STATISTIKOS DEPARTAMENTO GENERALINIO DIREKTORIAUS

ĮSAKYMAS

 

DĖL ŽEMĖS ŪKIO, MIŠKININKYSTĖS IR ŽUVININKYSTĖS ATLIEKŲ SUSIDARYMO IR TVARKYMO 2010 M. STATISTINIO TYRIMO ATASKAITOS ATL-01 (VIENKARTINĖS) FORMOS PATVIRTINIMO

 

2010 m. gruodžio 15 d. Nr. DĮ-261

Vilnius

 

Įgyvendindama Lietuvos Respublikos statistikos įstatymo (Žin., 1993, Nr. 54-1048; 1999, Nr. 114-3299) 12 straipsnio 2 dalies nuostatas ir atsižvelgdama į 2002 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (EB) Nr. 2150/2002 dėl atliekų statistikos (OL 2004 m. specialusis leidimas, 15 skyrius, 7 tomas, p. 257) su paskutiniais pakeitimais, padarytais 2010 m. rugsėjo 27 d. Komisijos reglamentu (ES) Nr. 849/2010 (OL 2010 L 253, p. 2),

tvirtinu pridedamą Žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės atliekų susidarymo ir tvarkymo 2010 m. statistinio tyrimo ataskaitos ATL-01 (vienkartinės) formą.

 

 

Generalinio direktoriaus pirmoji pavaduotoja,

pavaduojanti generalinį direktorių                               Vilija Lapėnienė

 

_________________


 

ATL-01_vienkartine_2010__Puslapis_1

 

 

ATL-01_vienkartine_2010__Puslapis_2

 

ATL-01_vienkartine_2010__Puslapis_3

 

ATL-01_vienkartine_2010__Puslapis_4

 

ATL-01_vienkartine_2010__Puslapis_5

 

 

ATL-01_vienkartine_2010__Puslapis_6

 

_________________


Žemės ūkio, miškininkystės ir

žuvininkystės atliekų susidarymo ir

tvarkymo 2010 m. statistinio tyrimo

ataskaitos ATL-01 (vienkartinės)

1 priedas

 

INFORMACIJA DĖL ŽEMĖS ŪKIO, MIŠKININKYSTĖS IR ŽUVININKYSTĖS ATLIEKŲ SUSIDARYMO IR TVARKYMO 2010 M. STATISTINIO TYRIMO

(ataskaita ATL-01 (vienkartinė)

 

STATISTINIO TYRIMO TEISINIS PAGRINDAS

Lietuvos Respublikos statistikos įstatymas (Žin., 1993, Nr. 54-1048; 1999, Nr. 114-3299);

2002 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 2150/2002 dėl atliekų statistikos (OL 2004 m. specialusis leidimas, 15 skyrius, 7 tomas, p. 257) su paskutiniais pakeitimais, padarytais 2010 m. rugsėjo 27 d. Komisijos reglamentu (ES) Nr. 849/2010 (OL 2010 L 253, p. 2).

STATISTINIO TYRIMO RŪŠIS, APIMTIS IR TIKSLAS

Tai – atrankinis tyrimas.

Ataskaitą pildo žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės valstybės įmonės, akcinės ir uždarosios akcinės bendrovės, kooperatinės bendrovės, ūkininkų ir šeimos ūkiai.

Tiriamasis laikotarpis – kalendoriniai metai.

Tyrimo tikslas – įvertinti dėl žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės ekonominės veiklos susidariusių ir sutvarkytų atliekų kiekį.

STATISTINĖS INFORMACIJOS PASKELBIMO LAIKAS IR VIETA

Lapkričio mėn. – statistikos leidinyje „Gamtos ištekliai ir aplinkos apsauga“, skyriuje „Atliekos“.

STATISTINIŲ DUOMENŲ PATEIKIMO PAREIGA

Lietuvos Respublikos statistikos įstatymo 14 straipsnio 2 ir 3 dalys:

„Juridiniai asmenys privalo neatlygintinai teikti statistinius duomenis Oficialiosios statistikos darbų programai įgyvendinti.“

Fiziniai asmenys privalo teikti duomenis, jeigu tai nustato įstatymai arba Oficialiosios statistikos darbų programa.“

STATISTINIŲ DUOMENŲ KONFIDENCIALUMAS

Lietuvos Respublikos statistikos įstatymo 15 straipsnio 2 dalis:

„Oficialiosios statistikos duomenys, jeigu pagal juos tiesiogiai ar netiesiogiai galima identifikuoti respondentą, apie kurį ar kurio veiklos rezultatus buvo surinkti pirminiai statistiniai duomenys, yra konfidencialūs ir saugomi įstatymų nustatyta tvarka.“

STATISTINIŲ DUOMENŲ PATEIKIMO TVARKOS PAŽEIDIMAS

Lietuvos Respublikos statistikos įstatymo 17 straipsnis:

„Fiziniai asmenys, įmonių, įstaigų ar organizacijų vadovai ir kiti atsakingi už oficialiosios statistikos duomenų rengimą ir teikimą asmenys, pažeidę šio įstatymo ir kitų su statistika susijusių teisės aktų reikalavimus, atsako pagal Lietuvos Respublikos įstatymus.“

Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 1732 straipsnis (Žin., 1992, Nr. 21-610; 2000, Nr. 54-1557):

„Statistinių duomenų nepateikimas nustatyta tvarka oficialiąją statistiką tvarkančioms institucijoms ir įstaigoms arba melagingų statistikos duomenų joms pateikimas užtraukia baudą nuo 500 iki 1000 Lt.

