LIETUVOS Policijos generalinio komisaro

ĮSAKYMAS

 

Dėl Prašymų dėl leidimų laikyti ar nešiotis dujinius pistoletus (revolverius), senovinius ginklus, šaunamuosius ginklus, kurie atitinka kitų kategorijų kriterijus, tačiau joms nepriskiriami dėl nedidelės nukaunamosios galios, ir kurių sviedinio kinetinė energija yra 2,5–7,5 J, įsigytų iki 2011 m. kovo 1 d., pateikimo, ginklų tinkamumo naudoti nustatymo, registravimo ir leidimų išdavimo tvarkos aprašO patvirtinimo

 

2011 m. vasario 24 d. Nr. 5-V-154

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pakeitimo įstatymo (Žin., 2010, Nr. 142-7261) 2 straipsnio 2 dalimi:

1. Tvirtinu Prašymų dėl leidimų laikyti ar nešiotis dujinius pistoletus (revolverius), senovinius ginklus, šaunamuosius ginklus, kurie atitinka kitų kategorijų kriterijus, tačiau joms nepriskiriami dėl nedidelės nukaunamosios galios, ir kurių sviedinio kinetinė energija yra 2,5–7,5 J, įsigytų iki 2011 m. kovo 1 d., pateikimo, ginklų tinkamumo naudoti nustatymo, registravimo ir leidimų išdavimo tvarkos aprašą (pridedama).

2. Nustatau, kad šis įsakymas:

2.1. įsigalioja nuo 2011 m. kovo 1 d.;

2.2. netenka galios nuo 2014 m. sausio 1 d.

 

 

 

Einantis policijos generalinio

komisaro pareigas                                                             Vizgirdas Telyčėnas


 

PATVIRTINTA

Lietuvos policijos generalinio komisaro

2011 m. vasario 24 d.

įsakymu Nr. 5-V-154

 

Prašymų dėl leidimų laikyti ar nešiotis dujinius pistoletus (revolverius), senovinius ginklus, šaunamuosius ginklus, kurie atitinka kitų kategorijų kriterijus, tačiau joms nepriskiriami dėl nedidelės nukaunamosios galios, ir kurių sviedinio kinetinė energija yra 2,5–7,5 J, įsigytų iki 2011 m. kovo 1 d., pateikimo, ginklų tinkamumo naudoti nustatymo, registravimo ir leidimų išdavimo tvarkos aprašas

 

I. BENDROsios nuostatos

 

1. Prašymų dėl leidimų laikyti ar nešiotis dujinius pistoletus (revolverius), senovinius ginklus, šaunamuosius ginklus, kurie atitinka kitų kategorijų kriterijus, tačiau joms nepriskiriami dėl nedidelės nukaunamosios galios, ir kurių sviedinio kinetinė energija yra 2,5–7,5 J, įsigytų iki 2011 m. kovo 1 d., pateikimo, ginklų tinkamumo naudoti nustatymo, registravimo ir leidimų išdavimo tvarkos aprašas (toliau – aprašas) nustato prašymų dėl dujinių pistoletų (revolverių), senovinių ginklų ir šaunamųjų ginklų, kurie atitinka kitų kategorijų kriterijus, tačiau joms nepriskiriami dėl nedidelės nukaunamosios galios, ir kurių sviedinio kinetinė energija yra 2,5–7,5 J (toliau – nedidelės galios ginklas), pateikimo, dujinių pistoletų (revolverių), senovinių ginklų ir nedidelės galios ginklų tinkamumo naudoti nustatymo tvarką bei neterminuotų leidimų įsigyti ir laikyti (nešiotis) ginklus (toliau – leidimas) išdavimo sąlygas.

2. Šiame apraše vartojamos sąvokos atitinka sąvokas, vartojamas Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatyme (Žin., 2002, Nr. 13-467; 2010, Nr. 142-7261).

3. Fiziniai asmenys prašymus dėl dujinių pistoletų (revolverių), senovinių ginklų ir nedidelės galios ginklų registravimo pateikia teritorinei policijos įstaigai, kurios teritorijoje gyvena.

4. Juridiniai asmenys prašymus dėl dujinių pistoletų (revolverių), senovinių ginklų ir nedidelės galios ginklų registravimo pateikia teritorinei policijos įstaigai, kurios teritorijoje vykdo veiklą.

