LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 1998 M. SAUSIO 30 D. NUTARIMO NR. 113 „DĖL VALSTYBĖS IR SAVIVALDYBIŲ TURTO PRIVATIZAVIMO TIESIOGINIŲ DERYBŲ BŪDU NUOSTATŲ PATVIRTINIMO“ DALINIO PAKEITIMO

 

1999 m. gruodžio 3 d. Nr. 1351

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių turto privatizavimo įstatymu (Žin., 1997, Nr. 107-2688), Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Iš dalies pakeisti Valstybės ir savivaldybių turto privatizavimo tiesioginių derybų būdu nuostatus, patvirtintus Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1998 m. sausio 30 d. nutarimu Nr. 113 „Dėl Valstybės ir savivaldybių turto privatizavimo tiesioginių derybų būdu nuostatų patvirtinimo“ (Žin., 1998, Nr. 12-280, Nr. 83-2337):

1.1. išdėstyti 41 punkto pirmąją pastraipą taip:

41. Tiesioginių derybų dalyvių pasiūlymai vertinami taip: sudedama potencialaus pirkėjo pasiūlyta kaina ir investicijų plane numatyta suma pinigų, kuriais bus didinamas bendrovės įstatinis kapitalas ir už kuriuos įsigyjamas ilgalaikis bei trumpalaikis materialusis turtas. Jeigu potencialus pirkėjas įsipareigoja sumokėti už valstybei (savivaldybei) nuosavybės teise priklausančias akcijas dalimis, jo pasiūlyta kaina (suma, kuri mokama vėliau kaip po 12 mėnesių nuo pirkimo-pardavimo sutarties pasirašymo dienos) diskontuojama privatizavimo programoje nurodyta diskonto norma. Būsimos investicijos dauginamos iš objekto privatizavimo programoje nurodyto pataisos koeficiento, kurio kitimo ribos – nuo 0,1 iki 0,3, ir jeigu investicijos daromos vėliau kaip po 12 mėnesių nuo pirkimo-pardavimo sutarties pasirašymo, gautas rezultatas diskontuojamas objekto privatizavimo programoje nurodyta diskonto norma. Jeigu parduodant valstybei (savivaldybei) ne visą priklausantį akcijų paketą, bendrovė didina įstatinį kapitalą iš papildomų įnašų, tačiau didindama įstatinį kapitalą:“;

1.2. išdėstyti 59 ir 60 punktus taip:

59. Jeigu už privatizavimo objektą mokama iš karto, potencialus pirkėjas tiesioginių derybų laimėtojas per 30 darbo dienų nuo pirkimo-pardavimo sutarties pasirašymo privalo pateikti Turto fondui:

59.1. kai už privatizavimo objektą mokama tik Lietuvos Respublikos pinigais ar privatizavimo sandoryje nustatyta užsienio valiuta, – banko dokumentą, patvirtinantį, kad atitinkamai į Finansų ministerijos atidarytą Privatizavimo fondo sąskaitą ar savivaldybės specialiąją sąskaitą pervestas patvirtintosios pardavimo kainos ir pradinio įnašo skirtumas litais, jeigu potencialus pirkėjas moka Lietuvoje, arba privatizavimo sandoryje nustatyta užsienio valiuta, jeigu potencialus pirkėjas yra įregistruotas ir moka užsienyje;

59.2. kai už privatizavimo objektą mokama Lietuvos Respublikos pinigais ar privatizavimo sandoryje nustatyta užsienio valiuta ir (jeigu objekto pardavimo kaina didesnė kaip 1 mln. litų) kitais Lietuvos Respublikos įstatymų nustatytais mokėjimo dokumentais, pirkimo-pardavimo sutarties projekto parengimo metu atsiskaitymo būdą ir sąlygas suderinus su Finansų ministerija, – banko dokumentą, patvirtinantį, kad atitinkamai į Finansų ministerijos atidarytą Privatizavimo fondo sąskaitą ar savivaldybės specialiąją sąskaitą pervestas ne mažiau kaip 60 procentų patvirtintosios pardavimo kainos ir pradinio įnašo skirtumas litais, jeigu potencialus pirkėjas moka Lietuvoje, arba privatizavimo sandoryje nustatyta užsienio valiuta, jeigu potencialus pirkėjas yra įregistruotas ir moka užsienyje, taip pat likusiai kainos ir pinigais sumokėtos dalies skirtumą atitinkančiai sumai – kitą Lietuvos Respublikos įstatymų nustatytą mokėjimo dokumentą.

