LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTRAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL ADVOKATŲ, TEIKIANČIŲ ANTRINĘ TEISINĘ PAGALBĄ, KONKURSO NUOSTATŲ PATVIRTINIMO, ADVOKATŲ, TEIKSIANČIŲ ANTRINĘ TEISINĘ PAGALBĄ, ATRINKIMO IR SUTARČIŲ SU JAIS SUDARYMO

 

2005 m. balandžio 15 d. Nr. 1R-114

Vilnius

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos valstybės garantuojamos teisinės pagalbos įstatymo (Žin., 2000, Nr. 30-827; 2005, Nr. 18-572) 17 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos valstybės garantuojamos teisinės pagalbos įstatymo pakeitimo įstatymo įsigaliojimo ir įgyvendinimo įstatymo (Žin., 2005, Nr. 18-573) 6 straipsnio 1 dalimi:

1. Tvirtinu Advokatų, teikiančių antrinę teisinę pagalbą, konkurso nuostatus (pridedama).

2. Sudarau Advokatų, teikiančių antrinę teisinę pagalbą, konkurso komisiją:

P. Koverovas – Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos valstybės sekretorius (komisijos pirmininkas);

A. Baležentis – Teisingumo ministerijos Teisinių institucijų departamento direktorius;

D. Bublienė – Teisingumo ministerijos Privatinės teisės departamento direktorė;

R. Lideika – advokatas;

G. Mažeikienė – Teisingumo ministerijos Personalo ir mokymo departamento direktorė;

I. Montvydienė – advokatė, Lietuvos advokatūros advokatų tarybos konsultantė;

I. Vijeikienė – Teisingumo ministerijos Teisinių institucijų departamento vyriausioji specialistė.

3. Pavedu komisijai iki 2005 m. balandžio 30 dienos konkurso būdu, mutatis mutandis Advokatų, teikiančių antrinę teisinę pagalbą, konkurso nuostatų nustatyta tvarka atrinkti:

3.1. 18 advokatų, nuolat teiksiančių antrinę teisinę pagalbą Vilniaus apygardos teismo veiklos teritorijoje:

3.1.1. 12 advokatų – baudžiamosiose bylose;

3.1.2. 4 advokatus – civilinėse bylose;

3.1.3. 2 advokatus – administracinėse bylose;

3.2. 10 advokatų, nuolat teiksiančių antrinę teisinę pagalbą Kauno apygardos teismo veiklos teritorijoje:

3.2.1. 7 advokatus – baudžiamosiose bylose;

3.2.2. 2 advokatus – civilinėse bylose;

3.2.3. 1 advokatą – administracinėse bylose;

3.3. 8 advokatus, nuolat teiksiančius antrinę teisinę pagalbą Klaipėdos apygardos teismo veiklos teritorijoje:

3.3.1. 5 advokatus – baudžiamosiose bylose;

3.3.2. 2 advokatus – civilinėse bylose;

3.3.3. 1 advokatą – administracinėse bylose;

3.4. 7 advokatus, nuolat teiksiančius antrinę teisinę pagalbą Šiaulių apygardos teismo veiklos teritorijoje:

3.4.1. 5 advokatus – baudžiamosiose bylose;

3.4.2. 1 advokatą – civilinėse bylose;

3.4.3. 1 advokatą – administracinėse bylose;

3.5. 7 advokatus, nuolat teiksiančius antrinę teisinę pagalbą Panevėžio apygardos teismo veiklos teritorijoje:

3.5.1. 5 advokatus – baudžiamosiose bylose;

3.5.2. 1 advokatą – civilinėse bylose;

3.5.3. 1 advokatą – administracinėse bylose;

3.6. advokatus, kurie prireikus teiks antrinę teisinę pagalbą.

4. Nustatau, kad pertvarkomų Vilniaus ir Šiaulių viešųjų advokatų kontorų advokatai, pateikę Advokatų, teikiančių antrinę teisinę pagalbą, konkurso nuostatų 8 punkte nurodytus dokumentus, atrenkami be egzamino raštu ir pretendentų privalumų vertinimo.

5. Įgalioju Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos sekretorių Remigijų Norvaišį su konkurso būdu atrinktais advokatais sudaryti sutartis dėl antrinės teisinės pagalbos teikimo.

6. Nustatau, kad sutartys dėl nuolatinio antrinės teisinės pagalbos teikimo su 8 konkurso būdu atrinktais advokatais, nuolat teiksiančiais antrinę teisinę pagalbą Vilniaus apygardos teismo veiklos teritorijoje, bus sudaromos tada, kai Teisingumo ministerija turės galimybę šiems advokatams neatlygintinai suteikti patalpas, skirtas nuolat teikti antrinę teisinę pagalbą.

 

 

 

TEISINGUMO MINISTRAS                                                                 GINTAUTAS BUŽINSKAS


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos teisingumo ministro

2005 m. balandžio 15 d. įsakymu Nr. 1R-114

 

ADVOKATŲ, TEIKIANČIŲ ANTRINĘ TEISINĘ PAGALBĄ, KONKURSO NUOSTATAI

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Šie nuostatai nustato advokatų, pagal Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos įstatymą (Žin., 2000, Nr. 30-827; 2005, Nr. 18-572) teikiančių antrinę teisinę pagalbą, konkurso organizavimo ir vykdymo tvarką.

2. Pagal šiuos nuostatus atrenkami:

2.1. advokatai, nuolat teikiantys antrinę teisinę pagalbą;

2.2. advokatai, kurie prireikus teikia antrinę teisinę pagalbą.

3. Advokatų, teikiančių antrinę teisinę pagalbą, konkurse gali dalyvauti:

3.1. į Lietuvos praktikuojančių advokatų sąrašą įrašyti advokatai, turintys teisės verstis advokato veikla liudijimą;

3.2. advokatai, ne vyresni nei 65 metų;

3.3. advokatai, užsiimantys profesine veikla ne mažiau kaip 1 metai.

4. Advokatų, teikiančių antrinę teisinę pagalbą, konkurse negali dalyvauti:

4.1. advokatai, nepateikę Lietuvos advokatūros teigiamos nuomonės dėl tinkamumo teikti valstybės garantuojamą teisinę pagalbą;

4.2. advokatai, su kuriais sudarytos sutartys dėl antrinės teisinės pagalbos teikimo buvo nutrauktos per paskutinius 5 metus.

 

II. ADVOKATŲ, NUOLAT TEIKIANČIŲ ANTRINĘ TEISINĘ PAGALBĄ, KONKURSO ORGANIZAVIMAS IR VYKDYMAS

 

5. Advokatų, nuolat teikiančių antrinę teisinę pagalbą valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos veiklos teritorijoje, konkursą (toliau vadinama – konkursas) skelbia valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnyba (toliau vadinama – tarnyba) „Valstybės žinių“ priede „Informaciniai pranešimai“ ir praneša Lietuvos advokatūrai.

6. Konkursas skelbiamas:

6.1. pasibaigus tarnybos ir advokato sudarytai sutarčiai dėl nuolatinio antrinės teisinės pagalbos teikimo;

6.2. teisingumo ministrui padidinus advokatų, nuolat teikiančių antrinę teisinę pagalbą, skaičių.

7. Skelbime apie konkursą nurodoma: konkurso metu atrenkamų advokatų, nuolat teikiančių antrinę teisinę pagalbą, skaičius ir veiklos teritorija; advokatų specializacija ir teisės sritys, kuriose advokatai teikia antrinę teisinę pagalbą; atrankos būdas; kur ir kokius dokumentus būtina pateikti; iki kada priimami advokatų, pageidaujančių dalyvauti konkurse (toliau vadinama – pretendentai), dokumentai; kur galima gauti išsamesnę informaciją apie skelbiamą konkursą. Skelbime apie konkursą taip pat gali būti nurodyta konkurso data, laikas ir vieta.

8. Pretendentas tarnybai pateikia:

8.1. prašymą leisti dalyvauti konkurse;

8.2. asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, valstybinio socialinio draudimo pažymėjimą ir šių dokumentų kopijas;

8.3. išrašą iš Advokatų tarybos protokolo, įrodantį, kad pretendentas įrašytas į Lietuvos praktikuojančių advokatų sąrašą, taip pat teisės verstis advokato veikla liudijimą ir jo kopiją;

8.4. Lietuvos advokatūros teigiamą nuomonę dėl tinkamumo teikti valstybės garantuojamą teisinę pagalbą;

8.5. užpildytą pretendento anketą (šių nuostatų 1 priedas). Pretendento anketa gali būti pildoma vietoje, pateikus prašymą asmeniškai, arba siunčiama registruotu laišku kartu su prašymu.

9. Pretendentai šių nuostatų 8 punkte nurodytus dokumentus pateikia tarnybai asmeniškai arba siunčia registruotu laišku.

10. Jei pretendentas dokumentus pateikia asmeniškai, šių nuostatų 8.2 ir 8.3 punktuose nurodytų dokumentų originalai, sutikrinti su pateikiamomis kopijomis, grąžinami pretendentui dokumentų priėmimo metu.

