LIETUVOS RESPUBLIKOS
KONSULINIO STATUTO 4, 20, 25, 28, 30, 32 STRAIPSNIŲ
PAKEITIMO IR PAPILDYMO
ĮSTATYMAS
2009 m. lapkričio 12 d. Nr. XI-467
Vilnius
(Žin., 1995, Nr. 43-1047; 2006, Nr. 68-2492)
1 straipsnis. 4 straipsnio 1 dalies pakeitimas ir straipsnio papildymas 3 dalimi
1. 4 straipsnio 1 dalyje išbraukti žodžius „ir pritarus priimančiajai valstybei“, po žodžio „steigia“ įrašyti žodžius „arba likviduoja“ ir šią dalį išdėstyti taip:
„1. Konsulines įstaigas, išskyrus vadovaujamas garbės konsulinių pareigūnų, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro teikimu, iš anksto apsvarsčius Seimo Užsienio reikalų komitete, steigia arba likviduoja Lietuvos Respublikos Vyriausybė. Konsulinių įstaigų aptarnaujamas konsulines apygardas, gavus priimančiosios valstybės sutikimą, nustato Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministras.“
2 straipsnis. 20 straipsnio pakeitimas
Pakeisti 20 straipsnį ir jį išdėstyti taip:
„20 straipsnis. Pagalba asmenims, praradusiems kelionės dokumentus, kelionės dokumentui tapus netinkamu naudoti ar pasibaigus jo galiojimo laikui
1. Konsulinis pareigūnas, Lietuvos Respublikos piliečiui praradus kelionės dokumentą, jam tapus netinkamu naudoti ar pasibaigus jo galiojimo laikui Lietuvos Respublikos piliečiui esant užsienio valstybėje, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro nustatyta tvarka išduoda asmens grįžimo pažymėjimą.
2. Konsulinis pareigūnas Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro nustatyta tvarka išduoda asmens grįžimo pažymėjimus užsienio valstybėje gimusiems nepilnamečiams vaikams, kurių tėvai ar vienas iš tėvų yra Lietuvos Respublikos piliečiai.
3. Konsulinis pareigūnas asmenims be pilietybės, turintiems leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje, praradus kelionės dokumentą, jam tapus netinkamu naudoti ar pasibaigus jo galiojimo laikui, šiems asmenims esant užsienio valstybėje, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro nustatyta tvarka išduoda asmens grįžimo pažymėjimą.
3 straipsnis. 25 straipsnio pakeitimas
Pakeisti 25 straipsnį ir jį išdėstyti taip:
„25 straipsnis. Pasų išdavimas, keitimas ir pilietybės klausimai
1. Konsulinis pareigūnas Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymo ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka priima asmenų prašymus dėl Lietuvos Respublikos pilietybės ir dėl teisės į Lietuvos Respublikos pilietybę išsaugojimo ir perduoda juos bei susijusius dokumentus Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministrui ar jo įgaliotai institucijai, ar kitai Lietuvos Respublikos institucijai, kuri pagal įstatymą turi kompetenciją nagrinėti ir spręsti Lietuvos Respublikos pilietybės klausimus.
2. Konsulinis pareigūnas Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro ir Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro nustatyta tvarka priima Lietuvos Respublikos piliečių prašymus ir kitus reikalingus dokumentus dėl paso išdavimo ar keitimo ir perduoda juos Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro įgaliotai institucijai, o jeigu prašyme išduoti (pakeisti) pasą nurodyti piliečio duomenys, kurie įrašomi į pasą, sutampa su duomenimis, esančiais Lietuvos Respublikos gyventojų registro duomenų centrinėje bazėje, ir abejonių dėl piliečio duomenų ir tapatybės nekyla, – išduoda arba keičia pasą.
3. Konsulinis pareigūnas, gavęs asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančius dokumentus ar teisės į Lietuvos Respublikos pilietybę išsaugojimo pažymėjimus, Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka įteikia juos jų prašiusiam asmeniui ar jo įgaliotam atstovui.
4. Konsulinis pareigūnas Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka priima iš Lietuvos Respublikos piliečių pranešimus apie prarastus asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančius dokumentus, šiuos dokumentus paskelbia negaliojančiais arba Lietuvos Respublikos piliečių pranešimus perduoda kompetentingoms Lietuvos Respublikos institucijoms.
5. Konsulinis pareigūnas Lietuvos Respublikos įstatymų nustatytais atvejais paima iš Lietuvos Respublikos piliečių negaliojančius asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančius dokumentus ir Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka perduoda juos Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro įgaliotai institucijai.“
4 straipsnis. 28 straipsnio pakeitimas
Pakeisti 28 straipsnį ir jį išdėstyti taip:
„28 straipsnis. Gyvenamosios vietos deklaracijų priėmimas ir gyvenamosios vietos deklaravimo duomenų tvarkymas
5 straipsnis. 30 straipsnio 3 dalies pakeitimas
Pakeisti 30 straipsnio 3 dalį ir ją išdėstyti taip:
„3. Dokumentų legalizavimo ar tvirtinimo pažyma (Apostille) nereikalaujama, kai pagal Lietuvos Respublikos tarptautines sutartis ar Europos Sąjungos teisės aktus dokumentas yra atleistas nuo legalizavimo ar tvirtinimo pažyma (Apostille). Dokumentų legalizavimo nereikalaujama, kai dokumentai yra sudaryti ar (ir) išduoti Lietuvos Respublikoje reziduojančių užsienio valstybių diplomatinių atstovybių ar konsulinių įstaigų.“
6 straipsnis. 32 straipsnio 1 dalies pakeitimas
32 straipsnio 1 dalyje išbraukti skaičių ir žodį „27 straipsnyje“ ir šią dalį išdėstyti taip:
7 straipsnis. Įstatymo įsigaliojimas
8 straipsnis. Pasiūlymas Lietuvos Respublikos Vyriausybei