VALSTYBINĖS SĖKLŲ IR GRŪDŲ TARNYBOS PRIE ŽEMĖS ŪKIO MINISTERIJOS VIRŠININKO

 

ĮSAKYMAS

DĖL ŪKIO SUBJEKTŲ, KURIE VERČIASI PAŠARŲ VEIKLA, PATVIRTINIMO IR (AR) ĮREGISTRAVIMO TAISYKLIŲ ĮGYVENDINIMO TVARKOS PATVIRTINIMO

 

2004 m. liepos 29 d. Nr. 1A-168

Vilnius

 

 

Vykdydamas Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2004 m. liepos 14 d. įsakymą Nr. 3D-413 „Dėl Ūkio subjektų, kurie verčiasi pašarų veikla, patvirtinimo ir įregistravimo taisyklių patvirtinimo“ (Žin., 2004, Nr. 113-4247) 2.1 punktą:

1. Tvirtinu Ūkio subjektų, kurie verčiasi pašarų veikla, patvirtinimo ir (ar) įregistravimo taisyklių įgyvendinimo tvarką (pridedama).

2. Pripažįstu netekusiais galios:

2.1. Valstybinės sėklų ir grūdų tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos viršininko 2001 m. gruodžio 20 d. įsakymą Nr. 82 „Dėl gamybos ir prekybos leidimų išdavimo“ (Žin., 2001, Nr. 111-4062);

2.2. Valstybinės sėklų ir grūdų tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos viršininko 2002 m. gegužės 10 d. įsakymą Nr. 32 „Dėl 2001 m. gruodžio 20 d. įsakymo Nr. 82 „Dėl gamybos ir prekybos leidimų išdavimo“ dalinio pakeitimo“ (Žin., 2002, Nr. 48-1882).

 

 

 

VIRŠININKO PAVADUOTOJA

L. E. VIRŠININKO PAREIGAS                                                                 IRENA ADOMAITYTĖ


PATVIRTINTA

Valstybinės sėklų ir grūdų tarnybos

prie Žemės ūkio ministerijos viršininko

2004 m. liepos 29 d. įsakymu Nr. 1A-168

 

ŪKIO SUBJEKTŲ, KURIE VERČIASI PAŠARŲ VEIKLA, PATVIRTINIMO IR (AR) ĮREGISTRAVIMO TAISYKLIŲ ĮGYVENDINIMO TVARKA

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Ši tvarka parengta vadovaujantis Lietuvos Respublikos pašarų įstatymo (Žin., 2000, Nr. 34-952; 2004, Nr. 73-2541), Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2004 m. liepos 14 d. įsakymo Nr. 3D-413 „Dėl Ūkio subjektų, kurie verčiasi pašarų veikla, patvirtinimo ir įregistravimo taisyklių patvirtinimo“ (Žin., 2004, Nr. 113-4247) nuostatomis.

2. Valstybinė sėklų ir grūdų tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Tarnyba) yra įgaliota institucija patvirtinti ir (ar) įregistruoti pašarus gaminančius, laikančius, pakuojančius ir tiekiančius į apyvartą ūkio subjektus.

3. Tarnybos viršininko įsakymu paskirta tarpžinybinė komisija (toliau – komisija) atlieka patikrinimus pašarų gamybos ar tiekimo į apyvartą vietose.

4. Ūkio subjektų patvirtinimas ir (ar) įregistravimas yra neterminuotas.

 

II. DOKUMENTŲ PATEIKIMAS

 

5. Ūkio subjektas, norintis būti patvirtintas ir (ar) įregistruotas, pateikia Tarnybai šiuos dokumentus:

5.1. prašymą pagal šios tvarkos priedą;

5.2. ūkio subjekto įregistravimo (steigimo) pažymėjimo kopiją;

5.3. dokumentus ir duomenis apie minimalių numatytos veiklos reikalavimų atitikimą:

5.3.1. gamybinių pastatų bei įrangos projekto kopiją;

5.3.2. technologinio proceso schemą ir gamybos organizavimo tvarką;

5.3.3. rizikos veiksnių analizės bei svarbiausių kontrolės taškų sistemą (arba geros gamybos praktikos vadovą);

5.3.4. informaciją apie įmonės pagrindinių gamybinių padalinių personalo bei vidaus kontrolės darbuotojų kvalifikaciją ir atsakomybės už produkcijos kokybę pasiskirstymą;

5.3.5. vidaus kontrolės laboratorinės įrangos aprašymą (ar sutarties su samdomąja laboratorija kopiją), vidaus kontrolės detalųjį planą (jei įmonė turi ISO standarto 9001 sertifikatą – jo kopiją);

5.3.6. informaciją apie pašarų produkcijos ir kokybės apskaitą;

5.3.7. informaciją apie pašarinių žaliavų ir pagamintų pašarų laikymo sąlygų atitikimą Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro patvirtintų taisyklių reikalavimus;

5.3.8. ūkio subjekto nustatytą pretenzijų priėmimo ir jų nagrinėjimo tvarką.

