveikį projekto įgyvendinimui ir projekto padariniams turinčius, tiesiogiai nuo Pareiškėjo nepriklausančius veiksnius, kurių pasireiškimas yra būtinas projektui sėkmingai įgyvendinti ir be kurių gali kilti grėsmė projekto eigai. Pavyzdžiui, palanki verslui plėtoti fiskalinė politika, stabili makroekonominė padėtis, palankios skolinimosi iš bankų palūkanos ir t. t.

23.14. Pildydamas 6.14 lentelę, Pareiškėjas turi nurodyti pagrindinę projekto įgyvendinimo riziką ir jos mažinimo priemones (būdus). Rizika yra apibūdinama kaip potencialiai galimų įvykių tikimybė, kurią lemia išorės veiksniai (grėsmės) ir kuri pasireiškusi gali neigiamai paveikti projekto įgyvendinimo eigą, galbūt net neleisti įgyvendinti projekto. Paraiškoje būtina paminėti pagrindinius rizikos veiksnius, kurie gali daryti įtaką projekto sėkmei. Rizikos nustatymas turi būti siejamas su Pareiškėjo, partnerio ir dalyvio veiklą lemiančiais veiksniais. Pareiškėjas turi trumpai nurodyti, kokių rizikos mažinimo priemonių imsis, siekdamas išvengti galimų grėsmių įgyvendinant projektą pasireiškimo. Pareiškėjas turi nurodyti galimas rizikas taip pat ir tam, kad jeigu, įgyvendinant projektą, kiltų nenumatytų aplinkybių, galinčių tiesiogiai paveikti projektą, Pareiškėjas galėtų motyvuoti sutarties pakeitimą.

24. VII skyrius „Projekto valdymas.

24.1. Pildydamas 7.1 lentelę, Pareiškėjas turi pateikti informaciją apie projekto administravimo funkcijų pasiskirstymą darbuotojams. Šiame punkte turi būti aiškiai nurodytos atsakomybės sritys, už jas atsakingų asmenų nesutrumpinti vardai, pavardės, pareigos, projekto įgyvendinimo metu konkrečiam asmeniui priskirtos funkcijos, taip pat įvertintas darbo laiko poreikis darbo valandomis per visą projekto įgyvendinimo laikotarpį. Paraiškoje nurodytos projekto valdymo, projekto finansų valdymo, projekto darbų priežiūros sritys yra privalomos, bet jeigu Pareiškėjas numato daugiau sričių, jas taip pat reikia nurodyti (tai patvirtina Pareiškėjo pasirengimą administruoti projektą). Projekto darbuotojų kompetencijai ir gebėjimams pagrįsti kartu su Paraiška privaloma pateikti nurodytų asmenų gyvenimo aprašymus (CV).

24.2. Atsakydamas į 7.2 punkte pateiktą klausimą, Pareiškėjas pateikia projekto administravimo funkcijų paskirstymo grafinę schemą, kurioje turėtų būti nurodytos kompetencijos sritys, aiškiai matomi pavaldumo ryšiai. Schema turi būti aiški, suprantama, pavaldumo ryšiai nurodyti rodyklėmis. Ją būtina trumpai aprašyti.

25. VIII skyrius „Informacija apie pagalbos projektui poreikį ir pareiškėjo gautą valstybės pagalbą.

25.1. Atsakydamas į 8.1 punkte pateiktą klausimą, Pareiškėjas turi argumentuotai paaiškinti, kodėl projektui įgyvendinti yra būtina prašoma pagalba (pareiškėjas turi pagrįsti, kodėl prašomos pagalbos dydžio lėšos negali būti gautos iš kitų šaltinių (bankų, privačių fondų ir kt.) arba kodėl alternatyvūs finansavimo šaltiniai negali būti panaudoti teikiamo tipo projektui finansuoti (rizika, atsiperkamumas (pagrįsti skaičiavimais) ir kt.)). Taip pat Pareiškėjas turi pagrįsti, kodėl jam reikalinga būtent paraiškoje nurodomo dydžio pagalba. Įvertindamas pagalbos poveikį projekto įgyvendinimui, pareiškėjas turėtų pasirinkti vieną iš keturių pateiktų galimų variantų ir jį išsamiai pagrįsti (pateikiant įrodančius dokumentus, skaičiavimus ir pan.).

25.2. Pildydamas 8.2 lentelę, Pareiškėjas turi nurodyti duomenis apie per pastaruosius trejus metus iki paraiškos pateikimo dienos gautą ir numatomą gauti de minimis pagalbą. Ši pagalba yra apibrėžiama ir jos teikimas reglamentuojamas valstybės pagalbos schemoje „Mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros skatinimas“ (toliau – Schema), patvirtintoje 2004 m. kovo 22 d. Lietuvos Respublikos ūkio ministro įsakymu Nr. 4-77 (Žin., 2004, Nr. 49-1601). Lentelėje būtina nurodyti pagalbos suteikimo data, suma litais, tikslus pagalbos teikėjo pavadinimas ir kokiu pagrindu (sutartis, įsakymas ar kitas pagalbą teikiančios institucijos dokumentas) de minimis pagalba buvo suteikta.

25.3. Pildydamas 8.3 lentelę, Pareiškėjas turi nurodyti gautą arba planuojamą gauti (pateikta paraiška) valstybės pagalbą teikiamam projektui. Pavyzdžiui, jei Pareiškėjas dėl vieno iš teikiamo projekto etapų kreipėsi pagalbos į Ūkio ministeriją pagal Finansinės paramos mažų ir vidutinių įmonių inovaciniams projektams teikimo taisykles, būtina nurodyti prašomos pagalbos sumą litais pagal nurodytas išlaidų kategorijas. Šioje lentelėje taip pat būtina nurodyti pagalbos teikėją, informaciją apie pagalbos suteikimą ir pagalbos teikimo pagrindą. Šiame punkte nenurodoma pagalba, gauta pagal de minimis taisyklę.

