LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTRO
Į S A K Y M A S
DĖL PAREIGŪNŲ IR KARIŲ, IŠLEIDŽIAMŲ Į PENSIJĄ, SOCIALINIO PRISITAIKYMO, MEDICININĖS REABILITACIJOS BEI PROFESINIO ORIENTAVIMO Į KITAS VEIKLOS SRITIS SISTEMOS FUNKCIONAVIMO METODINIŲ PRAKTINIŲ REKOMENDACIJŲ VALSTYBĖS INSTITUCIJOMS IR ĮSTAIGOMS, KURIOS TEIKS SOCIALINĖS IR MEDICININĖS PAGALBOS PRIEMONĖSE NUMATYTAS MEDICININES IR SOCIALINES PASLAUGAS, PATVIRTINIMO
2006 m. liepos 17 d. Nr. 1V-275
Vilnius
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. rugsėjo 20 d. nutarimo Nr. 1030 „Dėl Pareigūnų ir karių, išleidžiamų į pensiją, socialinio prisitaikymo, medicininės reabilitacijos bei profesinio orientavimo į kitas veiklos sritis sistemos sukūrimo programos patvirtinimo“ (Žin., 2005, Nr. 113-4128) 2.1 punktu:
1. Tvirtinu Pareigūnų ir karių, išleidžiamų į pensiją, socialinio prisitaikymo, medicininės reabilitacijos bei profesinio orientavimo į kitas veiklos sritis sistemos funkcionavimo metodines praktines rekomendacijas valstybės institucijoms ir įstaigoms, kurios teiks socialinės ir medicininės pagalbos priemonėse numatytas medicinines ir socialines paslaugas (pridedama).
2. Rekomenduoju suinteresuotoms Pareigūnų ir karių, išleidžiamų į pensiją, socialinio prisitaikymo, medicininės reabilitacijos bei profesinio orientavimo į kitas veiklos sritis sistemos sukūrimo programos (toliau – Programa) vykdymu valstybės institucijoms bei įstaigoms parengti ir patvirtinti vidaus tvarkos aprašus, atsižvelgus į šiuo įsakymu patvirtintas Pareigūnų ir karių, išleidžiamų į pensiją, socialinio prisitaikymo, medicininės reabilitacijos bei profesinio orientavimo į kitas veiklos sritis sistemos funkcionavimo metodines praktines rekomendacijas valstybės institucijoms ir įstaigoms, kurios teiks socialinės ir medicininės pagalbos priemonėse numatytas medicinines ir socialines paslaugas, bei įgalioti asmenis, kurie vykdys Programą.
L. E. VIDAUS REIKALŲ MINISTRO PAREIGAS GINTARAS FURMANAVIČIUS
SUDERINTA |
SUDERINTA |
L. e. Lietuvos Respublikos |
L. e. Lietuvos Respublikos |
krašto apsaugos ministro pareigas |
socialinės apsaugos ir darbo ministro pareigas |
G. Kirkilas |
V. Blinkevičiūtė |
2006 m. liepos 13 d. |
2006 m. liepos 13 d. |
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro
2006 m. liepos 17 d. įsakymu Nr. 1V-275
PAREIGŪNŲ IR KARIŲ, IŠLEIDŽIAMŲ Į PENSIJĄ, SOCIALINIO PRISITAIKYMO, MEDICININĖS REABILITACIJOS BEI PROFESINIO ORIENTAVIMO Į KITAS VEIKLOS SRITIS SISTEMOS FUNKCIONAVIMO METODINĖS PRAKTINĖS REKOMENDACIJOS VALSTYBĖS INSTITUCIJOMS IR ĮSTAIGOMS, KURIOS TEIKS SOCIALINĖS IR MEDICININĖS PAGALBOS PRIEMONĖSE NUMATYTAS MEDICININES IR SOCIALINES PASLAUGAS
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Pareigūnų ir karių, išleidžiamų į pensiją, socialinio prisitaikymo, medicininės reabilitacijos bei profesinio orientavimo į kitas veiklos sritis sistemos funkcionavimo metodinių praktinių rekomendacijų valstybės institucijoms ir įstaigoms, kurios teiks socialinės ir medicininės pagalbos priemonėse numatytas medicinines ir socialines paslaugas (toliau vadinama – Metodinės rekomendacijos), tikslas – numatyti įstaigas, kuriose teikiamos medicininės, socialinės ir profesinio orientavimo paslaugos, bei reglamentuoti socialinių ir medicininių pagalbos priemonių įgyvendinimo etapų įgyvendinimą.