11. Jei dokumentai tarnybai siunčiami registruotu laišku, pateikiamos šių nuostatų 8.2 ir 8.3 punktuose nurodytų dokumentų notaro patvirtintos kopijos.

12. Pretendento pateikti dokumentai registruojami pretendentų, pageidaujančių dalyvauti konkurse, prašymų ir kitų pateiktų dokumentų registravimo žurnale (šių nuostatų 2 priedas).

13. Jeigu skelbime apie konkursą nebuvo nurodyta konkurso data, laikas ir vieta, pretendentas, pateikdamas dokumentus asmeniškai, su šia informacija gali būti supažindinamas tarnyboje pasirašytinai (pasirašoma ant pranešimo, kurio vienas egzempliorius lieka tarnyboje, kitas – atiduodamas pretendentui) arba ne vėliau kaip per 3 darbo dienas po dokumentų priėmimo termino pasibaigimo jam išsiunčiamas pranešimas apie konkurso datą, laiką ir vietą.

14. Jeigu skelbime apie konkursą nebuvo nurodyta konkurso data, laikas ir vieta, pretendentui, dokumentus tarnybai atsiuntusiam registruotu laišku, ne vėliau kaip per 3 darbo dienas po dokumentų priėmimo termino pasibaigimo išsiunčiamas pranešimas apie konkurso datą, laiką ir vietą.

15. Jei pretendentas nepateikia visų šių nuostatų 8 punkte nurodytų dokumentų arba yra šių nuostatų 4 punkte nustatyti pagrindai, neleidžiantys pretendentui dalyvauti konkurse, jam per 3 darbo dienas išsiunčiamas pranešimas apie tai, jog neleidžiama dalyvauti konkurse (pretendento prašymas, anketa ir dokumentų kopijos negrąžinami).

16. Pretendentų dokumentai priimami 14 kalendorinių dienų nuo konkurso paskelbimo „Valstybės žinių“ priede „Informaciniai pranešimai“ dienos, įskaitant konkurso paskelbimo dieną.

17. Konkursui vykdyti sudaroma Advokatų, nuolat teikiančių antrinę teisinę pagalbą, konkurso komisija (toliau vadinama – komisija). Komisija iš penkių narių sudaroma tarnybos vadovo įsakymu. Po du asmenis komisijos nariais parenka tarnybos vadovas ir Lietuvos advokatūra, vieną – teisingumo ministras. Komisijos pirmininką ir komisijos sekretorių iš komisijos narių tarpo skiria ir komisijos darbo tvarką nustato tarnybos vadovas.

18. Konkursas vykdomas Teisingumo ministerijos patalpose. Konkurso datą ir laiką nustato tarnybos vadovas. Tarnybos vadovas apie konkurso datą ir laiką komisijos nariams ir Teisingumo ministerijai praneša raštu ne vėliau kaip prieš dvi savaites iki nustatytos konkurso datos.

19. Pretendentai, atvykdami į konkursą, privalo turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

20. Advokatų, nuolat teikiančių antrinę teisinę pagalbą, konkursą sudaro egzaminas raštu ir pretendentų privalumų vertinimas.

21. Advokato, nuolat teikiančio antrinę teisinę pagalbą, egzamino (toliau vadinama – egzaminas) metu vertinami pretendentų gebėjimai teikti antrinę teisinę pagalbą.

22. Egzaminas vykdomas pagal teisingumo ministro patvirtintą Advokatų, nuolat teikiančių antrinę teisinę pagalbą, egzamino programą (šių nuostatų 3 priedas), pateikiant pretendentams atlikti testą raštu. Egzamino testo klausimai sudaromi iš tų teisės sričių, kuriose teikti antrinę teisinę pagalbą yra paskelbtas konkursas.

23. Privalumų vertinimo metu įvertinamos pretendentų dalykinės ir asmeninės savybės, motyvacija nuolat teikti antrinę teisinę pagalbą, advokato profesinės veiklos patirtis, Lietuvos advokatūros nuomonėje dėl tinkamumo teikti valstybės garantuojamą teisinę pagalbą pateikti kiti duomenys apie advokato profesinę veiklą, patirtį specializacijoje ir teisės srityse, kuriose advokatas nori teikti antrinę teisinę pagalbą, mokslinės veiklos, jeigu tokią veiklą advokatas vykdo, rodikliai, kiti dalykiniai įgūdžiai ir gebėjimai, kurie gali būti naudingi teikiant valstybės garantuojamą teisinę pagalbą.

24. Egzamino testą sudaro 50 klausimų, kurių pusę rengia Teisingumo ministerija, pusę – Lietuvos advokatūra, ir trys atsakymų į kiekvieną klausimą variantai. Iš paruoštų atsakymų į klausimą vienas yra teisingas. Atsakydamas į klausimą, pretendentas (toliau vadinama – egzaminuojamasis) atsakymų lape nurodo atsakymą, kuris, jo manymu, yra teisingas. Testui atlikti skiriamos dvi valandos. Atliekant testą naudotis literatūra, užrašais ar kitomis pagalbinėmis informacinėmis ar ryšio priemonėmis draudžiama.

25. Testo ir atsakymų lapai egzaminuojamiesiems įteikiami užklijuotuose vokuose, kurie atplėšiami komisijos sekretoriaus nurodymu. Nuo vokų atplėšimo pradedamas skaičiuoti testo atlikimo laikas.

26. Egzaminuojamiesiems, prieš išdalijant vokus su testo egzemplioriais ir atsakymų lapais, suteikiamas šifras, kurį sudaro 6 ženklai – unikalus 3 raidžių ir 3 skaičių derinys. Šifro kortelių, teikiamų egzaminuojamiesiems traukti burtų keliu, skaičius turi būti didesnis negu egzaminuojamųjų skaičius. Egzaminuojamieji suteiktą šifrą užrašo ant testo atsakymų lapo viršutinio dešiniojo kampo. Šifro kortelę egzaminuojamieji saugo per visą testo atlikimo laiką ir grąžina sekretoriui prieš skelbiant testo atlikimo įvertinimą. Atsakomybė už šifro konfidencialumo išsaugojimą tenka egzaminuojamajam.

27. Egzaminuojamajam atlikus testą ar pasibaigus testui atlikti skirtam laikui, komisijos sekretorius surenka testus ir atsakymų lapus. Testus (atsakymų lapus) tikrina ir juos vertina komisijos nariai, naudodami teisingų atsakymų lapą. Asmuo, patikrinęs testą, atsakymų lape nurodo padarytų klaidų skaičių ir pasirašo.

28. Egzamino rezultatų įvertinimas atliekamas atsižvelgiant į klaidų, padarytų atliekant testą, skaičių 20 (dvidešimties) balų sistema: 20 balų skiriama, jei nepadaryta klaidų, 19 balų -jei padarytos ne daugiau nei 2 klaidos, 18 balų – ne daugiau nei 5 klaidos, 17 balų – ne daugiau nei 7 klaidos, 16 balų – ne daugiau nei 10 klaidų, 15 balų – ne daugiau nei 12 klaidų, 14 balų – ne daugiau nei 15 klaidų, 13 balų – ne daugiau nei 17 klaidų, 12 balų – ne daugiau nei 20 klaidų, 11 balų – ne daugiau nei 22 klaidos, 10 balų – ne daugiau nei 25 klaidos, 9 balai – ne daugiau nei 27 klaidos, 8 balai – ne daugiau nei 30 klaidų, 7 balai – ne daugiau nei 32 klaidos, 6 balai – ne daugiau nei 35 klaidos, 5 balai – ne daugiau nei 37 klaidos, 4 balai – ne daugiau nei 40 klaidų, 3 balai – ne daugiau nei 42 klaidos, 2 balai – ne daugiau nei 45 klaidos, 1 balas – daugiau nei 45 klaidos.

29. Egzamino rezultatų balai įrašomi į komisijos posėdžio protokolą (šių nuostatų 4 priedas).

30. Egzaminuojamieji, gavę ne mažiau kaip 10 balų, laikomi išlaikę egzaminą.

31. Pretendentų, išlaikiusių egzaminą, privalumai vertinami komisijos narių pokalbio su pretendentu metu, kitiems pretendentams nedalyvaujant.

32. Pretendentų privalumai vertinami nuo 1 iki 10 balų.

33. Komisijos narių pretendentams skirti balai įrašomi į konkurso protokolo privalumų vertinimo suvestinę lentelę, kuri yra sudedamoji šio protokolo dalis. Galutinis pretendento privalumų įvertinimas gaunamas susumavus visų komisijos narių paskirtus balus ir padalijus gautą skaičių iš posėdyje dalyvavusių komisijos narių skaičiaus.

34. Pretendento bendras konkurso rezultatų įvertinimas gaunamas susumavus egzamino ir privalumų vertinimo balus.

35. Laimėjusiais konkursą laikomi pretendentai, gavę didžiausią galutinį konkurso rezultatų įvertinimą.

36. Galutiniai konkurso rezultatai įrašomi į komisijos posėdžio protokolą. Įvertinus konkurso rezultatus, pakviečiami visi pretendentai ir komisijos pirmininkas juos supažindina su konkurso rezultatais.