 

26. IX skyrius „Projekto išlaidos.

26.1. Atsakydamas į 9.1 punktą, Pareiškėjas turi užpildyti projekto biudžeto suvestinės lentelę pagal metus. Pirmojoje eilutėje Pareiškėjas turi nurodyti visas numatomas projekto išlaidas pagal metus. Antrojoje eilutėje Pareiškėjas turi nurodyti tinkamas projekto išlaidas (žr. Gaires pareiškėjams). Paskutinėje eilutėje nurodomos netinkamos projekto išlaidos.

26.2. Pildydamas 9.2 lentelę, Pareiškėjas lentelėje turi nurodyti tik tinkamas išlaidas pagal remtinas projekto veiklas. Lentelėje turi būti nurodomos tinkamos išlaidos, prašoma pagalbos suma bei prašomos pagalbos intensyvumas (nurodomas dviem skaičiais po kablelio). Išlaidų išskaidymas pagal remtinas veiklas turėtų būti pateikiamas ketvirtame paraiškos priede „Projekto biudžetas. Išlaidas reikia nurodyti litais.

26.3. Projekto išlaidos turi būti suplanuotos atsižvelgiant į vidutinį metinį kainų augimą ir valiutų riziką. Jei Pareiškėjas, planuodamas projekto išlaidas atsižvelgia į šiuos veiksnius, 9.3 lentelėje žymi „Taip“, jei, planuojant išlaidas, į šiuos faktorius nebuvo atsižvelgta, žymima „Ne“.

27. X skyrius „Projekto pasiekimai, rezultatai ir poveikis.

27.1. Atsakydamas į 10.1 punkte pateiktą klausimą, Pareiškėjas turi nurodyti planuojamus projekto pasiekimus. Projekto pasiekimai – tai nauda, kurią, įgyvendinę projektą, patiria tiesioginiai projekto naudos gavėjai. Pagalbos gavėjai yra tiesiogiai atsakingi už pasiekimus, kurių nepasiekus gali būti sumažintas skiriamos pagalbos dydis, todėl svarbu pateikti realią būsimų pasiekimų kokybinę ir kiekybinę išraišką.

27.2. Atsakydamas į 10.2 punkte pateiktą klausimą, Pareiškėjas turi nurodyti pagrindinius numatomo įgyvendinti projekto rezultatus ir juos pagrįsti: nurodyti rodiklius, kurie apibrėžia planuojamus rezultatus.

27.3. Pildant 10.3 lentelę reikia aprašyti, kaip ateityje bus panaudojamas įgytas bendradarbiavimo tarp kelių ūkio subjektų, subkontraktorių potencialas. Jeigu galite, įvardykite konkrečias veiklas, planuojamas vykdyti įgyvendinus projektą.

27.4. Atsakydamas į 10.4 punkte pateiktą klausimą, Pareiškėjas turi aprašyti laukiamą projekto poveikį įmonei ir Lietuvos verslo sektoriui. Poveikis parodo, kokią įtaką projekto pasiekimai ir rezultatai darys bendriesiems tikslams: didins įmonių konkurencingumą, sukurs didesnę pridėtinę vertę turinčius produktus (paslaugas), o tai lems ekonominę plėtrą (BVP augimą) ir pan. Pagal galimybes ir turimą informaciją reikia nurodyti, kokią įtaką projekto įgyvendinimas turės Pareiškėjo organizacijai, įstaigai, įmonei, regionui, kuriame įgyvendinamas projektas, visai Lietuvai.

27.5. Atsakydamas į 10.5 punkte pateiktą klausimą, Pareiškėjas turi aprašyti projekto rezultatų sklaidos būdus, priemones, tikslines grupes. Reikia trumpai aprašyti, ar rezultatais galės naudotis tretieji asmenys, išplėsdami patirtį, technologines atitinkamos pramonės šakos žinias. Taip pat reikia nurodyti, kokiomis priemonėmis, kokiu mastu numatoma skleisti projekto rezultatus. Jei projekto rezultatus planuojama skelbti viešai (patentavimas užsienyje, straipsniai recenzuojamuose mokslo leidiniuose, pranešimai tarptautinėse konferencijose/seminaruose), reikia konkrečiai nurodyti, kokiomis priemonėmis ir kur bus jie skleidžiami. Jei projekto rezultatus planuojama tik komerciškai realizuoti (pardavinėti) tretiesiems asmenims (licenzijos, know-how perdavimas, gatavų technologijų/produktų pardavimas ir pan.), reikia nurodyti potencialių pirkėjų segmentus bei planuojamą pardavimų mastą.

28. XI skyrius „Projekto tęstinumas.

28.1. Pildydamas 11.1 punktą Pareiškėjas turi paaiškinti, kaip įgyvendinęs projektą užtikrins (išsaugos) sukurtų gebėjimų tęstinumą.

28.2. Atsakydamas į 11.2 punkte pateiktą klausimą, Pareiškėjas turi paaiškinti, kaip pasireikš projekto tęstinumas. Pareiškėjas turi nurodyti, kaip projekte numatyta įgyvendinti veikla bus tęsiama baigus teikti pagalbą. Taip pat Pareiškėjas turi paaiškinti, kaip įmonės tęs TMT ir/ar TP veiklas bei kaip įmonės veiklos butų susijusios su įgyvendintu projektu. Pagalba paprastai neskiriama atskiroms veikloms ar projektams, kurių pasiekimai nėra patvarūs ir tęstiniai.