II. MEDICININES, SOCIALINES IR PROFESINIO ORIENTAVIMO PASLAUGAS TEIKIANČIOS ĮSTAIGOS
2. Pareigūnų ir karių, išleidžiamų į pensiją, socialinio prisitaikymo, medicininės reabilitacijos bei profesinio orientavimo į kitas veiklos sritis sistemos sukūrimo programoje (toliau – Programa) numatytos medicininės ir socialinės paslaugos teikiamos Vidaus reikalų ministerijos, Specialiųjų tyrimų tarnybos, Valstybės saugumo departamento, Krašto apsaugos ministerijos, Generalinės prokuratūros, Kalėjimų departamento prie Teisingumo ministerijos (toliau vadinama – Kalėjimų departamentas), jiems pavaldžių institucijų, įstaigų bei valstybės įmonių statutiniams valstybės tarnautojams, pareigūnams ir kariams, kurie nuo 2006 m. sausio 1 d. teisės aktų nustatyta tvarka išeina iš tarnybos ir turi teisę į pareigūnų ir karių valstybinę pensiją pagal Lietuvos Respublikos vidaus reikalų, Specialiųjų tyrimų tarnybos, valstybės saugumo, krašto apsaugos, prokuratūros, Kalėjimų departamento, jam pavaldžių įstaigų bei valstybės įmonių pareigūnų ir karių valstybinių pensijų įstatymo (Žin., 1994, Nr. 99-1958; 2005, Nr. 71-2558) 3 straipsnyje nustatytas pareigūnų ir karių valstybinių pensijų skyrimo sąlygas (toliau vadinama – išeinantys į pensiją ar išleidžiami į atsargą pareigūnai ir kariai).
3. Įstaigos, kuriose teikiamos medicininės reabilitacijos paslaugos:
3.1. Vidaus reikalų ministerijos Medicinos centras ir Vidaus reikalų ministerijos Medicinos centro Centrinė medicinos ekspertizės komisija (toliau – Centrinė medicinos ekspertizės komisija) (išėjusiems į pensiją pareigūnams);
3.2. Sveikatos priežiūros tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos Trakų medicininės reabilitacijos centras (išėjusiems į pensiją pareigūnams);
3.3. Lietuvos kariuomenės Karo medicinos tarnybos Karių reabilitacijos centras (išleidžiamiems į atsargą kariams ir Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie Krašto apsaugos ministerijos civilinę krašto apsaugos tarnybą atliekantiems statutiniams valstybės tarnautojams);
3.4. Lietuvos kariuomenės Karo medicinos tarnybos Karo medicinos centras ir Lietuvos kariuomenės Karo medicinos tarnybos Karo medicinos centro Karinės medicinos ekspertizės komisija (toliau – Karinės medicinos ekspertizės komisija) (išleidžiamiems į atsargą kariams ir Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie Krašto apsaugos ministerijos civilinę krašto apsaugos tarnybą atliekantiems statutiniams valstybės tarnautojams).
4. Medicininės reabilitacijos poreikį pagal individualų planą antrame arba trečiame etape nustatys: išeinantiems į pensiją Vidaus reikalų ministerijos, Specialiųjų tyrimų tarnybos, Valstybės saugumo departamento, Generalinės prokuratūros, Kalėjimų departamento, jiems pavaldžių institucijų, įstaigų bei valstybės įmonių pareigūnams – Centrinė medicinos ekspertizės komisija, o išleidžiamiems į atsargą kariams ir Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie Krašto apsaugos ministerijos civilinę krašto apsaugos tarnybą atliekantiems statutiniams valstybės tarnautojams – Karinės medicinos ekspertizės komisija.
5. Įstaigos, kuriose teikiamos socialinio prisitaikymo ir profesinio orientavimo paslaugos:
5.8. Alytaus, Druskininkų, Lazdijų, Kauno, Jonavos, Kaišiadorių, Kėdainių, Prienų, Raseinių, Klaipėdos, Palangos, Kretingos, Skuodo, Šilutės, Marijampolės, Šakių, Vilkaviškio, Panevėžio, Biržų, Kupiškio, Pasvalio, Rokiškio, Šiaulių, Akmenės, Joniškio, Kelmės, Pakruojo, Radviliškio, Jurbarko, Šilalės, Tauragės, Mažeikių, Plungės, Telšių, Anykščių, Ignalinos, Molėtų, Utenos, Varėnos, Vilniaus, Šalčininkų, Širvintų, Švenčionių, Trakų, Ukmergės, Zarasų teritorinės darbo biržos.
6. Socialinio prisitaikymo ir profesinio orientavimo paslaugos įstaigose teikiamos pagal teritorinį paskirstymą:
6.1. Vilniaus darbo rinkos mokymo ir konsultavimo tarnyboje profesinio orientavimo paslaugos teikiamos išėjusiems į pensiją ar išleistiems į atsargą pareigūnams ir kariams iš įstaigų, kurių buveinės yra Vilniaus apskrityje (Elektrėnų, Šalčininkų r., Širvintų r., Švenčionių r., Trakų r., Ukmergės r., Vilniaus m. ir Vilniaus r. savivaldybėse).
6.2. Kauno darbo rinkos mokymo ir konsultavimo tarnyboje profesinio orientavimo paslaugos teikiamos išėjusiems į pensiją ar išleistiems į atsargą pareigūnams ir kariams iš įstaigų, kurių buveinės yra Kauno apskrityje (Birštono, Jonavos r., Kaišiadorių r., Kauno m., Kauno r., Kėdainių r., Prienų r. ir Raseinių r. savivaldybėse) ir Marijampolės apskrities Šakių r. savivaldybėje.
