Lietuvos Respublikos Vyriausybė
NUTARIMAS
DĖL TAUTINIO PAVELDO PRODUKTŲ, TRADICINIŲ AMATŲ MOKYMO PROGRAMŲ, TRADICINIŲ MUGIŲ SERTIFIKAVIMO, TRADICINIŲ AMATŲ MEISTRŲ SERTIFIKAVIMO IR ATESTAVIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO
2008 m. gegužės 21 d. Nr. 529
Vilnius
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos tautinio paveldo produktų įstatymo (Žin., 2007, Nr. 77-3043) 6 straipsnio 4 punktu, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:
Patvirtinti Tautinio paveldo produktų, tradicinių amatų mokymo programų, tradicinių mugių sertifikavimo, tradicinių amatų meistrų sertifikavimo ir atestavimo taisykles (pridedama).
Patvirtinta
Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2008 m. gegužės 21 d. nutarimu Nr. 529
TAUTINIO PAVELDO PRODUKTŲ, TRADICINIŲ AMATŲ MOKYMO PROGRAMŲ, TRADICINIŲ MUGIŲ SERTIFIKAVIMO, TRADICINIŲ AMATŲ MEISTRŲ SERTIFIKAVIMO IR ATESTAVIMO TAISYKLĖS
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Tautinio paveldo produktų, tradicinių amatų mokymo programų, tradicinių mugių sertifikavimo, tradicinių amatų meistrų sertifikavimo ir atestavimo taisyklės (toliau vadinama – šios taisyklės) nustato tautinio paveldo produktų, tradicinių amatų mokymo programų, tradicinių mugių ir tradicinių amatų meistrų sertifikavimo, atestavimo ir atitikimo nustatytus reikalavimus priežiūros tvarką.
2. Šiose taisyklėse vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jas apibrėžia Lietuvos Respublikos tautinio paveldo produktų įstatymas (Žin., 2007, Nr. 77-3043) (toliau vadinama – Tautinio paveldo produktų įstatymas) ir kiti teisės aktai.
II. TAUTINIO PAVELDO PRODUKTŲ, TRADICINIŲ AMATŲ MOKYMO PROGRAMŲ, TRADICINIŲ MUGIŲ SERTIFIKAVIMAS
3. Tautinio paveldo produktus, tradicinių amatų mokymo programas, tradicines muges sertifikuoja Žemės ūkio ministerija, vadovaudamasi ekspertų komisijos (-ų) teikimu. Ekspertų komisiją (-as) ir darbo reglamentą tvirtina žemės ūkio ministras.
4. Pareiškėjais sertifikuoti tautinio paveldo produktus, tradicinių amatų mokymo programas, tradicines muges gali būti fiziniai ir juridiniai asmenys, taip pat užsienio juridinių asmenų filialai (toliau vadinama – pareiškėjas).
5. Pareiškėjas, norėdamas sertifikuoti tautinio paveldo produktą, tradicinių amatų mokymo programą, tradicinę mugę (toliau vadinama – sertifikuojamas objektas), kreipiasi į Žemės ūkio ministeriją ir pateikia šiuos užpildytus dokumentus:
5.2. aprašą, kuriame pateikiama ši detali informacija:
5.2.2. sertifikuojamo objekto sritis, rūšis ir (ar) porūšis pagal žemės ūkio ministro patvirtintą Tautinio paveldo produktų klasifikatorių ir (arba) Tradicinių amatų sąvadą;
6. Prašymas ir visi dokumentai turi būti pateikti spausdintine ir elektronine (įrašyta į kompiuterinę laikmeną Word ir (arba) Pdf formatu) formomis.
7. Žemės ūkio ministerija, gavusi šių taisyklių 5 punkte nurodytus dokumentus, juos patikrina ir ne vėliau kaip per 5 darbo dienas praneša pareiškėjui, ar pateikti visi reikiami dokumentai; jeigu ko nors trūksta, nurodo trūkstamus. Pateikus reikiamus dokumentus, visi dokumentai įregistruojami pateiktų dokumentų tautinio paveldo produktų, tradicinių amatų mokymo programų ir tradicinių mugių sertifikatui gauti apskaitos žurnale.
