LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ
N U T A R I M A S
DĖL PREKIŲ, IŠVEŽAMŲ IŠ LIETUVOS RESPUBLIKOS, LICENCIJŲ IŠDAVIMO LAIKINOSIOS TVARKOS
1992 m. vasario 27 d. Nr. 135
Vilnius
1. Patvirtinti Prekių, išvežamų iš Lietuvos Respublikos, licencijų išdavimo laikinąją tvarką, taip pat licencijuojamų prekių sąrašą (pridedama).
2. Nustatyti, kad:
2.1. nuo 1992 m. kovo 1 d. Lietuvos Respublikos ūkio subjektai gali išvežti prekes ir žaliavas (toliau vadinama prekės) be licencijų, išskyrus prekes, įtrauktas į licencijuojamų prekių sąrašą;
2.2. licencijas išvežti licencijuojamas prekes išrašo Ekonomikos ministerija (išskyrus šio nutarimo 2.3 punkte nurodytoms prekėms) pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės (arba jos įgaliotos ministerijos) patvirtintą ūkio subjektui (ministerijai) kvotą arba vienkartinį leidimą, taip pat pagal reeksportą patvirtinančius dokumentus;
2.3. licencijas išvežti prekes, Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimu skirtas Prekybos ir materialinių išteklių ministerijos mainų fondui (tarp jų rezerviniam Lietuvos Respublikos valiutos fondui sudaryti), taip pat ūkio subjektams, atliekantiems valstybės žinioje paliekamų prekių eksportuotojų funkcijas (pagal nustatytąja tvarką patvirtintus mėnesinius eksporto (mainų) grafikus), išrašo Prekybos ir materialinių išteklių ministerija (licencijų kopijos turi būti pateiktos Ekonomikos ministerijai).
Minėtojo mainų fondo prekių eksporto licencijose pažymima „mainų fondas“.
Prekybos ir materialinių išteklių ministerijoje šių licencijų apskaita tvarkoma išskiriant eksportą už valiutą ir eksportą į buvusios TSRS respublikas (mainais už įvežamas trūkstamas prekes).
3. Pavesti Ekonomikos ministerijai užtikrinti visų išrašomų licencijų apskaitą ir kontroliuoti, kad nebūtų viršytos nustatytos kvotos.
4. Nustatyti, kad:
4.1. išrašant licencijas išvežti šiame punkte nurodytas prekes, būtina pateikti atitinkamus leidimus, pažymas ar kitus dokumentus:
4.1.1. išradimų ir pramoninių pavyzdžių patentų paraiškas – Valstybinio patentų biuro leidimą, kitą intelektualinę techninę produkciją – atitinkamą Valstybinio patentų biuro pažymą;
4.1.3. unikalius meno kūrinius ir amatų dirbinius, taip pat Respublikoje pagamintus gintaro dirbinius – Lietuvos Respublikos kultūros paveldo inspekcijos leidimą;
4.2. medieną (padarinę, malkinę ir pjautą), pagamintą Respublikoje, taip pat stalių ir kitus licencijuojamus gaminius iš jos galima išvežti tik valstybės bendriems poreikiams (įskaitant miškų ūkio) tenkinti Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimu.
Stalių ir kitus licencijuojamus gaminius iš atvežtinės medienos galima išvežti tik pateikus jos įsigijimą patvirtinančius dokumentus.
Už išvežamą už valiutą medieną, pagamintą Respublikoje, taip pat stalių ir kitus licencijuojamus gaminius iš jos imamas muitas Ekonomikos ministerijos nustatyta tvarka.
