LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJA

 

Į S A K Y M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS POLICIJOS KOMISARIATŲ IR KITŲ VIDAUS REIKALŲ ĮSTAIGŲ PAREIGŪNŲ DARBO APMOKĖJIMO

 

1991 m. liepos 19 d. Nr. 295

Vilnius

 

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1991 m. liepos 18 d. nutarimu Nr. 287 „Dėl Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ir policijos įstaigų pareigūnų darbo apmokėjimo“, o taip pat Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1991 m. sausio 7 d. nutarimu Nr. 10 ir 1991 m. kovo 27 d. nutarimu Nr. 105,

ĮSAKAU:

1. Paskelbti policijos pareigūnų pagrindinius atlyginimus pagal pareiginius laipsnius pagal 1-3 priedėlius. Taikyti šiuos atlyginimus policijos pareigūnams, priimtiems nustatyta tvarka dirbti Lietuvos Respublikos policijoje.

Policijos kriminalistinių ekspertinių bei budėtojų tarnybų visiems pareigūnams atlyginimai nustatomi kaip kitiems, nevykdantiems operatyvinės veiklos, pareigūnams.

Paskelbti vidaus tarnybos pareigūnų tarnybinius atlyginimus pagal 4-35 priedėlius.

Struktūrinių padalinių pavaduotojų atlyginimai, kurie nenustatyti šio įsakymo priedėliuose, nustatomi 10-20 procentų mažesni už atitinkamų vadovų tarnybinius atlyginimus.

Viešosios policijos specialios paskirties padalinio „Aras“ pareigūnams nustatomos priemokos prie pagrindinio atlyginimo pagal pareiginius laipsnius iki 75 rublių per mėnesį.

Nuo 1991 m. liepos 1 dienos nutraukti personalinių priedų (išskyrus priedus mokamus pataisos darbų įstaigose iš darbo apmokėjimui sudaryto fondo ar likutinio pelno) mokėjimą biudžetinių įstaigų darbuotojams, nustatytus pagal LR Vyriausybės 1990 m. balandžio 18 d. nutarimo Nr. 116 6 punktą.

2. Šio įsakymo priedėliuose numatyti atlyginimai schemos ribose konkrečiam pareigūnui turi būti nustatomi priklausomai nuo pareigūno profesinio pasiruošimo lygio, darbo apimties ir rezultatyvumo, neviršijant darbo apmokėjimui skirtų lėšų (atitinkamos sąmatos 1 straipsnis), kurios paskaičiuotos prisilaikant atlyginimų vidurkių pagal atskiros įstaigos etatų sąrašą. VRM padalinių ir įstaigų vadovams konkretų atlyginimą nustato aukštesnysis organas, o vadovas savo įsakymu – visiems kitiems pareigūnams.

3. Policijos atitinkamų komisariatų kriminalistinės kinologijos, rinktinių, rikiuotės, egzaminų ir transporto apskaitos padalinių, priėmimo-paskirstymo punktų, areštinių ir medicininio išblaivinimo įstaigų pareigūnų atlyginimai nustatomi pagal šių padalinių dislokavimo vietą, t. y. kaip atitinkamų teritorinių policijos komisariatų pareigūnams.

4. Mokėti nuo 1991 m. liepos 1 d. pareigūnams (išskyrus policijos pareigūnams) atlygius pagal esamus vidaus tarnybos laipsnius: grandinis – 10, jaunesnysis puskarininkis – 15, puskarininkis – 20, viršila – 30, jaunesnysis leitenantas – 110, leitenantas – 120, vyresnysis leitenantas – 130, kapitonas – 140, majoras – 150, pulkininkas leitenantas – 160, pulkininkas – 180, generolas – 200 rublių.

5. Nustatyti nuo 1991 m. liepos 1 dienos procentinius priedus už ištarnautus vidaus reikalų sistemoje metus visiems policijos pareigūnams nuo pagrindinio atlyginimo pagal pareiginius laipsnius, o vidaus tarnybos pareigūnams nuo tarnybinio atlyginimo ir atlyginimo pagal vidaus tarnybos pareigūno laipsnį:

nuo 1 iki 3 metų

– 5 procentai

nuo 3 iki 5 metų

– 10 procentų

nuo 5 iki 10 metų

– 15 procentų

nuo 10 iki 15 metų

– 20 procentų

nuo 15 iki 20 metų

– 25 procentai

nuo 20 iki 25 metų

– 30 procentų

daugiau kaip 25 metai

– 40 procentų.

 

6. Patvirtinti policijos ir kitų vidaus reikalų įstaigų pareigūnams mėnesinius atlygius už tris kvalifikacines kategorijas: pirma kategorija – 25 procentai, antra kategorija – 15 procentų, trečia kategorija – 10 procentų nuo pagrindinio atlyginimo pagal pareiginius laipsnius policijos pareigūnams, o vidaus tarnybos pareigūnams – nuo tarnybinio atlyginimo ir atlyginimo pagal laipsnį.

7. Vadovautis, kad Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1991 m. liepos 18 d. nutarimu Nr. 287 vidaus reikalų ministrui leista policijos, priešgaisrinės apsaugos, pataisos darbų įstaigų sistemos, konvojavimo ir kitų padalinių pareigūnams, tiesiogiai dalyvaujantiems likviduojant visuomenei pavojingas situacijas (nelaimių, katastrofų padarinius, pabėgusių iš įkalinimo įstaigų nusteistųjų paieška ir kt.) už visą darbo laiką likviduojant šias situacijas, nustatyti iki trigubo dydžio atlyginimą ir atlyginimą pagal vidaus tarnybos pareigūno laipsnį.

