LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL PAVYZDINIŲ SAVIVALDYBIŲ NARKOTIKŲ KONTROLĖS KOMISIJŲ NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2003 m. balandžio 8 d. Nr. 416

Vilnius

 

Įgyvendindama Nacionalinės narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos 1999–2003 metų programos, patvirtintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1999 m. rugsėjo 6 d. nutarimu Nr. 970 (Žin., 1999, Nr. 76-2291; 2001, Nr. 8-235), priedo 1.13 punktą, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Patvirtinti Pavyzdinius savivaldybių narkotikų kontrolės komisijų nuostatus (pridedama).

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                             ALGIRDAS BRAZAUSKAS

 

SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS                                                            JUOZAS OLEKAS

______________

 


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2003 m. balandžio 8 d. nutarimu

Nr. 416

 

PAVYZDINIAI SAVIVALDYBIŲ NARKOTIKŲ KONTROLĖS KOMISIJŲ NUOSTATAI

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Savivaldybės narkotikų kontrolės komisija (toliau vadinama – Komisija) yra nuolatinė komisija, koordinuojanti narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos veiksmus savivaldybės teritorijoje.

2. Komisija savo darbe vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, įstatymais, kitais Lietuvos Respublikos Seimo priimtais teisės aktais, Respublikos Prezidento dekretais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, savivaldybės tarybos sprendimais, kitais teisės aktais, taip pat savo nuostatais, parengtais pagal šiuos Pavyzdinius savivaldybių narkotikų kontrolės komisijų nuostatus ir patvirtintais savivaldybės tarybos.

3. Komisijos veiklą techniškai aptarnauja savivaldybės administracija.

 

II. KOMISIJOS UŽDAVINIAI IR FUNKCIJOS

 

4. Pagrindinis Komisijos uždavinys – vykdant valstybės narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos politiką, koordinuoti narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos veiksmus savivaldybės teritorijoje.

5. Įgyvendinama savo pagrindinį uždavinį, Komisija atlieka šias funkcijas:

5.1. gauna informaciją iš savivaldybių ir valstybės institucijų, įstaigų, nevyriausybinių ir tarptautinių organizacijų, Vyriausybinės narkotikų kontrolės komisijos narkomanijos prevencijos, gydymo, reabilitacijos, narkotinių ir psichotropinių medžiagų apyvartos kontrolės klausimais, bendradarbiauja su jomis;

5.2. organizuoja savivaldybės ir valstybės institucijoms bei įstaigoms pasitarimus, seminarus ir mokymą aktualiais narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos klausimais;

5.3. analizuoja gaunamus iš suinteresuotų savivaldybės ir valstybės institucijų bei įstaigų, nevyriausybinių organizacijų statistikos duomenis apie psichotropinių medžiagų apyvartą ir kontrolę;

5.4. vertina, kaip vykdomos narkotikų kontrolės, narkomanijos prevencijos priemonės gydymo, švietimo, socialinės rūpybos įstaigose, rūpinasi, kad sergantys priklausomybe nuo narkotinių ir psichotropinių medžiagų pasveiktų ir integruotųsi į visuomenę;

5.5. teikia informaciją ir pasiūlymus narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos klausimais savivaldybės ir valstybės institucijoms, įstaigoms, visuomenės informavimo priemonėms, nevyriausybinėmis organizacijoms, Vyriausybinei narkotikų kontrolės komisijai;

5.6. rengia narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos savivaldybės teritorijoje priemonių planą, vykstančių procesų analizę, veiklos ataskaitą.

 

III. KOMISIJOS TEISĖS

 

6. Komisija turi teisę:

6.1. gauti informaciją jos kompetencijai skirtais klausimais iš savivaldybių ir valstybės institucijų, įstaigų, nevyriausybinių organizacijų, Vyriausybinės narkotikų kontrolės komisijos;

6.2. dalyvauti savivaldybės ir šalies renginiuose narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos klausimais;

6.3. teikti pasiūlymus, rekomendacijas, kaip gerinti narkotikų kontrolę, narkomanijos prevenciją ir reabilitaciją savivaldybės teritorijoje.

 

IV. KOMISIJOS SUDĖTIS IR DARBO ORGANIZAVIMAS

 

7. Komisija sudaroma savivaldybės tarybos sprendimu 3 metams.

8. Komisija sudaroma iš savivaldybės ir valstybės institucijų bei įstaigų pasiūlytų atstovų – ne mažiau kaip iš 10 narių. Komisijos nariai yra sveikatos, švietimo, socialinių įstaigų, vaikų teisių apsaugos tarnybos, savivaldybės švietimo padalinių, policijos, nevyriausybinių organizacijų ar institucijos, galinčios atlikti narkotikų kontrolę, organizuoti gydymą, reabilitaciją, vykdyti narkomanijos prevenciją bendruomenėje, atstovai, taip pat kiti specialistai.

9. Komisijos pirmininku ir jo pavaduotoju savivaldybės taryba skiria asmenis, turinčius aukštąjį išsilavinimą ir administracinio darbo stažą. Taryba sudaro Komisiją ir priima sprendimą dėl pirmininko ir pavaduotojo kandidatūrų. Savivaldybės taryba įgalioja Komisijos pirmininką pasirašyti raštus Komisijos kompetencijai skirtais klausimais.

10. Komisijos pirmininkas:

10.1. organizuoja Komisijos darbą ir atsako už jos veiklą;

10.2. pirmininkauja Komisijos posėdžiuose;

10.3. gali pareikalauti savo vardu informacijos iš įstaigų ir organizacijų, susijusių su Komisijos darbu;

10.4. informuoja savivaldybės tarybą apie narkotikų ir alkoholio kontrolę, taip pat apie narkomanijos ir alkoholizmo prevenciją.

11. Jeigu Komisijos pirmininko nėra, jo pareigas eina Komisijos pirmininko pavaduotojas.

12. Komisijos nuostatus tvirtina savivaldybės taryba.

13. Komisija kartą per metus už savo veiklą atsiskaito savivaldybės tarybai.

14. Komisijos posėdis yra teisėtas, jeigu jame dalyvauja ne mažiau kaip 2/3 Komisijos narių. Sprendimai priimami atviru balsavimu, paprasta balsų dauguma. Apie tai turi būti pažymėta posėdžio protokole.

15. Spręsdami klausimus, susijusius su asmens sveikatos priežiūra, Komisijos nariai privalo laikytis medicinos etikos ir asmens medicininės paslapties konfidencialumo reikalavimų, socialinio darbo etikos, kitų principų, nežeminančių žmogaus orumo, ir bendrųjų etikos normų.

______________