Tiesioginių derybų laimėtojas, nesumokėjęs 59 punkte nustatytu laiku, privalo sumokėti pirkimo-pardavimo sutartyje nurodytus delspinigius. Likusi kainos dalis ir delspinigiai turi būti sumokėti ne vėliau kaip per 30 dienų nuo mokėjimo termino pabaigos.

60. Potencialus pirkėjas – strateginis investuotojas gali akcijų paketą pirkti dalimis. Tuomet pirkimo-pardavimo sutartyje numatomi keli apmokėjimo ir nuosavybės teisės perėmimo etapai (terminai). Tokių etapų negali būti daugiau kaip 5, o etapo trukmė negali būti ilgesnė kaip vieneri metai. Pirmąja dalimi turi būti perkama ne mažiau kaip 51 procentas parduodamų akcijų ir apmokama už jas litais, jeigu potencialus pirkėjas moka Lietuvoje, arba privatizavimo sandoryje nustatyta užsienio valiuta, jeigu potencialus pirkėjas yra įregistruotas ir moka užsienyje. Likusi akcijų paketo dalis gali būti apmokama Lietuvos Respublikos pinigais ar privatizavimo sandoryje nustatyta valiuta ir (jeigu objekto pardavimo kaina didesnė kaip 1 mln. litų) kitais Lietuvos Respublikos įstatymų nustatytais mokėjimo dokumentais, pirkimo-pardavimo sutarties projekto parengimo metu atsiskaitymo būdą ir sąlygas suderinus su Finansų ministerija. Apmokėjimas už paskutiniąją akcijų dalį negali būti atidėtas ilgiau kaip 5 metams, skaičiuojant nuo pirkimo-pardavimo sutarties įsigaliojimo. Privatizavimo objekto pirkimo tvarka ir terminai nustatomi privatizavimo sandoryje“;

1.3. išdėstyti 65 punktą taip:

65. Teisę į nuosavybę potencialus pirkėjas – strateginis investuotojas įgyja tada, kai pagal šiuos nuostatus sudaroma privatizavimo objekto pirkimo-pardavimo sutartis, kurią pasirašo abi šalys. Nuosavybės teisės į privatizavimo objektą perdavimo dokumentas yra akcijų perdavimo ir priėmimo aktas (Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1997 m. gruodžio 31 d. nutarimu Nr. 1502 „Dėl Valstybės ir savivaldybių turto privatizavimo viešo konkurso būdu nuostatų patvirtinimo“ (Žin., 1998, Nr. 3-54) patvirtintų Valstybės ir savivaldybių turto privatizavimo viešo konkurso būdu nuostatų 3 priedas). Šis aktas sudaromas per 5 darbo dienas, pirkėjui visiškai sumokėjus už privatizavimo objektą, jeigu už jį sumokama iš karto, arba kiekvieną kartą pirkimo-pardavimo sutartyje nurodytu laiku, jeigu akcijos perkamos etapais. Akcijų perdavimo ir priėmimo aktas sudaromas 3 egzemplioriais, po vieną perduodama įmonei, kurios akcijos buvo parduotos, Turto fondui bei pirkėjui. Pirkėjas (jo įgaliotas asmuo), atvykęs pasirašyti akcijų perdavimo ir priėmimo akto, turi pateikti asmens dokumentą ir (jeigu už privatizavimo objektą moka Lietuvos gyventojas ar jų grupė) teritorinės valstybinės mokesčių inspekcijos pažymą apie pinigų deklaravimą, jeigu tokios pažymos reikia pagal Lietuvos Respublikos įstatymą „Dėl Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų brangiam turtui įsigyti arba kitų įsigytų bei perleidžiamų lėšų deklaravimo“ (Žin., 1993, Nr. 70-1304). Jeigu pirkėjas šios pažymos nepateikia, nuosavybės teisės perdavimo ir priėmimo aktas su juo nesudaromas, o Turto fondas apie tai praneša teritorinei valstybinei mokesčių inspekcijai, kurioje pirkėjas turėjo deklaruoti pajamas“.

2. Nustatyti, kad šis nutarimas taikomas tiesioginių derybų būdu privatizuojant įmones, kurių privatizavimo programose nustatytas dokumentų rinkinių pardavimas pradedamas kitą mėnesį nuo nutarimo įsigaliojimo dienos.

 

 

 

Ministras Pirmininkas                                                                        Andrius Kubilius

 

 

 

Ūkio ministras                                                                                Valentinas Milaknis