LIETUVOS RESPUBLIKOS
GYVENTOJŲ SANTAUPŲ ATKŪRIMO ĮSTATYMO 4 STRAIPSNIO PAKEITIMO
Į S T A T Y M A S
1999 m. lapkričio 25 d. Nr. VIII-1453
Vilnius
(Žin., 1997, Nr. 58-1330)
1 straipsnis. 4 straipsnio 1, 2 dalių ir 3 dalies 3 punkto pakeitimas
1. Pakeisti 4 straipsnio 1 dalį ir ją išdėstyti taip:
„1. Pagrindinis lėšų šaltinis santaupoms atkurti yra valstybės įmonei Valstybės turto fondui (toliau – Valstybės turto fondas) perduodamas visas privatizuotinas valstybės turtas. Ne mažiau kaip 2/3 lėšų, gautų Valstybės ir savivaldybių turto privatizavimo įstatymo nustatyta tvarka pardavus valstybės turtą, gali būti naudojama gyventojų santaupoms atkurti ir su tuo susijusioms išlaidoms padengti, taip pat Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimu rezerviniam (stabilizavimo) fondui sudaryti. Privatizavimo fonde esančios lėšos gyventojų santaupoms atkurti ir su tuo susijusioms išlaidoms padengti Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimu laikinai, 1999–2001 metais, gali būti naudojamos įgyvendinant Lietuvos Respublikos valstybės skolos įstatymą atsirandantiems valstybės turtiniams įsipareigojimams vykdyti. Iki 1/3 lėšų, gautų pagal įstatymus pardavus valstybės turtą (įmonių akcijas), skiriama šalies ekonomikos programoms finansuoti.“
2. Iš 4 straipsnio 2 dalies pirmojo ir antrojo sakinių išbraukti žodžius „ir gyventojų santaupų atkūrimo“ ir šią dalį išdėstyti taip:
„2. Kad atkuriamosiose sąskaitose esančiomis santaupomis gyventojai galėtų disponuoti anksčiau, negu bus parduotas atitinkamas valstybės turtas ir (ar) už jį bus gautos lėšos, disponavimui šiomis lėšomis galima telkti ir Valstybės turto fondo skolinius įsipareigojimus (skolintas lėšas), kurie turi būti užtikrinami konkrečiu privatizuoti (parduoti) skirtu turtu ar privatizavimo sandoriu. Tam Valstybės turto fondas turi teisę Vyriausybės nustatyta tvarka pasirašyti paskolos sutartį su AB Lietuvos taupomasis bankas, kitais Lietuvos ir užsienio bankais ar finansinėmis institucijomis dėl konkrečios paskolos. Tokios paskolos suma negali būti mažesnė kaip 50 procentų įkeičiamos privatizuotinos įmonės (akcijų paketo) rinkos vertės, nustatytos pagal turto vertintojo pažymą, ar kito turto pardavimo kainos, o bendra įsipareigojimų suma pagal visas paskolų sutartis, išskyrus paskolų sutartis, užtikrintas privatizavimo sandoriais, vienu metu negali viršyti 300 mln. litų.“