5. Iš dalies pakeičiant ir papildant Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1992 m. sausio 27 d. nutarimą Nr. 47 „Dėl miškų ūkio valdymo ir miško ruošos“:
5.1. paskutiniame 5.3 punkto sakinyje vietoj žodžių „Ekonomikos ministerija“ įrašyti žodžius „Prekybos ir materialinių išteklių ministerija“;
6. Nustatyti, kad licencijos pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatytas kvotas, vienkartinius leidimus arba pavedimus prekėms išvežti išrašomos šiais atvejais:
6.1. Lietuvos Respublikos Vyriausybės kontroliuojamoms tarpvalstybinėms sutartims (susitarimams) vykdyti;
6.3. Prekybos ir materialinių išteklių ministerijai nustatyto mainų fondo prekėms ir žaliavoms eksportuoti mainais už būtiniausią Respublikai produkciją.
Prekybos ir materialinių išteklių ministerijos mainų fondas paprastai naudojamas papildomai įsigyti kuro produktų, metalo, kitos gamybai trūkstamos žaliavos (prekių), kuri pirmiausia skiriama (parduodama) maisto pramonei, komunaliniam ūkiui, kuro ir energetikos kompleksui, ryšių ir transporto, taip pat sveikatos apsaugos sistemoms, prireikus ir valstybiniam užsakymui vykdyti;
7. Nustatyti, kad:
7.1. ūkio subjektams, reeksportuojantiems įvežtas prekes (taip pat iš dalies jas apdorojus – perrūšiavus, sufasavus, supjausčius ir pan.), Ekonomikos ministerija be apribojimų išrašo licencijas, pateikus šių prekių įvežimą patvirtinančius dokumentus – Lietuvos Respublikos muitinės importo deklaraciją, krovinio lydimuosius dokumentus, produkcijos pardavimo (eksporto) sutartį (nurodant būsimų valiutos įplaukų dydį);
7.2. reeksportuojant šias prekes, be jų įvežimą patvirtinančių dokumentų, papildomai reikia pateikti:
7.2.1. reeksportuojant spalvotuosius metalus ir jų laužą, metalo vamzdžius, juoduosius ir valcuotuosius metalus, juodųjų metalų laužą, medieną (padarinę ir pjautą), cinkuotą skardą, kalcio karbidą, kalcinuotąją sodą, kaustinę sodą, padangas, celiuliozę, popierių, kartoną ir kabelius (taip pat iš dalies apdorojus šias prekes) – Prekybos ir materialinių išteklių ministerijos leidimą-patvirtinimą, kad šias prekes ūkio subjektai yra įsigiję savarankiškai (ne pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės kontroliuojamas tarpvalstybines sutartis (susitarimus) ar už Prekybos ir materialinių išteklių ministerijai nustatyto mainų fondo prekes) ir jos neįskaitytos į eksporto į Lietuvos Respubliką nustatytą kvotą (jei ji nustatoma);
7.2.2. reeksportuojant aviacinį kurą, automobilinį benziną, mazutą, dyzelinį kurą, tepalus, alyvą, bitumą ir suskystintąsias dujas – Energetikos ministerijos leidimą-patvirtinimą, kad šias prekes ūkio subjektai yra įsigiję savarankiškai ir jos neįskaitytos į eksporto į Lietuvos Respubliką nustatytą kvotą (jei ji nustatoma);
7.2.3. reeksportuojant naftos produktus, pagamintus Mažeikių valstybinėje naftos perdirbimo įmonėje „Nafta“ ne iš Lietuvos Respublikos Vyriausybės kontroliuojamų naftos išteklių, licencijas išrašo Ekonomikos ministerija, įmonei „Nafta“ pateikus naftos įsigijimo dokumentus bei Energetikos ministerijos patvirtinimą-leidimą (šis leidimas gali būti išduodamas tik nustačius, jog naftotiekiu pateiktas Lietuvos Respublikai atitinkamam periodui skirtas naftos kiekis, ir gavus paliudijančius dokumentus, jog reeksportuojama nafta ar jos produktai neįskaityti į eksporto į Lietuvos Respubliką nustatytą kvotą).
Apie naftos perdirbimą „Naftos“ įmonėje ir jos produktų eksportą Energetikos ministerija kas mėnesį turi informuoti Lietuvos Respublikos Vyriausybę.