8. Leisti pataisos darbų įstaigų, turinčių pakankamai gamybinės veiklos pelno, vadovams nustatyti priedus prie pagrindinio tarnybinio atlyginimo gamybinės ir biudžetinės veiklos pareigūnams bei samdos pagrindais dirbantiems darbuotojams (taip pat išlaikomiems iš biudžeto lėšų) iš darbo apmokėjimui sudaryto fondo ar likutinio pelno.

Įstaigų viršininkams ir jų pavaduotojams priedus nustato Pataisos reikalų departamentas.

Be to, suteikti policijos ir kitų biudžetinių vidaus reikalų įstaigų vadovams teisę, neviršijant darbo apmokėjimui skirtų lėšų, nustatyti priemokas pareigūnams už papildomai atliekamus darbus arba laikinai nesančių pareigūnų (darbuotojų) pareigų vykdymą. Šios priemokos nustatomos konkrečiam laikotarpiui ir sumažinamos ar panaikinamos, kai tokie darbai nevykdomi.

9. Mokėti visiems policijos ir kitų vidaus reikalų pareigūnams nustatyta tvarka pasiųstiems į specialaus pirminio parengimo, perkvalifikavimo arba kvalifikacijos kėlimo kursus už visą šių kursų laikotarpį dienpinigius, gyvenamosios patalpos nuomojimo ir kelionės išlaidas pagal nustatytas normas. Pirminio parengimo, perkvalifikavimo ir kvalifikacijos kėlimo kursų laikotarpiu pareigūnams paliekamas pilnas darbo užmokestis ir priedai.

Šio punkto pirmoje pastraipoje numatytos išmokos taip pat taikomos pareigūnams, sėkmingai besimokantiems Lietuvos policijos akademijoje, kitų vidaus reikalų ministerijos specialiųjų mokyklų, bei pagal policijos ir kitų vidaus reikalų padalinių nukreipimus Respublikos aukštųjų mokyklų neakivaizdiniuose arba vakariniuose skyriuose.

10. Leisti policijos ir kitų vidaus reikalų įstaigų vadovams laikinai priimti samdos pagrindais piliečius į policijos ir vidaus tarnybos pareigūnų pareigas (išskyrus kriminalinės policijos ir pataisos darbų įstaigų sistemos pareigūnų, vykdančių operatyvinę veiklą, pareigas), kuriose dirbo pareigūnės moterys ir kurioms suteiktos papildomos atostogos vaikui prižiūrėti iki jam sueis treji metai.

11. Vadovautis, kad Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1991 m. sausio 7 d. nutarimu Nr. 10 ir 1991 m. kovo 27 d. nutarimu Nr. 105:

11.1. Leista vidaus reikalų ministrui palikti tarnyboje didelę darbo patirtį turinčius policijos ir kitų vidaus reikalų įstaigų pareigūnus, kurie pagal šios tarnybos stažą turi teisę išeiti į pensiją, paliekant jiems atitinkamą pareiginį (vidaus tarnybos) laipsnį, atlyginimą pagal naujai užimamas pareigas ir procentinį priedą už ištarnautus metus vidaus reikalų sistemoje bei mokant 75 procentus paskirtos pensijos.

11.2. Nustatyta, kad naujų tarnybinių atlyginimų išmokėjimams skiriamos arba naudojamos tų finansavimo šaltinių lėšos, iš kurių išlaikomos policijos ir kitos vidaus reikalų įstaigos.

Savivaldybių policijai papildomos lėšos dėl atlyginimų padidinimo šių metų antram pusmečiui yra skirtos iš valstybės biudžeto į atitinkamų aukštesniosios pakopos savivaldybių biudžetus.

11.3. Rekomenduota įmonių, įstaigų bei organizacijų vadovams, kurie yra sudarę sutartis su policijos ir kitomis vidaus reikalų įstaigomis dėl priešgaisrinės ar kitokios turto (pastatų) apsaugos kompensuoti jas aptarnaujančių apsaugos padalinių išlaidas, susijusias su atlyginimų padidėjimu.

12. Nustatyta, kad Policijos akademijos ir Vidaus reikalų ministerijos specialiųjų vidurinių mokyklų klausytojams, kurie įstojo į šias mokymo įstaigas būdami vidaus reikalų organų ir įstaigų pareigūnais ir turi ne mažesnį kaip dvejų metų darbo vidaus reikalų sistemoje stažą, mokama stipendija – 270 rublių per mėnesį, asmenims, kurie įstojo į Policijos akademiją turėdami mažesnį negu dvejų metų darbo vidaus reikalų sistemoje stažą arba visai jo neturėjo – 170 rublių per mėnesį, o įstojusiems į specialiąsias vidurines mokyklas – 120 rublių per mėnesį. Be to, atkreipti dėmesį į tai, kad dieninio skyriaus klausytojams dėl maisto ir kitų prekių kainų padidėjimo nustatytos kompensacijos atskirais Vyriausybės nutarimais.

13. Pripažinti netekusiais galios Lietuvos VRM 1991 m. sausio 11 d. įsakymą Nr. 5, 1991 m. balandžio 12 d. įsakymą Nr. 103 ir 1991 m. balandžio 26 dienos įsakymą Nr. 132.

14. Šis įsakymas įsigalioja nuo 1991 m. liepos 1 dienos.

 

 

MINISTRO PAV.

GENEROLAS MAJORAS                                                                                      M. MISIUKONIS

______________