6. Ūkio subjektai, tik tiekiantys į apyvartą pašarus, pateikia dokumentus, nurodytus šios tvarkos 5 punkte, išskyrus 5.3.1, 5.3.2, 5.3.3, 5.3.5.

 

III. PAŠARŲ VEIKLOS IR PAŠARŲ PRODUKCIJOS RŪŠYS BEI IDENTIFIKAVIMO NUMERIO SUDARYMAS

 

7. Pašarų veiklos rūšys ir joms suteiktas kodas:

7.1. gamyba ir tiekimas (pakavimas, vyniojimas) – G;

7.2. tiekimas į apyvartą – T;

7.3. laikymas – L;

7.4. pašarų gamyba ir tiekimas iš mobiliųjų pašarų automašinų – MPA.

8. Pašarų produkcijos rūšys ir joms suteiktas kodas:

8.1. kombinuotieji pašarai, į kuriuos įdėta premiksų ir (ar) baltymingų pašarinių medžiagų, ir (ar) gyvūninių pašarinių žaliavų, ir (ar) žaliavų, turinčių leistinus kenksmingų (nepageidautinų) medžiagų ir (ar) augalinių priemaišų likučių kiekius – KP;

8.2. premiksai – P;

8.3. baltymingos pašarinės medžiagos ir nebaltyminės azotinės ir (ar) gyvūninės pašarinės žaliavos – BM;

8.4. pašarų priedai – PP;

8.5. sausi pašarai – SP.

9. Patvirtinto pašarų ūkio subjekto identifikavimo numeris susideda iš:

9.1. simbolio a, kuris rašomas identifikavimo numerio pradžioje;

9.2. raidinių ir skaitmeninių kodų, kuriuos sudaro:

9.2.1. šalies trumpinys – LT;

9.2.2. pašarų veiklos rūšių kodai, nurodyti šios tvarkos 7 punkte;

9.2.3. pašarų produkcijos rūšių kodai, nurodyti 8 punkte;

9.2.4. trys skaitmenys, kur:

9.2.4.1. pirmas – trečias skaičiai reiškia patvirtinimo Patvirtintų pašarų gamybos vienetų ir tarpininkų sąraše, o patvirtinus registrą – Lietuvos Respublikos patvirtintų pašarų ūkio subjektų registre eilės numerį didėjančia tvarka (pvz., ūkio subjektui, gaminančiam ir tiekiančiam į apyvartą kombinuotuosius pašarus, suteikiamas toks identifikavimo numeris: a LT KPG 001. Tai reiškia, kad įmonė yra patvirtinta Lietuvoje, gamina ir tiekia į apyvartą kombinuotuosius pašarus, į kuriuos įdėta premiksų ir (ar) baltymingų pašarinių medžiagų, ir (ar) gyvūninių pašarinių žaliavų, ir (ar) žaliavų, turinčių leistinus kenksmingų (nepageidautinų) medžiagų ir augalinių priemaišų likučių kiekius).

10. Įregistruotam pašarų ūkio subjektui suteikiamas identifikavimo numeris, susidedantis iš:

10.1. raidės r, kuri rašoma identifikavimo numerio pradžioje;

10.2. raidinių ir skaitmeninių kodų, kuriuos sudaro:

10.2.1. šalies trumpinys – LT;

10.2.2. pašarų veiklos rūšių kodai, nurodyti šios tvarkos 7 punkte;

10.2.3. pašarų produkcijos rūšių kodai, nurodyti 8 punkte;

10.2.4. trys skaitmenys, kur:

10.2.4.1. pirmas–trečias skaičiai reiškia įregistravimo Įregistruotų pašarų ūkio subjektų sąraše eilės numerį didėjančia tvarka (pvz., ūkio subjektui, tiekiančiam į apyvartą kombinuotuosius pašarus, suteikiamas identifikavimo numeris r LT KPT 001. Tai reiškia, kad įmonė yra įregistruota Lietuvoje, tiekia į apyvartą kombinuotuosius pašarus, į kuriuos įdėta premiksų ir (ar) baltymingų pašarinių medžiagų, ir (ar) gyvūninių pašarinių žaliavų, ir (ar) žaliavų, turinčių leistinus kenksmingų (nepageidautinų) medžiagų ir augalinių priemaišų likučių kiekius).

