LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL PRIĖMIMO TAISYKLIŲ ASMENIMS, ĮGIJUSIEMS IŠSILAVINIMĄ UŽSIENYJE IR 2004 METAIS PRETENDUOJANTIEMS Į VISIŠKAI ARBA IŠ DALIES VALSTYBĖS BIUDŽETO LĖŠOMIS APMOKAMAS STUDIJAS, PATVIRTINIMO

 

2004 m. kovo 1 d. Nr. ISAK-287

Vilnius

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos aukštojo mokslo įstatymo (Žin., 2000, Nr. 27-715; 2002, Nr. 3-75; 2003, Nr. 47-2058) 47 straipsnio 7 dalimi bei Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. vasario 28 d. nutarimu Nr. 235 „Dėl užsienio valstybių piliečių ir asmenų be pilietybės studijų Lietuvos aukštosiose mokyklose reikalavimų patvirtinimo“ (Žin., 2001, Nr. 20-658),

tvirtinu Priėmimo taisykles asmenims, įgijusiems išsilavinimą užsienyje ir 2004 metais pretenduojantiems į visiškai arba iš dalies valstybės biudžeto lėšomis apmokamas studijas (pridedama).

 

 

 

 

ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRAS                                            ALGIRDAS MONKEVIČIUS

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos

švietimo ir mokslo ministro

2004 m. kovo 1 d. įsakymu

Nr. ISAK-287

 

PRIĖMIMO TAISYKLĖS ASMENIMS, ĮGIJUSIEMS IŠSILAVINIMĄ UŽSIENYJE IR 2004 METAIS PRETENDUOJANTIEMS Į VISIŠKAI ARBA IŠ DALIES VALSTYBĖS BIUDŽETO LĖŠOMIS APMOKAMAS STUDIJAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Šios taisyklės nustato asmenų, įgijusių išsilavinimą užsienyje ir 2004 metais pretenduojančių į visiškai arba iš dalies valstybės biudžeto lėšomis apmokamas lietuvių kalba dėstomas studijas Lietuvos valstybinėse aukštosiose mokyklose, taip pat į studijas savo lėšomis nevalstybinėje Tarptautinėje aukštojoje vadybos mokykloje, priėmimo tvarką.

2. Taisyklės taikomos asmenims, užsienyje įgijusiems išsilavinimą, suteikiantį teisę stoti į atitinkamų pakopų studijų programas, stojantiems į:

2.1. šiuos Lietuvos valstybinius universitetus:

2.1.1. Kauno medicinos universitetą;

2.1.2. Kauno technologijos universitetą;

2.1.3. Klaipėdos universitetą;

2.1.4. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją;

2.1.5. Lietuvos kūno kultūros akademiją;

2.1.6. Lietuvos muzikos akademiją;

2.1.7. Lietuvos teisės universitetą;

2.1.8. Lietuvos veterinarijos akademiją;

2.1.9. Lietuvos žemės ūkio universitetą;

2.1.10. Šiaulių universitetą;

2.1.11. Vilniaus dailės akademiją;

2.1.12. Vytauto Didžiojo universitetą;

2.1.13. Vilniaus Gedimino technikos universitetą;

2.1.14. Vilniaus pedagoginį universitetą;

2.1.15. Vilniaus universitetą;

2.2. šias Lietuvos valstybines kolegijas:

2.2.1. Alytaus kolegiją;

2.2.2. Kauno kolegiją;

2.2.3. Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegiją;

2.2.4. Kauno technikos kolegiją;

2.2.5. Klaipėdos kolegiją;

2.2.6. Klaipėdos verslo ir technologijų kolegiją;

2.2.7. Lietuvos jūreivystės kolegiją;

2.2.8. Marijampolės kolegiją;

2.2.9. Panevėžio kolegiją;

2.2.10. Religijos studijų kolegiją;

2.2.11. Šiaulių kolegiją;

2.2.12. Utenos kolegiją;

2.2.13. Vilniaus kolegiją;

2.2.14. Vilniaus statybos ir dizaino kolegiją;

2.2.15. Vilniaus technikos kolegiją;

2.2.16. Žemaitijos kolegiją;

2.3. šią Lietuvos nevalstybinę aukštąją mokyklą – Tarptautinę aukštąją vadybos mokyklą.