9. Ekspertų komisija įvertina sertifikuojamo objekto atitiktį šioms taisyklėms, žemės ūkio ministro patvirtintiems Tautinio paveldo produktų, amatų meistrų, tradicinių amatų mokymo programų ir tradicinių mugių tradicijos atitikties kriterijams ir Lietuvos etnokultūros tradicijas atitinkantiems kokybiniams ypatumams (toliau vadinama – Atitikties kriterijai) ir jį priskiria A arba B kategorijai pagal Tautinio paveldo produktų įstatymo 13 straipsnį.
10. Ekspertų komisijos reikalavimu pareiškėjas pateikia papildomą informaciją, kurios reikia sertifikuojamo objekto atitikčiai Atitikties kriterijams ir (ar) kategorijai įvertinti.
11. Ekspertų komisija ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų nuo dokumentų gavimo dienos parengia teikimą Žemės ūkio ministerijai dėl sertifikuojamo objekto pripažinimo arba nepripažinimo tautinio paveldo produktu, tradicinių amatų mokymo programa, tradicine muge. Teikime Žemės ūkio ministerijai nurodoma pareiškėjo vardas ir pavardė (pavadinimas), asmens kodas (kodas), gyvenamosios vietos adresas (buveinės adresas) ir ekspertų komisijos motyvuota išvada dėl prašymo.
12. Vadovaujantis ekspertų komisijos teikimu, sertifikuojamų objektų sąrašus ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo jų gavimo Žemės ūkio ministerijoje dienos įsakymu tvirtina žemės ūkio ministras.
13. Žemės ūkio ministerija apie priimtą sprendimą ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo šių taisyklių 12 punkte nurodyto įsakymo priėmimo dienos informuoja pareiškėją. Jeigu priimamas neigiamas sprendimas, pareiškėjui siunčiamas šio sprendimo nuorašas, kuriame nurodomi tokio sprendimo motyvai ir jo apskundimo tvarka.
14. Sertifikuojamam objektui, pripažintam tautinio paveldo produktu, tradicinių amatų mokymo programa, tradicine muge, Žemės ūkio ministerija išduoda sertifikatą (šių taisyklių 2–4 priedai) ir suteikiama teisė naudoti tautinio paveldo produktų ženklą (toliau vadinama – ženklas).
15. Tautinio paveldo produktų, tradicinių amatų mokymo programų, tradicinių mugių sertifikatų pildymo, apsaugos užtikrinimo ir spausdinimo tvarką ir tautinio paveldo produktų tradicinių amatų mokymo programų, tradicinių mugių ženklus ir jų naudojimo tvarką tvirtina žemės ūkio ministras.
III. TRADICINIŲ AMATŲ MEISTRŲ SERTIFIKAVIMAS IR ATESTAVIMAS
17. Tradicinių amatų meistrus sertifikuoja ir atestuoja Žemės ūkio ministerija, vadovaudamasi ekspertų komisijos teikimu. Ekspertų komisijos sudėtį ir darbo reglamentą tvirtina žemės ūkio ministras.
19. Pareiškėjas, norėdamas sertifikuotis tradiciniu amatų meistru, kreipiasi į Žemės ūkio ministeriją ir pateikia šiuos užpildytus dokumentus:
21. Žemės ūkio ministerija, gavusi šių taisyklių 19 punkte nurodytus dokumentus, juos patikrina ir ne vėliau kaip per 5 darbo dienas praneša pareiškėjui, ar pateikti visi reikiami dokumentai; jeigu ko nors trūksta, nurodo trūkstamus. Pateikus reikiamus dokumentus, visi dokumentai įregistruojami pateiktų dokumentų tradicinio amatininko pažymėjimui gauti apskaitos žurnale.
24. Ekspertų komisijos reikalavimu pareiškėjas pateikia papildomą informaciją, kurios reikia jo atitikčiai Atitikties kriterijams įvertinti.
25. Ekspertų komisija ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų nuo dokumentų gavimo dienos parengia teikimą Žemės ūkio ministerijai dėl tradicinio amatininko pripažinimo arba nepripažinimo tradicinių amatų meistru. Teikime Žemės ūkio ministerijai nurodoma pareiškėjo vardas ir pavardė, asmens kodas, gyvenamosios vietos adresas ir ekspertų komisijos motyvuota išvada dėl prašymo.