 

IV. TEISINIS PAGRINDIMAS

 

11. Ūkio subjektai, gaminantys, laikantys, pakuojantys ir tiekiantys į apyvartą pašarus, vadovaujasi Europos Sąjungos reglamentais, Lietuvos Respublikos pašarų įstatymu ir kitais nacionaliniais teisės aktais, reglamentuojančiais pašarų sektoriaus veiklą.

 

V. PRAŠYMO IR KITŲ DOKUMENTŲ PATEIKIMAS BEI TIKRINIMAS

 

12. Ūkio subjektai, norintys būti patvirtinti ir įtraukti į Patvirtintų pašarų gamybos vienetų ir tarpininkų sąrašą, o patvirtinus registrą – Lietuvos Respublikos patvirtintų pašarų ūkio subjektų registrą ir (ar) į Įregistruotų pašarų ūkio subjektų sąrašą, pateikia prašymą pagal šios tvarkos priedą bei dokumentus, nurodytus šios tvarkos 5 punkte.

13. Prašymas turi būti pasirašytas, o juridinio asmens ir patvirtintas antspaudu.

14. Tarnyba tikrina prašyme pateiktą informaciją ir dokumentus, nurodytus 5 punkte. Išnagrinėjus ir nustačius, kad pateiktuose dokumentuose aprašyta gamybos technologija, apskaita, savikontrolė, rizikos veiksniai ir laikymo sąlygos atitinka minimalius reikalavimus, keliamus pašarų gamybos vienetams ir tarpininkams; Tarnybos viršininko įsakymu paskirtas tarpžinybinės komisijos pirmininkas planuoja tikrinimą vietoje.

15. Tarnyba pateiktus dokumentus tikrina ne ilgiau kaip 1 mėnesį nuo jų įregistravimo žurnale dienos.

16. Jei patvirtinus ir (ar) įregistravus ūkio subjektą, dėl taikomos naujos modernios technologijos ar kitų esminių gamybos, pakavimo, tiekimo į apyvartą pakeitimų pasikeičia reikšminga informacija, nurodyta prašyme ir pateiktuose dokumentuose, ūkio subjektas nedelsdamas turi informuoti Tarnybą, atsiųsdamas laisvos formos pažymą, o jei reikia – ir papildomus dokumentus.

Nurodytą informaciją Tarnyba įvertina ne ilgiau kaip per 1 mėnesį, o komisijos pirmininkas priima sprendimą dėl tikrinimo vietoje.

 

VI. TIKRINIMAS GAMYBOS IR (AR) TIEKIMO Į APYVARTĄ VIETOJE

 

17. Komisija tikrinimo rezultatus fiksuoja Tarnybos viršininko įsakymu patvirtintame klausimyne ir išvadas surašo tikrinimo akte.

18. Komisija, nustačiusi trūkumus, su ūkio subjektu suderina terminus jiems pašalinti. Ūkio subjektas pašalinęs trūkumus, praneša Tarnybai raštu.

19. Prireikus komisijos pirmininkas skiria pakartotinio tikrinimo datą ir laiką.

20. Pakartotinio tikrinimo vietoje rezultatai surašomi tikrinimo akte.

21. Komisijos pirmininkas nustato komisijos posėdžio datą, laiką ir vietą.

22. Komisijos posėdyje priimami sprendimai dėl pasiūlymo Tarnybos viršininkui įtraukti pašarų gamybos vienetą ar tarpininką į Patvirtintų pašarų gamybos vienetų ir tarpininkų sąrašą, o patvirtinus registrą – Lietuvos Respublikos patvirtintų pašarų ūkio subjektų registrą ir (ar) Įregistruotų pašarų ūkio subjektų sąrašą.