6.3. Alytaus darbo rinkos mokymo ir konsultavimo tarnyboje profesinio orientavimo paslaugos teikiamos išėjusiems į pensiją ar išleistiems į atsargą pareigūnams ir kariams iš įstaigų, kurių buveinės yra Alytaus apskrityje (Alytaus m., Alytaus r., Druskininkų, Lazdijų r. ir Varėnos r. savivaldybėse) ir Marijampolės apskrityje (Marijampolės, Kalvarijos, Kazlų Rūdos ir Vilkaviškio r. savivaldybėse).
6.4. Panevėžio darbo rinkos mokymo ir konsultavimo tarnyboje profesinio orientavimo paslaugos teikiamos išėjusiems į pensiją ar išleistiems į atsargą pareigūnams ir kariams iš įstaigų, kurių buveinės yra Panevėžio apskrityje (Biržų r., Kupiškio r., Panevėžio m., Panevėžio r., Pasvalio r. ir Rokiškio r. savivaldybėse) ir Utenos apskrities Anykščių r. ir Molėtų r. savivaldybėse.
6.5. Utenos darbo rinkos mokymo ir konsultavimo tarnyboje profesinio orientavimo paslaugos teikiamos išėjusiems į pensiją ar išleistiems į atsargą pareigūnams ir kariams iš įstaigų, kurių buveinės yra Utenos apskrityje (Ignalinos r., Utenos r., Visagino m. ir Zarasų r. savivaldybėse).
6.6. Šiaulių darbo rinkos mokymo ir konsultavimo tarnyboje profesinio orientavimo paslaugos teikiamos išėjusiems į pensiją ar išleistiems į atsargą pareigūnams ir kariams iš įstaigų, kurių buveinės yra Šiaulių apskrityje (Akmenės r., Joniškio r., Kelmės r., Pakruojo r., Radviliškio r., Šiaulių m. ir Šiaulių r. savivaldybėse) ir Telšių apskrityje (Telšių r., Mažeikių r., Plungės r. ir Rietavo savivaldybėse).
6.7. Klaipėdos darbo rinkos mokymo ir konsultavimo tarnyboje socialinės paslaugos teikiamos išėjusiems į pensiją pareigūnams ar išleistiems į atsargą kariams iš įstaigų, kurių buveinės yra Klaipėdos apskrityje (Klaipėdos r., Klaipėdos m., Kretingos r., Neringos, Palangos m., Skuodo r. ir Šilutės r. savivaldybėse) ir Tauragės apskrityje (Tauragės r., Jurbarko r., Pagėgių ir Šilalės r. savivaldybėse).
III. IŠEINANČIŲ Į PENSIJĄ AR IŠLEIDŽIAMŲ Į ATSARGĄ PAREIGŪNŲ IR KARIŲ SOCIALINĖS IR MEDICININĖS PAGALBOS PRIEMONIŲ ĮGYVENDINIMO PIRMAS ETAPAS
7. Išeinančių į pensiją ar išleidžiamų į atsargą pareigūnų ir karių socialinės ir medicininės pagalbos priemonių įgyvendinimo pirmą etapą, likus 6 mėnesiams iki pareigūno ar kario išėjimo į pensiją ar išleidimo į atsargą dienos, Vidaus reikalų ministerijoje, Specialiųjų tyrimų tarnyboje, Valstybės saugumo departamente, Krašto apsaugos ministerijoje, Generalinėje prokuratūroje, Kalėjimų departamente, jiems pavaldžiose institucijose, įstaigose ir valstybės įmonėse vykdo personalo tvarkymo funkcijas atliekantys asmenys ar kiti įgalioti asmenys.
8. Personalo tvarkymo funkcijas atliekantis asmuo ar kitas įgaliotas asmuo, atsakingas už išeinančių į pensiją ar išleidžiamų į atsargą pareigūnų ir karių socialinės ir medicininės pagalbos priemonių įgyvendinimo pirmo etapo vykdymą, likus 6 mėnesiams iki pareigūno ar kario išėjimo į pensiją ar išleidimo į atsargą dienos, raštu informuoja pareigūną ar karį apie numatomą jo išėjimo į pensiją ar išleidimo į atsargą datą, jo galimybę dalyvauti įgyvendinant socialinės ir medicininės pagalbos priemones ir kartu pateikia pareigūno ar kario sutikimo dalyvauti įgyvendinant socialinės ir medicininės pagalbos priemones formą (1 priedas) (toliau – sutikimas).
9. Gavęs Metodinių rekomendacijų 8 punkte nurodytą informaciją, pareigūnas ar karys gali atvykti pas personalo tvarkymo funkcijas atliekantį asmenį ar kitą įgaliotą asmenį, atsakingą už išeinančių į pensiją ar išleidžiamų į atsargą pareigūnų ir karių socialinės ir medicininės pagalbos priemonių įgyvendinimo pirmo etapo vykdymą, ir gauti visą informaciją apie išeinančių į pensiją ar išleidžiamų į atsargą pareigūnų ir karių socialinės ir medicininės pagalbos priemonių įgyvendinimo etapų vykdymo tvarką.