37. Pretendentai, nesutinkantys su komisijos sprendimu, gali ne vėliau kaip per tris darbo dienas nuo sprendimo paskelbimo apskųsti jį teisingumo ministrui. Asmens skundas dėl komisijos sprendimo turi būti išnagrinėtas per dešimt dienų nuo jo pateikimo.

38. Tuo atveju, kai paaiškėja, jog konkursas vyko pažeidžiant šių nuostatų reikalavimus, konkurso rezultatai teisingumo ministro įsakymu panaikinami ir konkursas skelbiamas iš naujo.

39. Konkurso rezultatai tvirtinami tarnybos vadovo įsakymu, nurodant konkursą laimėjusius asmenis.

40. Tarnybos vadovo įsakymas dėl konkurso rezultatų patvirtinimo ar atsisakymas juos patvirtinti gali būti skundžiamas teismui Administracinių bylų teisenos įstatymo (Žin., 1999, Nr. 13-308; 2000, Nr. 85-2566) nustatyta tvarka.

41. Jei advokatas per 7 kalendorines dienas po konkurso rezultatų patvirtinimo nesudaro sutarties dėl nuolatinio antrinės teisinės pagalbos teikimo, tarnyba sutartį dėl nuolatinio antrinės teisinės pagalbos teikimo gali sudaryti su antruoju pagal konkurso rezultatus pretendentu, jam atsisakius – su kitu ir taip toliau. Jei tokių advokatų nėra, konkursas skelbiamas iš naujo.

42. Advokatai, su kuriais tarnyba sudaro sutartis dėl nuolatinio antrinės teisinės pagalbos teikimo, per 1 darbo dieną nuo šių sutarčių pasirašymo įrašomi į Advokatų, nuolat teikiančių antrinę teisinę pagalbą, sąrašą.

43. Tarnyba per 1 darbo dieną nuo advokatų įrašymo į Advokatų, nuolat teikiančių antrinę teisinę pagalbą, sąrašą papildytą Advokatų, nuolat teikiančių antrinę teisinę pagalbą, sąrašą pateikia Lietuvos advokatūrai ir koordinatoriui (koordinatoriams).

 

III. ADVOKATŲ, KURIE PRIREIKUS TEIKIA ANTRINĘ TEISINĘ PAGALBĄ, KONKURSO ORGANIZAVIMAS IR VYKDYMAS

 

44. Advokatų, kurie prireikus teikia antrinę teisinę pagalbą, konkursai vykdomi reguliariai, du kartus per metus.

45. Advokatų, kurie prireikus teikia antrinę teisinę pagalbą tarnybos veiklos teritorijoje, konkursą skelbia tarnyba „Valstybės žinių“ priede „Informaciniai pranešimai“ ir praneša Lietuvos advokatūrai.

46. Skelbime apie konkursą nurodoma: konkurso metu atrenkamų advokatų, kurie prireikus teikia antrinę teisinę pagalbą, veiklos teritorija; advokatų specializacija ir teisės sritys, kuriose advokatai teikia antrinę teisinę pagalbą; kur ir kokius dokumentus būtina pateikti; iki kada priimami advokatų, pageidaujančių dalyvauti konkurse (toliau vadinama – pretendentai), dokumentai; kur galima gauti išsamesnę informaciją apie skelbiamą konkursą.

47. Pretendentai šių nuostatų 9–11 punktuose nustatyta tvarka pateikia tarnybai nuostatų 8 punkte nurodytus dokumentus.

48. Pretendentų pateikti dokumentai registruojami pretendentų, pageidaujančių dalyvauti konkurse, prašymų ir kitų pateiktų dokumentų registravimo žurnale (šių nuostatų 2 priedas).

49. Pretendentų dokumentai priimami 14 kalendorinių dienų nuo konkurso paskelbimo „Valstybės žinių“ priede „Informaciniai pranešimai“ dienos, įskaitant konkurso paskelbimo dieną.

50. Jei pretendentas nepateikia visų šių nuostatų 8 punkte nurodytų dokumentų arba yra šių nuostatų 4 punkte nustatyti pagrindai, neleidžiantys pretendentui dalyvauti konkurse, jam per 3 darbo dienas išsiunčiamas pranešimas apie tai, jog neleidžiama dalyvauti konkurse (pretendento prašymas, anketa ir dokumentų kopijos negrąžinami).

51. Jeigu pretendentas pateikia tarnybai visus šių nuostatų 8 punkte nurodytus dokumentus ir nėra šių nuostatų 4 punkte nustatytų pagrindų, neleidžiančių pretendentui dalyvauti konkurse, jis laikomas laimėjusiu konkursą.

52. Konkurso rezultatai tvirtinami tarnybos vadovo įsakymu, nurodant konkursą laimėjusius asmenis.

53. Tarnybos vadovo įsakymas dėl konkurso rezultatų patvirtinimo gali būti skundžiamas teismui Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

54. Sutartys prireikus teikti antrinę teisinę pagalbą su konkursą laimėjusiais advokatais sudaromos ne vėliau kaip per mėnesį po konkurso rezultatų patvirtinimo. Advokatai, su kuriais tarnyba sudaro sutartis prireikus teikti antrinę teisinę pagalbą, per 1 darbo dieną nuo šių sutarčių pasirašymo įrašomi į Advokatų, kurie prireikus teikia antrinę teisinę pagalbą, sąrašą.

55. Tarnyba per 1 darbo dieną nuo advokatų įrašymo į Advokatų, kurie prireikus teikia antrinę teisinę pagalbą, sąrašą papildytą Advokatų, kurie prireikus teikia antrinę teisinę pagalbą, sąrašą pateikia Lietuvos advokatūrai ir koordinatoriui (koordinatoriams).

______________


Advokatų, teikiančių antrinę teisinę pagalbą,

konkurso nuostatų

1 priedas

 

herbas_baltam mazas

VALSTYBĖS GARANTUOJAMOS TEISINĖS PAGALBOS TARNYBA

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

PRETENDENTO, PAGEIDAUJANČIO DALYVAUTI ADVOKATŲ, KURIE NUOLAT (PRIREIKUS) TEIKIA ANTRINĘ TEISINĘ PAGALBĄ, KONKURSE

ANKETA

 

 

Fotografijos vieta

 

3x4

 

________________________________________________________________________________

Pretendento vardas, pavardė

 

__________________

 

1. Vardas (-ai)

 

2. Pavardė

 

3. Ar esate pakeitęs (-usi) pavardę ar vardą? Jei esate pakeitęs (-usi) pavardę ar vardą, nurodykite:

3.1. datą;

3.2. ankstesnę pavardę ar vardą.

Pakeitęs (-usi)

Nepakeitęs (-usi)

 

 

4. Gimimo data (metai, mėnuo, diena)

 

5. Išsilavinimas ir specialybė, kada ir kokią mokslo įstaigą esate baigęs (-usi)

Mokslo įstaigos pavadinimas:

 

Specialybė:

Studijų pabaiga (metai):

|_|_|_|_|

6. Mokslo laipsnis, mokslo vardas

 

7. Namų adresas, telefono, fakso numeriai, elektroninio pašto adresas

Namų adresas:

Telefono Nr.: Fakso Nr.:

El. pašto adresas:

8. Darbo vietos adresas, telefono, fakso numeriai, elektroninio pašto adresas

Darbo vietos adresas:

Telefono Nr. Fakso Nr.

El. pašto adresas:

 

9. Kokį darbą ir kokiose įstaigose dirbote, kada pradėjote advokato praktiką?

 

Darbo (praktikos) pradžia

Darbo (praktikos) pabaiga

Darbovietė (nurodyti įstaigą, organizaciją, įmonę, advokato kontorą ar biurą) ir pareigos

Įstaigos, organizacijos, įmonės, advokato kontoros ar biuro adresas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10. Nurodykite savo privalumus (laisva forma)___________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

11. Ar buvote nuteistas už sunkų ar labai sunkų nusikaltimą? Jei taip – tai kada, pagal kokį LR Baudžiamojo kodekso straipsnį? ________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

12. Ar buvote nuteistas už baudžiamąjį nusižengimą? Jei taip – tai kada, pagal kokį LR Baudžiamojo kodekso straipsnį? ________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

13. Ar buvote atleistas iš teisėjo, prokuroro, advokato, advokato padėjėjo, notaro, kandidato į notaras (asesoriaus), notaro atstovo, teismo antstolio, antstolio, antstolio atstovo, antstolio padėjėjo pareigų arba iš valstybės tarnybos už profesinės ai tarnybinės veiklos pažeidimus? ____________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

14. Ar einate kitas apmokamas pareigas įmonėse, įstaigose ir organizacijose arba ar dirbate kitą darbą, išskyras darbą advokatų savivaldos institucijose, mokslinę, kūrybinę ar pedagoginę veiklą? ___________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

15. Ar buvote SSRS valstybės saugumo komiteto (NKVD, NKGB, MGK, KGB) kadrinis darbuotojas, kuriam pagal Lietuvos Respublikos antstolių įstatymo įsigaliojimo ir įgyvendinimo įstatymo 2 straipsnio normų reikalavimus yra taikomas įstatymo „Dėl SSRS valstybės saugumo komiteto (NKVD, NKGB, MGK, KGB) vertinimo ir šios organizacijos kadrinių darbuotojų darbinės veiklos“ nustatytas apribojimų terminas? _____________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