23. Tarnybos viršininkas įsakymu tvirtina ir (ar) įregistruoja pašarų ūkio subjektus, kurie gamina, laiko, pakuoja (vynioja) ir tiekia į apyvartą pagal prašyme nurodytas veiklos bei pašarų produkcijos rūšis. Įsakymas skelbiamas „Valstybės žinių“ priede „Informaciniai pranešimai“.

24. Patvirtintas ūkio subjektas įtraukiamas į Patvirtintų pašarų gamybos vienetų ir tarpininkų sąrašą, o patvirtinus registrą – į Lietuvos Respublikos patvirtintų pašarų ūkio subjektų registrą, įregistruotas – į Įregistruotų pašarų ūkio subjektų sąrašą.

25. Patvirtintam ir (ar) įregistruotam pašarų ūkio subjektui Tarnyba išduoda leidimą (filialams – leidimo kopijas) kartu su Tarnybos viršininko įsakymo, kuris patvirtina, kad ūkio subjektas atitinka teisės aktais nustatytus reikalavimus ir jam leidžiama gaminti, laikyti, pakuoti (vynioti) ar tiekti į apyvartą pašarus, kopija.

26. Gavęs leidimą asmuo pasirašo registracijos žurnale.

 

VII. ŪKIO SUBJEKTŲ PATVIRTINIMO IR (AR) ĮREGISTRAVIMO GALIOJIMO PANAIKINIMAS BEI PAPILDYMAS

 

27. Pagal Lietuvos Respublikos pašarų įstatymą (Žin., 2000, Nr. 34-952; 2004, Nr. 73-2541) pašarų kokybės valstybinę kontrolę atlieka Lietuvos Respublikos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, kuri gali laikinai sustabdyti ar uždrausti nesaugių pašarų gamybą, laikymą, pakavimą (vyniojimą), naudojimą ir (ar) tiekimą į apyvartą.

28. Lietuvos Respublikos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, tikrinimo metu nustačiusi nesaugių pašarų gamybą ir (ar) tiekimą į apyvartą, kai gaminant pašarus naudojamos draudžiamos medžiagos ir (ar) pašarinės žaliavos ar kai pašaruose esančių kenksmingų (nepageidautinų) medžiagų, produktų, augalinių priemaišų, pesticidų ar pašarų priedų kiekiai viršija leistinus jų likučius ar nustatytas normas, apie tai ne vėliau kaip per 3 darbo dienas raštu informuoja Tarnybą ir pateikia tai įrodančius dokumentus bei siūlymą dėl ūkio subjekto išregistravimo iš Patvirtintų pašarų gamybos vienetų ir tarpininkų sąrašo, patvirtinus registrą – iš Lietuvos Respublikos patvirtintų pašarų ūkio subjektų registro, o įregistruoto – iš Įregistruotų pašarų ūkio subjektų sąrašo.

29. Komisijos pirmininkas, gavęs dokumentus iš Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, nustato posėdžio datą, laiką, o prireikus organizuoja pakartotinį patikrinimą.

30. Komisija sprendimą teikti siūlymą Tarnybos viršininkui dėl ūkio subjekto išregistravimo iš Patvirtintų pašarų gamybos vienetų ir tarpininkų sąrašo, patvirtinus registrą – iš Lietuvos Respublikos patvirtintų pašarų ūkio subjektų registro, o įregistruoto – iš Įregistruotų pašarų ūkio subjektų sąrašo, pateikia ne vėliau kaip per 5 darbo dienas.

31. Galutinį sprendimą dėl ūkio subjekto išregistravimo priima Tarnybos viršininkas.

32. Tarnybos viršininkas įsakymu tvirtina ūkio subjekto išregistravimą iš Patvirtintų pašarų gamybos vienetų ir tarpininkų sąrašo, patvirtinus registrą – iš Lietuvos Respublikos patvirtintų pašarų ūkio subjektų registro, o įregistruoto – iš Įregistruotų pašarų ūkio subjektų sąrašo. Ūkio subjektas privalo grąžinti leidimo originalą ir kopijas Tarnybai per 3 darbo dienas nuo įsakymo gavimo datos. Įsakymas skelbiamas „Valstybės žinių“ priede „Informaciniai pranešimai“.

33. Ūkio subjektas iš Patvirtintų pašarų gamybos vienetų ir tarpininkų sąrašo, patvirtinus registrą – iš Lietuvos Respublikos patvirtintų pašarų ūkio subjektų registro, o įregistruotas – iš Įregistruotų pašarų ūkio subjektų sąrašo gali būti išbrauktas, jei nutraukia savo veiklą arba įrodoma, kad jis nebevykdo būtinų jo veiklai taikytinų sąlygų ir nesilaiko minimalių reikalavimų.