 

 

III. SPECIALIOSIOS (B-6) DALIES 1 PRIEDO „PAREIŠKĖJO DALYVIAI“ PILDYMO REKOMENDACIJOS

 

29. Pildydamas šį priedą Pareiškėjas turi nurodyti visus Pareiškėjo dalyvius, kurie Paraiškos pateikimo metu valdo ne mažiau kaip 25 proc. Pareiškėjo akcinio kapitalo ar turi ne mažiau kaip 25 proc. balsavimo teisių. Jei Pareiškėjo dalyviai – fiziniai asmenys, privaloma nurodyti visų fizinių asmenų nesutrumpintus vardus, pavardes, gyvenamąją vietą, valdomo akcinio kapitalo kiekį (proc.) ir turimų balsavimo teisių kiekį (proc.). Jei Pareiškėjo dalyviai – juridiniai asmenys, nurodomas nesutrumpintas juridinio asmens pavadinimas, buveinės adresas, valdomo akcinio kapitalo kiekis (proc.), turimų balsavimo teisių kiekis (proc.). Nenurodomi tie asmenys, kurie Paraiškos teikimo metu valdo mažiau negu 25 proc. akcinio kapitalo ar turi mažiau nei 25 proc. balsavimo teisių, nors jie ir dalyvavo steigiant Pareiškėją ir steigimo metu valdė ne mažiau kaip 25 proc. akcinio kapitalo ar balsavimo teisių.

30. Pareiškėją valdančių subjektų rodiklius būtina nurodyti tik tiems Pareiškėjams, kurie priskiriami smulkaus ir vidutinio verslo subjektų kategorijai. Pateikiami pastarųjų 3 metų patvirtintos finansinės atskaitomybės duomenys. Jei Pareiškėją valdantis subjektas vykdo veiklą mažiau nei 3 metus, pateikiami pastarųjų veiklos metų duomenys. Pavyzdžiui, jei Pareiškėją valdantis subjektas veiklą pradėjo vykdyti 2004 m., o Paraiška teikiama 2006 m., tuomet pateikiami 2004 m. ir 2005 m. patvirtintų finansinių ataskaitų duomenys. Jei Pareiškėją valdantis subjektas dar neturi pastarųjų metų patvirtintos finansinės atskaitomybės, pateikiami įmonės buhalterio ir vadovo patvirtintų preliminarių finansinės atskaitomybės dokumentų duomenys.

31. Darbuotojų skaičių būtina apskaičiuoti ir nurodyti vadovaujantis Lietuvos Respublikos ūkio ministro ir Lietuvos Respublikos finansų ministro 2003 m. vasario 26 d. įsakymu Nr. 4-85/1K-052 (Žin., 2003, Nr. 23-977) patvirtinta Smulkaus ir vidutinio verslo subjektų vidutinio sąrašinio metinio darbuotojų skaičiaus apskaičiavimo tvarka.

32. Jeigu Pareiškėjas šio priedo nepildo, turi nurodyti priežastis.

33. Užpildytą šį Paraiškos priedą Pareiškėjo administracijos vadovas turi pasirašyti, nurodyti savo pareigas, vardą ir pavardę, patvirtinti antspaudu.

 

IV. SPECIALIOSIOS (B-6) DALIES 2 PRIEDO „PAREIŠKĖJO VALDOMI SUBJEKTAI“ PILDYMO REKOMENDACIJOS

 

34. Pildydamas šį priedą Pareiškėjas turi nurodyti visus Pareiškėjo valdomus subjektus, kuriuose Paraiškos pateikimo metu valdo ne mažiau kaip 25 proc. kapitalo ar turi ne mažiau kaip 25 proc. balsavimo teisių. Būtina pažymėti, ar Pareiškėjas juos valdo tiesiogiai, ar netiesiogiai, t. y. per subjektą, kuriame valdo ne mažiau kaip 25 proc. kapitalo ar turi ne mažiau kaip 25 proc. balsavimo teisių. Privaloma nurodyti valdomo subjekto nesutrumpintą pavadinimą, registracijos kodą, buveinės adresą, valdomo akcinio kapitalo kiekį (proc.), turimų balsavimo teisių kiekį (proc.). Nenurodomi tie subjektai, kuriuose Paraiškos teikimo metu Pareiškėjas valdo mažiau negu 25 proc. kapitalo ar turi mažiau nei 25 proc. balsavimo teisių.

35. Pareiškėjo valdomų subjektų rodiklius būtina nurodyti tik tiems Pareiškėjams, kurie priskiriami smulkaus ir vidutinio verslo subjektų kategorijai. Pateikiami pastarųjų 3 metų patvirtintos finansinės atskaitomybės duomenys. Jei Pareiškėjo valdomas subjektas vykdo veiklą mažiau nei 3 metus, pateikiami pastarųjų veiklos metų duomenys. Pavyzdžiui, jei Pareiškėjo valdomas subjektas veiklą pradėjo vykdyti 2004 m., o Paraiška pateikiama 2006 m., tuomet pateikiami 2004 m. ir 2005 m. patvirtintų finansinių ataskaitų duomenys. Jei Pareiškėjo valdomas subjektas dar neturi patvirtintos pastarųjų metų finansinės atskaitomybės, pateikiami įmonės buhalterio ir vadovo patvirtintų preliminarių finansinės atskaitomybės dokumentų duomenys.

36. Darbuotojų skaičių būtina apskaičiuoti vadovaujantis Lietuvos Respublikos ūkio ministro ir Lietuvos Respublikos finansų ministro 2003 m. vasario 26 d. įsakymu Nr. 4-85/1K-052 (Žin., 2003, Nr. 23-977) patvirtinta „Smulkaus ir vidutinio verslo subjektų vidutinio sąrašinio metinio darbuotojų skaičiaus apskaičiavimo tvarka“.

37. Jei Pareiškėjo valdomas subjektas nepriklauso smulkaus ir vidutinio verslo subjektų kategorijai, tuomet tokio subjekto rodiklių pateikti neprivaloma (reikia nurodyti priežastį, pvz., priklauso didelių subjektų kategorijai).