 

II. PRAŠYMO DĖL LEIDIMO IR GINKLO REGISTRAVIMO PATEIKIMAS

 

5. Fizinis ar juridinis asmuo, kuris įsigijo dujinį pistoletą (revolverį), senovinį ginklą ar nedidelės galios ginklą iki 2011 m. kovo 1 d. ir pageidaujantis jį užregistruoti (toliau – pareiškėjas), teritorinei policijos įstaigai pateikia:

5.1. prašymą išduoti leidimą ir registruoti ginklą (prašyme nurodoma ginklų paskirtis, juridinis asmuo prašyme turi nurodyti atsakingą už ginklus darbuotoją) (1 priedas);

5.2. sveikatos priežiūros įstaigos pažymas, kad asmuo (juridinio asmens atveju atsakingas už ginklus darbuotojas) neįrašytas į sveikatos priežiūros įstaigos įskaitą dėl alkoholizmo, narkomanijos ar nėra sveikatos priežiūros įstaigos priežiūroje dėl psichikos ligos ar sutrikimo. Specialaus statuso subjektų pareigūnai, turintys teisę tarnybos metu nešiotis šaunamąjį ginklą, vietoj paminėtų pažymų gali pateikti specialaus statuso subjekto pažymą, kad pareiškėjas turi teisę tarnybos metu nešiotis šaunamąjį ginklą;

5.3. asmens dokumentą (jeigu pareiškėjas fizinis asmuo);

5.4. juridinio asmens registravimo pažymėjimą ir atsakingo už ginklus darbuotojo asmens dokumentą (jeigu pareiškėjas – juridinis asmuo);

5.5. ginklą (-us).

6. Teritorinės policijos įstaigos pareigūnas, priėmęs prašymą, patikrina, ar visi dokumentai pateikti, ar jie tinkamai įforminti, ar pateiktas (-i) ginklas (-ai). Jeigu trūksta kurio nors dokumento, jie netinkamai įforminti (ar nepateiktas ginklas (-ai), pareiškėjas ne vėliau kaip per 15 dienų juos turi pateikti ar patikslinti dokumentus. Pareigūnas, patikrinęs aprašo 5.3–5.4 punktuose nurodytus dokumentus, padaro reikalingų dokumentų kopijas ir, jas patvirtinęs savo parašu, dokumentų originalus grąžina pareiškėjui.

7. Teritorinė policijos įstaiga, gavusi prašymą ir kitus šio aprašo 5 punkte nurodytus dokumentus bei ginklus, nustatyta tvarka tą pačią dieną prašymą užregistruoja ir ne vėliau kaip per 5 darbo dienas išsiunčia pareiškėjui patvirtinimą, kad prašymas gautas.

 

III. Sprendimo dėl Tinkamumo naudoti ir Registravimo priėmimas

 

8. Teritorinės policijos įstaigos pareigūnas, paėmęs dujinį pistoletą (revolverį), senovinį ginklą ar nedidelės galios ginklą, ne vėliau kaip kitą darbo dieną patikrina, ar ginklas nėra įregistruotas policijos žinybiniuose Ieškomų ginklų ir Ieškomų numeruotų daiktų registruose kaip ieškomas objektas. Nustatęs, kad ginklas yra ieškomas, pareigūnas perduoda ginklą teritorinei policijos įstaigai (ar jos padaliniui), paskelbusiai ginklo paiešką. Teritorinė policijos įstaiga (ar jos padalinys), gavusi ginklą, nustatyta tvarka prideda jį prie ikiteisminio tyrimo medžiagos arba, jei anksčiau ikiteisminis tyrimas nebuvo pradėtas ir tam atsirado pagrindas, nustatyta tvarka pradeda ikiteisminį tyrimą. Apie pradėtą ikiteisminį tyrimą informuojamas pareiškėjas.

9. Jeigu ginklas nėra ieškomas, teritorinė policijos įstaiga privalo organizuoti, kad būtų atlikta ginklų apžiūra, nustatytas ginklo tinkamumas naudoti ir priimtas sprendimas dėl jo registravimo. Pirminę ginklo apžiūrą vadovaudamasis šio aprašo 12 punktu atlieka pareigūnas, priėmęs ginklą. Jeigu pareigūnui nekyla įtarimų dėl ginklo tinkamumo naudoti, jis, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymu, Lietuvos policijos generalinio komisaro patvirtintomis Fizinių asmenų ginklų ir šaudmenų civilinės apyvartos ir jos kontrolės taisyklėmis, Juridinių asmenų ginklų ir šaudmenų civilinės apyvartos ir jos kontrolės taisyklėmis bei Civilinėje apyvartoje esančių ginklų apskaitos tvarkos aprašu, registruoja ginklą ir išduoda neterminuotą leidimą įsigyti ir laikyti (nešiotis) ginklus. Kitais atvejais pareigūnas ginklą perduoda įvertinti ginklų tinkamumo naudoti nustatymo komisijai.