26. Vadovaujantis ekspertų komisijos teikimu, tradicinių amatų meistrų sąrašus ne vėliau kaip per 5 kalendorines dienas nuo jų gavimo Žemės ūkio ministerijoje dienos įsakymu tvirtina žemės ūkio ministras.
27. Žemės ūkio ministerija apie priimtą sprendimą ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo šių taisyklių 26 punkte nurodyto įsakymo priėmimo dienos informuoja pareiškėją. Jeigu priimamas neigiamas sprendimas, pareiškėjui siunčiamas šio sprendimo nuorašas, kuriame nurodomi tokio sprendimo motyvai ir jo apskundimo tvarka.
28. Tradiciniam amatininkui, pripažintam tradicinių amatų meistru, 5 metų laikotarpiui išduodamas tradicinių amatų meistro pažymėjimas (šių taisyklių 6 priedas) (toliau vadinama – pažymėjimas).
29. Norėdami pratęsti pažymėjimo galiojimą ateinantiems 5 metams, tradicinių amatų meistrai turi atestuotis.
30. Tradicinių amatų meistrai atestuojami šių taisyklių 19–27 punktuose nustatyta tvarka, papildomai pateikę praktinės veiklos per pastaruosius 5 metus aprašymą (ekspertų komisijos reikalavimu – papildomą informaciją apie praktinę veiklą).
IV. SERTIFIKUOJAMŲ OBJEKTŲ IR TRADICINIŲ AMATŲ MEISTRŲ ATITIKIMO NUSTATYTUS REIKALAVIMUS PRIEŽIŪRA
33. Žemės ūkio ministerija, pasitelkusi ekspertus, kartą per metus atlieka sertifikuojamų objektų ir tradicinių amatų meistrų atitikimą šių taisyklių reikalavimus ir Atitikties kriterijus patikrą. Atsižvelgdama į planinės patikros rezultatus, Žemės ūkio ministerija turi teisę atlikti neplanines patikras be išankstinio įspėjimo. Patikros komisiją ir patikros tvarką tvirtina žemės ūkio ministras.
34. Nustačius pažeidimus, taikomos šios sankcijos:
34.1. įspėjimas tais atvejais, kai galima pašalinti trūkumus. Žemės ūkio ministerija nustato iki vieno mėnesio terminą, per kurį privaloma pašalinti trūkumus ir apie tai pranešti šiai ministerijai;
34.2. sertifikato ir (ar) pažymėjimo galiojimo sustabdymas, kai, paskyrus įspėjimą, trūkumai laiku nepašalinti. Žemės ūkio ministerija nustato iki 6 mėnesių sertifikato ir (ar) pažymėjimo galiojimo sustabdymo laikotarpį, per kurį privaloma pašalinti trūkumus ir apie tai pranešti šiai ministerijai;
34.3. sertifikato ir (ar) pažymėjimo anuliavimas, kai, sustabdžius sertifikato ir (ar) pažymėjimo galiojimą, trūkumai laiku nepašalinami. Tokiu atveju prarandama teisė naudotis sertifikatu ir (ar) pažymėjimu, valstybės parama (Tautinio paveldo produktų įstatymo 19 straipsnis) ir kitomis susijusiomis teisėmis.
35. Sprendimą dėl įspėjimo ar sertifikatų ir (ar) pažymėjimų galiojimo sustabdymo priima patikros komisija.
36. Sprendimą dėl sertifikatų ir (ar) pažymėjimų anuliavimo patikros komisijos teikimu priima žemės ūkio ministras. Informacija apie anuliavimą ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo įsakymo įsigaliojimo dienos skelbiama tautinio paveldo produktų ir tradicinių amatininkų informacinėje sistemoje ir oficialaus leidinio „Valstybės žinios“ priede „Informaciniai pranešimai“.
V. Žemės ūkio mINISTERIJOS TEISĖS IR PAREIGOS
37. Žemės ūkio ministerija turi teisę sudaryti darbo grupes ir pasitelkti ekspertus sertifikavimo ir atestavimo funkcijoms atlikti.
