LIETUVOS RESPUBLIKOS KULTŪROS MINISTRO

ĮSAKYMAS

 

DĖL JAUNOJO TEISININKO PREMIJŲ UŽ GERIAUSIĄ STRAIPSNĮ AUTORIŲ TEISIŲ IR GRETUTINIŲ TEISIŲ TEMA SKYRIMO NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2008 m. balandžio 10 d. Nr. ĮV-177

Vilnius

 

Įgyvendindamas Visuomenės švietimo intelektinės nuosavybės teisių klausimais programos įgyvendinimo 2007–2008 metų priemonių, patvirtintų Lietuvos Respublikos kultūros ministro 2006 m. gruodžio 28 d. įsakymu Nr. ĮV-706 (Žin., 2007, Nr. 19-723), 1.6 punktą,

tvirtinu Jaunojo teisininko premijų už geriausią straipsnį autorių teisių ir gretutinių teisių tema skyrimo nuostatus (pridedama).

 

KULTŪROS MINISTRAS                                                                                JONAS JUČAS

 

_________________

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos kultūros ministro 2008 m. balandžio 10 d. įsakymu Nr. ĮV-177

 

JAUNOJO TEISININKO PREMIJŲ UŽ GERIAUSIĄ STRAIPSNĮ AUTORIŲ TEISIŲ IR GRETUTINIŲ TEISIŲ TEMA SKYRIMO NUOSTATAI

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Jaunojo teisininko premijų už geriausią straipsnį autorių teisių ir gretutinių teisių tema skyrimo nuostatai (toliau vadinama – nuostatai) reglamentuoja kandidatų Jaunojo teisininko premijoms už geriausią straipsnį autorių teisių ir gretutinių teisių tema (toliau – premijos) gauti dokumentų pateikimo reikalavimus, premijų skaičių ir dydį, konkursui pateiktų straipsnių vertinimo komisijos (toliau – komisija) sudarymo principus, funkcijas, darbo organizavimą ir premijų skyrimą.

2. Premijas įsteigia Lietuvos Respublikos kultūros ministerija (toliau vadinama – Kultūros ministerija) ir teikia bendradarbiaudama su Vilniaus universitetu bei Mykolo Romerio universitetu.

3. Premijų tikslas – įvertinti jaunųjų teisininkų nuopelnus ir indėlį į akademines diskusijas autorių teisių ir gretutinių teisių klausimais, skatinti aktyvesnę jaunųjų teisininkų akademinę veiklą autorių teisių ir gretutinių teisų srityje, skatinti jaunųjų teisininkų ir visuomenės dėmesį autorių ir gretutinėms teisėms, supažindinti visuomenę su autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos sistema, formuoti teigiamą visuomenės nuomonę apie šių teisių apsaugos reikšmę kultūrai, socialiniam ir ekonominiam valstybės vystymuisi.

4. Premijos steigiamos Pasaulinei intelektinės nuosavybės dienai paminėti ir teikiamos Pasaulinės intelektinės nuosavybės dienos, kuri minima balandžio 26 d., proga.

5. Premijos gali būti skiriamos kartą per metus, jei tais metais Kultūros ministerija skelbia konkursą dėl jaunųjų teisininkų geriausio straipsnio autorių teisių ir gretutinių teisių tema (toliau vadinama – konkursas).

6. Tais kalendoriniais metais, kai Kultūros ministerija skelbia konkursą, gali būti skiriama ne daugiau kaip trys premijos. Bendras skiriamų premijų fondas vieniems kalendoriniams metams negali viršyti 5000 (penkių tūkstančių) litų.

7. Premijos mokamos iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto asignavimų, skirtų Kultūros ministerijai.

 

II. DOKUMENTŲ PATEIKIMO BENDRIEJI REIKALAVIMAI

 

8. Apie organizuojamą konkursą skelbiama Kultūros ministerijos interneto svetainėje.

9. Kandidatais premijas gauti gali būti jaunieji teisininkai, ne vyresni nei 30 metų amžiaus, kurie yra Lietuvos aukštųjų mokyklų studentai straipsnių autorių teisių ir gretutinių teisių temomis autoriai, bendraautoriai.