10. Teritorinės policijos įstaigos sudaryta ginklų tinkamumo naudoti nustatymo komisija, gavusi dujinius pistoletus (revolverius), senovinius ginklus ar nedidelės galios ginklus, atlieka ginklo apžiūrą ir priima sprendimą dėl ginklo tinkamumo naudoti ir registravimo (2 priedas). Teritorinė policijos įstaiga apskrityje sudaro vieną ginklų tinkamumo naudoti nustatymo komisiją, į kurią turi būti įtrauktas balistinių tyrimų specialistas (ekspertas). Komisija sudaroma iš ne mažiau kaip 3 (trijų) teritorinės policijos įstaigos pareigūnų. Ginklų apžiūra atliekama apskrities vyriausiajame policijos komisariate ne rečiau kaip vieną kartą per 30 kalendorinių dienų.

11. Ginklų tinkamumo naudoti nustatymo komisija, vadovaudamasi šio aprašo 12 punktu, sprendimą dėl ginklo tinkamumo naudoti ir jo registravimo priima ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų nuo ginklų pateikimo dienos.

12. Pagrindiniai defektai, dėl kurių ginklai gali būti pripažinti netinkamais naudoti, yra:

12.1. ginklo dalių išdilimas;

12.2. ginklo mechanizmų, skirtų šūviams atlikti, veikimo sutrikimas;

12.3. ginklo dalių pažeidimai, turintys įtakos ginklo naudojimo saugumui;

12.4. ginklo dalių pažeidimai ir gedimai, kuriems pašalinti reikia pakeisti netinkamas dalis;

12.5. defektai, susiję su ginklo perdirbimu, ginklo dalių (pvz., vamzdžio pertvaros ar kt.) pašalinimas;

12.6. stipri pagrindinių ginklo metalinių dalių korozija, pažeidusi jų mechaninį atsparumą;

12.7. ginklui trūksta jo konstrukcijoje numatytų dalių;

12.8. ginklas neturi identifikacinio numerio.

13. Jeigu nustatoma, kad ginklas netinkamas naudoti dėl šio aprašo 12.1–12.7 punktuose nurodytų priežasčių, ginklų tinkamumo naudoti nustatymo komisija priima sprendimą informuoti pareiškėją, kad jo pateiktas ginklas, jo pasirinkimu, gali būti:

13.1. pareiškėjo lėšomis nustatyta tvarka perdirbtas į visiškai netinkamą naudoti ginklą ir jam grąžintas;

13.2. pareiškėjo lėšomis nustatyta tvarka sutaisytas ir jam grąžintas, jeigu jis nustatyta tvarka gavo leidimą;

13.3. pareiškėjo lėšomis nustatyta tvarka sutaisytas ir realizuotas per subjektą, kuris turi teisę prekiauti atitinkamais ginklais;

13.4. neatlygintinai perduotas Ginklų fondui prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau – Ginklų fondas) sunaikinti.

14. Jeigu nustatoma, kad ginklas netinkamas naudoti dėl šio aprašo 12.8 punkte nurodytos priežasties, ginklų tinkamumo naudoti nustatymo komisija priima sprendimą informuoti pareiškėją, kad jo pateiktas ginklas bus neatlygintinai perduotas Ginklų fondui sunaikinti.

15. Jeigu nustatoma, kad ginklas yra tinkamas naudoti, ginklų tinkamumo naudoti nustatymo komisija priima sprendimą:

15.1. jį registruoti ir grąžinti pareiškėjui, jeigu jis nustatyta tvarka gavo leidimą;

15.2. jį realizuoti per subjektą, kuris turi teisę prekiauti atitinkamais ginklais, jeigu pareiškėjas nustatyta tvarka negavo leidimo.

16. Jei ginklų tinkamumo naudoti nustatymo komisija negali nustatyti ginklų tinkamumo naudoti arba nustato, kad yra ginklo identifikacinių numerių naikinimo požymių, ar kitais sudėtingais atvejais, ginklų tinkamumo naudoti nustatymo komisijos sprendimu ginklas jo būklei įvertinti perduodamas Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro ar teritorinės policijos įstaigos kriminalistinių tyrimų padalinio balistinių tyrimų specialistams (ekspertams), o šie nustatyta tvarka priima sprendimą dėl jo tinkamumo naudoti.

17. Ginklų tinkamumo naudoti nustatymo komisija, įvertinusi ginklų tinkamumą naudoti, surašo sprendimą dėl ginklo tinkamumo naudoti ir jo registravimo. Apie priimtą sprendimą dėl ginklo tinkamumo naudoti ir registravimo informuojamas pareiškėjas ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų nuo ginklo pateikimo dienos.