3. Į šių taisyklių 2 punkte išvardytas aukštąsias mokyklas (išskyrus Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją) konkurso būdu gali būti priimami asmenys, pateikę užsienyje įgyto išsilavinimo įvertinimo ir pripažinimo dokumentus, jeigu šie asmenys yra:

3.1. Lietuvos Respublikos piliečiai;

3.2. lietuvių kilmės užsieniečiai (pateikę lietuvių bendruomenės toje šalyje, iš kurios atvyko, pažymą, patvirtinančią lietuvišką kilmę);

3.3. užsieniečiai, turintys leidimą nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje;

3.4. Europos Sąjungos šalių piliečiai;

3.5. piliečiai šių užsienio valstybių (kurių aukštosiose mokyklose Lietuvos Respublikos piliečiai studijuoja tokiomis pačiomis finansinėmis studijų sąlygomis kaip ir tų šalių piliečiai):

3.5.1. Estijos Respublikos;

3.5.2. Islandijos Respublikos;

3.5.3. Latvijos Respublikos;

3.5.4. Norvegijos Karalystės.

4. Lietuvos Respublikos piliečiai, turintys ir kitos šalies pilietybę, stodami į Lietuvos aukštąją mokyklą savo nuožiūra pateikia dokumentą, liudijantį vieną pilietybę.

5. Į Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją konkurso būdu gali būti priimami tik šių taisyklių 3.1 punkte nurodyti asmenys, pateikę užsienyje įgyto išsilavinimo įvertinimo ir pripažinimo dokumentus.

6. Užsieniečiai, nenurodyti šių taisyklių 3 punkte, įgiję išsilavinimą užsienyje, suteikiantį teisę stoti į atitinkamų pakopų studijų programas ir pateikę Švietimo ir mokslo ministerijos išduotą dokumentą dėl užsienyje įgyto išsilavinimo pripažinimo bei Studijų kokybės vertinimo centro (toliau – Centras) išduotą užsienyje įgyto išsilavinimo įvertinimo pažymą, priimami atskiru konkursu aukštosios mokyklos nustatyta tvarka studijuoti savo lėšomis.

7. Užsieniečiai, įstoję į Lietuvos aukštąsias mokyklas, privalo nustatyta tvarka gauti leidimą laikinai apsigyventi arba turėti leidimą nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje.

 

II. IŠSILAVINIMO DOKUMENTŲ VERTINIMAS IR PRIPAŽINIMAS

 

8. Centras įvertina, kokį išsilavinimą Lietuvoje atitinka užsienyje įgytas išsilavinimas. Asmenims, nurodytiems šių taisyklių 3 punkte ir stojantiems studijuoti į šių taisyklių 2 punkte išvardytų aukštųjų mokyklų (toliau – stojantieji) pagrindines ir vientisąsias studijas, Centras nustato užsienyje baigtų mokomųjų dalykų, reikalingų konkursiniam balui apskaičiuoti, atitikmenis Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų dalykams bei perveda pažymius į šimtabalę arba dešimtbalę vertinimo sistemą. Stojantiesiems į antrosios bei trečiosios pakopos studijas Centras nustato, kokią Lietuvoje suteikiamą aukštojo mokslo kvalifikaciją atitinka užsienyje įgyta kvalifikacija.

9. Sprendimą dėl užsienyje įgyto išsilavinimo pripažinimo priima Švietimo ir mokslo ministerija, vadovaudamasi Centro išduota išsilavinimo įvertinimo pažyma.

10. Užsienyje įgytam išsilavinimui įvertinti ir pripažinti stojantieji Centrui ne vėliau, kaip nurodyta šių taisyklių 1 priede, paštu, asmeniškai ar per įgaliotą asmenį įteikia šiuos dokumentus:

10.1. nustatytos formos paraiškas:

10.1.1. išsilavinimui įvertinti;

10.1.2. išsilavinimui pripažinti;

10.2. šių taisyklių 2 priedo nustatyta tvarka legalizuotą išsilavinimo dokumentą ir jo priedus originalo kalba arba nustatyta tvarka patvirtintas (notaro ar atitinkamos institucijos) šių dokumentų kopijas;

10.3. išsilavinimo dokumento ir jo priedų vertimo į lietuvių kalbą (nesant galimybei išversti į lietuvių kalbą – vertimo į rusų arba anglų kalbą) nustatyta tvarka patvirtintas (notaro ar atitinkamos institucijos) kopijas;

10.4. asmens tapatybę liudijantį dokumentą arba jo kopiją;

10.5. jeigu ne visi pateikiami dokumentai yra ta pačia pavarde (vardu) – dokumento, patvirtinančio pavardės (vardo) keitimą, nustatyta tvarka patvirtintą (notaro ar atitinkamos institucijos) kopiją.