34. Įsakymas dėl ūkio subjekto patvirtinimo ar įregistravimo keičiamas ūkio subjektui į veiklą, dėl kurios jis buvo patvirtintas ar įregistruotas, įtraukus naują pašarų produkcijos ar veiklos rūšį.

35. Leidimo originalas turi būti laikomas ūkio subjekto, o kopijos – filialų buveinėse.

36. Leidimo turėtojas, praradęs leidimą, turi ne vėliau kaip per 3 darbo dienas raštu pranešti Tarnybai. Tarnybos viršininko įsakymu leidimo turėtojui išduodamas leidimo dublikatas.

37. Tarnybos specialistai atsako už dokumentuose pateiktų duomenų konfidencialumą.

 

VIII. MOKESTIS UŽ PAŠARŲ ŪKIO SUBJEKTŲ PATVIRTINIMO IR (AR) ĮREGISTRAVIMO BEI LEIDIMŲ IŠDAVIMO PROCEDŪRAS

 

38. Už pašarų ūkio subjektų patvirtinimo ir (ar) įregistravimo procedūras imamas Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyto dydžio rinkliavos mokestis.

39. Valstybės rinkliavos mokestis už ūkio subjektų patvirtinimą ir (ar) įregistravimą diferencijuojamas priklausomai nuo veiklos ir pašarų produkcijos rūšių.

40. Ūkio subjektas, komisijai patikrinus, Tarnybai pateikia mokamąjį pavedimą su banko žymomis arba kvitą, patvirtinantį, kad valstybės rinkliavos mokestis sumokėtas.

______________


Ūkio subjektų, kurie verčiasi pašarų veikla,

patvirtinimo ir (ar) įregistravimo

taisyklių įgyvendinimo tvarkos priedas

 

________________________________________________________________________________

(fizinio arba juridinio asmens, kuris verčiasi pašarų veikla, vardas, pavardė arba teisinė forma ir pavadinimas)

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

(fizinio asmens kodas arba juridinio asmens kodas, adresas, telefono Nr., fakso Nr., el. pašto adresas)

 

Valstybinei sėklų ir grūdų tarnybai

prie Žemės ūkio ministerijos

 

 

PRAŠYMAS

______________

(data)

 

1. Pašarų veiklos rūšys ir kodai: ______________________________________________________

2. Pašarų produkcijos rūšys ir kodai: ___________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

3. Pašarų gamybos vienetai: _________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

4. Tarpininkai: ____________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

5. Gamybos vieta: _________________________________________________________________

6. Laikymo vieta: _________________________________________________________________

7. Tiekimo į apyvartą vieta: __________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

8. Didmeninė ir (ar) mažmeninė (stacionari ir/ar išvežiojamoji) prekyba: _______________________

________________________________________________________________________________

9. Veiklos pradžia: ________________________________________________________________

10. Duomenys apie vykdytoją: vardas, pavardė, telefono Nr., el. pašto adresas _________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

PRIDEDAMA: lapų skaičius

1. Ūkio subjekto įregistravimo (steigimo) pažymėjimo kopija.................... …………………………....

2. Gamybinių pastatų bei įrangos projekto kopija....……………………………..................................

3. Technologinio proceso schema ir gamybos organizavimo tvarka………………………......

4. Rizikos veiksnių analizė bei svarbiausių kontrolės taškų sistema (arba geros gamybos praktikos vadovas)............................................................................................................... ……………………………….

5. Informacija apie įmonės pagrindinių gamybinių padalinių personalo bei vidaus kontrolės darbuotojų kvalifikaciją ir atsakomybės už produkcijos kokybę pasiskirstymą................................................. …………………...

6. Vidaus kontrolės laboratorinės įrangos aprašymas (ar sutarties su samdomąja laboratorija kopija), vidaus kontrolės detalusis planas (jei įmonė turi ISO standarto 9001 sertifikatą – jo kopija)...........................................

7. Informacija apie pašarų produkcijos ir kokybės apskaitą...... ……………………………………….

8. Informacija apie pašarinių žaliavų ir pagamintų pašarų laikymo sąlygų atitikimą Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro patvirtintų taisyklių reikalavimus..............................................................................................