Energetikos ministerija gali leisti ūkio subjektams perdirbti naftą, įsigytą ne pagal tarpvalstybines sutartis (susitarimus), įmonėje „Nafta“, jeigu už perdirbimą ir eksportą Respublikai paliekama (neatlygintinai) ne mažiau kaip 20 procentų naftos arba atitinkamas jos produktų kiekis valiutine kaina, arba atitinkama valiutos suma Lietuvos Respublikos poreikiams tenkinti. Kitoks atsiskaitymas už naftos perdirbimą įmonėje „Nafta“ galimas tik suderinus su Lietuvos Respublikos Vyriausybe;
7.2.4. reeksportuojant vaistus ir vaistines medžiagas (taip pat iš dalies juos apdorojus) – Sveikatos apsaugos ministerijos leidimą-patvirtinimą, kad šios prekės įsigytos savarankiškai;
8. Leisti ūkio subjektams, vežantiems krovinius oro, jūrų ir geležinkelio transportu, o automobilių transportu – tik į Latvijos Respubliką, Estijos Respubliką ir buvusios TSRS respublikas, išvežti būtiną kuro atsargą, atsižvelgiant į nustatytą maršrutą. Šis kuro kiekis deklaruojamas nustatytąja tvarka.
9. Nustatyti, kad:
9.1. ūkio subjektams, išvežantiems prekes už valiutą, mokesčiai nustatomi pagal kainas, ne mažesnes negu Ekonomikos ministerijos nustatytos kontrolinės eksporto kainos. Jeigu valstybinės įmonės išvežamos produkcijos kaina sumažinta, Ekonomikos ministerija gali panaikinti licenciją arba uždrausti eksportą;
9.2. mokesčiai valiuta apskaičiuojami pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1991 m. lapkričio 25 d. nutarimą Nr. 487 „Dėl pajamų konvertuojama valiuta apskaičiavimo ir panaudojimo laikinosios tvarkos“ ir mokesčių įstatymus.
Tuo atveju, kai Lietuvos Respublikos poreikiams tenkinti Lietuvos Respublikos Vyriausybės ar Prekybos ir materialinių išteklių ministerijos sprendimu yra išvežamos licencijuojamos prekės iš Prekybos ir materialinių išteklių ministerijos mainų fondo, gautos valiutos įplaukos perduodamos į Respublikos rezervinį valiutos fondą, apmokėjus ūkio subjektui gamybos ir realizavimo išlaidas Lietuvos Respublikoje naudojamais pinigais (rubliais) arba prireikus – iš dalies valiuta (būtiniausioms žaliavoms ir įrengimams įsigyti).
10. Nustatyti, kad licencijas prekėms išvežti:
10.1. ūkio subjektams, vykdantiems Lietuvos Respublikos Vyriausybės kontroliuojamas tarpvalstybines sutartis (susitarimus), išrašo Ekonomikos ministerija pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės arba Prekybos ir materialinių išteklių ministerijos šių sutarčių (susitarimų) pagrindu nustatytas kvotas.
Prekybos ir materialinių išteklių ministerija priklausomai nuo to, kaip vykdomi tarpvalstybinėse sutartyse (susitarimuose) nustatyti tiekimai į Lietuvos Respubliką, turi teisę sumažinti numatytą licencijuojamų prekių kvotą. Apie šiuos kvotų pakeitimus Prekybos ir materialinių išteklių ministerija turi informuoti Ekonomikos ministeriją, o pastaroji turi koreguoti (pakeisti) licencijas ir informuoti apie tai Lietuvos Respublikos muitinės departamentą;
11. Nustatyti, kad licencijos gali būti generalinės visai prekių ir paslaugų, išvežamų ne vienu metu, apimčiai arba vienkartinės – konkrečiai prekių, išvežamų vienu metu, apimčiai. Vienkartinę licenciją, remdamasis generaline licencija, tvirtina pats ūkio subjektas.
12. Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimu įregistruotos biržos turi teisę perrašyti licenciją pirkėjui pardavėjo licencijos pagrindu. Šiuo atveju ūkio subjektai pardavėjai gauna licenciją šiame nutarime nustatyta prekėms išvežti iš Lietuvos Respublikos tvarka. Biržos, perrašydamos licencijas, vadovaujasi ta pačia apskaitos tvarka, kaip ir ministerijos, išrašančios licencijas.
13. Nustatyti, kad eksporto kvotos įmonėms (ministerijoms) tvirtinamos konkrečiai prekių apimčiai per kalendorinį laikotarpį (paprastai nurodant apimtį per mėnesį). Licencijos išrašomos, neviršijant šių kvotų.
Meno kūriniams ir amatų dirbiniams eksporto kvotos nenustatomos.
14. Pavesti ministerijoms ir ūkio subjektams, tarp jų ir biržoms, išrašantiems (perrašantiems) licencijas, taip pat ūkio subjektams, generalinių licencijų pagrindu tvirtinantiems vienkartines licencijas, kiekvieno mėnesio 5 dieną pateikti Ekonomikos ministerijai informaciją apie išrašytas (perrašytas, patvirtintas) licencijas (pateikiamos jų kopijos).
15. Ministerijos, išrašiusios generalines licencijas, per 5 dienas turi pateikti Lietuvos Respublikos muitinės departamentui jų antrąją kopiją.
16. Pavesti ministerijoms ir ūkio subjektams, tarp jų ir biržoms, išrašantiems (perrašantiems, patvirtinantiems) licencijas, iki 1992 m. kovo 1 d. pateikti Lietuvos Respublikos muitinės departamentui asmenų, turinčių teisę pasirašyti licencijas, parašų ir antspaudų pavyzdžius, nurodyti tų asmenų pavardes, pareigas bei telefono numerius.
17. Nustatyti, kad leidimai išvežti prekes, išduoti iki 1991 m. spalio 10 d., galioja iki 1992 m. kovo 1 dienos.
Licencijos, išduotos iki 1992 m. kovo 1 d., kurių galiojimo laikas nepasibaigęs, galioja iki jų realizavimo termino, nurodyto licencijoje, bet ne ilgiau kaip iki 1992 m. balandžio 1 d., išskyrus licencijas išvežti prekes už valiutą iš rezervinio Lietuvos Respublikos valiutos fondo pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintą sąrašą.
18. Pavesti Ekonomikos ministerijai patvirtinti detalizuotą pagal Europos ekonominės bendrijos Harmonizuotą prekių nomenklatūrą licencijuojamų prekių sąrašą ir pateikti Lietuvos Respublikos muitinės departamentui bei suinteresuotoms ministerijoms.
19. Nustatyti, kad Ekonomikos ministerija prireikus gali patikslinti licencijuojamų prekių sąrašą, informuojant Lietuvos Respublikos Vyriausybę, Lietuvos Respublikos muitinės departamentą ir suinteresuotas ministerijas.
20. Pripažinti netekusiais galios nuo 1992 m. kovo 1 dienos:
Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1991 m. spalio 9 d. nutarimą Nr. 408 „Dėl prekių ir paslaugų, išvežamų iš Lietuvos Respublikos 1991 m. IV ketvirtyje, licencijų išdavimo tvarkos“ (Žin., 1991, Nr. 32-879);
Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1991 m. lapkričio 25 d. nutarimą Nr. 486 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1991 m. spalio 9 d. nutarimo Nr. 408 papildymo ir pakeitimo“;
Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1991 m. gruodžio 30 d. nutarimą Nr. 594 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1991 m. spalio 9 d. nutarimo Nr. 408 ir 1991 m. lapkričio 25 d. nutarimo Nr. 486 galiojimo pratęsimo“;
Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1992 m. sausio 14 d. nutarimą Nr. 24 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1991 m. spalio 9 d. nutarimo Nr. 408 ir 1991 m. lapkričio 25 d. nutarimo Nr. 486 galiojimo pratęsimo“;
Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1992 m. sausio 27 d. nutarimo Nr. 47 „Dėl miškų ūkio valdymo ir miško ruošos“ 5.4 punktą;
Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1992 m. sausio 31 d. nutarimą Nr. 63 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1991 m. spalio 9 d. nutarimo Nr. 408 ir 1991 m. lapkričio 25 d. nutarimo Nr. 486 galiojimo pratęsimo“.
Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1992 m. vasario 7 d. nutarimą Nr. 86 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1991 m. spalio 9 d. nutarimo Nr. 408 ir 1991 m. lapkričio 25 d. nutarimo Nr. 486 galiojimo pratęsimo“.
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos Vyriausybės
1992 m. vasario 27 d. nutarimu Nr. 135
Prekių, išvežamų iš Lietuvos Respublikos, licencijų išdavimo laikinoji tvarka
1. Lietuvos Respublikos ūkio subjektai turi teisę išvežti iš Lietuvos Respublikos žaliavas, medžiagas, gatavą produkciją, kultūros ir meno vertybes, intelektualinę techninę produkciją (toliau vadinama – prekės), jeigu prekės yra įtrauktos į Lietuvos Respublikos Vyriausybės šiuo nutarimu patvirtintą licencijuojamų prekių sąrašą, tik pateikę licenciją. Prekės, neįtrauktos į licencijuojamų prekių sąrašą, išvežamos be licencijų. Visais atvejais prekės deklaruojamos nustatytąja tvarka.
2. Ūkio subjektai, norėdami gauti licenciją, kreipiasi į ministerijas, nurodytas šiame nutarime, ir pateikia atitinkamą paraišką, taip pat kitus dokumentus, patvirtinančius, kaip įgytos išvežamos prekės (įvežimo deklaracijas, pirkimo sutartis), krovinio dokumentus, pardavimo sutartis, jeigu juos pateikti numatyta šiame nutarime. Visi pateikti pirminiai dokumentai ministerijose užregistruojami (nurodant dokumento numerį, pavadinimą ir licencijos, kuri išrašyta šių dokumentų pagrindu, numerį) ir saugomi licenciją išdavusioje ministerijoje.
3. Licenciją užpildo pats eksportuotojas 3 egzemplioriais, kiekviename iš jų nurodydamas, kam jis skirtas. Ministerija privalo pateikti prekių klasifikatorius bei kodus, reikalingus licencijai įforminti. Išrašytos licencijos registruojamos žiniaraščiuose eilės tvarka. Licencija laikoma galiojančia, jeigu užpildytos visos jos skiltys, išskyrus 18 ir 20 skiltis, ir ji patvirtinta galiojančiais parašais bei antspaudais.
4. Licencijos originalas skiriamas eksportuotojui, pirmoji kopija – licenciją išrašiusiai organizacijai, antroji kopija ūkio subjektui (pateikiama muitinei ar muitinės paštui).
6. Ūkio subjektai, turimos generalinės licencijos pagrindu tvirtinantys vienkartines licencijas, vadovaujasi patvirtinta Prekių ir paslaugų eksporto ir importo licencijos pildymo instrukcija ir šiame nutarime nustatyta licencijų apskaitos tvarka. Vienkartinėje licencijoje, išrašomoje generalinės licencijos pagrindu, privaloma nurodyti generalinės licencijos numerį. Šias vienkartines licencijas ūkio subjektai registruoja žiniaraščiuose eilės tvarka, jų pirmosios kopijos perduodamos Ekonomikos ministerijai.
