Lietuvos Respublikos Vyriausybė
NUTARIMAS
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2007 M. KOVO 21 D. NUTARIMO NR. 321 „DĖL INTEGRUOTŲ MOKSLO, STUDIJŲ IR VERSLO CENTRŲ (SLĖNIŲ) KŪRIMO IR PLĖTROS KONCEPCIJOS PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2009 m. birželio 17 d. Nr. 598
Vilnius
Pakeisti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. kovo 21 d. nutarimą Nr. 321 „Dėl Integruotų mokslo, studijų ir verslo centrų (slėnių) kūrimo ir plėtros koncepcijos patvirtinimo“ (Žin., 2007, Nr. 40-1489):
1. Išdėstyti preambulę taip:
„Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos mokslo ir studijų įstatymo (Žin., 2009, Nr. 54-2140) 16 straipsniu ir įgyvendindama Lietuvos aukštojo mokslo sistemos plėtros 2006–2010 metų plano įgyvendinimo pirmojo etapo 2006–2007 metų priemonių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006 m. lapkričio 17 d. nutarimu Nr. 1133 (Žin., 2006, Nr. 126-4789), 1.3 punktą, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:“.
2. Papildyti šiuo 4 punktu:
3. Nurodytuoju nutarimu patvirtintoje Integruotų mokslo, studijų ir verslo centrų (slėnių) kūrimo ir plėtros koncepcijoje:
3.1. Išdėstyti 23 punktą taip:
„23. Plėtojant atitinkamą mokslinių tyrimų ir ekonominės veiklos sektorių dalyvaujančių subjektų (mokslo ir studijų institucijų, verslo subjektų ar kitų įstaigų) bendradarbiavimui užtikrinti rengiama Jungtinė tyrimų programa – visuma bendradarbiavimui užtikrinti skirtų metodų ir priemonių, apimančių slėnių mokslinių tyrimų ir eksperimentinės (socialinės, kultūrinės) plėtros (toliau vadinama – MTEP) infrastruktūros kūrimo ir atnaujinimo projektus (toliau vadinama – slėnių projektai), atitinkamų nacionalinių kompleksinių programų MTEP, kompetencijoms plėtoti skiriamus projektus ir užtikrinančių atitinkamo sektoriaus mokslinės kompetencijos centro sukūrimą ir plėtrą. Jungtinių tyrimų programų rengimo ir įgyvendinimo aprašą tvirtina švietimo ir mokslo ministras. Programos būtų šios:
3.2. Papildyti šiuo VII skyriumi:
„VII. SLĖNIŲ PROJEKTŲ RENGIMO, VALDYMO IR VEIKLOS PAGRINDAI
24. Slėnių projektų rengimas, veikla ir valdymas grindžiami šiais principais:
24.1. lygiateisiškumo – slėniuose lygiomis teisėmis dalyvauja ir slėnio projekto valdymo klausimus sprendžia mokslo ir studijų institucijos ir verslo subjektai;
24.3. atvirumo – slėnių projektų infrastruktūra ir paslaugos atvirai ir viešai prieinamos visiems mokslinių tyrimų ir ekonominės veiklos sektoriaus dalyviams (užtikrinama atvira prieiga);
24.4. nacionalinio prioriteto – slėnių projektų rengimas, valdymas ir veikla grindžiami Lietuvos Respublikos interesų prioritetu;
25. Už konkrečių slėnio projektų vykdymą pagal jungtinių tyrimų programų rodiklius atsako slėnio projektų pareiškėjai.
26. Prieiga prie slėnių viešosios infrastruktūros visiems mokslinių tyrimų ir ekonominės veiklos sektoriaus dalyviams organizuojama atvirai ir viešai.
27. Slėnių projektų ir jungtinių tyrimų programų įgyvendinimo priežiūrą atlieka Slėnių priežiūros taryba, kurią sudaro ir jos funkcijas tvirtina Švietimo ir mokslo ministerija kartu su Ūkio ministerija.
28. Slėnių projektų ir jungtinių tyrimų programų stebėseną vykdo Slėnių stebėsenos grupė. Slėnių stebėsenos grupė Slėnių priežiūros tarybai teikia informaciją, duomenis ir pasiūlymus, kurių reikia sprendimams dėl slėnių plėtros ir slėnių projektų finansavimo priimti. Slėnių stebėsenos grupė – tarptautinio lygio ekspertų grupė, kurią sudaro įvairių sričių (mokslo, vadybos, MTEP infrastruktūros plėtros) specialistai ir į kurios sudėtį įeina ne daugiau kaip 20 procentų Lietuvos mokslo ir studijų institucijų, įstaigų, įmonių ir organizacijų specialistų. Tarptautinio lygio ekspertų grupę viešo tarptautinio konkurso būdu parenka ir tvirtina Švietimo ir mokslo ministerija, suderinusi su Ūkio ministerija.