LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ
N U T A R I M A S
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 1994 M. BALANDŽIO 15 D. NUTARIMO NR. 286 DALINIO PAKEITIMO
1994 m. rugpjūčio 24 d. Nr. 781
Vilnius
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos įstatymu „Dėl Lietuvos Respublikos pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pakeitimo ir papildymo“ (Žin., 1994, Nr. 58-1136), Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:
Iš dalies pakeičiant Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1994 m. balandžio 15 d. nutarimą Nr. 286 „Dėl pridėtinės vertės mokesčio“ (Žin., 1994, Nr. 29-523, Nr. 42-765, Nr. 43-799, Nr. 61-1211):
1. Papildyti nurodytąjį nutarimą šiais 1.9 ir 1.10 punktais:
„1.9. sumokėtą už prekes ir paslaugas, nupirktas (gautas) užsienio valstybių, tarptautinių organizacijų ir fondų bei valstybei suteiktų paskolų lėšomis, pridėtinės vertės mokestį mokėtojui grąžina miestų (rajonų) valstybinės mokesčių inspekcijos pagal Finansų ministerijos Valstybinės mokesčių inspekcijos pažymas. Nesumokėtą už nurodytąsias prekes ir paslaugas importo pridėtinės vertės mokestį pagal Finansų ministerijos Valstybinės mokesčių inspekcijos pažymas panaikina muitinės arba miestų (rajonų) valstybinės mokesčių inspekcijos, į kurių sąskaitas šis mokestis turi būti sumokėtas;
2. Išdėstyti nurodytuoju nutarimu patvirtintą prekių, už kurias neskaičiuojamas pridėtinės vertės mokestis, sąrašą nauja redakcija (pridedama).
3. Papildyti nurodytuoju nutarimu patvirtintą paslaugų, už kurias neskaičiuojamas pridėtinės vertės mokestis, sąrašą šiais 14, 15 ir 16 punktais:
4. Įrašyti nurodytuoju nutarimu patvirtintos Pridėtinės vertės mokesčio grąžinimo užsienio valstybių diplomatinėms ir konsulinėms atstovybėms bei tarptautinėms organizacijoms už įsigytas prekes (gautas paslaugas), taip pat šių atstovybių ir organizacijų pareigūnams bei jų šeimų nariams už Lietuvos Respublikoje asmeniniam naudojimui įsigytas prekes (gautas paslaugas) tvarkos 1 punkto antrojoje pastraipoje po žodžių „pareigūnams bei jų šeimų nariams“ žodžius „o tarptautinių organizacijų ir Lietuvos Respublikos sutartyse numatyta neimti pridėtinės vertės mokesčio ar jam prilygstančių mokesčių arba nustatytąja tvarka juos grąžinti“.
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos Vyriausybės
1994 m. balandžio 15 d. nutarimu Nr. 286
(Lietuvos Respublikos Vyriausybės
1994 m. rugpjūčio 24 d. nutarimo Nr. 781
redakcija)
Prekės, už kurių importą ir pardavimą vidaus rinkoje neskaičiuojamas pridėtinės vertės mokestis
1. Vaistai, vaistinės prekės, medicinos technika, kurių sąrašą sudaro Sveikatos apsaugos ministerija kartu su Muitinės departamentu prie Finansų ministerijos.
2. Veterinariniai vaistai ir vaistinės prekės, kurių sąrašą sudaro Valstybinė veterinarijos tarnyba kartu su Muitinės departamentu prie Finansų ministerijos.
3. Žaliavos, naudojamos vaistams gaminti, žaliavos, medžiagos ir komplektavimo detalės, naudojamos svarbiausiosioms vaistinėms prekėms ir medicinos technikai gaminti (nurodytosios žaliavos, medžiagos ir detalės neapmokestinamos iki 2000 m. sausio 1 d.). Šių žaliavų, medžiagų ir komplektavimo detalių sąrašą sudaro Sveikatos apsaugos ministerija, Pramonės ir prekybos ministerija kartu su Muitinės departamentu prie Finansų ministerijos. Įmonių, kurios nurodytąsias žaliavas, medžiagas ir komplektavimo detales gali importuoti ir pirkti vidaus rinkoje nemokėdamos pridėtinės vertės mokesčio, taip pat svarbiausiųjų vaistinių prekių sąrašą sudaro Sveikatos apsaugos ministerija.
4. Branduolinis kuras, akmens anglys, suskystintosios ir gamtinės dujos, nafta, krosnių kuras, mazutas (neapmokestinami iki 1996 m. sausio 1 d.).
5. Traktoriai, varikliai, kita žemės ūkio technika ir jų atsarginės detalės, kurių sąrašą sudaro Žemės ūkio ministerija, Pramonės ir prekybos ministerija kartu su Muitinės departamentu prie Finansų ministerijos (neapmokestinamos iki 1996 m. sausio 1 d.).
8. Tradiciniai dailiųjų amatų dirbiniai, kuriems tarpžinybinė tradicinių dailiųjų amatų ekspertų komisija nustatytąja tvarka yra suteikusi šių dirbinių statusą.
9. Cukraus žaliava ir cukrus, importuojami ir parduodami vidaus rinkoje pagal sutartį su Didžiosios Britanijos firma „Man“.