VI. PAREIŠKĖJO TEISĖS IR PAREIGOS
39. Pareiškėjas turi teisę:
40. Pareiškėjas privalo:
40.1. laikytis visų teisės aktuose nustatytų privalomųjų reikalavimų, taikomų žemės ūkio ir maisto produktų, kitų dirbinių ir gaminių gamybos ar perdirbimo ir paslaugų teikimo procese;
40.3. pateikti Žemės ūkio ministerijai visą reikiamą informaciją ir dokumentus, kurių reikia sertifikavimo, atestavimo ir priežiūros funkcijoms atlikti;
40.4. pranešti Žemės ūkio ministerijai apie visus pasikeitimus, kurie gali turėti įtakos nustatant sertifikato ir (arba) pažymėjimo galiojimą ir šių taisyklių reikalavimų neatitikimus, ne vėliau kaip per 7 kalendorines dienas nuo įvykusio pasikeitimo dienos;
40.5. nenaudoti ženklo ar su juo susijusios reklaminės medžiagos, jeigu sertifikato ir (arba) pažymėjimo galiojimas yra sustabdytas ar anuliuotas;
Tautinio paveldo produktų, tradicinių amatų mokymo programų, tradicinių mugių sertifikavimo, tradicinių amatų meistrų sertifikavimo ir atestavimo taisyklių
1 priedas
(Prašymo sertifikuoti tautinio paveldo produktą, tradicinių amatų mokymo programą, tradicinę mugę formos pavyzdys)
___________________________________________________________________________
(juridinio asmens pavadinimas ar fizinio asmens vardas ir pavardė)
___________________________________________________________________________
(juridinio asmens r. k. ar fizinio asmens a. k., adresas, tel. Nr., faksas, el. paštas)
Lietuvos Respublikos
žemės ūkio ministerijai
PraŠYMAS SERTIFIKuoti
TAUTINIO PAVELDO PRODUKTĄ, TRADICINIŲ AMATŲ MOKYMO PROGRAMĄ, TRADICINę MUGĘ
____________ Nr. _____
(data)
* Prašymas priimtas £ * Prašymas atmestas £ |
* (Prašymą užregistravusio tarnautojo pareigos) (Vardas ir pavardė) (Parašas) |
I. INFORMACIJA APIE PAREIŠKĖJĄ
1. Fizinio asmens duomenys: |
1.1. Vardas ir pavardė |
1.2. Asmens kodas |__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__| (Nurodoma pagal fizinio asmens piliečio paso ar asmens tapatybės kortelės duomenis) |
2. Juridinio asmens duomenys: |
2.1. Pavadinimas |
2.2. Juridinio asmens registracijos kodas |__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__| (Nurodomas kodas pagal juridinio asmens registracijos pažymėjimą) |
2.3. Įsteigimo data |__|__|__|__| |__|__| |__|__| (Nurodoma įsteigimo data pagal juridinio asmens registracijos pažymėjimą) |
3. Duomenys pasiteirauti (nurodoma pareiškėjo adresas, telefonas, faksas, el. pašto adresas, kuriuo bus galima susisiekti su pareiškėju prašymo vertinimo metu): |
Savivaldybė |
Seniūnija/miestas/kaimas |
Gatvė |
Namo Nr. |__|__|__|__|__|__|__|__|__| |
Buto Nr. |__|__|__|__|__|__|__|__| |
Pašto indeksas |__|__|__|__|__|__|__|__|__|__| |
Telefono Nr. |__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__| |
Fakso Nr. |__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__| |
El. paštas |__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__| |
II. INFORMACIJA APIE PRAŠOMUS SERTIFIKUOTI TAUTINIO PAVELDO PRODUKTUS, TRADICINIŲ AMATŲ MOKYMO PROGRAMAS, TRADICINES MUGES
1. Sertifikuojamas objektas |
Tautinio paveldo produktas £ Tradicinių amatų mokymo programa £ Tradicinė mugė £ (Pažymima ženklu „X“) |
2. Tautinio paveldo produktų grupė |
I grupė – tradiciniai gaminiai £
II grupė – tradicinių veislių augalai, gyvūnai ir jų produktai £
III grupė – tradicinės paslaugos £
(Pažymima ženklu „X“) |
3. Tautinio paveldo produkto pavadinimas |
(Pildoma, jeigu prašoma sertifikuoti tautinio paveldo produktą) |
4. Tradicinių amatų mokymo programos pavadinimas |
(Pildoma, jeigu prašoma sertifikuoti tradicinių amatų mokymo programą)
|
5. Tradicinės mugės pavadinimas |
(Pildoma, jeigu prašoma sertifikuoti tradicinę mugę) |
III. PRIDEDAMi DOKUMENTAI
(Šioje lentelėje pareiškėjas pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintų Tautinio paveldo produktų, tradicinių amatų mokymo programų, tradicinių mugių sertifikavimo, tradicinių amatų meistrų sertifikavimo ir atestavimo taisyklių 5 punkte nustatytų reikiamų dokumentų sąrašą nurodo pridedamus dokumentus ir dokumentų puslapių skaičių)
Eil. Nr. |
Dokumento pavadinimas |
Puslapių skaičius |
1. |
|
|__|__| |
n |
|
|__|__| |
________________________ __________ ________________
(juridinio asmens atstovo (parašas) (vardas ir pavardė)
pareigų pavadinimas)
