LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL VALSTYBINIŲ ŠALPOS IŠMOKŲ BYLŲ PERSIUNTIMO TVARKOS PATVIRTINIMO

 

2004 m. balandžio 2 d. Nr. A1-86

Vilnius

 

Vadovaudamasi Valstybinių šalpos išmokų skyrimo ir mokėjimo nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. kovo 29 d. nutarimu Nr. 346 „Dėl Valstybinių šalpos išmokų skyrimo ir mokėjimo nuostatų patvirtinimo“ (Žin., 2004, Nr. 47-1558), 47 punktu:

1. Tvirtinu Valstybinių šalpos išmokų gavėjų, keičiančių gyvenamąją vietą, bylų persiuntimo tvarką (pridedama).

2. Pripažįstu netekusiu galios socialinės apsaugos ir darbo ministro 1999 m. birželio 16 d. įsakymą Nr. 51 „Dėl Šalpos (socialinių) pensijų bei kompensacijų gavėjų, keičiančių gyvenamąją vietą, bylų persiuntimo tvarkos patvirtinimo“.

 

SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRĖ                           VILIJA BLINKEVIČIŪTĖ

______________

 


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos socialinės

apsaugos ir darbo ministro

2004 m. balandžio 2 d. įsakymu Nr. A1-86

 

VALSTYBINIŲ ŠALPOS IŠMOKŲ GAVĖJŲ, KEIČIANČIŲ GYVENAMĄJĄ VIETĄ, BYLŲ PERSIUNTIMO TVARKA

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Valstybinių šalpos išmokų gavėjų, keičiančių gyvenamąją vietą, bylų persiuntimo tvarka (toliau – ši tvarka) taikoma, kai valstybinių šalpos išmokų (toliau – šalpos išmokos), paskirtų ir mokamų vadovaujantis Lietuvos Respublikos valstybinių šalpos išmokų įstatymo (Žin., 1994, Nr. 96-1873; 2004, Nr. 21-619) (toliau – Šalpos išmokų įstatymas) nuostatomis, gavėjai keičia gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikos teritorijoje, išskyrus tuos atvejus, kai šalpos išmokų gavėjai keičia gyvenamąją vietą tos pačios savivaldybės administracijos aptarnaujamojoje vietovėje.

2. Šioje tvarkoje vartojamos pagrindinės sąvokos apibrėžtos Šalpos išmokų įstatymo 2 straipsnyje.

3. Šalpos išmokos gavėjų bylos persiunčiamos naujosios gyvenamosios vietos savivaldybės administracijai tik tuo atveju, jeigu šalpos išmokos gavėjai keičia gyvenamąją vietą ilgesniam negu trijų mėnesių laikotarpiui, išskyrus šios tvarkos 5.1 ir 5.2 punktuose numatytas išlygas.

4. Keičiančių gyvenamąją vietą trumpesniam negu trijų mėnesių laikotarpiui šalpos išmokų gavėjų bylos jų laikinosios gyvenamosios vietos savivaldybės administracijai nepersiunčiamos, o šalpos išmokas ir toliau moka ankstesnės gyvenamosios vietos savivaldybės administracija, išskyrus šios tvarkos 5.3 punkte numatytas išlygas.

5. Šios tvarkos 3 ir 4 punktų nuostatų išlygos:

5.1. kai nesukakę 18 metų šalpos išmokų gavėjai apgyvendinami ar pradedami slaugyti globos, auklėjimo ar slaugos įstaigose, jų šalpos išmokų bylos naujosios gyvenamosios vietos savivaldybės administracijai nepersiunčiamos, išskyrus tuos atvejus, kai šių asmenų globėju ar rūpintoju yra paskirtas (paskiriamas) globos, auklėjimo ar slaugos įstaigos, į kurią jie atvyksta gyventi (apgyvendinami ar pradedami slaugyti), darbuotojas;

5.2. sukakusių 18 metų ir vyresnių šalpos išmokų gavėjų, išvykstančių gyventi (apgyvendinamų ar pradedamų slaugyti) į globos, auklėjimo ar slaugos įstaigas, nepriklausomai nuo jų buvimo šiose įstaigose trukmės, bylos persiunčiamos tos savivaldybės, kurios teritorijoje yra globos, auklėjimo ar slaugos įstaiga, administracijai;

5.3. šalpos išmokų gavėjų, keičiančių gyvenamąją vietą trumpesniam negu trijų mėnesių laikotarpiui, pageidavimu jiems priklausančias šalpos išmokas gali mokėti ir asmens laikinosios gyvenamosios vietos savivaldybės administracija, priėmusi atitinkamą sprendimą ir pareikalavusi šalpos išmokos gavėjų bylų.

 

II. PRAŠYMŲ PERSIŲSTI ŠALPOS IŠMOKŲ BYLAS PATEIKIMO TVARKA

 

6. Prašymą persiųsti šalpos išmokos gavėjo bylą gali pateikti:

6.1. pats šalpos išmokos gavėjas;

6.2. vienas iš nesukakusio 18 metų šalpos išmokos gavėjo tėvų (įtėvių), globėjas ar rūpintojas;

6.3. sukakusio 18 metų šalpos išmokos gavėjo įstatymų nustatyta tvarka:

6.3.1. jo įgaliotas asmuo;

6.3.2. paskirtas rūpintojas;

6.3.3. neveiksniam šalpos išmokos gavėjui paskirtas globėjas.