Tokia pat veika, padaryta asmens, bausto administracine nuobauda už šio straipsnio pirmojoje dalyje numatytus pažeidimus, užtraukia baudą nuo 3000 iki 6000 Lt.

Dokumentų, patvirtinančių pateiktus statistinius duomenis, nepateikimas oficialiąją statistiką tvarkančių institucijų ir įstaigų valstybės tarnautojams arba šių dokumentų nuslėpimas, taip pat minėtų valstybės tarnautojų teisėtų reikalavimų nevykdymas užtraukia baudą pareigūnams nuo 500 iki 1000 Lt.“

 

_________________


Žemės ūkio, miškininkystės ir

žuvininkystės atliekų susidarymo ir

tvarkymo 2010 m. statistinio tyrimo

ataskaitos ATL-01 (vienkartinės)

2 priedas

 

PAAIŠKINIMAI ŽEMĖS ŪKIO, MIŠKININKYSTĖS IR ŽUVININKYSTĖS ATLIEKŲ SUSIDARYMO IR TVARKYMO 2010 M. STATISTINIO TYRIMO ATASKAITAI ATL-01 (VIENKARTINEI) PILDYTI

 

1. Žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės atliekų susidarymo ir tvarkymo 2010 m. statistinio tyrimo ataskaitą (vienkartinę) ATL-01 (toliau – ataskaita) pildo žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės valstybės įmonės, akcinės ir uždarosios akcinės bendrovės, kooperatinės bendrovės, ūkininkų ir šeimos ūkiai, užsiimantys žemės ūkio veikla.

2. Atliekos – bet kokios medžiagos ar daiktai, kurių atliekų turėtojas atsikrato, nori atsikratyti ar privalo atsikratyti.

3. Ataskaitos skiltyse nurodoma:

3.1. Atliekų pavadinimas. A skiltyje nurodomi pagrindiniai atliekų tipai. Kadangi atliekų įvairovė labai didelė, gali pasitaikyti lentelėje neįvardytų atliekų. Jas reikia įrašyti kaip kitas atliekas, tiksliai nurodant jų pavadinimą. Jei kyla abejonių, kuriam tipui priskirti konkrečias atliekas (pvz., ar atliekas priskirti mėšlui, ar srutoms), tai reikia įvertinti savo nuožiūra ir sprendimą pagrįsti pastabose.

3.2. Mato vienetai. Susidariusių ir sutvarkytų atliekų kiekis įrašomas B skiltyje nurodytais mato vienetais.

3.3. Susidarymas ir tvarkymas. Jei respondentas negali tiksliai nustatyti, kiek atliekų susidarė 2010 m., reikia įrašyti apytikrį įvertinimą, o pastabose nurodyti, kuo remiantis taip įvertinta (pvz., pagal sunaudotą trąšų kiekį, vidutinį šiaudų kiekį hektarui, išvežto mėšlo tūrį ar pan.).

3.4. Susidariusios atliekos – per 2010 metus žemės ūkyje, miškininkystėje ir žuvininkystėje susidariusios atliekos, pvz., daržininkystės atliekos, miško kirtimų atliekos, plastikų atliekos (žvejybos tinklai, plėvelė, špagatai, statybinės ir griovimo atliekos) ir kt.

3.5. Deginimas – procesas, kurio metu ūkyje (įmonėje) susidariusios atliekos sudeginamos gaminant energiją arba negaminant jos.

3.6. Panaudojimas ūkyje (įmonėje) – atliekų panaudojimas ūkyje (įmonėje), jas kompostuojant, apdorojant žemėje.

3.7. Šalinimas ūkyje / įmonėje – atliekų šalinimas ūkyje (įmonėje), pvz., išverčiant jas ant žemės ar požeme ir pan.

3.8 Perdavimas kitiems naudotojams – atliekų perdavimas ar pardavimas kitiems naudotojams, pvz., kitiems ūkininkams, kolektyvinių sodų bendrijoms, įmonėms, išskyrus atliekų tvarkytojus.

3.9. Perdavimas atliekų tvarkytojams. Šioje skiltyje nurodomos atliekos, perduotos profesionalioms atliekų surinkimo ar tvarkymo įmonėms, turinčioms leidimą tvarkyti atliekas. Susidariusių atliekų kiekis turi būti lygus sutvarkytų, perduotų ir metų pabaigoje likusių atliekų kiekių sumai (t. y. 1 skiltis = 2 + 3 + 4 + 5 + 6 + 7 + 8 skiltis).