IV. IŠEINANČIŲ Į PENSIJĄ AR IŠLEIDŽIAMŲ Į ATSARGĄ PAREIGŪNŲ IR KARIŲ SOCIALINĖS IR MEDICININĖS PAGALBOS PRIEMONIŲ ĮGYVENDINIMO ANTRAS ETAPAS
10. Išeinančių į pensiją ar išleidžiamų į atsargą pareigūnų ir karių socialinės ir medicininės pagalbos priemonių įgyvendinimo antrą etapą ne anksčiau kaip prieš 3 mėnesius iki pareigūno išėjimo į pensiją ar kario išleidimo į atsargą dienos vykdo personalo tvarkymo funkcijas atliekantis asmuo ar kitas įgaliotas asmuo.
11. Pareigūnas ar karys, gavęs Metodinių rekomendacijų 8 ir 9 punktuose nurodytą informaciją ir nusprendęs dalyvauti įgyvendinant socialinės ir medicininės pagalbos priemones, ne anksčiau kaip prieš 3 mėnesius iki išėjimo į pensiją ar išleidimo į atsargą dienos pateikia personalo tvarkymo funkcijas atliekančiam asmeniui ar kitam įgaliotam asmeniui Metodinių rekomendacijų 8 punkte nurodytą užpildytą ir pasirašytą sutikimą.
12. Personalo tvarkymo funkcijas atliekantis asmuo ar kitas įgaliotas asmuo, gavęs pareigūno ar kario užpildytą ir pasirašytą sutikimą, pateikia pareigūnui ar kariui informaciją apie įstaigas darbo rinkos profesinio mokymo ir persikvalifikavimo, profesinio konsultavimo galimybes pagal pateiktą Lietuvos darbo rinkos mokymo ir konsultavimo tarnybos informaciją bei apie situaciją darbo rinkoje, paklausiausias profesijas, darbo biržos teikiamas paslaugas pagal Lietuvos darbo biržos internetinėje svetainėje skelbiamą informaciją adresu www.ldb.lt. Esant poreikiui personalo tvarkymo funkcijas atliekantis asmuo ar kitas įgaliotas asmuo informuoja pareigūną ar karį apie Metodinių rekomendacijų 5 punkte nurodytas įstaigas, kuriose jis gali gauti išsamesnę informaciją bei konsultaciją.
13. Pareigūnui ar kariui pateikus užpildytą ir pasirašytą sutikimą, personalo tvarkymo funkcijas atliekantis asmuo ar kitas įgaliotas asmuo kartu su pareigūnu ar kariu pildo dalyvaujančio pareigūnų ir karių, išleidžiamų į pensiją, socialinio prisitaikymo, medicininės reabilitacijos bei profesinio orientavimo į kitas veiklos sritis sistemoje pareigūno ar kario anketos (2 priedas) (toliau – anketa) pirmąją dalį „Asmens duomenys“. Pareigūnas ar karys savarankiškai pildo anketos antrąją dalį „Susitikimui su profesijos konsultantu ir darbo biržos darbuotoju“ ir trečiąją dalį „Pageidavimai“.
14. Užpildytą anketą personalo tvarkymo funkcijas atliekantis asmuo ar kitas įgaliotas asmuo siunčia teritorinei darbo rinkos mokymo ir konsultavimo tarnybai pagal teritorinį paskirstymą.
15. Užpildžius anketą, personalo tvarkymo funkcijas atliekantis asmuo ar kitas įgaliotas asmuo pildo išeinančio į pensiją ar išleidžiamo į atsargą pareigūno ar kario individualaus plano (3 priedas) (toliau – individualus planas) pirmąją dalį „Asmens duomenys“. Individualų planą kartu su siuntimu medicininiam patikrinimui, medicininės reabilitacijos poreikiui nustatyti (siuntimo medicininiam patikrinimui forma nustatyta Medicinos skyriaus Centrinės medicininės ekspertizės komisijos veiklos taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 1996 m. gegužės 30 d. įsakymu Nr. 500, 4 priede) į atitinkamai Centrinę medicinos ekspertizės komisiją arba Karinės medicinos ekspertizės komisiją personalo tvarkymo funkcijas atliekantis asmuo ar kitas įgaliotas asmuo atiduoda pareigūnui ar kariui. Pareigūnas ar karys medicininės reabilitacijos poreikiui nustatyti siunčiamas vadovaujantis atitinkamai Centrinėje medicinos ekspertizės komisijoje arba Karinės medicinos ekspertizės komisijoje nustatyta tvarka.