16. Ar piktnaudžiaujate psichotropinėmis, narkotinėmis, toksinėmis medžiagomis ar alkoholiu? ____

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

17. Ar esate uždraustų organizacijų narys? ______________________________________________

________________________________________________________________________________

 

Pretendento parašas_____________

Data__________________________

 

Žyma apie pretendento atitiktį Lietuvos Respublikos valstybės garantuojamos teisinės pagalbos įstatyme ir Advokatų, teikiančių antrinę teisinę pagalbą, konkurso nuostatuose nurodytiems reikalavimams:

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

Asmuo, atsakingas už personalo tvarkymą

 

___________________________      _____________________                                                          

              (data)                                                       (parašas)                                              (vardas, pavardė)

______________


Advokatų, teikiančių antrinęteisinę pagalbą,

konkurso nuostatų

2 priedas

 

PRETENDENTŲ, PAGEIDAUJANČIŲ DALYVAUTI ADVOKATŲ, KURIE NUOLAT (PRIREIKUS) TEIKIA ANTRINĘ TEISINĘ PAGALBĄ, KONKURSE, PRAŠYMŲ IR KITŲ PATEIKTŲ DOKUMENTŲ REGISTRAVIMO ŽURNALAS

 

Eilės Nr.

Pretendento, pageidaujančio dalyvauti advokatų, kurie nuolat (prireikus) teikia antrinę teisinę pagalbą, konkurse, vardas ir pavardė

Pateikti dokumentai (nurodyti)

Prašymo ir dokumentų pateikimo data

Prašymą ir dokumentus priėmusio asmens vardas, pavardė ir parašas

Pretendento parašas

Pastabos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

______________


Advokatų, teikiančių antrinęteisinę pagalbą,

konkurso nuostatų

3 priedas

 

ADVOKATŲ, NUOLAT TEIKIANČIŲ ANTRINĘ TEISINĘ PAGALBĄ, EGZAMINO PROGRAMA

 

I. VISIEMS ADVOKATAMS, KETINANTIEMS NUOLAT TEIKTI ANTRINĘ TEISINĘ PAGALBĄ

 

KONSTITUCINĖ TEISĖ

 

Lietuvos Respublikos Konstitucija. Konstitucijos ir kitų teisės aktų santykis.

Žmogaus ir piliečio teisių konstitucinis reglamentavimas. Konstituciniai principai.

Lietuvos Respublikos pilietybės įgijimo būdai. Pilietybės klausimų sprendimo tvarka.

Lietuvos Respublikos valdžios institucijų konstitucinis statusas ir jų klasifikacija.

Lietuvos Respublikos teismų sistema ir jurisdikcija.

Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas, jo nutarimai, nutarimų teisinė galia.

 

TARPTAUTINĖ VIEŠOJI IR EUROPOS SĄJUNGOS TEISĖ

 

Pagrindiniai specifiniai tarptautinės teisės bruožai. Tarptautinės ir nacionalinės teisės santykis. Tarptautinės viešosios teisės šaltiniai.

Tarptautinės sutartys, tarptautinių sutarčių prigimtis. Tarptautinių sutarčių rūšys. Tarptautinių sutarčių taikymo Lietuvos vidaus teisėje ypatybės.

Europos Sąjungos teisės prigimtis, ypatybės ir galiojimas. Europos Sąjungos teisės šaltiniai. Europos Sąjungos teisės aktų rūšys, jų ypatumai.

Pagrindinės Europos Sąjungos institucijos, jų kompetencija, pagrindiniai sprendimų priėmimo bruožai. Europos Teisingumo Teismas, jo kompetencija ir vaidmuo formuojant Europos Sąjungos teisinę praktiką.

Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos struktūra, joje įtvirtintų teisių ir pagrindinių laisvių klasifikavimas. Konvencijos ratifikavimas. Konvencijos įtaka Lietuvos Respublikos įstatymų leidybai ir teismų darbui. Konvencijos taikymas Lietuvos Respublikos vidaus teisėje. Konvencijos taikymo problemos Lietuvos Respublikos civilinėje ir baudžiamojoje teisėje.

Europos žmogaus teisių teismo kompetencija, jo vaidmuo bei įtaka Europos žmogaus teisių konvencijos valstybių narių vidaus teisei bei teismų praktikai. Bylos prieš Lietuvą Europos žmogaus teisių teisme.

 

II. ADVOKATAMS, KETINANTIEMS NUOLAT TEIKTI ANTRINĘ TEISINĘ PAGALBĄ BAUDŽIAMOSIOS TEISĖS SRITYJE

 

BAUDŽIAMOJI TEISĖ

 

Baudžiamasis įstatymas. Baudžiamosios atsakomybės nuostatos.

Nepakaltinamumas, ribotas pakaltinamumas, jų kriterijai. Poveikio priemonės, taikomos nepakaltinamiems asmenims.

Nusikaltimas ir baudžiamasis nusižengimas. Nusikaltimo ir baudžiamojo nusižengimo sudėties požymiai. Kaltė ir jos formos. Tyčia ir jos rūšys. Neatsargumas ir jo rūšys. Nusikaltimo ir baudžiamojo nusižengimo pasekmės, jų rūšys. Priežastinis ryšys ir jo reikšmė. Juridinio asmens baudžiamoji atsakomybė. Mišrioji kaltė. Motyvo ir tikslo reikšmė kvalifikuojant nusikaltimą ir baudžiamąjį nusižengimą bei skiriant bausmę. Juridinės ir faktinės klaidos, jų įtaka baudžiamajai atsakomybei. Aplinkybės, šalinančios baudžiamąją atsakomybę. Būtinoji gintis. Būtinosios ginties teisėtumo sąlygos, apibūdinančios kėsinimąsi ir gynybą. Būtinosios ginties ribų peržengimas. Asmens, padariusio nusikalstamą veiką, sulaikymas, jo teisėtumo sąlygos. Būtinasis reikalingumas, jo teisėtumo sąlygos. Profesinė ir ūkinė rizika. Teisėsaugos institucijos užduoties vykdymas. Įsakymo vykdymas. Mokslinis eksperimentas.

Tyčinio nusikaltimo ir baudžiamojo nusižengimo stadijos ir jų rūšys. Stadijų reikšmė baudžiamajai atsakomybei ir bausmei. Pasikėsinimas padaryti nusikalstamą veiką. Savanoriškas atsisakymas pabaigti nusikaltimą ar baudžiamąjį nusižengimą.

Bendrininkavimo objektyvūs ir subjektyvūs požymiai. Bendrininkavimas ir bendrininkų rūšys. Bendrininkavimo formos. Bendrininkų baudžiamosios atsakomybės pagrindai ir ribos.

Pavienis nusikaltimas ir baudžiamasis nusižengimas. Nusikalstamų veikų sutaptis ir jų rūšys. Nusikaltimų recidyvas. Recidyvų rūšys.

Bausmė. Bausmės tikslai. Bausmių rūšys už nusikaltimą ir baudžiamąjį nusižengimą. Bausmių rūšys juridiniams asmenims. Bendrieji bausmės skyrimo pagrindai. Atsakomybę lengvinančios ir sunkinančios aplinkybės, jų rūšys. Bausmės skyrimas, kai yra atsakomybę lengvinančių ir sunkinančių aplinkybių. Švelnesnės, negu įstatymo numatyta, bausmės skyrimo sąlygos. Bausmės skyrimas už kelias nusikalstamas veikas. Bausmės skyrimas pagal kelis nuosprendžius. Bausmių sudėjimo ir keitimo taisyklės.

Baudžiamojo poveikio priemonių paskirtis ir rūšys. Jų skyrimas, nevykdymo pasekmės. Nepilnamečių baudžiamosios atsakomybės ypatumai. Auklėjamojo poveikio priemonės nepilnamečiams, jų rūšys. Auklėjamojo poveikio priemonių nevykdymo pasekmės. Bausmės nepilnamečiams, jų rūšys. Bausmės skyrimo nepilnamečiui ypatumai.

Atleidimo nuo bausmės pagrindai ir rūšys. Bausmės vykdymo atidėjimas. Apkaltinamojo nuosprendžio priėmimo ir vykdymo senaties sąlygos ir terminai. Senaties eigos nutrūkimas ir sustabdymas. Lygtinio atleidimo nuo laisvės atėmimo bausmės prieš terminą ir neatliktos laisvės atėmimo bausmės dalies pakeitimo švelnesne bausme pagrindai ir tvarka. Asmens, kuriam nusikalstamos veikos padarymo metu nebuvo suėję aštuoniolika metų, lygtinis atleidimas nuo laisvės atėmimo bausmės prieš terminą ir laisvės atėmimo bausmės jam pakeitimas švelnesne bausme. Atleidimo nuo bausmės dėl ligos sąlygos ir tvarka. Amnestija. Malonė.

Teistumas. Priverčiamosios medicinos priemonės, taikomos nepakaltinamiems ir ribotai pakaltinamiems asmenims. Jų rūšys, taikymo sąlygos ir tvarka.