A. V.
Tautinio paveldo produktų, tradicinių amatų mokymo programų, tradicinių mugių sertifikavimo, tradicinių amatų meistrų sertifikavimo ir atestavimo taisyklių
2 priedas
(Tautinio paveldo produkto sertifikato forma)
LIETUVOS RESPUBLIKOS
ŽEMĖS ŪKIO MINISTERIJA
(Tautinio paveldo produkto ženklas)
TAUTINIO PAVELDO PRODUKTO
S E R T I F I K A T A S
(Data) Nr. xxxxx
Vilnius
Patvirtinama, kad ................................................................................................................
(tautinio paveldo produkto pavadinimas, grupė, sritis, rūšis, porūšis, kategorija)
......................................................................................... , kurio gamintojas ir (arba) tiekėjas yra
..................................................................................................................................................... ,
(vardas ir pavardė, asmens kodas ir (arba) juridinio asmens pavadinimas, registracijos kodas)
atitinka Lietuvos Respublikos tautinio paveldo produktų įstatymo ir tautinio paveldo produktų sertifikavimo reikalavimus.
Žemės ūkio ministras
A.V.
Registracijos Nr. ......
200 ...m. ………….. d.
Tautinio paveldo produktų, tradicinių amatų mokymo programų, tradicinių mugių sertifikavimo, tradicinių amatų meistrų sertifikavimo ir atestavimo taisyklių
3 priedas
(Tautinio paveldo produkto sertifikato forma)
LIETUVOS RESPUBLIKOS
ŽEMĖS ŪKIO MINISTERIJA
(Tautinio paveldo produkto ženklas)
TRADICINIŲ AMATŲ MOKYMO PROGRAMOS
S E R T I F I K A T A S
(Data) Nr. xxxxx
Vilnius
Patvirtinama, kad ............................................................................................................... ,
(tradicinių amatų mokymo programos pavadinimas)
kurią vykdo ................................................................................................................................. ,
(vardas ir pavardė, asmens kodas ir (arba) juridinio asmens pavadinimas, registracijos kodas)
atitinka Lietuvos Respublikos tautinio paveldo produktų įstatymo ir tradicinių amatų mokymo programos sertifikavimo reikalavimus.
Žemės ūkio ministras
A.V.
Registracijos Nr. ......
200 ... m. ………….. d.
Tautinio paveldo produktų, tradicinių amatų mokymo programų, tradicinių mugių sertifikavimo, tradicinių amatų meistrų sertifikavimo ir atestavimo taisyklių
4 priedas
(Tradicinės mugės sertifikato forma)
LIETUVOS RESPUBLIKOS
ŽEMĖS ŪKIO MINISTERIJA
(Tautinio paveldo produkto ženklas)
TRADICINĖS MUGĖS
S E R T I F I K A T A S
(Data) Nr. xxxxx
Vilnius
Patvirtinama, kad ............................................................................................................... ,
(tradicinės mugės pavadinimas)
kurią organizuoja ..........................................................................................................................