38. Jeigu Pareiškėjas šio priedo nepildo, turi nurodyti priežastis.

39. Užpildytą šį Paraiškos priedą Pareiškėjo administracijos vadovas turi pasirašyti, nurodyti savo pareigas, vardą ir pavardę, patvirtinti antspaudu.

 

V. SPECIALIOSIOS (B-6) DALIES 3 PRIEDO „PAREIŠKĖJO PARTNERIAI“ PILDYMO REKOMENDACIJOS

 

40. Specialiosios (B-6) dalies 3 priedą „Pareiškėjo partneriai“ pildo visi Partneriai, t. y. šių priedų kartu su Paraiška turi būti pateikta tiek, kiek yra Partnerių. Jei projektas vykdomas be Partnerių, šis priedas nepildomas.

41. I skyrius. „Bendra informacija.

41.1. Pildydamas 1.1 punktą Partneris turi nurodyti projekto, kuriame dalyvauja, pavadinimą.

41.2. Pildydamas 1.2 punktą Partneris turi nurodyti projekto Pareiškėjo, atsakingo už projekto vykdymą, pavadinimą.

41.3. Pildydamas 1.3 punktą Partneris turi nurodyti nesutrumpintą savo pavadinimą.

41.4. Pildydamas 1.4 punktą Partneris turi nurodyti Partnerio žymėjimą, kaip tai nurodė Pareiškėjas paraiškos specialiosios (B-6) dalies 4.1 punkte.

42. II skyrius „Informacija apie partnerį.

42.1. Pildydamas 2.1 lentelę, Partneris turi nurodyti visus dalyvius, kurie Paraiškos pateikimo metu valdo ne mažiau kaip 25 proc. Partnerio akcinio kapitalo ar turi ne mažiau kaip 25 proc. balsavimo teisių. Jei Partnerio dalyviai – fiziniai asmenys, privaloma nurodyti visų fizinių asmenų nesutrumpintus vardus, pavardes, valdomo akcinio kapitalo kiekį (proc.) ir turimų balsavimo teisių kiekį (proc.). Jei Partnerio dalyviai – juridiniai asmenys, nurodomas juridinio asmens nesutrumpintas pavadinimas, registracijos kodas, buveinės adresas, valdomo akcinio kapitalo kiekis (proc.), turimų balsavimo teisių kiekis (proc.). Nenurodomi tie asmenys, kurie Paraiškos teikimo metu valdo mažiau negu 25 proc. akcinio kapitalo ar turi mažiau nei 25 proc. balsavimo teisių, nors jie ir dalyvavo steigiant Partnerį ir steigimo metu valdė ne mažiau kaip 25 proc. akcinio kapitalo ar balsavimo teisių.

42.2. Pildydamas 2.2 lentelę, Partneris turi nurodyti visus valdomus subjektus, kuriuose Paraiškos pateikimo metu valdo ne mažiau kaip 25 proc. kapitalo ar turi ne mažiau kaip 25 proc. balsavimo teisių. Būtina pažymėti, ar Partneris juos valdo tiesiogiai, ar netiesiogiai, t. y. per subjektą, kuriame valdo ne mažiau kaip 25 proc. kapitalo ar turi ne mažiau kaip 25 proc. balsavimo teisių. Privaloma nurodyti valdomo subjekto nesutrumpintą pavadinimą, registracijos kodą, buveinės adresą, valdomo akcinio kapitalo kiekį (proc.), turimų balsavimo teisių kiekį (proc.). Nenurodomi tie subjektai, kuriuose Paraiškos teikimo metu Partneris valdo mažiau negu 25 proc. kapitalo ar turi mažiau nei 25 proc. balsavimo teisių.

42.3. Pildydamas 2.3 lentelę, nurodydamas valdymo organus Partneris turi įvardinti tik įmonės, įstaigos, organizacijos asmenis (direktorių, jo pavaduotoją ar pavaduotojus, struktūrinių padalinių vadovus ir pan.), kuriems suteikta valdymo teisė. Teikdamas informaciją apie priežiūros organą, Partneris turi nurodyti asmenis (revizorių ar revizorius, kitus pareigūnus), kuriems suteiktos priežiūros funkcijos. Pagrindžiant dalyvavimo organe pagrindą, nurodomas teisinis dokumentas, kuriuo asmeniui priskiriama dalyvavimo organo veikloje funkcija (darbo sutartis, tarybos sprendimas ar pan.). Partneris turi nurodyti nesutrumpintą kiekvieno valdymo ir priežiūros organo asmens vardą, pavardę, pareigas (kuravimo ar valdymo sritį).

43. III skyrius „Duomenys apie partnerio veiklą.

43.1. Atsakant į 3.1 punkte pateiktą klausimą, nurodoma Partnerio, kaip juridinio asmens, veiklos pradžios data.

43.2. Atsakant į 3.2 punkte pateiktą klausimą, Partneris turi išvardyti pagrindines vykdomas veiklas pagal Ekonominės veiklos rūšių klasifikatorių (žr. Statistikos departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinio direktoriaus 2002 m. gruodžio 16 d. įsakymą Nr. 252 (Žin., 2002, Nr. 126-5744)) apimties mažėjimo tvarka. Nurodomos tik tos veiklos, kurių lyginamasis svoris sudaro daugiau negu 10 proc. Partnerio vykdomos veiklos. Teikiant atsakymą, pageidautina nurodyti veiklos poklasį. Jei Partneris negali tiksliai įvardyti poklasio, tuomet nurodoma klasė. Taip pat reikia nurodyti, kiek procentų įmonės veiklos sudaro atitinkama veikla. Partneris turi nurodyti, kaip vykdomos veiklos yra susijusios su numatytomis projekto veiklomis. Jei įgyvendinant projektą planuojama pradėti vykdyti naujas veiklas, Partneris turi nurodyti, kad tai bus naujos veiklos ir nesusijusios su anksčiau Partnerio vykdytomis (ar vykdomomis) veiklomis. Taip pat Partneris turi nurodyti pagrindinius gaminamus produktus ar teikiamas paslaugas, jų dalis procentais bendroje Partnerio apyvartoje. Nurodomi tie produktai ar paslaugos, kurių pardavimai sudaro ne mažiau kaip 10 proc. bendros Partnerio apyvartos. Partneris turėtų nurodyti, kokią rinkos dalį (ES, šalyje, savivaldybėje ar pan.) užima jo gaminami produktai ar teikiamos paslaugos.