Pavienės nusikalstamos veikos ir nusikalstamų veikų daugeto kvalifikavimas. Nebaigtų ir bendrininkaujant padarytų nusikalstamų veikų kvalifikavimas. Specialiosios dalies normų konkurencija ir jos rūšys.

Nusikaltimai ir baudžiamieji nusižengimai.

 

BAUDŽIAMOJO PROCESO TEISĖ

 

Baudžiamojo proceso įstatymas, jo paskirtis. Baudžiamojo proceso įstatymo galiojimo laikas ir teritorija, galiojimas užsienio piliečiams ir asmenims be pilietybės.

Teismas ir teismingumas. Nuosprendis ir teismo baudžiamasis įsakymas. Baudžiamosios bylos, teismingos apylinkės teismui. Baudžiamosios bylos, teismingos apygardos teismui. Baudžiamosios bylos perdavimas pagal teismingumą.

Proceso dalyviai. Civilinis ieškinys baudžiamojoje byloje, jo pareiškimo pagrindai ir tvarka. Įrodymų sąvoka. Įrodymų leistinumas ir liečiamumas. Įrodinėjimo dalykas baudžiamojoje byloje, įrodinėjimo ribos. Įrodymų rinkimas, tikrinimas ir vertinimas. Įrodymų rūšys ir klasifikavimas. Netiesioginių įrodymų panaudojimo ypatumai. Liudytojų parodymų vertinimas.

Įtariamojo parodymai, jų dalykas ir įvertinimas. Nukentėjusiojo parodymai, jų dalykas ir įvertinimas.

Specialisto išvada. Ekspertizės aktas, jo įvertinimas.

Daiktai, turintys reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti. Jų procesinis įforminimas ir laikymo tvarka bei terminai. Priemonės, kurių imamasi dėl daiktų, turinčių reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti, sprendžiant baudžiamąją bylą.

Ikiteisminio tyrimo ir teismo veiksmų protokolai, kiti dokumentai.

Kardomųjų priemonių rūšys, jų skyrimo bendrosios nuostatos, pagrindai ir tvarka. Kitos procesinės prievartos priemonės, jų rūšys, taikymo ypatumai.

Ikiteisminis tyrimas. Ikiteisminio tyrimo pradžia. Ikiteisminio tyrimo subjektai. Aplinkybės, dėl kurių baudžiamasis procesas negalimas. Atsisakymas pradėti ikiteisminį tyrimą. Prokuroro veiksmai ir įgaliojimai ikiteisminiame tyrime. Ikiteisminio tyrimo įstaigų pareigūnų veiksmai atliekant ikiteisminį tyrimą, jų teisės ir pareigos. Ikiteisminio tyrimo terminai. Ikiteisminio tyrimo pareigūno ir prokuroro proceso veiksmų apskundimas, skundų išsprendimas. Ikiteisminio tyrimo teisėjas, jo įgaliojimai. Ikiteisminio tyrimo nutraukimo pagrindai ir tvarka. Nutraukto ikiteisminio tyrimo atnaujinimo tvarka. Ikiteisminio tyrimo pabaiga. Kaltinamasis aktas, jo perdavimas teismui. Susipažinimas su baudžiamąja byla.

Bylų procesas pirmosios instancijos teisme. Bylos parengimas nagrinėti teisme. Bylos parengimo nagrinėti teisme metu priimamos nutartys. Bendrosios bylos nagrinėjimo teisme nuostatos. Bylos nagrinėjimo teisme ribos. Kaltinimo pakeitimas teisme. Teisiamojo posėdžio tvarka, protokolas, pastabos dėl jo. Parengiamoji teisiamojo posėdžio dalis. Įrodymų tyrimas. Baigiamosios kalbos. Paskutinis kaltinamojo žodis. Įrodymų tyrimo teisme atnaujinimas. Nuosprendžio priėmimas. Nuosprendis ir jo rūšys. Nuosprendžio paskelbimas. Išteisintojo ar nuteistojo paleidimas iš suėmimo.

Bylų procesas apeliacinės instancijos teisme. Teisė apskųsti neįsiteisėjusį nuosprendį ir nutartį, apskundimo tvarka ir terminai. Apeliacinio skundo padavimo pasekmės. Apeliacinis procesas. Apeliacinės instancijos teismo nuosprendžio ar nutarties perdavimas vykdyti.

Nuosprendžio ir nutarties įsiteisėjimas, jų vykdymas. Nuosprendžio vykdymo atidėjimas. Bausmės vykdymo atidėjimas. Nuosprendžio pateikimo vykdyti ir jo vykdymo kontrolė. Nuosprendžių vykdymo metu kylančių abejonių ir neaiškumų pašalinimas. Su nuosprendžio vykdymu susijusių klausimų išsprendimo tvarka.

Bylų procesas kasacinės instancijos teisme. Teisė apskųsti teismo nuosprendį ar nutartį kasacine tvarka. Kasacinis skundas. Apskundimo ir bylos nagrinėjimo kasacine tvarka pagrindai. Kasacinio apskundimo terminai. Teismo nuosprendžio ir nutarties vykdymo sustabdymas. Kasacinės bylos nagrinėjimas. Teismo įgaliojimų nagrinėjant kasacinę bylą ribos. Bylos nagrinėjimas išplėstinės septynių teisėjų kolegijos posėdyje arba Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus plenarinėje sesijoje. Lietuvos Aukščiausiojo Teismo vaidmuo vienodos teismų praktikos formavime aiškinant ir taikant baudžiamuosius ir baudžiamojo proceso įstatymus.

Baudžiamojo proceso ypatumai tiriant ir nagrinėjant atskirų kategorijų bylas. Bylų dėl juridinių asmenų padarytų nusikalstamų veikų procesas. Priverčiamųjų medicinos priemonių taikymo procesas. Privataus kaltinimo bylų procesas. Bylų supaprastintas procesas. Teismo baudžiamojo įsakymo priėmimo procesas. Pagreitintas procesas. Bylų procesas kaltinamajam nedalyvaujant.

Baudžiamosios bylos atnaujinimas. Baudžiamosios bylos atnaujinimas dėl naujai paaiškėjusių aplinkybių. Baudžiamosios bylos atnaujinimas dėl aiškiai netinkamo baudžiamojo įstatymo pritaikymo. Baudžiamosios bylos atnaujinimas dėl Europos žmogaus teisių teismo sprendimo.

Lietuvos Respublikos teismų ir prokuratūros susižinojimas su užsienio valstybių įstaigomis ir tarptautinėmis organizacijomis. Užsienio valstybių įstaigų ir tarptautinių organizacijų prašymų dėl proceso veiksmų atlikimo, prašymų pradėti ar perimti baudžiamąjį persekiojimą vykdymas. Asmenų išdavimo iš Lietuvos Respublikos (ekstradicija) arba perdavimo Tarptautiniam baudžiamajam teismui tvarka.

 

BAUSMIŲ VYKDYMO TEISĖ

 

Bausmes vykdančių institucijų sistema. Antstolis. Pataisos inspekcijos. Areštinės. Pataisos įstaigos.

Nuteistųjų turtinių ir asmeninių teisių apribojimo bausmių vykdymo tvarka ir sąlygos. Viešųjų darbų bausmės vykdymo tvarka ir sąlygos. Bausmių, kuriomis apribojama nuteistųjų laisvė, vykdymo tvarka ir sąlygos.

Laisvės atėmimo bausmių vykdymo tvarka ir sąlygos. Pataisos įstaigų rūšys, nuteistųjų laikymo jose tvarka. Laisvės atėmimo bausmės atlikimo ypatybės moterims ir nepilnamečiams. Laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmės vykdymo ypatumai.

Juridinio asmens veiklos apribojimo ir juridinio asmens likvidavimo bausmių vykdymo tvarka ir sąlygos.

 

III. ADVOKATAMS, KETINANTIEMS NUOLAT TEIKTI ANTRINĘ TEISINĘ PAGALBĄ ADMINISTRACINĖS TEISĖS SRITYJE

 

ADMINISTRACINĖ TEISĖ IR TEISENA

 

Administracinės prievartos rūšys, jų teisinė charakteristika bei taikymo pagrindai. Administracinė atsakomybė ir jos pagrindas. Administracinės nuobaudos samprata ir administracinių nuobaudų rūšys.

Organai ir pareigūnai, įpareigoti nagrinėti administracinių teisės pažeidimų bylas ir skirti administracines nuobaudas. Administracinės nuobaudos skyrimo bendrosios taisyklės: mažesnės, nei įstatymo numatyta, administracinės nuobaudos skyrimas arba administracinės nuobaudos neskyrimas; nuobaudų skyrimas, padarius kelis administracinius teisės pažeidimus; administracinės nuobaudos skyrimo terminai; terminas, kuriam pasibaigus laikoma, kad asmeniui nebuvo paskirta administracinė nuobauda. Administracinę atsakomybę lengvinančios ir sunkinančios aplinkybės. Atleidimo nuo administracinės atsakomybės pagrindai.

