LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ
N U T A R I M A S
DĖL VAIKŲ VASAROS POILSIO ORGANIZAVIMO IR FINANSAVIMO TVARKOS PATVIRTINIMO
1996 m. gegužės 10 d. Nr. 560
Vilnius
Siekdama, kad geriau būtų organizuojamas vaikų vasaros poilsis ir racionaliau panaudojamos tam skirtos lėšos, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:
2. Pripažinti netekusiu galios Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1995 m. balandžio 10 d. nutarimą Nr. 503 „Dėl Laikinosios vaikų vasaros poilsio bei sanatorinio, sanatorinio reabilitacinio gydymo organizavimo ir finansavimo tvarkos patvirtinimo“ (Žin., 1995, Nr. 32-753).
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos Vyriausybės
1996 m. gegužės 10 d. nutarimu Nr. 560
VAIKŲ VASAROS POILSIO ORGANIZAVIMO IR FINANSAVIMO TVARKA
BENDROJI DALIS
1. Organizuojant vaikų vasaros poilsį, vadovaujamasi įstatymais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, kitais teisės aktais bei Švietimo ir mokslo ministerijos patvirtintais Bendraisiais stovyklų organizavimo nuostatais.
2. Vaikų vasaros poilsį gali organizuoti savivaldybės, švietimo ir kultūros įstaigos, valstybinės, visuomeninės organizacijos, profesinės sąjungos, kiti juridiniai ir fiziniai asmenys. Jų veiklą koordinuoja Švietimo ir mokslo ministerija kartu su apskričių valdytojų administracijomis.
3. Vaikų, turinčių sveikatos sutrikimų, sanatorinį gydymą organizuoja vaikų ir kitos sanatorijos bei stacionarinės vaikų poilsio stovyklos, Sveikatos apsaugos ministerijos akredituotos
tokiai veiklai.
4. Vaikų vasaros poilsio stovyklų tipai yra šie:
5. Laimėjusios konkursą organizacijos bei juridiniai ir fiziniai asmenys kasmet iki balandžio 1 d. sudaro darbo grupes vaikų vasaros poilsiui ir užimtumui organizuoti. Šios darbo grupės rengia kasmetines vaikų vasaros poilsio ir užimtumo programas ir pateikia jas Švietimo ir mokslo ministerijai, taip pat iki birželio 1 d. paskelbia vietinėje spaudoje informaciją apie stovyklas bei lengvatinę kelialapių įsigijimo tvarką.
6. Švietimo ir mokslo ministro įsakymu sudaryta komisija kasmet organizuoja vaikų vasaros poilsio programų konkursus, paskelbia spaudoje apie konkursų kriterijus, prioritetus ir
terminus. Vaikų vasaros poilsio organizavimas
7. Vaikų vasaros poilsiui gali būti naudojamos stacionarinės vaikų poilsiavietės, švietimo įstaigų bazė (internatinės, bendrojo lavinimo mokyklos, papildomojo ugdymo, kitos tokiai veiklai pritaikytos institucijos).
8. Visų tipų stovyklų vadovai įstatymų nustatyta tvarka atsako už poilsiaujančių vaikų saugumą, sveikatos priežiūrą, higienos sąlygas ir poilsio organizavimo kokybę bei skirtų lėšų tinkamą panaudojimą.
9. Į poilsio stovyklas tik vienai pamainai kartą per kalendorinius metus (išskyrus našlaičius ir be tėvų globos likusius vaikus) galima siųsti visiškai ar iš dalies Lietuvos valstybės biudžeto ar savivaldybių biudžetų lėšomis išlaikomus vaikus.
11. Stovykloje, turinčioje mokamus grupių vadovus (grupei skiriami ne mažiau kaip 2 vadovai), nustatomas šis vaikų skaičius grupėje:
Vaikų vasaros poilsio finansavimas
12. Valstybė pagal galimybes visiškai apmoka našlaičių ir likusių be tėvų globos vaikų vasaros poilsį.
13. Valstybė gali iš dalies apmokėti vaikų vasaros poilsį, jeigu jie:
14. Nurodytų šios tvarkos 13 punkte vaikų pirmaeiliškumą nustato miestų ir rajonų savivaldybių darbo grupės vaikų vasaros poilsiui ir užimtumui organizuoti arba stovyklų savivaldos institucijos.
15. Iš Lietuvos valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų visiškai ar iš dalies išlaikomos įstaigos, kurių veiklą reglamentuoja Lietuvos Respublikos biudžetinių įstaigų įstatymas, Lietuvos valstybės biudžeto lėšas, pagal poilsio organizavimo išlaidų sąmatas gautas vaikų vasaros poilsiui organizuoti, apskaito ir naudoja kaip pavedimų lėšas. Ataskaitą apie tai, kaip panaudotos lėšos, šios įstaigos pateikia Švietimo ir mokslo ministerijai kasmet iki spalio 1 dienos.
16. Kiti ūkio subjektai, organizuojantys vaikų vasaros poilsį, platina stovyklų kelialapius, kurie yra griežtos atsiskaitomybės dokumentai. Lietuvos valstybės biudžeto lėšomis išperkami užpildyti vardiniai kelialapiai. Šie ūkio subjektai, pasibaigus stovyklavimo laikui, finansinės ataskaitos nepateikia.
17. Stacionarinėse vaikų poilsio stovyklose vienos dienos suma, skiriama vaikui išlaikyti, neturi viršyti 0,5 minimalaus gyvenimo lygio, įskaitant ir poilsiavietės išlaikymo bei pasirengimo sezonui išlaidas. Vaiko maitinimui skiriama vienos dienos suma neturi būti mažesnė kaip 0,1 minimalaus gyvenimo lygio. Šios stovyklos negali nustatyti papildomos rinkliavos už vaikų vasaros poilsį, jeigu iš Lietuvos valstybės biudžeto ar savivaldybių biudžetų jau buvo sumokėta suma, atitinkanti 0,5 minimalaus gyvenimo lygio, skiriamo vaikui išlaikyti vieną dieną.
18. Dieninėse poilsio stovyklose organizuotai maitinant 2 kartus per dieną, vaiko išlaikymo iš Lietuvos valstybės biudžeto vienos dienos suma neturi viršyti 0,1 minimalaus gyvenimo lygio. Vaiko maitinimui skiriama vienos dienos suma neturi būti mažesnė kaip 0,06 minimalaus gyvenimo lygio.