LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL TARPŽINYBINĖS KOMISIJOS ŽEMĖS ŪKIO IR MAISTO PRODUKTŲ, CUKRAUS IR PERDIRBTŲ PRODUKTŲ PERTEKLINĖMS ATSARGOMS, SUSIDARIUSIOMS DĖL OBJEKTYVIŲ APLINKYBIŲ, ĮVERTINTI SUDARYMO IR JOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2004 m. gegužės 11 d. Nr. 569

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos žemės ūkio ir maisto produktų atsargų deklaravimo ir perteklinių atsargų vienkartinio apmokestinimo įstatymo (Žin., 2004, Nr. 63-2245) 3 straipsnio 5 dalimi, Lietuvos Respublikos cukraus ir perdirbtų produktų atsargų deklaravimo ir perteklinių atsargų vienkartinio apmokestinimo įstatymo (Žin., 2004, Nr. 72-2497) 3 straipsnio 5 dalimi ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės įstatymo (Žin., 1994, Nr. 43-772; 1998, Nr. 41(1)-1131; 2000, Nr. 92-2843; 2002, Nr. 41-1527) 22 straipsnio 15 punktu, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Sudaryti šią Tarpžinybinę komisiją žemės ūkio ir maisto produktų, cukraus ir perdirbtų produktų perteklinėms atsargoms, susidariusioms dėl objektyvių aplinkybių, įvertinti (toliau vadinama – komisija):

Žemės ūkio ministerijos sekretorius (komisijos pirmininkas);

Žemės ūkio ministerijos Bendrosios rinkos organizavimo departamento direktorius (komisijos pirmininko pavaduotojas);

Žemės ūkio ministerijos Bendrosios rinkos organizavimo departamento Augalininkystės skyriaus vedėjas;

Žemės ūkio ministerijos Bendrosios rinkos organizavimo departamento Pieno produktų skyriaus vedėjas;

Žemės ūkio ministerijos Bendrosios rinkos organizavimo departamento Mėsos produktų skyriaus vedėjas;

Žemės ūkio ministerijos Bendrosios rinkos organizavimo departamento Perdirbtų produktų skyriaus vedėjas;

Žemės ūkio ministerijos Ekonomikos ir finansų departamento Apskaitos politikos įgyvendinimo skyriaus vedėjas;

Žemės ūkio ministerijos Ekonomikos ir finansų departamento Prekybos politikos skyriaus vedėjas;

Žemės ūkio ministerijos Ekonomikos ir finansų departamento Prekybos politikos skyriaus vyriausiasis specialistas;

Žemės ūkio ministerijos Teisės departamento Teisės skyriaus vyriausiasis specialistas;

Finansų ministerijos Apskaitos metodologijos departamento Apskaitos ir audito skyriaus vyriausiasis specialistas;

Ūkio ministerijos Prekybos departamento Vidaus prekybos skyriaus vyresnysis specialistas.

2. Nustatyti, kad asmeninę komisijos sudėtį tvirtina žemės ūkio ministras.

3. Patvirtinti Tarpžinybinės komisijos žemės ūkio ir maisto produktų, cukraus ir perdirbtų produktų perteklinėms atsargoms, susidariusioms dėl objektyvių aplinkybių, įvertinti nuostatus (pridedama).

 

 

Ministras Pirmininkas                                                             Algirdas Brazauskas

 

SUSISIEKIMO MINISTRAS,

pavaduojantis žemės ūkio ministrą                                    Zigmantas Balčytis

______________


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2004 m. gegužės 11 d. nutarimu Nr. 569

 

TARPŽINYBINĖS KOMISIJOS ŽEMĖS ŪKIO IR MAISTO PRODUKTŲ, CUKRAUS IR

PERDIRBTŲ PRODUKTŲ PERTEKLINĖMS ATSARGOMS, SUSIDARIUSIOMS DĖL

OBJEKTYVIŲ APLINKYBIŲ, ĮVERTINTI

NUOSTATAI

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Tarpžinybinės komisijos žemės ūkio ir maisto produktų, cukraus ir perdirbtų produktų perteklinėms atsargoms, susidariusioms dėl objektyvių aplinkybių, įvertinti nuostatai (toliau vadinama – šie Nuostatai) reglamentuoja Tarpžinybinės komisijos žemės ūkio ir maisto produktų, cukraus ir perdirbtų produktų perteklinėms atsargoms, susidariusioms dėl objektyvių aplinkybių, įvertinti (toliau vadinama – komisija) tikslus, uždavinius, funkcijas, teises, darbo organizavimą.

2. Komisijos paskirtis – įvertinti atsargų deklaravimo subjektų deklaruojamų žemės ūkio ir maisto produktų, cukraus ir perdirbtų produktų perteklinių atsargų susidarymo aplinkybių objektyvumą.

3. Komisija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos žemės ūkio ir maisto produktų atsargų deklaravimo ir perteklinių atsargų vienkartinio apmokestinimo įstatymu (Žin., 2004, Nr. 63-2245), Lietuvos Respublikos cukraus ir perdirbtų produktų atsargų deklaravimo ir perteklinių atsargų vienkartinio apmokestinimo įstatymu (Žin., 2004, Nr. 72-2497), šiais Nuostatais, kitais teisės aktais.

4. Šiuose Nuostatuose vartojamos sąvokos apibrėžtos Lietuvos Respublikos žemės ūkio ir maisto produktų atsargų deklaravimo ir perteklinių atsargų vienkartinio apmokestinimo įstatyme ir Lietuvos Respublikos cukraus ir perdirbtų produktų atsargų deklaravimo ir perteklinių atsargų vienkartinio apmokestinimo įstatyme.