16. Pareigūnui ar kariui, nuvykus į Centrinę medicinos ekspertizės komisiją arba Karinės medicinos ekspertizės komisiją, atliekamas medicininis patikrinimas nustatyti medicininės reabilitacijos poreikiui. Medicininės reabilitacijos poreikis nustatomas Centrinės medicinos ekspertizės komisijos arba Karinės medicinos ekspertizės komisijos nustatyta tvarka. Žymą apie medicininės reabilitacijos poreikį Centrinės medicinos ekspertizės komisijos arba Karinės medicinos ekspertizės komisijos darbuotojas įrašo į pareigūno ar kario pateiktą individualaus plano antrąją dalį „Išeinančio į pensiją ar išleidžiamo į atsargą pareigūno ir kario medicininės reabilitacijos priemonės“. Pareigūnui ar kariui taip pat išduodamas išrašas iš medicininių dokumentų (medicininės apskaitos forma Nr. 027/a, nurodyta Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 1999 m. lapkričio 29 d. įsakyme Nr. 515 (Žin., 1999, Nr. 103-2972) (toliau – išrašas). Taip pat individualaus plano antrojoje dalyje įrašoma išrašo išdavimo data, medicininės reabilitacijos vieta, trukmė, jos pradžios data, kuri turi būti suderinta su Metodinių rekomendacijų 3 punkte nurodyta įstaiga, kurioje bus teikiamos medicininės reabilitacijos paslaugos ir į kurią bus siunčiamas pareigūnas ar karys, arba nurodoma, kad pareigūnui ar kariui nebūtina medicininė reabilitacija. Individualus planas grąžinamas pareigūnui ar kariui.
V. IŠEINANČIŲ Į PENSIJĄ AR IŠLEIDŽIAMŲ Į ATSARGĄ PAREIGŪNŲ IR KARIŲ SOCIALINĖS IR MEDICININĖS PAGALBOS PRIEMONIŲ ĮGYVENDINIMO TREČIAS ETAPAS
18. Išeinančių į pensiją ar išleidžiamų į atsargą pareigūnų ir karių socialinės ir medicininės pagalbos priemonių įgyvendinimo trečią etapą vykdo Metodinių rekomendacijų 3 ir 5 punktuose nurodytos įstaigos.
19. Išėjęs į pensiją ar išleistas į atsargą pareigūnas ir karys, gavę išrašą ir individualų planą, vyksta į atitinkamas Metodinių rekomendacijų 3 punkte nurodytas įstaigas, kuriose jiems suteikiamos išraše nurodytos medicininės reabilitacijos paslaugos.
20. Jei nurodytu laiku pareigūnas ar karys negali atvykti į Metodinių rekomendacijų 3 punkte nurodytą įstaigą, kurioje bus teikiamos medicininės reabilitacijos paslaugos, jis privalo apie tai pranešti šiai įstaigai ne vėliau kaip prieš 3 kalendorines dienas.
21. Metodinių rekomendacijų 3 punkte nurodytos įstaigos, suteikusios išėjusiam į pensiją ar išleistam į atsargą pareigūnui ar kariui medicininės reabilitacijos paslaugas, išduoda išėjusiam į pensiją ar išleistam į atsargą pareigūnui ar kariui medicininės apskaitos formą Nr. 027/a, kurioje įrašo atliktus tyrimus, aprašo taikytą gydymą, jo rezultatus, rekomendacijas dėl tolesnės išėjusiojo į pensiją ar išleisto į atsargą pareigūno ar kario sveikatos priežiūros. Šią formą išėjęs į pensiją ar išleistas į atsargą pareigūnas ar karys privalo per kuo trumpesnį laiką pateikti personalo tvarkymo funkcijas atliekančiam asmeniui ar kitam įgaliotam asmeniui. Esant papildomam medicininės reabilitacijos poreikiui, Metodinių rekomendacijų 3 punkte nurodytos įstaigos vadovas, suteikus išėjusiam į pensiją ar išleistam į atsargą pareigūnui ar kariui medicininės reabilitacijos paslaugas, gali papildyti individualaus plano antrąją dalį papildomomis išeinančių į pensiją ar išleidžiamų į atsargą pareigūnų ir karių medicininės pagalbos priemonėmis, kurios įgyvendinamos individualiame plane nurodytu laiku ir nustatytoje vietoje.
22. Išėjęs į pensiją ar išleistas į atsargą pareigūnas ar karys, gavęs Metodinių rekomendacijų 17 punkte nurodytą atitinkamos darbo rinkos mokymo ir konsultavimo tarnybos specialistų pranešimą apie profesinio konsultavimo datą ir vietą, nurodytu laiku atvyksta į nurodytą vietą, su savimi turėdamas asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus ir individualų planą.
23. Atitinkamos darbo rinkos mokymo ir konsultavimo tarnybos specialistas organizuoja pokalbį, kurio metu išėjusiam į pensiją ar išleistam į atsargą pareigūnui ar kariui, atsižvelgiant į individualias asmens savybes ir polinkius, pagal darbo rinkos ir profesijos mokymosi galimybes parenkamos profesinio orientavimo paslaugos, kurios bus teikiamos atitinkamoje darbo rinkos mokymo ir konsultavimo tarnyboje arba teritorinėje darbo biržoje. Atitinkamos darbo rinkos mokymo ir konsultavimo tarnybos specialistas, parinkęs išėjusiam į pensiją ar išleistam į atsargą pareigūnui ar kariui profesinio orientavimo paslaugas, pažymi jas individualaus plano trečioje dalyje bei nusiunčia išėjusį į pensiją ar išleistą į atsargą pareigūną ar karį į individualiame plane nurodytos priemonės organizavimo vietą, t. y. į atitinkamą Metodinių rekomendacijų 5 punkte nurodytą įstaigą.