Administracinių teisės pažeidimų bylų teisenos stadijos. Asmenys, dalyvaujantys administraciniame procese, jų teisės ir pareigos. Prokuroro teisės administracinių teisės pažeidimų bylų teisenoje. Administracinio teisės pažeidimo protokolas, jo turinys bei pagrindiniai reikalavimai. Atvejai ir aplinkybės, kai protokolas nesurašomas. Administracinių teisės pažeidimų bylų teisenos užtikrinimo priemonės: pažeidėjo pristatymas, administracinis asmens sulaikymas, asmens apžiūra ir daiktų patikrinimas, daiktų ir dokumentų paėmimas, nušalinimas nuo transporto priemonių vairavimo ir patikrinimas blaivumui nustatyti. Administracinio sulaikymo terminai. Administracinių teisės pažeidimų bylų nagrinėjimas. Bylos nagrinėjimo vieta, terminai ir tvarka. Nutarimo priėmimas administracinio teisės pažeidimo byloje. Nutarimų rūšys, turinys, paskelbimo ir nuorašo įteikimo tvarka. Nutarimo apskundimas, apskundimo pasekmės. Nutarimų skirti administracines nuobaudas vykdymas. Nutarimo vykdymo atidėjimas. Nutarimo skirti administracinę nuobaudą vykdymo senatis. Nutarimo dalies dėl turtinio nuostolio atlyginimo vykdymo tvarka ir terminai.

Administracinių bylų teisenos įstatymas. Bylų dėl ginčų, kylančių iš administracinių teisinių santykių, teisenos esmė, jos ypatumai.

Administracinių teismų sistema, kompetencija. Turtinės ir moralinės žalos atlyginimas administracinių bylų teisenoje. Bylos, nespręstinos administraciniuose teismuose.

Ikiteisminė administracinių ginčų sprendimo tvarka. Savivaldybių, apskričių ir Vyriausiosios administracinių ginčų komisijų sudarymas bei kompetencija. Administracinių ginčų komisijų nespręstini ginčai. Komisijų darbo tvarka, sprendimų priėmimas, apskundimas ir vykdymas.

Administracinėje byloje dalyvaujantys asmenys: šalys ir dalyviai, jų teisės ir pareigos. Atstovavimas administraciniame teisme.

Teismo išlaidos ir jų paskirstymas. Neapmokestinami skundai (prašymai). Atleidimas nuo žyminio mokesčio.

Skundo (prašymo) forma ir turinys, jo priedai. Bendrosios skundų (prašymų) padavimo administraciniam teismui taisyklės.

Pareiškimai ištirti norminių aktų teisėtumą. Abstraktus prašymas ištirti norminio akto teisėtumą. Prašymas ištirti norminio akto teisėtumą ryšium su individualia byla. Bendrosios kompetencijos ar specializuoto teismo kreipimasis į administracinį teismą.

Skundai dėl administracinių nuobaudų paskyrimo. Skundo dėl administracinės nuobaudos paskyrimo padavimas, jo nagrinėjimo terminai ir tvarka. Teismo sprendimų, priimtų išnagrinėjus bylą dėl administracinės nuobaudos paskyrimo, rūšys. Mokesčiai, administruojami pagal Lietuvos Respublikos mokesčių įstatymus. Pridėtinės vertės mokestis, jo grąžinimo tvarka. Žyminis mokestis, jo grąžinimo sąlygos ir tvarka. Paveldimo ir dovanojamo turto mokestis. Baudų ir mokesčių, numatytų Lietuvos Respublikos kodeksuose, indeksavimas. Mokesčių įstatymų pažeidimai. Mokestiniai ginčai, jų ikiteisminė bei teisminė nagrinėjimo tvarka. Vietos mokesčių administratoriaus kompetencija. Centrinio mokesčių administratoriaus kompetencija. Mokestinių ginčų komisijos kompetencija.

Bylų nagrinėjimo administraciniuose teismuose principai ir tvarka. Teismo sudėtis. Administracinių teismų sprendimai. Sprendimų rūšys ir priėmimas. Skundžiamų aktų panaikinimo pagrindai ir teisinės pasekmės. Norminio akto pripažinimo neteisėtu teisinės pasekmės. Sprendimų vykdymas. Administracinių teismų sprendimų apskundimas.

Administracinių bylų nagrinėjimas apeliacine tvarka. Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo vaidmuo formuojant vienodą administracinės teisės normų taikymo praktiką teismuose.

 

IV. ADVOKATAMS, KETINANTIEMS TEIKTI ANTRINĘ TEISINĘ PAGALBĄ CIVILINĖS IR DARBO TEISĖS SRITYSE

 

DARBO TEISĖ

 

Darbo teisės šaltinių sąvoka ir rūšys. Bendrieji ir specialūs norminiai aktai, reguliuojantys darbuotojų darbą. Lokaliniai aktai kaip darbo teisės šaltinis, jų rūšys, priėmimo ir įsigaliojimo ypatumai. Lietuvos Aukščiausiojo Teismo senato išanalizuotos teismų praktikos nagrinėjant darbo bylas ir aprobuotų teismų praktikos apibendrinimų reikšmė.

Kolektyvinės sutarties sąvoka, rūšys ir turinys. Kolektyvinių ginčų nagrinėjimo tvarka.

Įdarbinimo sąvoka. Piliečių užimtumo teisės ir jų garantijos. Bedarbio sąvoka. Bedarbių socialinės garantijos.

Darbo sutarties sąvoka, turinys, rūšys.

Perkėlimo į kitą darbą sąvoka ir rūšys. Darbo sąlygų pakeitimas.

Darbo sutarties pasibaigimo pagrindai. Darbo sutarties nutraukimas šalių susitarimu. Darbo sutarties nutraukimas darbuotojo pareiškimu. Darbo sutarties nutraukimas darbdavio iniciatyva. Darbo sutarties nutraukimo apribojimai.

Garantijos darbuotojams išlaikyti darbo vietą.

Darbo sutarties prieštaravimų įstatymams pašalinimas.

Darbo sutarties nutraukimo apribojimai, kai nėra darbuotojo kaltės. Atleidimo iš darbo įforminimas ir tvarka. Išeitinė išmoka.

Darbuotojo grąžinimas į darbą.

Darbo laiko sąvoka. Darbo laiko trukmė. Darbo laiko režimas. Darbo laiko apskaita.

Poilsio laiko sąvoka ir rūšys. Atostogos, jų rūšys.

Darbo užmokesčio sąvoka ir formos. Garantinės ir kompensacinės išmokos. Išskaitų iš darbo užmokesčio pagrindai ir apribojimas.

Drausminė darbuotojų atsakomybė. Drausminių nuobaudų rūšys ir jų skyrimo tvarka.

Materialinės atsakomybės atsiradimo pagrindas ir sąlygos. Darbdavio materialinės atsakomybės atsiradimo atvejai. Žalos, padarytos dėl darbuotojo sužalojimo, mirties, darbuotojo ar kitų asmenų turtinių interesų pažeidimo, atlyginimo tvarka.

Darbuotojų saugos ir sveikatos sąvoka. Saugaus darbo organizavimas ir vykdymas. Privalomi sveikatos patikrinimai. Motinystės sauga.

Darbo ginčo sąvoka. Darbo ginčus nagrinėjantys organai. Darbo ginčų nagrinėjimas teismuose. Sprendimų dėl darbo ginčų vykdymas.

 

CIVILINĖ TEISĖ

 

Civilinės teisės šaltiniai. Civiliniai įstatymai ir jų reglamentuojami santykiai, civilinių santykių teisinio reglamentavimo principai, teisingumo, protingumo ir sąžiningumo principų taikymas, Civilinio kodekso normų aiškinimo principai.

Tarptautinė privatinė teisė: bendrosios nuostatos, fizinių asmenų civiliniam teisiniam statusui taikytina teisė, juridiniams asmenims ir kitoms organizacijoms taikytina teisė, šeimos teisiniams santykiams taikytina teisė, sutartinėms prievolėms taikytina teisė, padarytos žalos (deliktinėms) prievolėms taikytina teisė, daiktinėms teisėms taikytina teisė, intelektinei nuosavybei taikytina teisė, kitokioms prievolėms taikytina teisė, paveldėjimo santykiams taikytina teisė. Tarptautinės privatinės teisės šaltiniai.

Sandorių samprata ir forma. Negaliojantys sandoriai. Civilinių teisių objektų samprata ir rūšys.

Terminai. Ieškinio senatis.

Civilinių teisių įgyvendinimo principai ir jų gynimo būdai.

Fizinių asmenų civilinis teisnumas ir veiksnumas. Fizinio asmens pripažinimas neveiksniu ar ribotai veiksniu. Fizinio asmens nuolatinė gyvenamoji vieta ir gyvenamoji vieta.

Civilinės būklės aktai. Fizinio asmens pripažinimas nežinia kur esančiu ar paskelbimas mirusiu.

Juridiniai asmenys, jų rūšys. Juridinio asmens steigimas. Juridinių asmenų teisnumas. Juridinio asmens organai. Juridinių asmenų pabaiga ir pertvarkymas. Priverstinis akcijų (dalių, pajų) pardavimas. Juridinio asmens veiklos tyrimas.