7. Muitinės (muitinės posto) kontrolei pateikiama vienkartinės licencijos antroji kopija, kuri, atlikus prekių kontrolę, lieka muitinėje. Jeigu prekės išvežamos remiantis generaline licencija (nerašant vienkartinės licencijos), generalinė licencija, išvežus prekes, netenka galios (nepriklausomai nuo to, ar išvežamas visas licencijoje nurodytas prekių kiekis, ar tik jų dalis). Jeigu licencijos duomenys neatitinka deklaracijos duomenų, muitinės kontrolė nevykdoma ir krovinys grąžinamas siuntėjui.
8. Parduodant produkciją, įtrauktą į licencijuojamų prekių sąrašą, vidaus rinkoje arba parduodant produkciją per tarpininkus, kartu gali būti perduodama ir turima licencija išvežti šią produkciją. Licencija perrašoma ją išdavusioje ministerijoje arba biržoje.
9. Ūkio subjektai, vykdantys statybos, montavimo, remonto ir melioracijos darbus už Lietuvos Respublikos ribų, reikalingų licencijuojamų statybinių medžiagų išvežimo dokumentams įforminti pateikia ministerijos-steigėjos patvirtintą medžiagų ir įrengimų, skirtų visai darbų apimčiai, sąrašą.
10. Laikinai išvežamoms iš Lietuvos Respublikos prekėms ir grąžinamoms laikinai išvežtoms prekėms, įtrauktoms į licencijuojamų prekių sąrašą, licencijos nereikalingos. Gabenamos prekės yra deklaruojamos nustatytąja tvarka, nurodant laikinąjį išvežimą ar įvežimą atitinkantį muito režimą.
11. Ministerijos, išrašančios licencijas išvežti produkciją, prireikus licencijos išrašymo klausimą gali derinti su kitomis ministerijomis bei organizacijomis.
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos Vyriausybės
1992 m. vasario 27 d. nutarimu Nr. 135
LICENCIJUOJAMOS PREKĖS
Prekės pavadinimas |
Kodas pagal Harmonizuotą prekių aprašymo ir kodavimo sistemą |
Maisto produktai ir Žaliava maisto pramonei
|
|
Gyvuliai |
01011,0102-0104 |
Mėsa ir mėsos produktai |
0201-0207, 02081, 0209-0210, 1601, 1602 |
Laukinių gyvulių ir paukščių mėsa |
0208903 |
Pienas ir pieno produktai |
0401-0406 |
Grūdai ir grūdų produktai |
1001-1008,1101-1104 |
Žuvys ir žuvų produktai |
0301-0305,1604,16042,16043, 1605 |
Kiti vandens gyvūnai (kalmarai ir pan.) |
0306,0307 |
Aliejinės kultūros ir augalinis aliejus |
1201,1202,1204-1207,1507-1515 |
Kiaušiniai |
0407 |
Cukriniai runkeliai ir cukrus |
121291, 1701 |
Daržovės ir vaisiai |
0701-0714, 0802-0814 |
Linų stiebeliai ir šiaudeliai |
5301 |
Spiritas ir degtinės bei likerio gaminiai |
2207, 2208, 2208902, 22089031, 22089033 |
Šampanas |
22041011 |
Cigaretės |
24022 |
Endokrinines ir vaistinės medžiagos, vaistai |
3000 |
Kazeinas, kazeinatas |
3501 |
Lengvosios pramonės produkcija ir žaliava
|
|
Medvilniniai verpalai |
5205-5207 |
Putlieji verpalai |
5510,5511 |
Lininiai verpalai |
5306 |
Vilnoniai verpalai |
5106-5109 |
Lininiai audiniai |
5309 |
Vilnoniai audiniai |
5112 |
Pusvilnoniai audiniai |
51112,51113 |
Medvilniniai audiniai |
5208-5212 |