(vardas ir pavardė, asmens kodas ir (arba) juridinio asmens pavadinimas, registracijos kodas)
..................................................................................................................................................... ,
(data ir vieta)
atitinka Lietuvos Respublikos tautinio paveldo produktų įstatymo ir tradicinės mugės sertifikavimo reikalavimus.
Žemės ūkio ministras
A.V.
Registracijos Nr. ......
200 ... m. ………….. d.
Tautinio paveldo produktų, tradicinių amatų mokymo programų, tradicinių mugių sertifikavimo, tradicinių amatų meistrų sertifikavimo ir atestavimo taisyklių
5 priedas
(Prašymo sertifikuoti (atestuoti) tradicinių amatų meistrą formos pavyzdys)
___________________________________________________________________________
(juridinio asmens pavadinimas ar fizinio asmens vardas ir pavardė)
___________________________________________________________________________
(juridinio asmens r. k. ar fizinio asmens a. k., adresas, tel. Nr., faksas, el. paštas)
Lietuvos Respublikos
žemės ūkio ministerijai
PraŠYMAS SERTIFIKuoti (ATESTUOTI)
TRADICINIŲ AMATŲ MEISTRĄ
____________ Nr. _____
(data)
* Prašymas priimtas £ * Prašymas atmestas £ |
*(Prašymą užregistravusio tarnautojo pareigos) (Vardas ir pavardė) (Parašas) |
I. INFORMACIJA APIE PAREIŠKĖJĄ
1. Asmens duomenys: |
1.1. Vardas ir pavardė |
1.2. Asmens kodas |__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__| (Nurodoma pagal fizinio asmens piliečio paso ar asmens tapatybės kortelės duomenis) |
2. Duomenys pasiteirauti (nurodoma pareiškėjo adresas, telefonas, faksas, el. pašto adresas, kuriuo bus galima susisiekti su pareiškėju prašymo vertinimo metu): |
Savivaldybė |
Seniūnija/miestas/kaimas |
Gatvė |
Namo Nr. |__|__|__|__|__|__|__|__|__| |
Buto Nr. |__|__|__|__|__|__|__|__| |
Pašto indeksas |__|__|__|__|__|__|__|__|__|__| |
Telefono Nr. |__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__| |
Fakso Nr. |__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__| |
El. paštas |__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__|__| |
3. Tradicinio amato grupė ir pavadinimas (Nurodoma amato, kuriuo verčiasi pareiškėjas, grupė (pagal Tautinio paveldo produktų įstatymą) ir pavadinimas) |
II. PRIDEDAMi DOKUMENTAI
(Šioje lentelėje pareiškėjas pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintų Tautinio paveldo produktų, tradicinių amatų mokymo programų, tradicinių mugių sertifikavimo, tradicinių amatų meistrų sertifikavimo ir atestavimo taisyklių 19 punkte nustatytų reikiamų dokumentų sąrašą nurodo pridedamus dokumentus ir dokumentų puslapių skaičių)
Eil. Nr. |
Dokumento pavadinimas |
Puslapių skaičius |
2. |
|
|__|__| |
n |
|
|__|__| |
__________________________ __________ ________________
(juridinio asmens atstovo (parašas) (vardas ir pavardė)
pareigų pavadinimas)
A. V.
Tautinio paveldo produktų, tradicinių amatų mokymo programų, tradicinių mugių sertifikavimo, tradicinių amatų meistrų sertifikavimo ir atestavimo taisyklių
6 priedas
(Tradicinių amatų meistro pažymėjimo forma)
LIETUVOS RESPUBLIKOS
ŽEMĖS ŪKIO MINISTERIJA
(Tautinio paveldo produkto ženklas)
........................................................
(tradicinio amato pavadinimas)
TRADICINIŲ AMATŲ MEISTRO
P A Ž Y M Ė J I M A S
(Data) Nr. xxxxx
Vilnius
Liudija, kad ........................................................................................................................
(vardas ir pavardė, asmens kodas)
atitinka Lietuvos Respublikos tautinio paveldo produktų įstatymo ir tradicinių amatų meistro sertifikavimo (atestavimo) reikalavimus.
Žemės ūkio ministras
A.V.
Registracijos Nr. ......
200 ... m. ………….. d.