9. Ūkio subjekto nustatyta pretenzijų priėmimo ir jų nagrinėjimo tvarka………………………….......

 

Gaminu , noriu gaminti , pakuoju , laikau , tiekiu į apyvartą pašarus, naudoju pašarų gamyboje gyvūninės kilmės pašarines žaliavas (pažymėti čia ir 2, 4, 6, 8 skiltyse).

 

1 lentelė

Pašarų priedai

 

Premiksai

 

Kombinuotieji pašarai

 

Gyvūninės kilmės pašarinės žaliavos

 

1

2

3

4

5

6

7

8

Atrajotojams

 

Atrajotojams

 

Atrajotojams

 

Žuvų miltai

 

Galvijų prieaugliui

 

Galvijų prieaugliui

 

Galvijų prieaugliui

 

Mėsos miltai

 

Kiaulėms

 

Kiaulėms

 

Kiaulėms

 

Mėsos kaulų miltai

 

Paukščiams

 

Paukščiams

 

Paukščiams

 

Kraujo miltai

 

Arkliams

 

Arkliams

 

Arkliams

 

Šerių miltai

 

Kailiniams žvėreliams

 

Kailiniams žvėreliams

 

Kailiniams žvėreliams

 

Plunksnų miltai

 

Naminiams gyvūnėliams

 

Naminiams gyvūnėliams

 

Naminiams gyvūnėliams

 

Dikalcio fosfato miltai

 

Žuvims

 

Žuvims

 

Žuvims

 

Kiti

 

Kiti

 

Kiti

 

Kiti

 

 

 

 

Gaminu ÿ, noriu gaminti ÿ, pakuoju ÿ, laikau ÿ, tiekiu į apyvartą ÿ pašarus, (pažymėti ÿ čia ir 3, 5, 7 skiltyse).

2 lentelė

Pašarų priedų grupės

Pašarų priedai

 

Premiksai

 

Kombinuotieji pašarai

 

1

2

3

4

5

6

7

Antibiotikai

 

 

 

 

 

 

Kokcidiostatikai ir kitos vaistinės medžiagos

 

 

 

 

 

 

Augimo stimuliatoriai

 

 

 

 

 

 

1

2

3

4

5

6

7

Vitaminai, provitaminai bei chemiškai aiškiai apibrėžtos panašaus poveikio medžiagos:

visos grupės priedai,

su vitaminu A ir D

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mikroelementai:

visos grupės pašarų priedai,

su Cu ir Se

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fermentai

 

 

 

 

 

 

Mikroorganizmai

 

 

 

 

 

 

Karotinoidai ir ksantofilai

 

 

 

 

 

 

Antioksidacinio poveikio medžiagos

 

 

 

 

 

 

 

ir (ar) baltymingos pašarinės medžiagos ir nebaltymingos azotinės žaliavos

3 lentelė

Pašarų priedų grupės

Pašarų

priedai

 

Premiksai

 

Kombinuotieji pašarai

 

1

2

3

4

5

6

7

Baltymingos medžiagos, gautos iš bakterijoms

priklausančių mikroorganizmų, mielių, jūros dumblių, žemesniųjų grupių grybų

 

 

 

 

 

 

Bendri produktai, gauti gaminant amino – rūgštis fermentavimo būdu

 

 

 

 

 

 

Amino rūgštys ir jų druskos

 

 

 

 

 

 

Amino rūgščių hidroksilo analogai

 

 

 

 

 

 

Gaminu , noriu gaminti , pakuoju , laikau , tiekiu į apyvartą pašarus, (pažymėti čia ir 3, 5, 7 skiltyse).

4 lentelė

Pašarų priedų grupės

Premiksai

 

Pašarų papildai

 

Visaverčiai

pašarai

 

1

2

3

4

5

6

7

Vitaminai, provitaminai bei chemiškai aiškiai apibrėžtos panašaus poveikio medžiagos:

visos grupės priedai,

su vitaminu A ir D

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mikroelementai: visos grupės pašarų priedai,

su Cu ir Se

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fermentai

 

 

 

 

 

 

Mikroorganizmai

 

 

 

 

 

 

Karotinoidai ir ksantofilai

 

 

 

 

 

 

Antioksidacinio poveikio medžiagos

 

 

 

 

 

 

Pildo tik pašarų gamintojai

 

 

Pašarus apdoroju šiais pašarų gamybos būdais (žymėti i 4 skiltyje)

 