11. Centras gali paprašyti pateikti ir kitus papildomus dokumentus, reikalingus užsienyje įgytam išsilavinimui vertinti, jei nėra pakankamos informacijos apie tos užsienio šalies, kurioje įgytas išsilavinimas, švietimo ir aukštojo mokslo sistemą.

 

III. PRAŠYMŲ DALYVAUTI KONKURSE PRIĖMIMAS IR DOKUMENTŲ REGISTRAVIMAS

 

12. Stojantieji į pagrindines ir vientisąsias studijas ir norintys dalyvauti Lietuvos universitetų organizuojamuose konkursuose į tas studijų programas, kuriose numatytas stojamasis egzaminas arba testas, bet kurio universiteto priėmimo komisijai asmeniškai arba per įgaliotą asmenį privalo:

12.1. nuo 2004 m. gegužės 5 iki birželio 26 d. įteikti šiuos dokumentus:

12.1.1. nustatytos formos prašymą su priklijuota nuotrauka;

12.1.2. sumokėtos stojamosios studijų įmokos kvito kopiją;

12.1.3. dokumento, liudijančio asmens tapatybę, kopiją;

12.2. nuo 2004 m. liepos 7 iki liepos 23 d. pateikti šių taisyklių 13 punkte nurodytus dokumentus.

13. Stojantieji į pagrindines ir vientisąsias studijas, kurių pageidavimų sąraše nėra studijų programų, kuriose numatytas stojamasis egzaminas arba testas, ir norintieji dalyvauti Lietuvos universitetų organizuojamuose konkursuose, bet kurio universiteto priėmimo komisijai asmeniškai arba per įgaliotąjį asmenį nuo 2004 m. liepos 7 iki liepos 23 d. privalo:

13.1. įteikti šiuos dokumentus:

13.1.1. nustatytos formos prašymą su priklijuota nuotrauka;

13.1.2. visų išsilavinimą liudijančių dokumentų kopijas;

13.1.3. užsienyje įgyto išsilavinimo įvertinimo pažymą;

13.1.4. užsienyje įgyto išsilavinimo pripažinimo dokumentą;

13.1.5. sumokėtos stojamosios studijų įmokos kvito kopiją;

13.1.6. jeigu ne visi pateikiami dokumentai yra ta pačia pavarde (vardu) – dokumento, patvirtinančio pavardės (vardo) keitimą, kopiją, patvirtintą notaro;

13.1.7. dokumento, liudijančio asmens tapatybę, kopiją;

13.1.8. lietuvių bendruomenės toje šalyje, iš kurios atvyko, pažymą, patvirtinančią lietuvišką kilmę – tik lietuvių kilmės užsieniečiams;

13.2. parodyti šiuos dokumentus:

13.2.1. dokumentą, liudijantį stojančiojo asmens tapatybę, o jeigu registruoja įgaliotas asmuo, – įgaliojimą ir dokumento, liudijančio stojančiojo asmens tapatybę, kopiją;

13.2.2. visus išsilavinimą liudijančius dokumentus (originalus) arba notaro patvirtintas jų kopijas;

13.2.3. sumokėtos stojamosios studijų įmokos kvitą (originalą);

13.2.4. jeigu reikia, kitus dokumentus.

14. Stojantieji į pagrindines studijas valstybinėse kolegijose pasirinktos kolegijos priėmimo komisijai asmeniškai arba per įgaliotą asmenį šios kolegijos nustatytu laiku pateikia šiuos dokumentus:

14.1. nustatytos formos prašymą su priklijuota nuotrauka;

14.2. visų išsilavinimą liudijančių dokumentų kopijas;

14.3. užsienyje įgyto išsilavinimo įvertinimo pažymą;

14.4. užsienyje įgyto išsilavinimo pripažinimo dokumentą;

14.5. dokumento, liudijančio stojančiojo asmens tapatybę, kopiją;

14.6. jeigu ne visi pateikiami dokumentai yra ta pačia pavarde (vardu) – dokumento, patvirtinančio pavardės (vardo) keitimą, kopiją, patvirtintą notaro;

14.7. lietuvių bendruomenės toje šalyje, iš kurios atvyko, pažymą, patvirtinančią lietuvišką kilmę – tik lietuvių kilmės užsieniečiams.