18. Jeigu pareiškėjas per 6 mėnesius nesikreipia į teritorinę policijos įstaigą pasiimti ginklo, teritorinė policijos įstaiga nustatyta tvarka gali inicijuoti ginklo pripažinimo bešeimininkiu procesą. Apie tai ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo sprendimo priėmimo turi būti informuojamas pareiškėjas.

 

IV. PATIKRINIMŲ ATLIKIMAS, SPRENDIMO DĖL LEIDIMO PRIĖMIMAS, GINKLO REGISTRAVIMAS IR LEIDIMO IŠDAVIMAS

 

19. Teritorinė policijos įstaiga pareiškėjų patikrinimus atlieka, sprendimus dėl leidimo išdavimo priima, registruoja ginklą ir išduoda ar panaikina leidimą vadovaudamasi Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymu, Lietuvos policijos generalinio komisaro patvirtintomis Fizinių asmenų ginklų ir šaudmenų civilinės apyvartos ir jos kontrolės taisyklėmis, Juridinių asmenų ginklų ir šaudmenų civilinės apyvartos ir jos kontrolės taisyklėmis bei Civilinėje apyvartoje esančių ginklų apskaitos tvarkos aprašu.

 

V. Baigiamosios nuostatos

 

20. Teritorinės policijos įstaigos sprendimą dėl leidimo išdavimo, ginklų tinkamumo naudoti nustatymo komisijos sprendimą dėl ginklo tinkamumo naudoti ir registravimo pareiškėjas gali apskųsti administraciniam teismui Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo (Žin., 1999, Nr. 13-308; 2000, Nr. 85-2566) nustatyta tvarka.

 

_________________


 

Prašymų dėl leidimų laikyti ar nešiotis

dujinius pistoletus (revolverius),

senovinius ginklus, šaunamuosius

ginklus, kurie atitinka kitų kategorijų

kriterijus, tačiau joms nepriskiriami dėl

nedidelės nukaunamosios galios, ir kurių

sviedinio kinetinė energija yra 2,5–7,5 J,

įsigytų iki 2011 m. kovo 1 d., pateikimo,

ginklų tinkamumo naudoti nustatymo,

registravimo ir leidimų išdavimo tvarkos

aprašo

1 priedas

 

(Prašymo išduoti leidimą forma)

 

___________________________________________________________________________

(vardas, pavardė, asmens kodas arba juridinio asmens pavadinimas, įmonės kodas)

___________________________________________________________________________

(deklaruota gyvenamoji vieta, mob. telefono numeris ir el. pašto adresas arba

___________________________________________________________________________

juridinio asmens adresas, mob. telefono numeris ir el. pašto adresas)

 

__________________________________

(policijos įstaiga, kuriai adresuojamas prašymas)

 

PRAŠYMAS
IŠDUOTI NETERMINUOTĄ LEIDIMĄ ĮSIGYTI, LAIKYTI (NEŠIOTIS) IR REGISTRUOTI dujinį pistoletą (revolverį), senovinį ginklą ar nedidelės galios ginklą, Įsigytą iki 2011 m. kovo 1 d.

 

_______________

(data)

_______________

(vieta)

 

Prašau išduoti leidimą įsigyti, laikyti (nešiotis) ir užregistruoti toliau išvardytus iki 2011-03-01 įgytus ir turėtus ginklus:

___________________________________________________________________________

(ginklo rūšis, modelis, kalibras, šovinio tipas, numeris)

(nurodyti ginklo paskirtį)

___________________________________________________________________________

(ginklo rūšis, modelis, kalibras, šovinio tipas, numeris)

(nurodyti ginklo paskirtį)

___________________________________________________________________________

(ginklo rūšis, modelis, kalibras, šovinio tipas, numeris)

(nurodyti ginklo paskirtį)

 

Už ginklus atsakingas asmuo ____________________________________________________

(juridinio asmens darbuotojo, atsakingo už ginklus, vardas, pavardė, asmens kodas)

 

PRIDEDAMA:

 

Dokumentas

Žyma

Lapų skaičius

Sveikatos būklę pagrindžiantys dokumentai

 

 

Asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų kopijos

 

 

 

Sutinku, kad policija teisės aktų nustatyta tvarka atliktų patikrinimus, susijusius su ginklo įsigijimu ir laikymu

 

________________                             _______________________

(parašas)                                             (vardo raidė, pavardė)

 

Pastaba. Skiltį „Lapų skaičius“ pildo policijos pareigūnas, priimantis dokumentus.