43.3. Pildydamas 3.3 lentelę, Partneris pateikia duomenis iš finansinės atskaitomybės ir kitų oficialių finansinių ataskaitų. Pateikiami pastarųjų trejų metų teisės aktų nustatyta tvarka patvirtintos finansinės atskaitomybės duomenys. Jei Partneris vykdo veiklą mažiau nei 3 metus, pateikiami pastarųjų veiklos metų duomenys. Pavyzdžiui, jei Partneris veiklą pradėjo vykdyti 2004 m., o Paraiška yra pateikiama 2006 m., tuomet pateikiami 2004 m. ir 2005 m. patvirtintų finansinės atskaitomybės dokumentų duomenys. Jei Partneris vykdo veiklą trumpiau nei vienerius metus ir dar neturi patvirtintos finansinės atskaitomybės, pateikiami Partnerio administracijos vadovo, vyriausiojo finansininko ir valdybos ar/ir tarybos pirmininko arba steigėjo patvirtintų strateginių veiklos planų duomenys. Jei Partnerio įstatinio kapitalo dydis buvo keičiamas per pastaruosius trejus finansinius metus, nurodomos pakeitimo priežastys ir suma.

43.4. Pildydamas 3.4 lentelę, Partneris darbuotojų skaičių privalo apskaičiuoti vadovaudamasis Lietuvos Respublikos ūkio ministro ir Lietuvos Respublikos finansų ministro 2003 m. vasario 26 d. įsakymu Nr. 4-85/1K-052 (Žin., 2003, Nr. 23-977) patvirtinta Smulkaus ir vidutinio verslo subjektų vidutinio sąrašinio metinio darbuotojų skaičiaus apskaičiavimo tvarka. Lentelėje Partneris turi nurodyti pastarųjų 3 pasibaigusių finansinių metų ir einamųjų metų darbuotojų skaičių. Jei Paraiška teikiama 2006 m., Partneris turi nurodyti 2003 m., 2004 m., 2005 m. buvusį vidutinį sąrašinį metinį darbuotojų skaičių ir einamųjų 2006 m. darbuotojų skaičių. Jei Partneris veiklą vykdė tik vienerius finansinius metus, turėtų nurodyti tų finansinių metų buvusį vidutinį sąrašinį metinį darbuotojų skaičių. Pavyzdžiui, jei Paraiška teikiama 2006 m., o Partneris įregistruotas 2005 m., jis turėtų nurodyti 2005 m. buvusį vidutinį sąrašinį metinį darbuotojų skaičių ir einamųjų 2006 m. darbuotojų skaičių. Atskirose eilutėse teikiama informacija apie mokslininkų ir kitų tyrėjų skaičių (mokslininkas – tai tyrėjas, atliekantis mokslinius tyrimus ir turintis mokslo laipsnį ir (ar) pedagoginį vardą; tyrėjas – tai aukštąjį išsilavinimą turintis asmuo, mokslininkas ar inžinierius, atliekantis mokslinius tyrimus ir (arba) eksperimentinės plėtros darbus).

44. IV skyrius „Projekto poreikis.

44.1. Atsakydamas į 4.1 punkte pateiktą klausimą, Partneris turi pagristi projekto poreikį, paaiškinti, kokias reikmes tenkinti ar problemas spręsti ketina Partneris, dalyvaudamas teikiamame projekte. Problemų sprendimo būdus ir jų pasirinkimo priežastis Partneris turi pagrįsti, įrodydamas pasirinktų problemų sprendimo būdų veiksmingumą. Partneris turi aprašyti, kaip projekto veiklos susijusios su jau vykdomomis Partnerio veiklomis. Pavyzdžiui, projektas pradeda iki šiol neplėtotą veiklą; prisijungia prie esančių veiklų sistemos (tinklo), papildo arba sustiprina esančias veiklų sistemas. Partneris turi nurodyti pagrindinius motyvus, nulėmusius sprendimą tapti Partneriu, o ne teikti Paraišką savarankiškai. Šios priežastys galėtų būti, pavyzdžiui, nepakankami Partnerio gebėjimai vykdyti pasirinktą veiklą ar projekto rezultatams pasiekti per menki ištekliai. Partnerystė gali būti svarbi Partneriui ir dėl to, kad jis neturi dalyvavimo ES finansuojamų projektų įgyvendinimo patirties. Dalyvavimas sustiprintų Partnerio gebėjimus panaudoti pagalbos lėšas.

45. V skyrius „Partnerio vaidmuo projekte.

45.1. Atsakydamas į 5.1 punkte pateiktą klausimą, Partneris turi paaiškinti savo vaidmenį projekte. Partneriai gali dalyvauti tiek rengiant Paraišką, tiek įgyvendinant projektą, kaip apibrėžta jų partnerystę reglamentuojančioje sutartyje. Planuodami projekto veiklas ir aprašydami projekto įgyvendinimo schemą Paraiškos specialiosios (B-6) dalies VII skyriuje, Pareiškėjas ir Partneriai turi aiškiai pasidalyti atsakomybę už jiems priskirtas veiklas. Šiame punkte būtina nurodyti, kokias veiklas vykdys Partneris. Svarbu, kad, pildydamas šį punktą, Partneris aiškiai suvoktų vaidmenį ir atsakomybę, įgyvendinant projektą.