15. Stojantieji į antrosios bei trečiosios pakopos studijas, apmokamas valstybės lėšomis, norintieji dalyvauti Lietuvos universitetų organizuojamuose konkursuose, pasirinkto universiteto priėmimo komisijai pateikia to universiteto reikalaujamus dokumentus bei Centro išduotą užsienyje įgytos aukštojo mokslo kvalifikacijos įvertinimo pažymą ir užsienyje įgytos aukštojo mokslo kvalifikacijos pripažinimo dokumentą.

16. Prašymas nenagrinėjamas, jei pateikti ne visi reikalingi dokumentai.

 

IV. KONKURSO ORGANIZAVIMAS IR PRIĖMIMAS STUDIJUOTI

 

17. Stojantieji į pagrindines ir vientisąsias studijas gali dalyvauti konkurse, jeigu yra įvykdę papildomas sąlygas, numatytas šių taisyklių 18 ir 19 punktuose:

17.1. išlaikę lietuvių kalbos įskaitą;

17.2. išlaikę nurodytus stojamuosius egzaminus.

18. Jei užsienyje įgytos kvalifikacijos įvertinimo pažymoje yra rekomenduojama išlaikyti lietuvių kalbos įskaitą, stojantieji į bet kurią aukštąją mokyklą lietuvių kalbos įskaitą laiko Vilniaus universiteto Lituanistinių studijų katedroje šių taisyklių 1 priede nurodytu laiku. Lietuvių kalbos įskaitos išlaikymo pažymoje nurodomas lietuvių kalbos mokėjimo lygis pagal šių taisyklių 3 priedą.

19. Jei aukštųjų mokyklų priėmimo taisyklėse numatyti stojamieji egzaminai, stojantieji turi laikyti nurodytus stojamuosius egzaminus aukštosios mokyklos nustatyta tvarka.

20. Konkursinio balo sandara (pagal užsienyje baigtų mokomųjų dalykų ir jų pažymių atitikmenis Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų dalykams ir jų pažymiams) į kiekvieną studijų programą arba studijų programų grupę yra nustatoma kiekvienos aukštosios mokyklos priėmimo taisyklėse.

21. Stojantieji į antrosios ir trečiosios pakopos studijas gali dalyvauti konkurse, jeigu atitinka aukštųjų mokyklų priėmimo taisyklėse nurodytus stojimo į tą studijų programą reikalavimus.

22. Lietuvos Respublikos piliečiai, stojantys studijuoti:

22.1. į šių taisyklių 2.1 ir 2.3 punktuose išvardytų aukštųjų mokyklų pagrindines ar vientisąsias studijas, pagal konkursinius balus įrašomi į bendrą konkursinę eilę su asmenimis, įgijusiais išsilavinimą Lietuvoje,

22.2. į šių taisyklių 2.2 punkte išvardytas aukštąsias mokyklas, pagal konkursinius balus įrašomi į bendrą tos aukštosios mokyklos konkursinę eilę su asmenimis, įgijusiais išsilavinimą Lietuvoje.

23. Užsieniečiai, nurodyti šių taisyklių 3 punkte ir stojantys studijuoti į šių taisyklių 2.1 ir 2.2 punktuose išvardytų aukštųjų mokyklų vykdomas pagrindines ar vientisąsias studijas, atskiro konkurso būdu priimami pagal Švietimo ir mokslo ministerijos nustatytas kvotas.

24. Konkursą laimėję stojantieji priimami aukštosios mokyklos nustatyta tvarka.

 

V. PRIĖMIMO EIGA IR TERMINAI

 

25. Stojančiųjų priėmimas į pagrindines ir vientisąsias studijas vykdomas aukštųjų mokyklų nustatytais priėmimo etapais ir terminais. Kiti priėmimo etapai, susiję su stojančiųjų priėmimu, vykdomi šių taisyklių 1 priede nurodytais etapais ir terminais.

26. Stojančiųjų priėmimas į antrosios ir trečiosios pakopų studijas vykdomas aukštųjų mokyklų nustatytais priėmimo etapais ir terminais.