4. Ataskaitos eilutėse nurodoma:

4.1. Daržininkystės atliekos (03 eil.) – nuėmus derlių susidariusios daržų atliekos, tinkančios kompostui: likę šakniavaisių lapai, šaknys, bulvienojai, virkščios ir kt.

4.2. Sodų ir parkų tvarkymo atliekos (04 eil.) – tvarkant vaismedžių sodus ir parkus susidariusios biologiškai skaidžios atliekos, tinkančios kompostui: likę lapai, šaknys, šakos ir kt.

4.3. Miško kirtimų atliekos (05 eil.) – kertant mišką susidariusios atliekos viršūnės, šakos, žabai, nuopjovos ir kt.

4.4. Plovimo ir valymo dumblas (06 eil.) – dumblas, susidaręs nuimant derlių (pvz., runkelių) ar valant žemės ūkio padargus. Jei žinomas ar numanomas dumblo sausųjų medžiagų kiekis (%), jis pateikiamas pastabose.

4.5. Gyvūnų audinių atliekos (07 eil.) – įvairios ūkyje susidariusios paskerstų gyvulių minkštųjų audinių atliekos, kaulai ir ragai, odos ir pan., išskyrus infekuotų kritusių gyvulių audinių atliekas. Šioms atliekoms priskiriamos ne tik galvijų, bet ir kitų gyvūnų audinių atliekos.

4.6. Kritę infekuoti gyvūnai (08 eil.) – nugaišę, gimę negyvi arba nužudyti (eutanizuoti) gyvūnai (įskaitant paukščius, žuvis ir kt.), infekuoti gyvuliai, kuriems rinkti ir šalinti taikomi specialūs reikalavimai.

4.7. Netinkami naudoti medikamentai (12 eil.) – medikamentai ar chemikalai (vakcinos, reagentai), kurių atliekos susidaro prižiūrint gyvulius ar laboratorijoje, jei ji ūkyje (įmonėje) yra. Žmonėms gydyti naudojamų medikamentų įrašyti nereikia.

4.8. Plastikų pakuočių atliekos (13 eil.) – įvairios plastikų pakuočių atliekos, išskyrus augalų apsaugos priemonių ir neorganinių trąšų pakuotes. Plėvelės šienainiui pakuoti atliekos nurodomos 14 eilutėje.

4.9. Popieriaus ir kartono pakuočių atliekos (17 eil.) – įvairios popieriaus ir kartono pakuočių atliekos, išskyrus augalų apsaugos priemonių ir neorganinių trąšų pakuotes.

4.10. Užterštos pavojingomis cheminėmis medžiagomis pakuočių atliekos (20 eil.) – įvairios augalų apsaugos priemonių ir neorganinių trąšų pakuočių atliekos.

4.11. Eksploatuoti netinkamos transporto priemonės (21 eil.) – netinkamos naudoti savaeigės transporto priemonės, naudotos žemės ūkio veikloje, išskyrus asmeniniam naudojimui skirtus lengvuosius automobilius.

4.12. Kiti nebenaudojami mechanizmai ir įrangos sudedamosios dalys (22 eil.) – nesavaeigės derliaus nuėmimo ir apdorojimo ir kitokios mašinos ir mechanizmai bei didelės sudedamosios mašinų ir mechanizmų dalys.

4.13. Filtrai (24 eil.) – naftos produktais užterštų filtrų atliekos, pvz., tepalo, kuro filtrai.

4.14. Alyvos atliekos (25 eil.) – mineralinis ar sintetinis tepalas arba pramoninės alyvos, nebetinkamos naudoti pagal pirminę paskirtį, pvz., panaudotos vidaus degimo variklių ir pavarų dėžių, turbinų, hidraulinės ir kitokios alyvos, išskyrus alyvos atliekas, pakartotinai naudojamas mažiau svarbiems mechanizmams, pvz., žemės ūkio technikos hidraulinėms sistemoms, kurias reikia įrašyti skiltyje „Panaudojimas ūkyje“.

4.15. Medienos atliekos (28 eil.) – medienos apdirbimo atliekos (pvz., atraižos, pjuvenos, drožlės), išskyrus kertant mišką susidariusias atliekas.

4.16. Metalų atliekos (29 eil.) – metalo laužas, išskyrus metalą, patekusį į atliekas kartu su pakuotėmis, mašinomis ir mechanizmais, pvz., gardai, vamzdžiai, grandinės ir pan.

4.17. Kitos gumos atliekos (32 eil.) – visos gumos atliekos, išskyrus panaudotas padangas (32 eil.).

4.18. Panaudotos padangos (33 eil.) – nebetinkamos naudoti padangos. Jei j svorio negalima pakankamai tiksliai įvertinti, pastabose nurodomas jų tipas, pvz., priekinės ar užpakalinės traktoriaus padangos ar pan., ir kiekis.

4.19. Lijaliniai vandenys (42 eil.) – atliekos, susidarančios eksploatuojant laivą.

 

_________________