45.2. Atsakydamas į 5.2 punkte pateiktą klausimą, Partneris, turintis taikomųjų mokslinių tyrimų arba technologijų plėtros projektų vykdymo patirties, turi trumpai parašyti per pastaruosius trejus metus vykdytus projektus, nurodyti projekto rezultatus, projekto Partnerius, dalyvius, jei tokie buvo. Aprašyme Partnerio prašoma nurodyti, kokiomis lėšomis projektas buvo finansuotas (subsidijomis, skolintomis ar nuosavomis lėšomis). Jei projektas įgyvendintas gavus subsidiją, nurodomas tikslus programos pavadinimas, pagal kurią buvo gauta subsidija. Partneris turi nurodyti vykdyto projekto apimtį, trukmę. Trumpas ir aiškus buvusių projektų aprašymas padėtų vertintojui lengviau suvokti ir įvertinti jų turinį bei Partnerio gebėjimus įgyvendinti planuojamą projektą. Siūloma nurodyti, ar dabar teikiamas projektas yra susijęs su Partnerio anksčiau vykdytais projektais, o jei susijęs, nurodyti, kaip.

46. VI skyrius „Partnerio indėlis į projektą.

46.1. Pildydamas 6.1 lentelę, Partneris pirmoje eilutėje „Partnerio išlaidos projektui“ nurodo visas su projektu susijusias Partnerio išlaidas: tinkamas ir netinkamas. Antroje eilutėje „Tinkamos Partnerio išlaidos projektui“ nurodomos tik tinkamos Partnerio išlaidos pagal pasirinktą projekto veiklų grupę. Tinkamos išlaidos pagal kiekvieną veiklų grupę yra nurodytos Gairėse pareiškėjams. Jei Partneris neplanuoja jokių išlaidų, reikia įrašyti 0.

46.2. Pildydamas 6.2 lentelę, Partneris turi išskaidyti ir tiksliai nurodyti tinkamas projekto išlaidas pagal remtinas projekto veiklas (t. y. pagal TMT, TP ir kitas veikas). Tokiu atveju pagal kiekvieną remtiną veiklą yra pateikiama atskira lentelė. Tinkamų išlaidų apibrėžimas yra pateiktas Gairėse pareiškėjams.

47. Užpildytą šį Paraiškos priedą Pareiškėjo administracijos vadovas turi pasirašyti, nurodyti savo pareigas, vardą ir pavardę, patvirtinti antspaudu. Atitinkamose paraiškos vietose turi pasirašyti Partneris.

 

VI. SPECIALIOSIOS (B-6) DALIES 4 PRIEDO „PROJEKTO BIUDŽETAS“ PILDYMO REKOMENDACIJOS

 

48. Šis priedas susideda iš 3 dalių: detalusis biudžetas, finansavimo šaltiniai ir išlaidų pagrindimas, kurias būtina užpildyti ir pridėti prie Paraiškos.

49. Lentelėje „Detalusis biudžetas“ nurodykite planuojamas išlaidas instrumentams, įrangai išsinuomoti ar įsigyti, patalpų, naudojamų išimtinai taikomųjų mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros projekto veiklai, nuomai, konsultavimo paslaugoms, personalo darbo užmokesčiui apmokėti. Tas biudžeto eilutes, kurias prašoma konkretizuoti, išskaidykite papunkčiui, nurodydami įsigyjamas prekes, paslaugas ir pan. Detalusis biudžetas yra užpildomas pagal remtinas projekto veiklas.

50. Lentelėje „Finansavimo šaltiniai“ labai svarbu detaliai nurodyti, kaip Pareiškėjas numato finansuoti projektą. Privaloma nurodyti finansavimo šaltinius: numatomas banko paskolas, Pareiškėjo ar Partnerio indėlį ir pan. Pareiškėjas turi siekti kiek įmanoma konkrečiau pagrįsti šių finansavimo šaltinių realumą.

51. Lentelėje „Išlaidų pagrindimas“ reikia pagrįsti, kodėl šios išlaidos yra būtinos ir kaip jos prisidės prie projekto tikslų įgyvendinimo. Jei yra galimybė, pridėkite išlaidas pagrindžiančių dokumentų kopijas.

52. Atidžiai įrašykite skaičius. Užpildykite ir pagrįskite kiekvieną biudžeto eilutę taip, kad vertintojams neliktų abejonių dėl išlaidų pagrįstumo. Nepagrįstos, abejotinos išlaidos gali būti pripažintos kaip netinkamos, tinkamų išlaidų bendra suma ir prašomos pagalbos dydis sumažinamas.

53. Užpildytas šio Paraiškos priedo lenteles Pareiškėjo administracijos vadovas turi pasirašyti, nurodyti savo pareigas, vardą ir pavardę, patvirtinti antspaudu.

 

VII. SPECIALIOSIOS (B-6) DALIES 5 PRIEDO „PARTNERIO DEKLARACIJA“ PILDYMO TAISYKLĖS

 

54. Nurodomas tikslus Partnerio pavadinimas, asmens, kuris bus atsakingas už Partneriui priskirtų veiklų vykdymą, vardas, pavardė ir pareigos. Jei partneriui projekte atstovaus samdomas specialistas, nurodykite atstovavimo pagrindą (pavyzdžiui, darbo sutartis). Nurodykite Partnerio deklaracijos pasirašymo datą ir vietą. Atminkite, kad nepasirašyta deklaracija bus vertinama kaip priežastis atmesti Paraišką administracinio patikrinimo metu, net jei projekto svarba ir turinys yra tinkami.

55. Šį priedą turi pasirašyti kiekvienas iš Partnerių.

 

VIII. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

56. Rekomendacijos parengtos vadovaujantis ES struktūrinių fondų pagalbą reglamentuojančiais teisės aktais, Ūkio ministerijos ir kitų kompetentingų institucijų paaiškinimais.