 

VI. STOJAMOJI STUDIJŲ ĮMOKA

 

27. Stojantiesiems į universitetus (išskyrus Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją) stojamosios studijų įmokos dydis priklauso nuo pageidavimų skaičiaus. Stojamosios studijų įmokos dydis gali būti, jeigu:

27.1. pareikštas vienas arba du pageidavimai – 50 Lt arba 15 EUR (jeigu stojamoji studijų įmoka bus pervedama iš užsienio valstybių);

27.2. pareikšta nuo trijų iki šešių pageidavimų – 120 Lt arba 35 EUR;

27.3. pareikšta septyni ir daugiau pageidavimų – 180 Lt arba 50 EUR;

27.4. lietuvių kilmės užsieniečiai, pateikę lietuvių bendruomenės užsienio šalyje, iš kurios atvyko, pažymą apie sunkią šeimos materialinę padėtį, gali kreiptis raštu į Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti Valdybos pirmininką dėl atleidimo nuo stojamosios studijų įmokos arba jos sumažinimo (kreiptis adresu: 101 arba 103 kab., Saulėtekio al. 9, I rūmai, LT-10222 Vilnius; tel. (8 5) 236 62 51).

28. Stojantiesiems tik į Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją stojamosios studijų įmokos mokėti nereikia, o nustatant stojamosios studijų įmokos sumą, jeigu prašyme yra ir kitų aukštųjų mokyklų studijų programų, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos programos neįskaitomos.

29. Už kiekvieną koregavimo prašymo pateikimą mokama 30 Lt (arba 10 EUR) stojamoji studijų įmoka. Stojantiesiems tik į Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją koregavimo įmokų mokėti nereikia. Jei koreguojant prašymą pageidavimų padaugėja ir dėl to peržengiamos nustatytos stojamosios studijų įmokos ribos, reikia sumokėti ir įmokų skirtumą. Pakeitimus reikia įteikti tai pačiai aukštajai mokyklai, kuriai buvo įteiktas prašymas. Jei koreguojamas prašymas ir keičiami nurodyti pageidavimai, galioja paskutinis koregavimo prašymas.

30. Stojamoji studijų įmoka, įmokėta ne į Bendrojo priėmimo komisijos sąskaitą, neįskaitoma ir prašymas nenagrinėjamas. Stojamoji studijų įmoka pasirinktinai mokama į vieną iš šių taisyklių 30.1–30.3 punktuose nurodytų sąskaitų. Įmokos kvito užpildymo rekvizitai:

30.1. gavėjas – KTU (Bendrasis priėmimas), gavėjo bankas – AB Vilniaus banko Kauno filialas, sąskaitos Nr. LT48 7044 0600 0371 4431, banko kodas 70440, įmokos, mokesčio pavadinimas – Stojamoji studijų įmoka-BP, įmokos kodas – 1467, mokėtojo kodo skiltyje įrašyti savo asmens kodą, suma skaičiais – 30, 50, 120 arba 180 Lt;

30.2. gavėjas – KTU (Bendrasis priėmimas), gavėjo bankas – AB bankas „Hansabankas“, sąskaita – LT93 7300 0100 0251 0391, banko kodas –73000, įmokos, mokesčio pavadinimas – Stojamoji studijų įmoka BP, įmokos kodas – 1467, mokėtojo kodo skiltyje įrašyti savo asmens kodą, suma skaičiais – 30, 50, 120 arba 180 Lt;

30.3. jeigu stojamoji studijų įmoka bus pervedama iš užsienio valstybių (galimas įmokos pervedimas eurais, nurodytais šių nuostatų 27.1 – 27.4 ir 29 punktuose): Bank-correspondent – DRESDNER BANK SWIFT DRESDEFF Frankfurt am Main, Germany; Beneficiary’s Bank – Vilniaus bankas AB, Gedimino pr. 12, SWIFT CBVILT2X, LT-01103 Vilnius, Lithuania; Beneficiary’s account – LT96 7044 0600 0310 4504; Name and Address of Beneficiary – Kauno technologijos universitetas, K. Donelaičio g. 73, LT-44029 Kaunas, Lithuania. Mokėjimo ypatumai – mokėtojas nurodo pavardę ir įmokos kodą – 1467.

31. Stojantiesiems į valstybines kolegijas informacija apie stojamąją studijų įmoką pateikta kolegijų studentų priėmimo taisyklėse.

32. Įmokėta stojamoji studijų įmoka negrąžinama.

 

VII. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

33. Papildomą informaciją apie priėmimą ir studijas teikia aukštųjų mokyklų priėmimo komisijos priėmimo taisyklėse nurodytu laiku ir tvarka.