10. Specialūs reikalavimai konkursui teikiamiems straipsniams (straipsnių temos, apimtis, kandidatų registravimo(si) tvarka, straipsnių pateikimo terminai ir kt.) pateikiami ir skelbiami kartu su informacija apie einamaisiais kalendoriniais metais organizuojamą konkursą.

11. Kartu su straipsniais konkurso dalyviai privalo pateikti Kultūros ministerijai dokumentus, patvirtinančius asmens tapatybę bei studento statusą.

 

III. KOMISIJOS SUDARYMO PRINCIPAI IR FUNKCIJOS

 

12. Kandidatus premijoms gauti, atrinkusi juos iš straipsnius konkursui pateikusių kandidatų, kultūros ministrui siūlo komisija.

13. Komisijos sudėtį vieneriems metams tvirtina kultūros ministras įsakymu.

14. Komisija sudaroma iš 5 narių, iš kurių bent po vieną narį į komisiją deleguoja Kultūros ministerija, Vilniaus universitetas, Mykolo Romerio universitetas ir kolektyvinio autorių teisių ir gretutinių teisių administravimo asociacijos.

15. Komisijos funkcijos:

15.1. vertina kandidatų premijoms gauti pateiktų straipsnių atitiktį keliamiems specialiesiems reikalavimas;

15.2. vadovaudamasi šių nuostatų 23 punkte nurodytais straipsnių vertinimo kriterijais, vertina kandidatų premijoms gauti pateiktus straipsnius;

15.3. atsižvelgdama į šių nuostatų 6 ir 25 punktų nuostatas, sprendžia dėl premijų skaičiaus ir dydžio;

15.4. teikia kultūros ministrui pasiūlymus dėl premijų skyrimo.

 

IV. KOMISIJOS DARBO ORGANIZAVIMAS

 

16. Komisijai vadovauja pirmininkas. Komisijos pirmininkas renkamas komisijos narių paprasta balsų dauguma.

17. Komisijos veiklos forma yra posėdžiai.

18. Komisijos sprendimai įforminami komisijos posėdžių protokolais.

19. Komisijos pirmininkas:

19.1. planuoja ir organizuoja komisijos darbą;

19.2. pasirašo komisijos posėdžių protokolus, kitus dokumentus, susijusius su komisijos veikla.

20. Kultūros ministerija techniškai aptarnauja komisijos veiklą. Komisijos posėdžiams rengti, dokumentams tvarkyti ir protokolams rašyti Kultūros ministerija skiria sekretorių.

21. Komisijos posėdžiai teisėti, jeigu juose dalyvauja visi 5 komisijos nariai. Sprendimai priimami posėdyje dalyvaujančių komisijos narių paprasta balsų dauguma.

22. Jei yra galimas privačių ir viešųjų interesų konfliktas, komisijos narys turi nusišalinti nuo konkretaus klausimo svarstymo.

 

V. PREMIJŲ SKYRIMAS

 

23. Komisija kandidatus premijai gauti atrenka įvertinusi kandidatų pateiktus straipsnius, vadovaudamasi šiais kriterijais:

23.1. pasirinktos temos aktualumas;

23.2. straipsnio profesionalumas;

23.3. straipsnio įtaigumas ir potencialus visuomenės susidomėjimas straipsniu.

24. Premija už vieną straipsnį negali būti didesnė nei 2000 (du tūkstančiai) litų.

25. Jei premija skiriama bendraautoriams, premijos dydis paskirstomas po lygiai kiekvienam bendraautoriui.

26. Kandidatas, kuriam premija buvo paskirta, gali būti siūlomas premijai gauti iš naujo kitais metais.

27. Premijas įsakymu skiria kultūros ministras komisijos teikimu.

 

VI. BAIGIAMIEJI NUOSTATAI

 

28. Premijų teikimą organizuoja Kultūros ministerija.

29. Premijos teikiamos Pasaulinės intelektinės nuosavybės dienos minėjimo renginių metu.

 

_________________