 

_________________


 

Prašymų dėl leidimų laikyti ar nešiotis

dujinius pistoletus (revolverius),

senovinius ginklus, šaunamuosius

ginklus, kurie atitinka kitų kategorijų

kriterijus, tačiau joms nepriskiriami dėl

nedidelės nukaunamosios galios, ir kurių

sviedinio kinetinė energija yra 2,5–7,5 J,

įsigytų iki 2011 m. kovo 1 d., pateikimo,

ginklų tinkamumo naudoti nustatymo,

registravimo ir leidimų išdavimo tvarkos

aprašo

2 priedas

 

(Sprendimo dėl ginklo tinkamumo naudoti ir registravimo forma)

 

_____________________________________________________

(teritorinė policijos įstaiga)

 

TVIRTINU

_____________________________________

(ginklų tinkamumo naudoti nustatymo komisijos pirmininko pareigos)

_____________________________________

(parašas, vardas, pavardė)

_____________________________________

(data)

 

SPRENDIMAS DĖL GINKLO ___________________ TINKAMUMO NAUDOTI IR

(nurodyti ginklo rūšį)

REGISTRAVIMO

 

_____________________ Nr. _________________

(data)                           (numeris)

________________________

(vieta)

 

______________ gautas __________________________________________________ ,

(data)                                  (vardas, pavardė ar juridinio asmens pavadinimas)

nuolat gyvenančio ______________________________________ , prašymas registruoti ginklą

(adresas)

___________________________________________________________________________ .

(nurodyti ginklo rūšį)

Ginklų tinkamumo naudoti nustatymo komisija atliko ginklo apžiūrą ir nustatė, kad:

 

1. Pateiktas:

 

1.1. ginklo rūšis:                              _______________________________________________

 

1.2. kalibras, modelis:                      _______________________________________________

 

1.3. identifikacinis numeris:            _______________________________________________

 

1.4. ginklui skirtų šovinių rūšis:       _______________________________________________

 

2. Ginklas pateiktas:

 

 

su visomis jo konstrukcijoje numatytomis dalimis

 

 

be jo konstrukcijoje numatytų dalių:

 

Trūkumai:_____________________________________________________________

 

3. Pateiktas ginklas:

 

 

neturi defektų.

 

 

turi toliau išvardytus defektus:

 

 

išdilusios ginklo dalys ________________________________________________

 

 

yra ginklo detalių pažeidimų, turinčių įtakos ginklo naudojimo saugumui_________

___________________________________________________________________________

 

 

yra ginklo dalių pažeidimų ir gedimų, kuriems pašalinti reikia pakeisti netinkamas dalis

 

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

 

 

yra defektų, susijusių su ginklo perdirbimu, ginklo detalių, vamzdžio pertvaros pašalinimu

 

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

 

 

stipri pagrindinių ginklo metalinių detalių korozija, kuri pažeidė jų mechaninį atsparumą

 

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

 

 

ginklui trūksta jo konstrukcijoje numatytų dalių

 

___________________________________________________________________________

 

 

neturi identifikacinio numerio ar yra požymių, kad numeris ar jo dalis yra sunaikinti

___________________________________________________________________________

 

4. Ginklo mechanizmų veikimas:

 

 

atitinka ginklo konstrukciją

 

 

 

neatitinka ginklo konstrukcijos____________________________________________

___________________________________________________________________________

 

Ginklų tinkamumo naudoti nustatymo komisija, vadovaudamasi Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pakeitimo įstatymo (Žin., 2010, Nr. 142-7261) 2 straipsnio 2 dalimi ir Lietuvos policijos generalinio komisaro patvirtintu tvarkos aprašu nustatė, kad ___________________________________________________________

___________________________________________________________________________

(vardas, pavardė ar juridinio asmens pavadinimas)

pateiktas ginklas _____________________________________________________________

(nurodyti ginklo rūšį, modelį, kalibrą, šovinio tipą, numerį)

 

 

tinkamas naudoti

 

 

 

netinkamas naudoti, nes__________________________________________________

___________________________________________________________________________

 

 

turi būti perduotas Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro ar teritorinės policijos įstaigos kriminalistinių tyrimų padalinio specialistams (ekspertams) tolesniam tyrimui.

 

 

Atsižvelgdama į tai, ginklų tinkamumo naudoti nustatymo komisija nusprendė________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

 

 

 

 

 

 

(ginklų tinkamumo naudoti nustatymo komisijos narys)

 

(parašas)

 

(vardo raidė, pavardė)

 

 

 

 

 

 

(ginklų tinkamumo naudoti nustatymo komisijos narys)

 

(parašas)

 

(vardo raidė, pavardė)

 

_________________