34. Kitų institucijų, paminėtų šiose taisyklėse, adresai, pasiteiravimo telefonai, elektroninių paštų adresai, interneto puslapiai:

34.1. Švietimo ir mokslo ministerija, Volano g. 2/7, LT-01516 Vilnius, tel. (8 5) 274 31 39, el. p. giedre@smm. lt – informacija teikiama stojantiesiems į kolegijas; tel. (8 5) 266 34 46, el. p. virginija@mokslas. lt, http://www. mokslas. lt – informacija teikiama stojantiesiems į universitetus;

34.2. Studijų kokybės vertinimo centras, Suvalkų g. 1, LT-03106 Vilnius, tel. (8 5) 210 47 77, el. p. vertinimas@skvc. lt, http://www. skvc. lt;

34.3. Vilniaus universiteto Lituanistinių studijų katedra, Universiteto g. 5, LT-01513 Vilnius, tel. (8 5) 268 72 14, el. p. lit. stud@flf. vu. lt, http://www. flf. vu. lt/lsk/; http://www. litstudijos. com.

______________

 

Priėmimo taisyklių asmenims, įgijusiems

išsilavinimą užsienyje ir 2004 metais

pretenduojantiems į visiškai arba iš dalies

valstybės biudžeto lėšomis

apmokamas studijas,

1 priedas

 

PRIĖMIMO EIGA IR TERMINAI

Eil. Nr.

Priėmimo eiga

Datos ir terminai

Procedūrų vykdymo vieta

1

Prašymų dėl užsienyje įgyto išsilavinimo vertinimo ir pripažinimo pateikimas

Ne vėliau kaip iki 2004 07 01*

Studijų kokybės vertinimo centras

2

Lietuvių kalbos įskaitos laikymas

2004 06 29 arba 2004 07 21**

Vilniaus universiteto Lituanistinių studijų katedra

3

Vertinimo pažymų ir užsienyje įgyto išsilavinimo pripažinimo dokumentų išdavimas

per 3 savaites po dokumentų priėmimo***

Studijų kokybės vertinimo centras

4

Lietuvių kalbos įskaitos rezultatų paskelbimas

2004 06 30 2004 07 22

Vilniaus universiteto Lituanistinių studijų katedra

5

Apeliacijų dėl užsienyje įgyto išsilavinimo įvertinimo ir pripažinimo priėmimas

Per 30 dienų nuo dokumentų gavimo

Švietimo ir mokslo ministerija

6

Sprendimų dėl užsienyje įgyto išsilavinimo įvertinimo ir pripažinimo pateiktų apeliacijų išdavimas

Per mėnesį nuo dokumentų gavimo

Švietimo ir mokslo ministerija

7

Apeliacijų dėl lietuvių kalbos įskaitos laikymo priėmimas

Per 24 val. nuo rezultatų paskelbimo

Vilniaus universiteto priėmimo komisija

8

Sprendimų dėl lietuvių kalbos įskaitos laikymo pateiktų apeliacijų priėmimas

Per 24 val. nuo pateiktų apeliacijų paskelbimo

Vilniaus universiteto priėmimo komisija

* – dokumentus vertinti ir pripažinti pageidautina paduoti kuo anksčiau, nes vertinimas ir pripažinimas gali užtrukti iki 4 mėnesių.

** – lietuvių kalbos įskaitą yra galimybė laikyti ir anksčiau. Dėl kitų įskaitos laikymo datų reikia teirautis Vilniaus universiteto Lituanistinių studijų katedroje.

*** – užsienyje įgyto išsilavinimo vertinimo ir pripažinimo laikas gali būti iki pusės metų, jei trūksta informacijos apie įgytą išsilavinimą arba tos šalies švietimo ir aukštojo mokslo sistemą.

______________

 

Priėmimo taisyklių asmenims, įgijusiems

išsilavinimą užsienyje ir 2004 metais

pretenduojantiems į visiškai arba iš dalies

valstybės biudžeto lėšomis

apmokamas studijas,

2 priedas

 

UŽSIENIO VALSTYBĖSE IŠDUOTŲ DOKUMENTŲ LEGALIZAVIMAS

 

1. Konsulinis dokumentų legalizavimas yra konsulinės tarnybos pareigūno atliekamas dokumente esančio parašo, antspaudo ir pasirašiusio asmens pareigų tikrumo patvirtinimas, reikalingas tam, kad vienos valstybės dokumentus galėtų priimti ir svarstyti kitos valstybės institucijos.