57. Rekomendacijos ir jų pakeitimai skelbiami LVPA interneto tinklalapyje adresu: www. lvpa. lt.

 

SUDERINTA

Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos

2006 m. kovo 31 d. raštu Nr. (35.4-91)-3-1945

______________


PATVIRTINTA

Viešosios įstaigos Lietuvos verslo paramos

agentūros direktoriaus 2006 m. balandžio 6 d.

įsakymu Nr. R1-172

 

 

PROJEKTO ĮGYVENDINIMO ATASKAITA

 

1. Informacija apie ataskaitą:

 

Ataskaitos tipas

n tarpinė n galutinė

Ataskaitinis laikotarpis1

Nuo 200_/__/__ iki 200_/__/__

Ataskaitos pateikimo data

gauta: 200_/__/__

Asmuo, parengęs ataskaitą

Vardas, pavardė

 

Pareigos

 

Telefonas, faksas

 

El. paštas

 

Iki kada turėjo būti pateikta ataskaita

200_/__/__

_________________

1 Pildant projekto įgyvendinimo ataskaitą pateikiami tik ataskaitinio laikotarpio duomenys. Projekto įgyvendinimo ataskaita teikiama kasmet ne vėliau kaip per 30 dienų pasibaigus kalendoriniams metams, neatsižvelgiant į tai, kad paramos sutartis buvo pasirašyta metų viduryje. Pildant galutinę projekto įgyvendinimo ataskaitą pateikiami viso projekto įgyvendinimo laikotarpio duomenys.

 

2. Informacija apie projektą

 

Projekto pavadinimas

 

Paramos sutarties numeris

 

Programa

Prioritetas

Priemonė

Veiklos sritis

Paramos gavėjo pavadinimas

 

Adresas

Pašto indeksas

Gatvė, namo numeris

Gyv. vietovė

Telefonas, faksas

El. paštas

Projekto sąskaitos Nr.

Banko pavadinimas

 

Banko kodas

 

Sąskaitos numeris

 

Projekto vadovas

Vardas, pavardė

 

Pareigos

 

Telefonas, faksas

 

El. paštas

 

Projekto finansininkas

Vardas, pavardė

 

Pareigos

 

Telefonas, faksas

 

El. paštas

 

Asmuo, atsakingas už projekto priežiūrą

Vardas, pavardė

 

Pareigos

 

Telefonas, faksas

 

El. paštas

 

Planuotas projekto įgyvendinimo laikotarpis

nuo _________ iki _________

Faktinis projekto įgyvendinimo laikotarpis (tik galutinei ataskaitai)

nuo _________ iki _________

Bendra projekto vertė (planuota)

_________ Lt

iš jų tinkamos išlaidos _________ Lt

Netinkamų finansuoti PVM išlaidų suma (planuota)

_________ Lt

Išlaidos per ataskaitinį laikotarpį

_________ Lt

iš jų tinkamos išlaidos _________ Lt

Netinkamų finansuoti PVM išlaidų suma per ataskaitinį laikotarpį

_________ Lt

Iki ataskaitos pateikimo nepanaudota pagalbos suma

_________ Lt

Faktinė projekto vertė (tik galutinei ataskaitai)

_________ Lt

iš jų tinkamos išlaidos _________ Lt

 

3. Projekto įgyvendinimo santrauka

 

Projekto tikslai __________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

Tikslinė grupė___________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________

 

Projekto įgyvendinimo eigos santrauka______________________________________________

_______________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________

 

4. Pasiekimai, rezultatai, poveikis

 

4.1. Pasiekimai

 

a) Pasiekimai

(išvardijami ir trumpai aprašomi (nurodoma kiekybinė išraiška) visi ataskaitinio laikotarpio pasiekimai, kurie buvo nurodyti paraiškoje, nurodoma pasiekimų data. Pasiekimus įrodantys dokumentai pridedami kaip priedai)

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

Paaiškinimai dėl projekto pasiekimų _________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

 

4.2. Rezultatai

Projekto rezultatai (pagal paraiškos formą)

(išvardijami ir trumpai aprašomi (nurodoma kiekybinė išraiška) projekto ataskaitiniu laikotarpiu pasiekti rezultatai (tiesioginiai padariniai, kai jau atlikti projekto veiksmai ir pasiekti pasiekimai), kurie buvo nurodyti paraiškoje, nurodoma pasiektų rezultatų data. Jei galima, pridedami {rodantys priedai)

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

Pateikite informaciją apie sukurtas ir išsaugotas darbo vietas

 

Sukurtos ir išsaugotos darbo vietos

Išsaugotos darbo vietos

Sukurtos darbo vietos

iš viso

iš jų moterų

iš viso

iš jų moterų

iš viso

iš jų moterų

 

 

 

 

 

 

 

Paaiškinimai dėl projekto rezultatų __________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

4.3. Poveikis

Pasireiškęs poveikis (pagal paraiškos formą)

(išvardijamas ir trumpai aprašomas (nurodant kiekybinę išraišką) projekto ataskaitiniu laikotarpiu pasireiškęs poveikis (ilgalaikiai padariniai), kuris buvo nurodytas paraiškoje, nurodoma pasireiškusio poveikio data. Jei galima, pridedami įrodantys priedai)

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

Pateikite informaciją apie sukurtas papildomas darbo vietas, apie numatomą darbo vietų sumažėjimą dėl projekto įgyvendinimo2

_____________________

2 Pildo visi.

 

Sukurtos ir išsaugotos papildomos darbo vietos

Išsaugotos papildomos darbo vietos

Sukurtos papildomos darbo vietos

iš viso

iš jų moterų

iš viso

iš jų moterų

iš viso

iš jų moterų

 

 

 

 

 

 

 

Panaikintos darbo vietos

Darbo vietų panaikinimo priežastys

iš viso

iš jų moterų

 

 

 

 

Paaiškinimai dėl projekto poveikio __________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

5. Įgyvendintos veiklos

 

Eil. Nr.

