LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL SPECIALIOSIOS KAIMO RĖMIMO PROGRAMOS LĖŠŲ, SKIRTŲ 2002 METAIS FIZINIAMS IR JURIDINIAMS ASMENIMS PAGAL JŲ REIKALAVIMUS UŽ BANKRUTUOJANČIŲ IR BANKRUTAVUSIŲ ĮMONIŲ PERDIRBTI SUPIRKTĄ ŽEMĖS ŪKIO PRODUKCIJĄ IŠ DALIES SUMOKĖTI, PASKIRSTYMO TVARKOS PATVIRTINIMO

 

2002 m. lapkričio 19 d. Nr. 1803

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos žemės ūkio ekonominių santykių valstybinio reguliavimo įstatymu (Žin., 1995, Nr. 1-5) ir siekdama fiziniams ir juridiniams asmenims iš dalies sumokėti už bankrutuojančių ir bankrutavusių įmonių perdirbti supirktą žemės ūkio produkciją, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Patvirtinti Specialiosios kaimo rėmimo programos lėšų, skirtų 2002 metais fiziniams ir juridiniams asmenims pagal jų reikalavimus už bankrutuojančių ir bankrutavusių įmonių perdirbti supirktą žemės ūkio produkciją iš dalies sumokėti, paskirstymo tvarką (pridedama).

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                             ALGIRDAS BRAZAUSKAS

 

ŽEMĖS ŪKIO MINISTRAS                                                                   JERONIMAS KRAUJELIS

______________


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2002 m. lapkričio 19 d. nutarimu

Nr. 1803

 

SPECIALIOSIOS KAIMO RĖMIMO PROGRAMOS LĖŠŲ, SKIRTŲ 2002 METAIS FIZINIAMS IR JURIDINIAMS ASMENIMS PAGAL JŲ REIKALAVIMUS UŽ BANKRUTUOJANČIŲ IR BANKRUTAVUSIŲ ĮMONIŲ PERDIRBTI SUPIRKTĄ ŽEMĖS ŪKIO PRODUKCIJĄ IŠ DALIES SUMOKĖTI, PASKIRSTYMO TVARKA

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Lėšos fiziniams ir juridiniams asmenims už bankrutuojančių ir bankrutavusių įmonių perdirbti supirktą žemės ūkio produkciją iš dalies sumokėti pagal jų reikalavimus skiriamos visoms bankrutuojančioms ir bankrutavusioms įmonėms, kuriose bankroto procedūros pradėtos vykdyti iki 2002 m. spalio 1 dienos.

2. Valstybės lėšos fiziniams ir juridiniams asmenims už bankrutuojančių ir bankrutavusių įmonių perdirbti supirktą žemės ūkio produkciją iš dalies sumokėti įmonei skiriamos vieną kartą.

 

II. TIKSLAI

 

3. Fiziniams ir juridiniams asmenims pagal jų reikalavimus už bankrutuojančių ir bankrutavusių įmonių perdirbti supirktą žemės ūkio produkciją iš dalies sumokama siekiant:

3.1. pagerinti žemdirbių finansinę būklę;

3.2. išvengti kaime socialinės įtampos dėl to, kad bankrutuojančios ir bankrutavusios įmonės vėluoja atsiskaityti už perdirbti supirktą žemės ūkio produkciją;

3.3. pagreitinti bankrutuojančių ir bankrutavusių įmonių bankroto procedūras.

 

III. LĖŠŲ PASKIRSTYMAS

 

4. Kiek lėšų skirti fiziniams ir juridiniams asmenims už bankrutuojančių ir bankrutavusių įmonių perdirbti supirktą žemės ūkio produkciją iš dalies sumokėti, nustatoma pagal bendrą koeficientą, kuris apskaičiuojamas taip: sudedami visų bankrutuojančių ir bankrutavusių įmonių fizinių ir juridinių asmenų kreditoriniai reikalavimai sumokėti už perdirbti supirktą žemės ūkio produkciją, atskaitomos jiems jau sumokėtos bankroto proceso metu sumos ir bendra skiriamų 2002 metams lėšų suma padalijama iš gautos kreditorinių reikalavimų sumos.