2. Pateikiant užsienyje įgyto išsilavinimo dokumentus Lietuvoje versti į lietuvių kalbą, notarui ir pan. nereikia šių dokumentų legalizuoti, jei dokumentai yra išduoti valstybėse:

2.1. prisijungusiose prie 1961 m. Hagos konvencijos dėl užsienio valstybėse išduotų dokumentų legalizavimo panaikinimo. Dokumentai, išduoti prie Hagos konvencijos prisijungusių valstybių, turi būti patvirtinti Hagos konvencijoje nurodyta pažyma „Apostille“. Pažyma „Apostille“ dokumentas tvirtinamas valstybėje, išdavusioje šį dokumentą. Pažymą „Apostille“ išduoda tos valstybės paskirta atitinkama valdžios įstaiga. Daugumoje valstybių pažymą „Apostille“ išduoda užsienio reikalų ministerijos. Dokumentas, patvirtintas „Apostille“, Lietuvoje priimamas be jokio kito patvirtinimo.

2.2. su kuriomis Lietuva yra pasirašiusi sutartį dėl teisinės pagalbos ir teisinių santykių civilinėse, šeimos ir baudžiamosiose bylose. Šiose valstybėse išduoti dokumentai galioja Lietuvoje be papildomo tvirtinimo. Vienintelis reikalavimas – dokumentai turi būti patvirtinti dokumentus išdavusios valstybės herbiniu antspaudu, pvz., notaro. Toks antspaudas turi būti ir ant dokumentų vertimo.

3. Pateikiant užsienyje įgyto išsilavinimo dokumentus Lietuvoje versti į lietuvių kalbą, notarui ir pan., būtina šiuos dokumentus legalizuoti, jei dokumentai yra išduoti užsienio valstybėje, neprisijungusioje prie 1961 m. Hagos konvencijos dėl užsienio valstybėse išduotų dokumentų legalizavimo panaikinimo. Lietuvoje šių valstybių išduoti dokumentai galioja tik atlikus dvigubą legalizavimą, t. y.:

3.1. šie dokumentai turi būti patvirtinti juos išdavusios valstybės užsienio reikalų ministerijoje arba diplomatinėje atstovybėje ar konsulinėje įstaigoje;

3.2. po to šie dokumentai tvirtinami arba Lietuvos Respublikos diplomatinėje atstovybėje ar konsulinėje įstaigoje, esančioje juos išdavusioje valstybėje arba Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Konsuliniame departamente.

4. Išsamesnę informaciją apie dokumentų legalizavimą teikia Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Konsulinis departamentas (http://www. urm. lt).

______________

 

 

SĄRAŠAS VALSTYBIŲ, PRISIJUNGUSIŲ PRIE 1961 m. HAGOS KONVENCIJOS DĖL UŽSIENIO VALSTYBĖSE IŠDUOTŲ DOKUMENTŲ LEGALIZAVIMO PANAIKINIMO

 

Airija

Andoros Kunigaikštystė

Antigva ir Barbuda

Argentinos Respublika

Armėnijos Respublika

Australijos Sandrauga

Austrijos Respublika

Bahamų Sandrauga

Barbadosas

Baltarusijos Respublika

Belgijos Karalystė

Belizas

Bosnijos ir Hercegovinos Respublika

Botsvanos Respublika

Brunėjaus Darusalamas

Bulgarijos Respublika

Čekijos Respublika

Dominikos Sandrauga

Estijos Respublika

Fidžio Respublika

Graikijos Respublika

Grenada

Honkongas (specialusis administracinis regionas)

Ispanijos Karalystė

Italijos Respublika

Izraelio Valstybė

Japonija

Jugoslavijos Federacinė Respublika

Jungtinė Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystė

Jungtinės Amerikos Valstijos

Kazachstano Respublika

Kipro Respublika

Kolumbijos Respublika

Kroatijos Respublika

Latvijos Respublika

Lesoto Karalystė

Liberijos Respublika

Lichtenšteino Karalystė

Lietuvos Respublika

Liuksemburgo Didžioji Hercogystė

Makau (specialusis administracinis regionas)

