LIETUVOS RESPUBLIKOS SUSISIEKIMO MINISTRO
Į S A K Y M A S
DĖL MARŠRUTŲ, KURIAIS DRAUDŽIAMA VEŽTI PAVOJINGUS KROVINIUS, NUSTATYMO IR SKELBIMO TVARKOS
2002 m. spalio 25 d. Nr. 3-508
Vilnius
Vykdydamas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. gegužės 21 d. nutarimo Nr. 704 „Dėl įgaliojimų suteikimo įgyvendinant Lietuvos Respublikos pavojingų krovinių vežimo automobilių, geležinkelių ir vidaus vandenų transportu įstatymą“ (Žin., 2002, Nr. 52-2014) 1.1.2 punktą ir siekdamas užtikrinti pavojingų krovinių vežimo saugą:
1. Tvirtinu Maršrutų, kuriais draudžiama vežti pavojingus krovinius, nustatymo ir skelbimo tvarką (pridedama).
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro
2002 m. spalio 25 d. įsakymu Nr. 3-508
maršrutų, kuriais draudžiama vežti pavojingus krovinius, NUSTATYMO IR skelbimo tvarka
I. BENDROsios nuostatos
1. Maršrutų, kuriais draudžiama vežti pavojingus krovinius, nustatymo ir skelbimo tvarka (toliau vadinama – tvarka) reglamentuoja pavojingų krovinių vežimo valstybinės reikšmės automobilių, vidaus vandenų keliais bei geležinkeliais maršrutų (toliau vadinama – maršrutai) nustatymo kriterijus ir skelbimo principus.
2. Ši tvarka parengta vadovaujantis Lietuvos Respublikos įstatymų, tarptautinių sutarčių ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių pavojingų krovinių vežimą, reikalavimais.
3. Šioje tvarkoje maršrutas – tai automobilių, geležinkelių ar vidaus vandenų kelio atkarpa, kurioje draudžiamas, ribojamas arba nukreipiamas transporto priemonių su pavojingais kroviniais eismas, paženklinta atitinkamos transporto rūšies eismo taisyklių nustatytais ženklais, draudžiančiais, ribojančiais ar nukreipiančiais transporto priemonių su pavojingais kroviniais eismą.
II. MARŠRUTŲ NUSTATYMAS
5. Maršrutus valstybinės reikšmės automobilių, vidaus vandenų keliais bei geležinkeliais nustato Susisiekimo ministerija, suderinusi su Aplinkos ministerija, Vidaus reikalų ministerija, Krašto apsaugos ministerija ir Muitinės departamentu prie Finansų ministerijos.
7. Sprendimai dėl maršrutų nustatymo turi būti motyvuoti. Nustatyti maršrutai neturi riboti tarptautinėmis sutartimis reglamentuoto laisvo prekių judėjimo.
8. Maršrutai nustatomi atsižvelgiant į eismo saugą ir galimą riziką pavojingus krovinius vežant:
8.3. kombinuotu transportu – keltais, traukiniais, įvažiuojant/išvažiuojant į uostus ir kitus transporto terminalus ar mazgus;
8.7. per zonas, kuriose ar šalia kurių yra karinės teritorijos, strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turintys objektai ar įrenginiai;
9. Pasiūlymus dėl konkrečių maršrutų Susisiekimo ministerijai teikia:
9.1. dėl 8.1 punkto – Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie Vidaus reikalų ministerijos ir Muitinės departamentas prie Finansų ministerijos;
10. Dėl avarijų, stichinių nelaimių, per pavasario polaidį, ilgalaikių liūčių metu, esant itin karštiems ar šaltiems orams, kelio tiesimo ar taisymo (remonto), priežiūros darbų metu, kilus grėsmei saugiam eismui gali būti nustatomi maršrutai, laikinai draudžiantys, ribojantys ar nukreipiantys transporto priemonių su pavojingais kroviniais eismą.
III. MARŠRUTŲ ženklinimas
11. Kelių atkarpos, kuriomis draudžiamas, ribojamas ar nukreipiamas transporto priemonių su pavojingais kroviniais eismas, turi būti paženklintos ir prižiūrimos pagal galiojančių atitinkamų transporto rūšių eismo ar navigacijos taisyklių ir normatyvinių statinio saugos ir paskirties dokumentų nustatytus reikalavimus.
12. Automobilių kelių maršrutus ženklina kelio savininkas (pagal Kelių eismo taisyklių reikalavimus), geležinkelio maršrutus – geležinkelio valdytojas (pagal Geležinkelių eismo taisyklių reikalavimus), vidaus vandenų kelių maršrutus – vidaus vandenų kelių valdytojas (pagal Vidaus vandenų kelių eksploatavimo taisykles).
IV. Maršrutų skelbimAS
13. Nustatyti maršrutai, suderinus su visomis 9 punkte nurodytomis institucijomis, tvirtinami susisiekimo ministro įsakymu ir skelbiami „Valstybės žinių“ priede „Informaciniai pranešimai“.