24. Kai įgyvendinamos pareigūno ar kario individualiame plane nurodytos profesinio orientavimo paslaugų priemonės, atitinkamos darbo rinkos mokymo ir konsultavimo tarnybos specialistas arba teritorinės darbo biržos specialistas informuoja apie tai išėjusį į pensiją ar išleistą į atsargą pareigūną ar karį siuntusį atitinkamos darbo rinkos mokymo ir konsultavimo tarnybos specialistą, kuris tai pažymi individualiame plane ir jį kartu su pareigūno ar kario anketa siunčia įstaigos, iš kurios į pensiją išėjo ar buvo išleistas į atsargą pareigūnas ar karys, personalo tvarkymo funkcijas atliekančiam asmeniui ar kitam įgaliotam asmeniui.
25. Esant reikalui, atitinkamos darbo rinkos mokymo ir konsultavimo tarnybos specialistas gali papildyti individualaus plano trečiąją dalį papildomomis išeinančių į pensiją ar išleidžiamų į atsargą pareigūnų ir karių profesinio orientavimo paslaugų priemonėmis, kurios įgyvendinamos individualiame plane nurodytu laiku ir nustatytoje vietoje.
VI. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
26. Jei pareigūnas ar karys išeina iš tarnybos ar išleidžiamas į atsargą dėl sveikatos būklės, socialinės ir medicininės pagalbos priemonės įgyvendinamos neatsižvelgiant į Metodinių rekomendacijų III ir IV skyriuose nustatytus terminus, tačiau išėjęs į pensiją ar išleistas į atsargą pareigūnas ar karys teise dalyvauti įgyvendinant socialinės ir medicininės pagalbos priemones galės pasinaudoti ne vėliau kaip per tris mėnesius po išėjimo iš tarnybos ar išleidimo į atsargą dienos. Šiuo atveju pareigūno ar kario medicininės reabilitacijos poreikis nustatomas Centrinėje medicinos ekspertizės komisijoje arba Karinės medicinos ekspertizės komisijoje atleidžiamų iš tarnybos pareigūnų ar karių sveikatos būklės įvertinimo metu Metodinių rekomendacijų 15–16 punktuose nustatyta tvarka.
27. Jeigu dėl objektyvių priežasčių pareigūnas ar karys, išėjęs į pensiją ar išleistas į atsargą dėl sveikatos būklės, negalės pasinaudoti teise dalyvauti įgyvendinant socialinės ir medicininės pagalbos priemones Metodinių rekomendacijų 26 punkte nurodytu terminu, o išėjęs į pensiją ar išleistas į atsargą sukakus nustatytam amžiui pareigūnas ar karys negalės dalyvauti įgyvendinant profesinio orientavimo ir medicininės reabilitacijos paslaugas Metodinių rekomendacijų IV ir V skyriuose nurodytais terminais, jis raštu galės kreiptis į įstaigos, iš kurios išėjo į pensiją ar buvo išleistas į atsargą, vadovą, prašydamas leisti dalyvauti įgyvendinant socialinės ir medicininės pagalbos priemones. Jei vadovas patenkina išėjusio iš tarnybos ar išleisto į atsargą pareigūno ar kario prašymą, Programoje numatytos visų trijų etapų socialinės ir medicininės pagalbos priemonės įgyvendinamos nepaisant Metodinėse rekomendacijose nustatytų terminų. Šiuo atveju išeinančiam į pensiją ar išleidžiamam į atsargą pareigūnui ar kariui sudaromas individualus planas.
28. Jei pareigūnas ar karys bet kuriame socialinės ir medicininės pagalbos priemonių įgyvendinimo etape nusprendžia atsisakyti įgyvendinti socialinės ir medicininės pagalbos priemones, apie tai jis raštu informuoja įstaigą, iš kurios yra išėjęs į pensiją ar išleistas į atsargą. Anketa ir individualus planas tokiais atvejais laikomi pareigūno tarnybos byloje ar kario asmens byloje, o išėjusio į pensiją ar išleisto į atsargą pareigūno ar kario – pensininko asmens byloje. Apie pareigūno ar kario atsisakymą įgyvendinti socialinės ir medicininės pagalbos priemones įrašoma pareigūno tarnybos byloje ar kario asmens byloje, o išėjusio į pensiją ar išleisto į atsargą pareigūno ar kario – pensininko asmens byloje.