7. Šalpos išmokos gavėjas (vienas iš jo tėvų (įtėvių), įgaliotas asmuo, rūpintojas ar globėjas) pateikia ankstesnės gyvenamosios vietos savivaldybės administracijai prašymą persiųsti jo šalpos išmokos bylą, nurodydamas tikslų naujosios gyvenamosios vietos adresą ir laiką, kuriam jis išvyksta.

8. Šios tvarkos 6 punkte nurodyti asmenys taip pat turi teisę pateikti naujosios gyvenamosios vietos savivaldybės administracijai prašymą pareikalauti šalpos išmokos bylos iš ankstesnės gyvenamosios vietos savivaldybės administracijos ir mokėti šalpos išmoką pagal naująją gyvenamąją vietą.

 

III. ŠALPOS IŠMOKŲ BYLŲ PERSIUNTIMO TERMINAI IR TVARKA

 

9. Šalpos išmokos gavėjo byla į kitą savivaldybės administraciją siunčiama tik gavus vieno iš šios tvarkos 6 punkte nurodytų asmenų prašymą arba kitos savivaldybės administracijos pareikalavimą atsiųsti konkretaus šalpos išmokos gavėjo bylą.

10. Gavusi vieno iš šios tvarkos 6 punkte nurodytų asmenų prašymą pareikalauti bylos, asmens naujosios gyvenamosios vietos savivaldybės administracija per 5 darbo dienas privalo pateikti pareikalavimą šalpos išmokos gavėjo ankstesnės gyvenamosios vietos savivaldybės administracijai persiųsti konkretaus šalpos išmokos gavėjo bylą.

11. Savivaldybės administracija privalo išsiųsti šalpos išmokos gavėjo bylą per 10 darbo dienų nuo prašymo persiųsti šalpos išmokos bylą gavimo dienos arba nuo kitos savivaldybės administracijos pareikalavimo persiųsti konkretaus asmens šalpos išmokos bylą gavimo dienos.

12. Šalpos išmokos gavėjui išvykstant gyventi (apgyvendintam ar pradėtam slaugyti) į globos, auklėjimo ar slaugos įstaigą, jo šalpos išmokos byla taip pat persiunčiama, gavus vieno iš šios tvarkos 6 punkte nurodytų asmenų prašymą arba kitos savivaldybės administracijos pareikalavimą persiųsti konkretaus šalpos išmokos gavėjo bylą. Globos, auklėjimo ar slaugos įstaiga turi informuoti savivaldybės, kurios teritorijoje ji yra, administraciją apie naujų gyventojų atvykimą (apgyvendinimą, slaugymą).

13. Šalpos išmokos byla siunčiama registruotu laišku. Pačiam šalpos išmokos gavėjui (vienam iš jo tėvų (įtėvių), įgaliotam asmeniui, rūpintojui ar globėjui) šalpos išmokos byla neatiduodama.

14. Šalpos išmokos byloje turi būti įrašyta, kada šalpos išmokos gavėjas išrašytas iš įskaitos, kokia šalpos išmokos rūšis, koks jos dydis, iki kada šalpos išmoka išmokėta. Kartu su šalpos išmokos byla siunčiamas lydraštis, kuriame nurodoma:

14.1. kokios savivaldybės administracija persiunčia šalpos išmokos bylą;

14.2. kokios savivaldybės administracijai šalpos išmokos byla siunčiama;

14.3. asmens, kuriam paskirta šalpos išmoka, vardas ir pavardė, asmens kodas;

14.4. asmens, kurio vardu buvo mokama šalpos išmoka, vardas ir pavardė, asmens kodas (jeigu šalpos išmoka mokama kito Šalpos išmokų įstatymo 19 straipsnio 9 dalyje nurodyto asmens vardu);

14.5. šalpos išmokos rūšis ir šios išmokos dydis;

14.6. data, iki kurios šalpos išmoka išmokėta;

14.7. data, nuo kurios nutrauktas šalpos išmokos mokėjimas.

15. Šios tvarkos 14 punkte nurodytas lydraštis turi būti patvirtintas savivaldybės administracijos antspaudu ir jos direktoriaus (jo pavaduotojo) arba jo įgalioto asmens bei vyriausiojo finansininko (buhalterio) parašais.

16. Prieš išsiunčiant šalpos išmokos bylą savivaldybės administracijos direktorius (jo pavaduotojas) arba jo įgaliotas asmuo privalo patikrinti, ar šalpos išmoka paskirta teisingai, ar byloje yra visi reikalingi dokumentai. Prieš išsiunčiant šalpos išmokos bylą taip pat sudaromas šalpos išmokos bylos vidaus apyrašas. Vienas apyrašo egzempliorius siunčiamas su byla, o antras saugomas savivaldybės administracijoje kartu su pašto kvitu apie šalpos išmokos bylos išsiuntimą. Savivaldybės administracijoje kartu saugoma ir šalpos išmokos gavėjo asmeninė kortelė, kurioje turi būti žymimi visi veiksmai, susiję su šalpos išmokos skyrimu, mokėjimu, dydžio pasikeitimais, kita svarbi informacija.

17. Šalpos išmokų bylų apyrašai, o taip pat ir šalpos išmokų bylos sudaromos vadovaujantis Lietuvos Respublikos archyvų departamento nustatytomis raštvedybos taisyklėmis.

18. Savivaldybės administracija, gavusi šalpos išmokos bylą, prieš pradėdama mokėti šalpos išmoką, privalo patikrinti jos paskyrimo ir mokėjimo teisingumą.

______________