Trikotažiniai audiniai |
6001, 6002 |
Galvijų žalios odos |
4101-4106 |
Kiaulių žalios odos |
41071 |
Kailių žaliava |
4302 |
Švelniaplaukių žvėrelių kailiukų žaliava |
43011,43014-43016, 4301801 |
Minkštavilnių žvėrelių kailiukų žaliava |
43012,43013,4301803, 4301805 |
Pūkų ir plunksnų žaliava |
0505101 |
Linų pluoštas |
5301 |
Odų pusfabrikačiai |
4108-4109 |
Kieta oda |
41043111 |
Juchtas ir chromas |
4104291 |
Dirbtinė oda |
4110-4111 |
Mašinų gamybos ir metalo apdirbimo pramonės produkcija
|
|
Spalvotieji metalai ir jų laužas |
7401-7403, 74032, 740321, 740322, 7404-7410,7501-7506,7601,76012,7602-7607,7609,7801-7804,7901, 79012,7902-7905.8001, 80012,8002-8005 |
Metalo vamzdžiai |
7303-7306, 7411, 7507, 7608, 7805, 7906,8006 |
Juodieji ir valcuotieji metalai |
7201, 7203, 7205-7210, 7211, 7212, 7213-7229 |
Cinkuota skarda |
72103,72104,72122,72123 |
Juodųjų metalų laužas |
7204 |
Kabeliai ir laidai |
7312,7413,7614, 8544 |
Sausieji galvaniniai elementai |
8506 |
Kompresoriai buitiniams šaldytuvams |
84143 |
Kuro siurbliai* |
84133 |
Elektros varikliai* |
8501 |
Televizijos kreipiamosios sistemos* |
854091 |
Autokompresoriai* |
841480310 |
Miško, celiuliozės ir popieriaus bei medžio apdirbimo pramonės produkcija
|
|
Mediena (padarinė ir pjauta) |
4403,4407, 4409 |
Malkinė mediena ir technologinė skiedra |
44011-44013 |
Celiuliozė |
4701-4706 |
Popierius, kartonas |
4801, 4802,4804-4811 |
Medinės konstrukcijos ir detalės, sodo nameliai |
4418 |
Stalių gaminiai, langų ir durų blokai |
44181, 44182 |
Medienos plaušo plokštės |
4411 |
Klijuota fanera |
4412 |
Statybinių medžiagų pramonės ir statybos industrijos produkcija
|
|
Šiferis |
68111 |
Langų stiklas |
70031, 70032 |
Plytos |
69041 |
Glazūruotos apdailos plytelės |
6908 |
Čerpės |
69051 |
Cementas |
2523 |
Vienbučiai surenkamieji namai |
9406 |
Surenkamasis gelžbetonis |
681091 |
Keraminė santechnika |
6910 |
Armatūra |
73143.7610 |
Chemijos ir naftos chemijos pramonės produkcija
|
|
Polistirolo žaliava |
39031 |
Polietileno žaliava |
39011 |
Trąšos |
3102-3105 |
Plastmasiniai vamzdžiai |
391721 |
Kalcinuotoji soda |
28362 |
Kaustinė soda |
281511, 281512 |
Kalcio karbidas |
28491 |
Padangos |
4011 |
Energetikos ir kuro pramonės produkcija
|
|
Aviacinis kuras |
271000510 |
Automobilinis benzinas |
271000309 |
Dyzelinis kuras |
271000609 |
Tepalai ir alyvos |
2710009 |
Suskystintosios dujos |
271111 |
Mazutas |
27l000709 |
Bitumas |
27132 |
Meno kūriniai ir amatų dirbiniai
|
|
Juvelyriniai dirbiniai |
7113-7115 |
Gintaro dirbiniai ir žaliava |
25309,7116 |
Dailieji kaulo dirbiniai |
9601109 |
Dailieji dirbiniai – emaliuoti, sidabruoti, lakuoti |
7107 |
Meno kūriniai |
9701-9703,9706 |
Intelektualinė techninė produkcija
|
|
Išradimų ir pramoninių pavyzdžių patentų paraiškos |
998921 |
* Prekių išvežimo kvotas nustato Lietuvos Respublikos Vyriausybė.
______________