 

II. KOMISIJOS UŽDAVINIAI IR FUNKCIJOS

 

5. Komisijos uždavinys – įvertinti atsargų deklaravimo subjektų deklaruojamų žemės ūkio ir maisto produktų, cukraus ir perdirbtų produktų perteklines atsargas, susidariusias dėl objektyvių aplinkybių.

6. Komisija, vykdydama jai pavestą uždavinį:

6.1. įvertina deklaruojamų žemės ūkio ir maisto produktų, cukraus ir perdirbtų produktų perteklines atsargas, susidariusias dėl objektyvių aplinkybių;

6.2. priima sprendimus dėl žemės ūkio ir maisto produktų, cukraus ir perdirbtų produktų perteklinių atsargų, susidariusių dėl objektyvių aplinkybių, pripažinimo arba nepripažinimo žemės ūkio ir maisto produktų, cukraus ir perdirbtų produktų normaliomis atsargomis;

6.3. informuoja atsargų deklaravimo subjektus apie komisijos priimtą sprendimą dėl jų žemės ūkio ir maisto produktų, cukraus ir perdirbtų produktų perteklinių atsargų, susidariusių dėl objektyvių aplinkybių, pripažinimo arba nepripažinimo žemės ūkio ir maisto produktų, cukraus ir perdirbtų produktų normaliomis atsargomis;

6.4. vykdo kitas teisės aktais pavestas funkcijas.

 

III. KOMISIJOS TEISĖS

 

7. Komisija turi teisę:

7.1. gauti žodžiu ir raštu iš valstybės ir vietos savivaldos institucijų ir įstaigų, juridinių ir fizinių asmenų duomenis ar informaciją, kurių reikia žemės ūkio ir maisto produktų, cukraus ir perdirbtų produktų perteklinių atsargų susidarymui dėl objektyvių aplinkybių įvertinti;

7.2. kviesti į komisijos posėdžius suinteresuotų institucijų ir organizacijų atstovus, specialistus, ekspertus, kitus asmenis;

7.3. sudaryti darbo grupes ar atlikti kitus veiksmus klausimams, susijusiems su komisijos uždavinių vykdymu, spręsti.

 

IV. KOMISIJOS DARBO ORGANIZAVIMAS

 

8. Komisijos sudėtį nustato Lietuvos Respublikos Vyriausybė, o asmeninę sudėtį tvirtina žemės ūkio ministras.

9. Komisijos pirmininkas organizuoja komisijos darbą, atsako už jos veiklą, šaukia komisijos posėdžius ir jiems pirmininkauja.

10. Komisijos pirmininkas turi pavaduotoją, kuris vadovauja komisijos darbui, kai komisijos pirmininko nėra.

11. Komisijos sekretorius:

11.1. organizuoja komisijos posėdžius, kartu su komisijos pirmininku, o jo nesant – su pirmininko pavaduotoju rengia ir derina posėdžių darbotvarkes;

11.2. ne vėliau kaip prieš 7 darbo dienas komisijos nariams praneša apie rengiamą posėdį ir įteikia posėdžio darbotvarkę ir klausimams svarstyti būtiną medžiagą;

11.3. rašo komisijos posėdžių protokolus, tvarko komisijos dokumentaciją ir vykdo kitus komisijos pirmininko nurodymus;

11.4. ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo komisijos sprendimo priėmimo raštu informuoja atsargų deklaravimo subjektus apie komisijos sprendimą dėl jų turimų žemės ūkio ir maisto produktų, cukraus ir perdirbtų produktų perteklinių atsargų, susidariusių dėl objektyvių aplinkybių, pripažinimo arba nepripažinimo normaliomis.

Komisijos sekretorius nėra komisijos narys.

12. Komisiją techniškai aptarnauja Žemės ūkio ministerija.

13. Pagrindinė komisijos veiklos forma yra posėdis.

14. Komisijos posėdžiuose, be komisijos narių, patariamojo balso teise gali dalyvauti komisijos pirmininko pakviesti suinteresuoti asmenys ir specialistai.

15. Komisijos posėdžiai yra teisėti, jeigu juose dalyvauja ne mažiau kaip pusė komisijos narių.

16. Sprendimai priimami atviru balsavimu, kai už juos balsuoja daugiau nei pusė dalyvaujančių posėdyje komisijos narių. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemiamas yra komisijos pirmininko, o jo nesant – komisijos pirmininko pavaduotojo balsas.

17. Komisijos narys, negalintis dalyvauti posėdyje ir iš anksto informavęs apie tai komisiją, turi teisę balsuoti raštu dėl paskelbto iš anksto posėdžio darbotvarkės klausimo iki šio posėdžio dienos ir yra įskaitomas į kvorumui reikiamą posėdžio dalyvių skaičių. Kai raštu balsuojama tik dėl kai kurių darbotvarkės klausimų, likusiems sprendimams priimti būtinas nustatytas komisijos narių kvorumas.

18. Per komisijos posėdžius svarstyti klausimai ir priimti sprendimai surašomi į posėdžio protokolą, kurį pasirašo posėdžio pirmininkas ir komisijos sekretorius.

19. Kiekvienas komisijos narys, dalyvaujantis posėdyje, bet kuriuo tame posėdyje nagrinėjamu klausimu gali pareikšti atskirą nuomonę, kuri įrašoma į protokolą.

 

V. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

20. Komisijos nariai ir kiti asmenys neturi teisės atskleisti darbo komisijoje metu įgytos konfidencialios informacijos, išskyrus įstatymų nustatytus atvejus.

21. Komisijos nariai už savo veiklą atsako pagal Lietuvos Respublikos įstatymus.

______________