5. Fizinių ir juridinių asmenų kreditorinių reikalavimų sumokėti už perdirbti supirktą žemės ūkio produkciją suma mažinama pagal šią tvarką sumokėtų išmokų suma. Žemės ūkio ministerija (toliau vadinama – ministerija) į šią sumą įgyja atgręžtinio reikalavimo teisę. Jos kreditoriniai reikalavimai tenkinami Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo, pagal kurį vykdomos bankroto procedūros, nustatyta tvarka.

6. Bankrutuojančios arba bankrutavusios įmonės administratorius privalo iki 2002 m. lapkričio 25 d. pateikti ministerijai šiuos dokumentus:

6.1. paraišką gauti lėšas iš Specialiosios kaimo rėmimo programos lėšų, skirtų 2002 metams fizinių ir juridinių asmenų reikalavimams apmokėti už bankrutuojančių ir bankrutavusių įmonių perdirbti supirktą žemės ūkio produkciją tenkinti. Paraiškoje nurodomas įmonės pavadinimas, įmonės kodas, atsiskaitomosios sąskaitos numeris, banko, kuriame atidaryta sąskaita, pavadinimas ir kodas, bankroto bylos iškėlimo data;

6.2. atskirus fizinių ir juridinių asmenų sąrašus, kuriuose nurodomas kiekvieno fizinio ir juridinio asmens teismo, o kai bankroto procesas vykdomas ne teismo tvarka – kreditorių susirinkimo, patvirtintas kreditorinis reikalavimas, jau išmokėtų lėšų suma ir skolos likutis.

7. Ministerija, gavusi 6.1 ir 6.2 punktuose nurodytus dokumentus, iki 2002 m. lapkričio 30 d. nustato lėšų dydį kiekvienai bankrutuojančiai ar bankrutavusiai įmonei ir praneša bankrutuojančios ar bankrutavusios įmonės administratoriui.

8. Bankrutuojančios ar bankrutavusios įmonės administratorius per 10 dienų nuo paraiškos gauti lėšas pateikimo atidaro banko sąskaitą.

9. Pagal žemės ūkio ministro įsakymu patvirtintą grafiką ir nustatytą tvarką ministerija iki 2002 m. gruodžio 20 d. pasirašo su bankrutuojančios arba bankrutavusios įmonės administratoriumi piniginio reikalavimo patenkinimo sutartį (2 egzempliorius), kurioje nurodoma:

9.1. lėšų dydis;

9.2. atskira įmonės sąskaita, į kurią pervedamos lėšos;

9.3. lėšų pervedimo į nurodytąją sąskaitą terminas;

9.4. terminas, per kurį įmonės administratorius įsipareigoja išmokėti gautas lėšas.

10. Prie piniginio reikalavimo patenkinimo sutarties pridedami fizinių ir juridinių asmenų, kuriems išmokamos lėšos, sąrašai, kuriuose nurodoma fizinio ar juridinio asmens kreditorinio reikalavimo suma, jau išmokėta suma ir skiriamų lėšų suma.

11. Bankrutuojančios ar bankrutavusios įmonės administratorius ne vėliau kaip per 10 dienų po lėšų išmokėjimo teikia teismui ar kreditorių susirinkimui tvirtinti patikslintus kreditorių sąrašus, įtraukdamas ministeriją į įmonės atitinkamos eilės kreditorių sąrašą. Jos kreditorinis reikalavimas lygus skirtų lėšų sumai.

12. Laikantis šios tvarkos skirtos, bet ne pagal paskirtį panaudotos lėšos išieškomos įstatymų nustatyta tvarka. Šios lėšos ir pagal atgręžtinio reikalavimo teisę grįžtančios lėšos grąžinamos į Lietuvos Respublikos valstybės biudžetą kaip ministerijos administruojamos pajamos.

______________