5 lentelė

Apdorojimo būdas

Apdorojimo būdo apibrėžimas

Apdorojimo rezultatas (terminas)

 

1

2

3

4

Koncentravimas

Atskiros sudėtinės dalies padidinimas, pašalinant vandenį ar kitas nereikalingas sudėtines dalis

Koncentruota

 

Nulukštenimas

Grūdų, sėklų, vaisių, riešutų ir kitų išorinio sluoksnio dalinis ar visiškas pašalinimas

Nulukštenta

 

Džiovinimas

Dirbtiniu ar natūraliu būdu atliekama dehidratacija

Išdžiovinta, sausa (saulėje ar dirbtiniu būdu)

 

Ekstrahavimas

Riebalų ar aliejų išskyrimas tam tikrais organiniais tirpikliais, taip pat cukraus ar kitų vandenyje tirpių sudėtinių dalių išskyrimas vandeniniais tirpikliais, siekiant, kad gautame produkte neliktų tirpiklio likučių

Ekstrahuota.

Rupiniai, kai apdorojami aliejaus turintys produktai; melasa, vaisių masė, kai apdorojami cukraus ar kitų vandenyje tirpių medžiagų turintys produktai

 

 

Ekstrudavimas

Medžiagos aukštu slėgiu išspaudimas ar išstūmimas per skylutes ar plyšelius

Ekstruduota

 

Dribsnių gaminimas

Sudrėkinto ir karščiu apdoroto produkto išvolavimas

Dribsniai

 

Miltų malimas

Fizinis grūdų perdirbimas smulkinant dalelėmis ir atskiriant jas frakcijomis (miltai, sėlenos ir pamiltės)

Miltai, sėlenos

 

Kaitinimas

Bendrasis terminas, apibūdinantis daugelį atitinkamomis sąlygomis karščiu vykdomų operacijų, siekiant padidinti medžiagų virškinamumą ar pakeisti jų struktūrą

Kepinta, garinta, šutinta

 

Hidrogenizavimas

Aliejų ir riebalų apdorojimas, siekiant geresnio jų tirpumo

Sukietinta

 

Hidrolizavimas

Suskaldymas į smulkesnius cheminius junginius, naudojant tam tikrus apdorojimo vandeniu, rūgštimis arba šarmais metodus

Hidrolizuota

 

Presavimas (išgarinimas ar išspaudimas)

Riebalų ir aliejaus pašalinimas mechaninio ekstrahavimo būdu (srieginio ar kitokio tipo spaustuvu), pakaitinant arba nepakaitinant, iš aliejingų ar riebalingų medžiagų arba iš vaisių ar kitų augalininkystės produktų sulčių

Apdorojimas ekspeleriu (išspaudos, kai apdorojamos aliejingos ar riebalingos medžiagos; vaisių minkštimas, obuolių išspaudos, kai apdorojami vaisiai)

 

Granuliavimas

Produkto suspaudimas į kompaktišką formą turintį gaminį

Granulės

 

Želatinizavimas

Krakmolo savybių pakeitimas, siekiant pagerinti jo brinkimo šaltame vandenyje savybes

Želatinizuota

 

1

2

3

4

Rafinavimas

Priemaišų pašalinimas iš cukraus, aliejaus ir kitų natūralių medžiagų, apdorojant jas cheminiais ar fiziniais metodais

Rafinuota

 

Šlapias malimas

Mechaninis grūdo sudedamųjų dalių atskyrimas, kartais po to, kai jie sudrėkinami vandeniu ir kai krakmolui išskirti naudojamas ar nenaudojamas sieros dioksidas

Gemalai, glitimas, krak-molas

 

Smulkinimas

Mechaninis grūdų ar kitų pašarinių žaliavų susmulkinimas į reikiamo dydžio daleles

Smulkinta, trupiniai

 

Išcukrinimas

Visiškas ar dalinis monosacharidų ir disacharidų cheminėmis ar fizinėmis priemonėmis pašalinimas iš melasos ar kitų medžiagų, kuriose esama cukraus

Becukriai

 

 

Įsipareigoju pranešti apie pašarų gamybos ir (ar) laikymo ir (ar) tiekimo į apyvartą pakeitimus.

 

Patvirtinu, kad mano įmonė atitinka minimalius reikalavimus.

 

_______________________        ____________________                     ___________________

(pareigos)                                                          (parašas)                                                             (vardas ir pavardė)

 

A. V.

______________