Atstovavimas. Komercinis atstovavimas. Prekybos agentas. Komercinio atstovavimo ypatumai sudarant ir vykdant tarptautinio prekių pirkimo-pardavimo sutartis. Prokūra.

Šeimos teisės šaltiniai, šeimos santykių teisinio reglamentavimo principai, šeimos teisių įgyvendinimas ir gynimas. Susitarimas tuoktis ir jo teisinės pasekmės. Santuokos sudarymo sąlygos. Santuokos sudarymas. Santuokos teisinės pasekmės. Santuokos negaliojimas.

Santuokos pabaigos pagrindai. Santuokos nutraukimas abiejų sutuoktinių bendru sutikimu. Santuokos nutraukimas vieno sutuoktinio prašymu. Santuokos nutraukimas dėl sutuoktinio (sutuoktinių) kaltės. Santuokos nutraukimo teisinės pasekmės. Sutuoktinių gyvenimas skyrium (separacija).

Sutuoktinių turtinės teisės ir pareigos. Sutuoktinių turto teisinis režimas. Įstatymų nustatytas sutuoktinių turto teisinis režimas. Pagal sutartį nustatytas sutuoktinių turto teisinis režimas. Sutuoktinių civilinė atsakomybė pagal turtines prievoles. Turto, kuris yra bendroji jungtinė sutuoktinių nuosavybė, padalijimas.

Vaikų ir tėvų tarpusavio teisės ir pareigos. Vaiko kilmės nustatymas: bendrieji vaiko kilmės nustatymo pagrindai, tėvystės pripažinimas, tėvystės nustatymas, tėvystės (motinystės) nuginčijimas.

Tėvų teisės ir pareigos vaikams. Tėvų valdžia. Vaikų teisės ir pareigos. Asmeninės tėvų teisės ir pareigos. Ginčai dėl vaikų. Tėvų valdžios apribojimas.

Turtinės vaikų ir tėvų tarpusavio teisės ir pareigos. Tėvų teisės ir pareigos, susijusios su jų vaikams priklausančiu turtu. Vaikų ir tėvų tarpusavio išlaikymo pareigos.

Įvaikinimas. Įvaikinimo sąlygos ir tvarka. Įvaikinimo teisinės pasekmės.

Kitų šeimos narių teisės ir pareigos. Bendras gyvenimas neįregistravus santuokos. Kitų šeimos narių tarpusavio išlaikymo pareigos.

Globa ir rūpyba. Nepilnamečių globa ir rūpyba. Pilnamečių asmenų globa ir rūpyba. Civilinės būklės aktų registravimas.

Daiktinė teisė. Daikto valdymas. Teisėtas ir neteisėtas daikto valdymas. Valdymo atsiradimas ir įgyvendinimas. Valdymo pabaigos pagrindai. Valdymo gynimas.

Nuosavybės teisė. Nuosavybės teisės įgijimo ir praradimo pagrindai. Įgyjamoji senatis. Bendrosios nuosavybės teisėjos rūšys, objektai ir įgyvendinimas. Savininko teisių apsauga ir gynimas, daikto išreikalavimas iš sąžiningo įgijėjo.

Turto patikėjimo teisė.

Servitutas, jo turinys. Servituto teisių įgyvendinimas, servituto rūšys. Servituto nustatymas. Servituto pabaiga.

Uzufruktas. Uzufrukto nustatymas. Uzufrukto pabaiga.

Užstatymo teisė (superficies).

Ilgalaikė nuoma (emphyteusis).

Hipoteka, jos rūšys. Hipotekos įregistravimas. Hipotekos perleidimas ir įkeitimas. Skolos išieškojimas hipotekos kreditoriaus naudai. Hipotekos pabaiga.

Įkeitimas. Įkeitimo objektas, įkeistų daiktų išieškojimo tvarka, įkeistų turtinių teisių realizavimas, įkeitimo teisės pabaiga. Lombardo teisės, pareigos ir atsakomybė.

Daikto sulaikymas. Kito asmens turto administravimas, turto administravimo rūšys.

Daiktų, daiktinių teisių ir juridinių faktų registravimas.

Paveldėjimo teisė. Įpėdiniai. Paveldėjimas pagal įstatymą. Paveldėjimas pagal testamentą. Bendrasis sutuoktinių testamentas. Palikimo priėmimas ir atsakomybė už palikėjo skolas. Įpėdinių savitarpio santykiai. Atskirų turto rūšių paveldėjimo ypatybės: žemės paveldėjimas, pramoninės nuosavybės paveldėjimas.

Prievolių teisė. Prievolių rūšys. Skolininkų ir kreditorių daugetas. Dalomosios ir nedalomosios prievolės. Alternatyviosios prievolės. Sąlyginės prievolės. Terminuotos prievolės. Piniginės prievolės. Prievolių vykdymas ir jų neįvykdymo teisinės pasekmės. Kreditoriaus interesų gynimas. Prievolių įvykdymo užtikrinimas: netesybos, laidavimas, garantija, rankpinigiai. Reikalavimo perleidimas. Reikalavimo perėjimas trečiajam asmeniui regreso tvarka (subrogacija). Skolos perkėlimas. Prievolių pabaiga. Bendrieji prievolių pabaigos pagrindai. Įskaitymas. Novacija. Restitucija.

Sutarčių teisė. Sutarties laisvės principas, sutarčių rūšys, viešoji sutartis. Sutarčių sudarymas. Sutarčių galia ir forma. Sutarčių aiškinimas. Sutarčių turinys. Sutarčių vykdymas. Sutarčių neįvykdymo teisinės pasekmės. Sutarčių pabaiga.

Kito asmens reikalų tvarkymas. Nepagrįstas praturtėjimas ar turto gavimas. Lošimas ir lažybos.

Civilinė atsakomybė. Civilinės atsakomybės samprata ir rūšys, sąlygos. Civilinės atsakomybės netaikymas ir atleidimas nuo civilinės atsakomybės. Sutartinė atsakomybė. Deliktinė atsakomybė, jos rūšys. Atsakomybė už žalą, atsiradusią dėl netinkamos kokybės produktų ar paslaugų. Dėl klaidinančios reklamos atsiradusios žalos atlyginimas.

 

CIVILINIO PROCESO TEISĖ

 

Teisė kreiptis į teismą teisminės gynybos, kaip viena pagrindinių žmogaus teisių.

Civilinio proceso teisės šaltiniai. Civilinio proceso teisenų rūšys. Civilinio proceso stadijos. Civilinio proceso teisės principai.

Bylos, nagrinėtinos teisme. Teismingumas, jo rūšys. Proceso dalyviai. Teismo sudėtis. Nušalinimai. Nušalinimo pagrindai ir išsprendimo tvarka. Procesiniai terminai. Bylinėjimosi išlaidos. Užstatas. Teismo nuobaudos. Procesiniai dokumentai, jų rūšys, forma ir turinys. Procesinių dokumentų įteikimas, įteikimo būdai ir tvarka. Teismo šaukimai ir pranešimai, jų turinys.

Ieškinys. Ieškinio turinys, priėmimas, trūkumų šalinimas. Ieškinio atsisakymas, atsakovo pripažinimas ieškinio ir šalių taikos sutarties sudarymas. Ieškinio dalyko arba ieškinio pagrindo pakeitimas, atsiliepimas į ieškinį, priešieškinis. Laikinosios apsaugos priemonės, jų rūšys ir taikymas.

Teismo posėdžiai. Bylos nagrinėjimo sustabdymas, sustabdymo terminai ir pasekmės. Bylos atnaujinimas. Teismo posėdžio protokolas, jo turiniui keliami reikalavimai. Pastabos dėl protokolo, jų išnagrinėjimas. Teismo pavedimai.

Procesas pirmosios instancijos teisme. Įrodymai. Pasirengimas civilinių bylų nagrinėjimui teisme. Nagrinėjimas teisme. Teismo sprendimai, jų rūšys. Teismo nutartis ir rezoliucija. Bylos nutraukimo pagrindai, tvarka ir pasekmės. Pareiškimo palikimo nenagrinėto pagrindai, tvarka ir pasekmės. Teismo nutartys dėl teisės pažeidimų pašalinimo.

Neįsiteisėjusių teismo sprendimų apskundimas apeliacine tvarka. Apeliacinio skundo subjektai, apeliacinio apskundimo objektas. Apeliacinio skundo turinys, padavimo terminai ir tvarka. Apeliacinio skundo atsisakymas, prisidėjimas prie apeliacinio skundo. Apeliacinio skundo priėmimas. Atsiliepimai į apeliacinį skundą. Bylos nagrinėjimo apeliacine tvarka ribos. Apeliacinės instancijos teismo teisės. Sprendimo panaikinimo, pakeitimo arba naujo sprendimo priėmimo pagrindai. Atskirųjų skundų padavimo tvarka ir terminai. Apskundimo atskiraisiais skundais objektai. Apeliacinės instancijos teismo teisės, išnagrinėjus atskirąjį skundą.

