LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL REPREZENTACINIŲ MEDŽIOKLĖS PLOTŲ NAUDOJIMO TVARKOS PATVIRTINIMO

 

1997 m. liepos 14 d. Nr. 760

Vilnius

 

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Patvirtinti Reprezentacinių medžioklės plotų naudojimo tvarką (pridedama).

2. Patvirtinti reprezentacinius medžioklės plotus (Kaišiadorių miškų urėdijos Strošiūnų šile – 2165 hektarus, Marijampolės miškų urėdijos Šunskų miške – 2072 hektarus, Panevėžio miškų urėdijos Pašilių miške – 3745 hektarus) ir įpareigoti miškų urėdijas nustatytąja tvarka išsinuomoti medžioklei kitų valdytojų žemės plotus, kurie ribojasi su šiais miškais, pagal Žemės ir miškų ūkio ministerijos parengtas schemas.

3. Pavesti Žemės ir miškų ūkio ministerijai:

3.1. iš reprezentacinių medžioklės plotų išbraukti iki šiol naudotus reprezentacinei medžioklei 3200 hektarų Vilkaviškio rajone (pagal Marijampolės miškų urėdijos reprezentacinių medžioklės plotų ribų schemą) ir 1900 hektarų Skaistgirio medžioklės plotą (Joniškio rajonas);

3.2. nustatytąja tvarka organizuoti medžioklės plotų nuomą Vilkaviškio rajone, o Skaisgirio medžioklės plotą (Joniškio rajonas) prijungti prie Joniškio miškų urėdijos profesionaliai medžioklei plėtoti skirtų plotų;

3.3. per mėnesį pateikti reprezentacinių medžioklės plotų ribų schemas suinteresuotoms ministerijoms ir apskričių viršininkų administracijoms.

 

 

 

Ministras Pirmininkas                                                              Gediminas Vagnorius

 

 

 

Ūkio ministras,

pavaduojantis žemės ir miškų ūkio ministrą                         Vincas Babilius

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

1997 m. liepos 14 d. nutarimu Nr. 760

 

Reprezentacinių medžioklės plotų naudojimo tvarka

 

Bendroji dalis

 

1. Reprezentaciniai medžioklės plotai yra tokios teritorijos, kuriose turi teisę medžioti valstybės vadovo (Respublikos Prezidento) ar jo įgalioto atstovo kviečiamas medžiotojų kontingentas.

2. Reprezentacinėms reikmėms medžioklės plotai skiriami Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu miškų urėdijose bei kituose valstybinės žemės plotuose. Siekiant, kad medžioklės plotai būtų kompleksiškai ir racionaliai suformuoti, į juos gali įeiti ir privati žemė bei miškas (savininkų sutikimu).

Reprezentacinių medžioklės plotų ribas projektuoja Žemės ir miškų ūkio ministerija, suderinusi su Aplinkos apsaugos ministerija.

3. Valstybinių miškų bei žemės naudojimą reprezentacinėms reikmėms ir pagrindinius jų tvarkymo principus nustato Žemės ir miškų ūkio ministerija, o privačių miškų bei žemės – pagal sutartis, sudarytas vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1994 m. gruodžio 19 d. nutarimu Nr. 1276 „Dėl medžioklės tvarkymo Lietuvos Respublikoje“ (Žin., 1994, Nr. 99-1983; 1995, Nr. 25-571) patvirtintais Medžioklės Lietuvos Respublikoje nuostatais ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1995 m. kovo 15 d. nutarimu Nr. 371 „Dėl Medžioklės Lietuvos Respublikoje nuostatų dalinio pakeitimo ir Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių patvirtinimo“ (Žin., 1995, Nr. 25-571) patvirtintomis Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklėmis, kitais teisės aktais ir šia tvarka.

4. Žemės ir miškų ūkio ministerija reprezentaciniuose medžioklės plotuose koordinuoja medžioklės organizavimą, o kartu su Aplinkos apsaugos ministerija – medžiojamos faunos naudojimą bei apskaitą pagal ilgalaikius miško ir medžioklės tvarkymo projektus (teikiant pirmenybę medžioklės ūkinei veiklai).

5. Respublikos Prezidento atstovas spaudai teikia visuomenės informavimo priemonėms informaciją apie reprezentacinę medžioklę, o Žemės ir miškų ūkio ministerija – informaciją apie reprezentacinių medžioklės plotų tvarkymą.

 

Medžioklės organizavimas, plotų tvarkymas, valdymas

 

6. Respublikos Prezidento pavedimus dėl reprezentacinės medžioklės organizavimo Žemės ir miškų ūkio ministerija koordinuoja su Generaline miškų urėdija ir miškų urėdijomis.

7. Reprezentacinė medžioklė su varovais užsakoma prieš dvi savaites iki medžioklės, o tykojimas iš bokštelio – prieš savaitę iki medžioklės.

Skubiais atvejais medžioklė su varovais užsakoma ne vėliau kaip prieš savaitę iki medžioklės, o tykojimas iš bokštelio – ne vėliau kaip prieš dieną iki medžioklės.

Reprezentacinės medžioklės dalyviai medžioja laikydamiesi Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių. Medžioklės organizavimo išlaidas sumoka jos užsakovai pagal Žemės ir miškų ūkio ministerijos nustatomus įkainius.

Medžiotojams priklauso sumedžiotų žvėrių trofėjai bei laimikiai pagal Medžioklės Lietuvos Respublikoje nuostatų ir Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių nustatytą tvarką.

8. Miškų urėdija, kurios teritorijoje yra reprezentaciniai medžioklės plotai, atsakinga už šių plotų tvarkymą, priežiūrą, tinkamą medžioklės organizavimą.

Šiems plotams tvarkyti sudaroma medžioklės tarnyba, kurios struktūrą nustato miškų urėdas, suderinęs su Generaline miškų urėdija.

Medžioklės tarnyba rūpinasi medžioklės plotų apsauga, biotechninių ir medžioklės ūkio įrenginių bei aptvarų žvėrims įrengimu, priežiūra, remontu, kaupia pašarus faunai papildomai šerti, įrengia pašarinius laukelius, aikšteles, vykdo kitas priemones, užtikrinančias racionalų reprezentacinių medžioklės plotų naudojimą bei vertingų miško sklypų ir žemės ūkio pasėlių apsaugą nuo kanopinių žvėrių.

Generalinė miškų urėdija atsakinga už ilgalaikių miško bei medžioklės tvarkymo kompleksinių projektų sudarymą, jų įgyvendinimo priežiūrą, tinkamo reprezentacinės medžioklės organizavimo kontrolę.

9. Reprezentaciniai medžioklės plotai išlaikomi iš centralizuotosios Miško fondo dalies valstybės reikmėms skiriamų lėšų, planuojamų atskira eilute.

10. Reprezentacinius medžioklės plotus turinti miškų urėdija, gavusi Aplinkos apsaugos ministerijos leidimą, turi teisę organizuoti juose plėšrūnų naikinimą, gaudyti bebrus.

11. Generalinė miškų urėdija, gavusi Aplinkos apsaugos ministerijos leidimą, gali organizuoti reprezentacinių medžioklės plotų aptvaruose kanopinių žvėrių gaudymą, parduoti juos veisimui.

12. Lietuvos Respublikos Vyriausybei priėmus sprendimą dėl reprezentacinių medžioklės plotų panaikinimo, tolesnio jų naudojimo medžioklei klausimus sprendžia Žemės ir miškų ūkio ministerija pagal teisės aktus.

______________