Makedonijos Respublika

Malavio Respublika

Maltos Respublika

Maršalo Salų Respublika

Mauricijaus Respublika

Meksikos Jungtinės Valstijos

Monako Kunigaikštystė

Namibija

Naujoji Zelandija

Niue

Nyderlandų Karalystė

Norvegijos Karalystė

Panamos Respublika

Pietų Afrikos Respublika

Portugalijos Respublika

Prancūzijos Respublika

Rumunija

Rusijos Federacija

Salvadoro Respublika

Samoa

San Marino Respublika

Seišelių Respublika

Sent Kristoferio ir Nevio Federacija

Slovakijos Respublika

Slovėnijos Respublika

Surinamo Respublika

Suomijos Respublika

Svazilando Karalystė

Švedijos Karalystė

Šveicarijos Konfederacija

Tongos Karalystė

Trinidadas ir Tobagas

Turkijos Respublika

Venesuelos Respublika

Vengrijos Respublika

Vokietijos Federacinė Respublika

______________

 

SĄRAŠAS VALSTYBIŲ, SU KURIOMIS LIETUVA YRA PASIRAŠIUSI SUTARTĮ DĖL TEISINĖS PAGALBOS IR TEISINIŲ SANTYKIŲ CIVILINĖSE, ŠEIMOS IR BAUDŽIAMOSIOSE BYLOSE

 

Azerbaidžano Respublika

Baltarusijos Respublika

Estijos Respublika

Kazachstano Respublika

Latvijos Respublika

Lenkijos Respublika

Moldovos Respublika

Rusijos Federacija

Ukraina

Uzbekistano Respublika

______________

 

Priėmimo taisyklių asmenims, įgijusiems

išsilavinimą užsienyje ir 2004 metais

pretenduojantiems į visiškai arba iš dalies

valstybės biudžeto lėšomis

apmokamas studijas,

3 priedas

 

REIKALINGAS LIETUVIŲ KALBOS MOKĖJIMO LYGIS STOJANTIESIEMS Į ATITINKAMAS STUDIJŲ KRYPČIŲ PROGRAMAS

 

Studijų sritis

Studijų programa

Žemiausias reikalingas lietuvių kalbos mokėjimo lygis*

Humanitarinių mokslų

lietuvių filologija

Aukštumos lygis

lietuvių filologija ir etnografija

lietuvių filologija ir režisūra

lietuvių filologija ir reklama

lietuvių filologija ir latvių kalba

lietuvių filologija ir suomių kalba

lietuvių filologija ir užsienio kalba

prancūzų ir lietuvių kalbos

rusų filologija ir lietuvių kalba

Visos kitos studijų programos (išskyrus išvardytas skiltimi aukščiau programas)

Slenksčio lygis

Meno studijų

choreografija

Slenksčio lygis

režisūra

vaidyba

Visos kitos studijų programos (išskyrus išvardytas skiltimi aukščiau programas)

Pusiaukelės lygis

Socialinių mokslų

žurnalistika

Aukštumos lygis

Visos studijų programos (išskyrus žurnalistiką)

Pusiaukelės lygis

Fizinių mokslų

Visos studijų programos

Pusiaukelės lygis

Biomedicinos mokslų

medicina

Slenksčio lygis

odontologija

farmacija

visuomenės sveikata

reabilitacija ir slauga

slauga

socialinis darbas medicinoje

kineziterapija

Visos kitos studijų programos (išskyrus išvardytas skiltimi aukščiau programas)

Pusiaukelės lygis

Technologijos Mokslų

Visos studijų programos

Pusiaukelės lygis

* – mokėjimo lygių aprašymai:

Pusiaukelės lygis – asmuo, mokantis lietuvių kalbą šiuo lygiu, turi suprasti sakinius ir dažnai vartojamus posakius, susijusius su svarbiausiomis gyvenimo sritimis; turi sugebėti kalbėtis ir rašyti apie paprastus ir įprastinius dalykus; turi papasakoti paprastomis priemonėmis apie savo išsilavinimą, artimiausią aplinką, būtiniausius poreikius.

Slenksčio lygis – asmuo, mokantis lietuvių kalbą šiuo lygiu, turi suprasti aiškių tekstų apie žinomus dalykus svarbiausias mintis; turi sugebėti bendrauti daugelyje numatomų kasdienio gyvenimo situacijų; turi sugebėti kurti paprastą rišlų tekstą; turi sugebėti apibūdinti įvykius, svajones, norus, planus ir pan.

Aukštumos lygis – asmuo, mokantis lietuvių kalbą šiuo lygiu, turi suprasti sudėtingų tekstų tiek konkrečiomis, tiek abstrakčiomis temomis pagrindines mintis, taip pat specializuotas diskusijas profesinėmis temomis; turi laisvai bendrauti žodžiu ir raštu; kurti aiškų, detalų tekstą daugeliu temų ir paaiškinti savo požiūrį.

______________