Veiklos pavadinimas

Planuotas įgyvendinimo laikas

Faktinis įgyvendinimo laikas

Komentarai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Paaiškinimai dėl projekto veiklų_____________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

6. Projekto finansavimas ir patirtos išlaidos

 

6.1. Projekto finansavimo šaltiniai, litais

 

Eil. Nr.

Finansavimo šaltinis

Planuota atskaitiniu laikotarpiu

Faktiškai gauta per ataskaitinį laikotarpį

Komentarai

1.

Pagalbos lėšos

 

 

 

2.

Pareiškėjo lėšos

 

 

 

2.1.

Nuosavos lėšos (išskyrus skolintas)

 

 

 

2.2.

Skolintos lėšos

 

 

 

2.3.

Kitos lėšos

 

 

 

3.

Partnerio lėšos

 

 

 

4.

Viešas finansavimas, išskyrus pagalbos lėšas

 

 

 

 

Iš viso

 

 

 

 

6.2. Projekto išlaidos

 

6.2.1. Visos projekto išlaidos (litais)

 

Išlaidos

Planuota suma

Faktinė suma per ataskaitinį laikotarpį

Faktinė suma nuo projekto įgyvendinimo pradžios

Komentaras

Visos projekto išlaidos

 

 

 

 

Tinkamos projekto išlaidos

 

 

 

 

Kompensuotinos pagal pagalbos sutartį projekto išlaidos

 

 

 

 

 

6.2.2. Tinkamos finansuoti projekto išlaidos, litais

 

Eil. Nr.

Išlaidų kategorija

Planuota suma

Faktinė suma per ataskaitinį laikotarpį

Faktinė suma nuo projekto įgyvendinimo pradžios

Komentarai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso:

 

 

 

 

 

Išvados ir rekomendacijos dėl projekto finansavimo ir patirtų išlaidų______________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

7. Projekto valdymas

 

Projekto valdymo schemos ir darbuotojų atsakomybės aprašymas ___________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

Projekto priežiūros komiteto sudėtis ir funkcijos__________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

Išvados ir rekomendacijos dėl pasirinkto projekto valdymo struktūros ir jos funkcionavimo

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

8. Bendradarbiavimas su projekto partneriais

 

Projekto partneriai_________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

Partnerių pasirinkimo priežastys_______________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

Atsakomybės ir darbų pasidalinimas tarp partnerių________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

Projekto partnerių finansinių įsipareigojimų vykdymas_____________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

Bendradarbiavimas su partneriais įgyvendinant projektą___________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

Informacijos apie projekto eigą pasidalinimas tarp partnerių, projekto pakeitimų derinimas________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

Susitarimai dėl projekto metu sukurtų rezultatų, nupirkto ar sukurto turto ir atliktų darbų nuosavybės teisių

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

Išvados ir rekomendacijos dėl partnerių pasirinkimo ir bendradarbiavimo organizavimo

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

9. Projekto metu kilusios problemos ir jų sprendimo priemonės

 

Eil. Nr.

Problemos

Priemonės, kurių buvo imtasi problemai spręsti

Rezultatas

 

Techninės

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Finansinės

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Teisinės

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10. Informacija apie įgyvendinant projektą atliktas patikras

 

Eil. Nr.

Patikros data

Nustatyti pažeidimai ir neatitikimai

Priemonės pažeidimams ir neatitikimams pašalinti

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11. Informavimo ir viešinimo priemonės

 

Eil. Nr.

Paramos sutartyje nurodytos priemonės

Įgyvendintos priemonės

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12. Projekto tęstinumas (tik galutinei ataskaitai)

 

Ar užtikrintas projekto tęstinumas_____________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

Kaip planuojama naudoti projekto pasiekimus___________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

Kaip kitos institucijos ir asmenys gali panaudoti projekto pasiekimus_________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

Kas atsakingas už tęstinę veiklą įgyvendinus projektą_____________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

13. Priežiūra įgyvendinus projektą (tik galutinei ataskaitai)

 

Kaip bus stebimas projekto rezultatas __________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

Kaip bus teikiamos ataskaitos įgyvendinus projektą_______________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

Kur bus saugomi projekto dokumentai_________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

14. Kita informacija:

 

Ar pasikeitė projekto vykdymo sąlygos (remiama veikla, savininkas)?                               taip £ ne £

 

Jeigu taip, nurodykite_______________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

Ar pasikeitė pagalbos gavėjo rekvizitai?                                                                              taip £ ne £

 

Jeigu taip, nurodykite_______________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

Ar pasikeitė banko duomenys?                                                                                            taip £ ne £

 

Jeigu taip, nurodykite_______________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

Ar kiekvienu atveju informavote Agentūrą apie projekto pasikeitimus?                             taip £ ne £

 

Jeigu ne, motyvuokite kodėl_________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

Kiti pastebėjimai__________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

15. Ataskaitos priedai (veiklą pagrindžiantys dokumentai)

Eil. Nr.

Priedai

 

 

 

 

 

 

 

16. Už ataskaitos parengimą atsakingo darbuotojo išvados ir pastabos

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

Vieta, data:

 

________________________________         ____________           ____________________

už projekto priežiūrą atsakingas asmuo                                  (parašas)                               (vardas ir pavardė)

________________________________         ____________           ____________________

pagalbos gavėjo įgaliotas asmuo                                              (parašas)                               (vardas ir pavardė)

________________________________         ____________           ____________________

auditorius3                                                                                                                                 (parašas)                               (vardas ir pavardė)

 

_________________

3 Tik galutinėje ataskaitoje.

 

SUDERINTA

Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos

2006 m. kovo 31 d. raštu Nr. (35.4-91)-3-1945

______________