Aukščiausiojo Teismo kompetencija ir uždaviniai. Aukščiausiojo Teismo vaidmuo vienodinant įstatymų taikymo praktiką teismuose. Įsiteisėjusių teismo sprendimų ir nutarčių peržiūrėjimas kasacine tvarka. Kasacinio skundo subjektai, skundo padavimo tvarka ir terminai. Apribojimai pateikti kasacinį skundą. Įsiteisėjusių teismo sprendimų, nutarčių peržiūrėjimo kasacine tvarka pagrindai. Kasacinio skundo turinys, prisidėjimas prie kasacinio skundo. Kasacinio skundo priėmimo tvarka. Atsiliepimai į kasacinį skundą. Pagrindiniai kasacinio proceso bruožai, bylos nagrinėjimo kasacine tvarka ribos. Bylos nagrinėjimas išplėstinėje teisėjų kolegijoje ir skyriaus plenarinėje sesijoje. Kasacinio teismo teisės. Sprendimo ar nutarties vykdymo sustabdymas.

Proceso atnaujinimas. Proceso atnaujinimo pagrindai, prašymų atnaujinti procesą pateikimas ir nagrinėjimas.

Atskirų kategorijų bylų nagrinėjimo ypatumai. Šeimos bylų nagrinėjimo ypatumai. Darbo bylų nagrinėjimo ypatumai. Bylų dėl daikto valdymo pažeidimų nagrinėjimo pagrindiniai bruožai. Dokumentinis procesas. Bylų dėl teismo įsakymo išdavimo nagrinėjimo ypatumai ir pagrindiniai bruožai. Ginčų dėl nedidelių sumų priteisimo nagrinėjimo proceso ypatumai.

Ypatingoji teisena. Ypatingosios teisenos atskirų bylų kategorijų nagrinėjimo proceso ypatumai. Ypatingosios teisenos esmė, skirtumai nuo kitų civilinio proceso teisenų. Bylų dėl juridinę reikšmę turinčių faktų nustatymo nagrinėjimo ypatumai. Bylų dėl fizinio asmens paskelbimo mirusiu nagrinėjimo ypatumai. Bylų dėl fizinio asmens pripažinimo nežinia kur esančiu nagrinėjimo ypatumai. Šių bylų atnaujinimas. Bylų dėl fizinio asmens pripažinimo neveiksniu arba ribotai veiksniu ir nepilnamečio pripažinimo veiksniu (emancipuotu) nagrinėjimo ypatumai. Bylų dėl įvaikinimo nagrinėjimo ypatumai. Bylų dėl globos ir rūpybos nagrinėjimo ypatumai. Bylų dėl antstolių ir notarų veiksmų nagrinėjimo ypatumai. Bylų dėl civilinės būklės aktų registravimo, įrašų atkūrimo, pakeitimo, papildymo, ištaisymo ar anuliavimo proceso ypatumai. Bylų dėl teisių atkūrimo pagal prarastus pareikštinius vertybinius dokumentus (šaukiamoji teisena) nagrinėjimo ypatumai. Bylų dėl daiktinių teisių nagrinėjimo ypatumai. Bylų dėl santuokos nutraukimo abiejų sutuoktinių bendru sutikimu ar vieno sutuoktinio prašymu nagrinėjimo ypatumai. Bylų dėl hipotekos ar įkeitimo teisinių santykių nagrinėjimo ypatumai. Bylų dėl prarastos teismo ar vykdomosios bylos atkūrimo nagrinėjimo ypatumai. Bylų dėl praleisto įstatymų nustatyto termino atnaujinimo nagrinėjimo ypatumai. Bylų dėl teismo leidimų išdavimo ar faktų patvirtinimo, turto administravimo, paveldėjimo procedūrų taikymo ir kitų bylų, kurios pagal Civilinį kodeksą bei kitus įstatymus nagrinėtinos supaprastinto proceso tvarka, nagrinėjimo ypatumai.

Vykdymo procesas. Pagrindinės teismo sprendimų vykdymo taisyklės. Šalys vykdymo procese, jų teisės ir pareigos. Vykdytini dokumentai (vykdymo pagrindai). Vykdomųjų dokumentų rūšys ir jų teisinė reikšmė. Vykdymo vieta, vykdymo laikas. Taikos sutartis vykdymo procese. Vykdomųjų raštų išdavimo tvarka. Vykdomųjų dokumentų pateikimo ir priėmimo vykdyti tvarka. Raginimas įvykdyti sprendimą. Teismo antstolių kompetencija ir procesinės kontrolės tvarka, jų veiksmų apskundimas. Vykdymo išlaidos. Vykdymo veiksmų sustabdymas ir atidėjimas. Vykdomųjų dokumentų grąžinimas išieškotojui. Vykdomosios bylos nutraukimas. Išieškojimo iš skolininko turto pagrindinės taisyklės ir principai. Išieškojimo iš fizinių asmenų pagrindiniai bruožai. Išieškojimo iš juridinių asmenų turto pagrindiniai bruožai. Pagrindinės turto arešto taisyklės. Sprendimo įvykdymo atgręžimas. Užsienio teismų ir arbitražų sprendimų vykdymo ypatumai.

Teismingumas ir normų taikymas tarptautiniame civiliniame procese. Bendrosios nacionalinio teismingumo taisyklės. Nacionalinio teismingumo taisyklės ginčo teisenoje. Nacionalinio teismingumo taisyklės ypatingojoje teisenoje. Lietuvos Respublikos teismams neteismingos bylos. Pagrindiniai tarptautinio civilinio proceso bruožai. Kitos valstybės fizinio ir juridinio asmens atleidimas nuo bylinėjimosi išlaidų apmokėjimo, teisinė pagalba, įteikimai, įrodymų užtikrinimas. Užsienio teisės taikymas.

Užsienio teismų (arbitražų) sprendimų pripažinimo tvarka ir pagrindinės taisyklės. Leidimo vykdyti užsienio teismų (arbitražų) sprendimus tvarka. Užsienio valstybės teisme patvirtintų taikos sutarčių ir teismo nutarčių pripažinimo ir leidimo vykdyti tvarka.

Bankroto bylų nagrinėjimo ypatumai. Bankroto procedūrų neteisminio nagrinėjimo tvarka.

______________


Advokatų, teikiančių antrinęteisinę pagalbą,

konkurso nuostatų

4 priedas

 

_____________ VALSTYBĖS GARANTUOJAMOS TEISINĖS PAGALBOS TARNYBA

 

ADVOKATŲ, NUOLAT TEIKIANČIŲ ANTRINĘ TEISINĘ PAGALBĄ, KONKURSO KOMISIJOS POSĖDŽIO PROTOKOLAS

 

200.. m.................. d. Nr.

Vilnius

 

Advokatų, nuolat teikiančių antrinę teisinę pagalbą, konkurso komisijos, sudarytos ................

valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos direktoriaus 200.................. m. ......... d. įsakymu

Nr., posėdis įvyko, posėdžio pradžia.,....................................................................................................

                                                                                     (nurodoma data)                                         (nurodomas laikas)

posėdžio pabaiga.........................

                                      (nurodomas laikas)

 

Komisijos pirmininkas.................................................................................................................

Komisijos sekretorius..................................................................................................................

Komisijos nariai:.........................................................................................................................

................................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................

Pretendentai (nurodoma pretendento vardas, pavardė, asmens kodas)......................................

................................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................

 

Visų parengtų kortelių šifrų numeriai (surašomi posėdžio pradžioje):........................................

................................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................

 

Advokato, nuolat teikiančio antrinę teisinę pagalbą, egzamino atlikimo įvertinimo lentelė

 

Šifro numeris

Įvertinimas balais

Egzaminuojamojo vardas ir pavardė (užpildoma po egzamino įvertinimo, prisistačius egzaminuojamajam)

Egzaminuojamojo parašas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pretendento privalumų įvertinimo suvestinė lentelė

 

Eilės Nr.

Pretendento vardas ir pavardė

Komisijos nariai

Balų vidurkis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komisijos narių vertinimai suvestinėse lentelėse įrašyti teisingai.

 

Komisijos sekretorius..................................................................................................................

                                                                            (parašas)                                         (vardas, pavardė)

 

Pretendentų egzamino atlikimo ir privalumų įvertinimo suvestinė lentelė

 

Pretendento vardas ir pavardė

Asmens kodas

Egzamino įvertinimo balas

Privalumų įvertinimo balas

Galutinis pretendento įvertinimas balais

Konkurse užimta vieta

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Advokatų, nuolat teikiančių antrinę teisinę pagalbą, konkurso komisijos sprendimas dėl konkurso laimėtojų:................................................................................................................................................................

....................................................................................................................................................

.

 

Komisijos pirmininkas                                                                                                                 

                                                                       (parašas)                                                       (vardas, pavardė)

Komisijos sekretorius                                                                                                                  

                                                                       (parašas)                                                      (vardas, pavardė)

                                                           

                                                                       (parašas)                                                      (vardas, pavardė)

                                                           

                                                                       (parašas)                                                      (vardas, pavardė)

                                                           

                                                                       (parašas)                                                      (vardas, pavardė)

                                                           

                                                                       (parašas)                                                      (vardas, pavardė)

 

Su konkurso rezultatais susipažinome:

(Pretendentų parašai)

(Vardai ir pavardės)

(Data)

______________