Lietuvos Respublikos Vyriausybė
NUTARIMAS
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2003 M. VASARIO 3 D. NUTARIMO NR. 179 „DĖL TARPŽINYBINĖS KOMISIJOS KOVAI SU KORUPCIJA KOORDINUOTI SUDARYMO IR JOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2009 m. gegužės 13 d. Nr. 414
Vilnius
1. Pakeisti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. vasario 3 d. nutarimą Nr. 179 „Dėl Tarpžinybinės komisijos kovai su korupcija koordinuoti sudarymo ir jos nuostatų patvirtinimo“ (Žin., 2003, Nr. 14-578; 2007, Nr. 72-2844):
1.1. Išdėstyti nutarimo preambulę taip:
„Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Vyriausybės įstatymo (Žin., 1994, Nr. 43-772; 1998, Nr. 41(1)-1131; 2000, Nr. 92-2843; 2007, Nr. 72-2831; 2008, Nr. 117-4442) 22 straipsnio 15 punktu, 27 straipsnio 1, 4 ir 5 dalimis, siekdama tobulinti ir geriau koordinuoti valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų veiklą korupcijos prevencijos ir korupcinių teisės pažeidimų išaiškinimo srityse, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:“.
1.2. Išdėstyti 1 punktą taip:
„1. Sudaryti šią Tarpžinybinę komisiją kovai su korupcija koordinuoti (toliau vadinama – Komisija):
teisingumo ministras (Komisijos pirmininkas);
Vyriausybės kancleris (Komisijos pirmininko pavaduotojas);
Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos direktorius (Komisijos pirmininko pavaduotojas);
Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiasis prokuroras;
Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamento generalinio direktoriaus pavaduotojas;
Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos pirmininkas;
vidaus reikalų viceministras arba Vidaus reikalų ministerijos kancleris;
teisingumo viceministras arba Teisingumo ministerijos kancleris;
finansų viceministras arba Finansų ministerijos kancleris;
ūkio viceministras arba Ūkio ministerijos kancleris;
policijos generalinio komisaro pavaduotojas.“
1.3. Nurodytuoju nutarimu patvirtintuose Tarpžinybinės komisijos kovai su korupcija koordinuoti nuostatuose:
1.3.1. Išdėstyti 6.1 punktą taip:
1.3.3. Išdėstyti 6.4 punktą taip:
1.3.4. Išdėstyti IV skyrių taip:
„IV. KOMISIJOS DARBO ORGANIZAVIMAS
7. Komisijai vadovauja Komisijos pirmininkas, o kai jo nėra – Komisijos pirmininko pavedimu vienas iš Komisijos pirmininko pavaduotojų.
8. Komisijos pirmininkas:
8.4. tvirtina Komisijos posėdžių darbotvarkes, pasirašo Komisijos posėdžių protokolus, kitus būtinus dokumentus, susijusius su Komisijos veikla;
9. Pagrindinė Komisijos darbo forma – posėdžiai. Posėdžiai šaukiami prireikus, bet ne rečiau kaip kartą per 3 mėnesius. Komisijos nariai gali inicijuoti Komisijos posėdžius kreipdamiesi į Komisijos pirmininką ir siūlydami posėdyje svarstytinus klausimus.
10. Valstybės ir savivaldybių institucijos bei įstaigos medžiagą Komisijos posėdžiuose svarstytinais klausimais pateikia Teisingumo ministerijai ar Komisijos sudarytoms darbo grupėms.
Komisijos sekretoriaus funkcijas atlieka teisingumo ministro paskirtas Teisingumo ministerijos valstybės tarnautojas.
11. Komisijos sekretorius:
11.2. praneša Komisijos nariams Komisijos posėdžių vietą ir laiką, įteikia posėdžių medžiagą ir patvirtintas darbotvarkes;
12. Komisijos nariai gali siūlyti į posėdžio darbotvarkę įtrauktinus klausimus, bet ne vėliau kaip prieš 8 darbo dienas iki Komisijos posėdžio.
13. Komisijos posėdžio darbotvarkė Komisijos nariams pateikiama ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas iki Komisijos posėdžio.
14. Komisijos posėdis laikomas teisėtu, jeigu jame dalyvauja daugiau kaip pusė Komisijos narių. Komisijos sprendimai priimami posėdyje dalyvaujančių Komisijos narių balsų dauguma. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemia posėdžio pirmininko balsas.
15. Komisijos sprendimai įforminami Komisijos posėdžio protokolais. Protokolą ne vėliau kaip per 3 darbo dienas po Komisijos posėdžio pasirašo posėdžio pirmininkas. Komisijos posėdžių protokolų kopijos ne vėliau kaip per 2 darbo dienas po protokolo pasirašymo išsiunčiamos visiems Komisijos nariams ir suinteresuotoms institucijoms.
16. Jeigu dėl Komisijos sprendimo Komisijos narys (nariai) pareiškia atskirą nuomonę, ji įrašoma posėdžio protokole.
17. Komisija kasmet iki vasario 15 d. pateikia Lietuvos Respublikos Vyriausybei savo veiklos praeitų metų ataskaitą.
2. Šio nutarimo 1.2 punkto nuostatos tiek, kiek tai susiję su ministerijų kanclerių įrašymu į Tarpžinybinę komisiją kovai su korupcija koordinuoti, įsigalioja 2009 m. liepos 1 dieną.