Pareigūnų ir karių, išleidžiamų į pensiją,
socialinio prisitaikymo, medicininės
reabilitacijos bei profesinio orientavimo į kitas
veiklos sritis sistemos funkcionavimo
metodinių praktinių rekomendacijų valstybės
institucijoms ir įstaigoms, kurios teiks
socialinės ir medicininės pagalbos priemonėse
numatytas medicinines ir socialines paslaugas,
1 priedas
(sutikimo formos pavyzdys)
__________________________________
(pareigūno ar kario vardas, pavardė)
____________________
____________________
____________________
(Įstaiga, karinis vienetas)
Pareigūnų ir karių, išleidžiamų į pensiją,
socialinio prisitaikymo, medicininės
reabilitacijos bei profesinio orientavimo į kitas
veiklos sritis sistemos funkcionavimo
metodinių praktinių rekomendacijų valstybės
institucijoms ir įstaigoms, kurios teiks
socialinės ir medicininės pagalbos priemonėse
numatytas medicinines ir socialines paslaugas,
2 priedas
(anketos formos pavyzdys)
DALYVAUJANČIO PAREIGŪNŲ IR KARIŲ, IŠLEIDŽIAMŲ Į PENSIJĄ, SOCIALINIO PRISITAIKYMO, MEDICININĖS REABILITACIJOS BEI PROFESINIO ORIENTAVIMO Į KITAS VEIKLOS SRITIS SISTEMOJE PAREIGŪNO IR KARIO ANKETA
1. ASMENS DUOMENYS
Vardas, pavardė |
Pareiginis, karinis ar specialusis nekarinis laipsnis |
Tarnybos vieta |
||||
Einamos pareigos |
Išsilavinimas |
Dabartinė gyvenamoji vieta |
Gyvenamoji vieta, išėjus į pensiją ar atsargą |
|||
Šeiminė padėtis |
Tarnybos vidaus tarnybos, Specialiųjų tyrimų tarnybos, valstybės saugumo, krašto apsaugos, prokuratūros sistemose bei Kalėjimų departamente ir jam pavaldžiose įstaigose bei valstybės įmonėse pradžia |
Išleidimo į pensiją ar atsargą data |
Išleidimo į pensiją ar atsargą priežastis |
|||
Ar ketinate siekti aukštojo išsilavinimo (jei jo dar neturite)? |
Ar ketinate siekti antro aukštojo išsilavinimo / šiuo metu mokotės, siekdami įgyti antrą aukštąjį išsilavinimą? |
|||||
Ar vairuojate automobilį? Jei taip, kiek laiko? |
Ar sportuojate? Kokią sporto šaką kultivuojate? Sportiniai pasiekimai. |
|||||
Laisvalaikio pomėgiai |
Ar laisvalaikio pomėgiai galėtų turėti įtakos pasirenkant kitą profesiją? |
|||||
2. SUSITIKIMUI SU PROFESIJOS KONSULTANTU IR DARBO BIRŽOS DARBUOTOJU
Kokią informaciją ar pagalbą norėtumėte gauti pokalbio su darbo biržos darbuotoju ar mokymo tarnybos profesijos konsultantu metu (prašom pažymėti): |
||||||
Gauti informaciją apie situaciją darbo rinkoje, įsidarbinimo galimybes, sužinoti, kokie yra darbo paieškos metodai ir kokios profesinio orientavimo bei profesinio psichologinio konsultavimo galimybės |
|
Paskelbti asmens duomenis teritorinės darbo biržos internetiniame puslapyje, personalo atrankos agentūrų skelbimuose |
|
Susitikimas su VRM, KAM ar kitų įstaigų personalo tvarkymo funkcijas atliekančiais specialistais |
|
|
Išsiaiškinti paklausias profesijas Lietuvoje ir mieste _____________ (nurodyti) |
|
Pagalba ir konsultacijos, kaip parengti tinkamą gyvenimo aprašymą (CV) |
|
Išsiaiškinti, kokia yra profesinio orientavimo bei profesinio psichologinio konsultavimo tvarka ir trukmė |
|
|
Personalo atrankos kompanijų, įdarbinimo įstaigų adresai, kontaktai |
|
Informacija, kaip pasirengti pokalbiui su darbdaviu |
|
Gauti informaciją apie persikvalifikavimo kursus ir galimybę dalyvauti juose |
|
|
1. Jei Jus jau esate apsisprendęs, ką norėtumėte veikti (kokį darbą, kokioje srityje dirbti), išėjęs į atsargą arba išleistas į pensiją, ir tiksliai žinote, kokioje srityje geriausiai galėtumėte save realizuoti: |
||||||
a) ar Jūs pats jau ėmėtės kokių nors veiksmų, kurie galėtų padėti Jums įgyvendinti savo planus? Jei ėmėtės, tai kokių? |
b) kokių žinių Jums dar papildomai reikia, kad galėtumėte realizuoti savo planus? |
|||||
2. Jei Jus dar nesate apsisprendęs, ką norėtumėte veikti (kokį darbą, kokioje srityje dirbti), išėjęs į atsargą arba išleistas į pensiją: |
||||||
a) ar yra kokia nors sritis, kurioje Jūs norėtumėte dirbti, išėjęs į atsargą arba išleistas į pensiją? |
b) kokios nepalankios aplinkybės galėtų sukliudyti įgyvendinti Jūsų planus? |
|||||
3. Veiksniai, galintys padėti įgyvendinti Jūsų planus (susirasti darbą): |
||||||
Jūsų darbo patirtis |
Kokios nors srities išsilavinimas (įgyta specialybė) |
|||||
Savarankiškai įgytos reikalingos žinios |
Asmeninės savybės |
|||||
Tarnyboje įgytos profesinės žinios (kursai, seminarai, mokymai) |
Kokių profesinių žinių, Jūsų manymu, Jums labiausiai trūksta (kurios būtų svarbios, ieškant darbo)? |
|||||
Kokias užsienio kalbas mokate ir kokiu lygiu? (nurodyti lygį) |
Jei mokate anglų kalbą, ar norėtumėte dar patobulinti savo anglų kalbos žinias? |
|||||
Ar turite darbo kompiuteriu įgūdžių? |
Kuriuos darbo kompiuteriu įgūdžius dar norėtumėte patobulinti? |
|||||
3. PAGEIDAVIMAI
Paskelbti asmens duomenis teritorinės darbo biržos internetiniame puslapyje, personalo atrankos kompanijų skelbimuose |
|
Gauti informaciją apie darbo pasiūlymus gyvenamojoje ar aplinkinėse vietovėse, socialines garantijas, karjeros perspektyvas. |
|
Dalyvauti susitikimuose su darbdaviais |
|
|
|
Kiti pageidavimai |
|||
Išleidžiamas į pensiją pareigūnas ar išeinantis į atsargą karys |
Personalo tvarkymo funkcijas atliekantis asmuo ar kitas įgaliotas asmuo ____________________________ (Pareigos, vardas, pavardė) |
||
______________ (Parašas, data) |
______________ (Parašas, data) |
______________
Pareigūnų ir karių, išleidžiamų į pensiją,
socialinio prisitaikymo, medicininės
reabilitacijos bei profesinio orientavimo į kitas
veiklos sritis sistemos funkcionavimo
metodinių praktinių rekomendacijų valstybės
institucijoms ir įstaigoms, kurios teiks
socialinės ir medicininės pagalbos priemonėse
numatytas medicinines ir socialines paslaugas,
3 priedas
(plano formos pavyzdys)
IŠEINANČIO Į PENSIJĄ AR IŠLEIDŽIAMO Į ATSARGĄ PAREIGŪNO IR KARIO INDIVIDUALUS PLANAS
1. ASMENS DUOMENYS
Vardas, pavardė |
Specialusis pareigūno nekarinis laipsnis, kario karinis laipsnis |
Įstaiga, padalinys, karinis vienetas |
Pareigos |
Tarnybos pradžia |
Numatoma išėjimo į pensiją ar išleidimo į atsargą data |
Adresas, telefono Nr., el. paštas |
||
Personalo tvarkymo funkcijas atliekantis asmuo ar kitas įgaliotas asmuo _________________ (Pareigos) _________________ (Laipsnis, vardas, pavardė) _________________ (Parašas, data) |
||
Išeinantis į pensiją pareigūnas ar išleidžiamas į atsargą karys _________________ (Parašas, data) |
2. IŠEINANČIO Į PENSIJĄ AR IŠLEIDŽIAMO Į ATSARGĄ PAREIGŪNO IR KARIO MEDICININĖS REABILITACIJOS PRIEMONĖS
2.1. Žyma apie medicininės reabilitacijos poreikį |
Medicininė reabilitacija pareigūnui ar kariui taikytina, netaikytina (nereikalingą išbraukti) |
2.2. Išrašas iš medicininių dokumentų su reabilitacinio gydymo rekomendacija (nereikalingą išbraukti) |
Išrašas išduotas:
_______________ (išdavimo data) |
Išrašas neišduotas |
|
2.3. Medicininės reabilitacijos pradžios data |
|
CMEK arba KMEK specialistas _______________ (Pareigos) _______________ (Vardas, pavardė) _______________ (Parašas, data) |
|
3.1. Žyma apie papildomą medicininės reabilitacijos poreikį |
Medicininė reabilitacija pareigūnui ar kariui taikytina, netaikytina (nereikalingą išbraukti) |
3.2. Išrašas iš medicininių dokumentų su reabilitacinio gydymo rekomendacija (nereikalingą išbraukti) |
Išrašas išduotas:
_______________ (išdavimo data) |
Išrašas neišduotas |
|
3.3. Medicininės reabilitacijos pradžios data |
|
Asmens sveikatos priežiūros įstaigos specialistas _______________ (Pareigos) _______________ (Vardas, pavardė) _______________ (Parašas, data) |
3. IŠEINANČIO Į PENSIJĄ AR IŠLEIDŽIAMO Į ATSARGĄ PAREIGŪNO IR KARIO PROFESINIO ORIENTAVIMO PRIEMONĖS
Priemonė |
Organizavimo vieta |
Už priemonės organizavimą atsakingas asmuo (jei tai būtina) |
Data |
Pastabos |
|||
|
|
|
|
|
|||
|
|
|
|
|
|||
|
|
|
|
|
|||
Profesijos konsultantas arba darbo biržos specialistas _____________________ (Pareigos)
_____________________ (Laipsnis, vardas, pavardė)
_____________________ (Parašas, data) |
|||||||
Išeinantis į pensiją pareigūnas ar išleidžiamas į atsargą karys _____________________ (Parašas, data) |
|||||||
Papildoma priemonė |
Organizavimo vieta |
Už priemonės organizavimą atsakingas asmuo (jei tai būtina) |
Data |
Pastabos |
|||
|
|
|
|
|
|||
|
|
|
|
|
|||
Profesijos konsultantas arba darbo biržos specialistas _____________________ (Pareigos)
_____________________ (Laipsnis, vardas, pavardė)
_____________________ (Parašas, data) |
|||||||
Išeinantis į pensiją pareigūnas ar išleidžiamas į atsargą karys _____________________ (Parašas, data) |
|||||||
______________