LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL VALSTYBINĖS KONKURENCIJOS IR VARTOTOJŲ TEISIŲ GYNIMO TARNYBOS PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS ĮSTEIGIMO

 

1995 m. gegužės 4 d. Nr. 633

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Seimo 1994 m. lapkričio 15 d. nutarimu Nr. I-659 „Dėl Lietuvos Respublikos vartotojų teisių gynimo įstatymo įgyvendinimo“, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Įsteigti Valstybinę konkurencijos ir vartotojų teisių gynimo tarnybą prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, reorganizavus Valstybinę kainų ir konkurencijos tarnybą prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, kai kuriuos Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos bei Valstybinės veterinarijos tarnybos padalinius.

Valstybinei konkurencijos ir vartotojų teisių gynimo tarnybai perduodama dalis Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos inspektavimo funkcijų, susijusių su pramonės prekių ir maisto produktų kokybės kontrole, bei Valstybinės veterinarijos tarnybos funkcijos, susijusios su maisto produktų kokybės kontrole.

2. Pertvarkyti Lietuvos valstybinę kokybės inspekciją prie Lietuvos standartizacijos tarnybos (Valdymo reformų ir savivaldybių reikalų ministerijos reguliavimo sfera) į Lietuvos valstybinę kokybės inspekciją prie Valstybinės konkurencijos ir vartotojų teisių gynimo tarnybos.

Nurodytoji inspekcija turi parengti savo veiklos tobulinimo programos projektą ir iki 1995 m. birželio 1 d. pateikti jį Lietuvos Respublikos Vyriausybei.

3. Pavesti Valdymo reformų ir savivaldybių reikalų ministerijai kartu su Finansų ministerija, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Sveikatos apsaugos ministerija, Valstybine konkurencijos ir vartotojų teisių gynimo tarnyba ir Valstybine veterinarijos tarnyba iki 1995 m. gegužės 15 d. pateikti Lietuvos Respublikos Vyriausybei pasiūlymus dėl reorganizuojamų organizacijų funkcijų perdavimo, finansavimui skirtų lėšų bei etatų perskirstymo.

4. Valstybinė konkurencijos ir vartotojų teisių gynimo tarnyba turi parengti savo nuostatų projektą ir iki 1995 m. birželio 1 d. pateikti jį Lietuvos Respublikos Vyriausybei tvirtinti.

5. Nustatyti, kad iki bus patvirtinti Valstybinės konkurencijos ir vartotojų teisių gynimo tarnybos nuostatai, jai pavedamos šios svarbiausios funkcijos:

5.1. vykdyti Lietuvos Respublikos konkurencijos įstatymo priežiūrą;

5.2. formuoti valstybinę konkurencijos skatinimo ir antimonopolinę politiką;

5.3. kontroliuoti, kaip laikomasi Lietuvos Respublikos kainų įstatymo, analizuoti valstybinės valdžios ir valdymo institucijų reguliuojamų kainų bei tarifų pagrįstumą;

5.4. vykdyti Lietuvos Respublikos vartotojų teisių gynimo įstatymo priežiūrą;

5.5. formuoti valstybinę vartotojų teisių gynimo politiką;

5.6. nagrinėti juridinių ir fizinių asmenų prašymus vartotojų teisių apsaugos, konkurencijos ir kainų klausimais;

5.7. kontroliuoti, kaip prekių gamintojai ir pardavėjai bei paslaugų teikėjai laikosi įstatymų, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimų ir kitų teisės aktų, deklaruojamų ir privalomųjų normatyvinių dokumentų, metrologijos taisyklių, normų bei reikalavimų;

5.8. nagrinėti vartotojų skundus dėl jų teisių pažeidimų, analizuoti ir apibendrinti pažeidimų priežastis, informuoti visuomenę apie prekių kokybę, atlikti arbitražo funkciją sprendžiant ginčus tarp vartotojų ir jų teisių pažeidėjų (prekių gamintojų ir pardavėjų bei paslaugų teikėjų);

5.9. dalyvauti rengiant teisės aktus, vykdyti normatyvinių dokumentų ekspertizę, apibendrinti ir derinti prekių kokybės normas.

6. Iš dalies pakeičiant Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1991 m. gruodžio 2 d. nutarimą Nr. 519 „Dėl Standartizacijos ir kokybės departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Lietuvos valstybinės žemės ūkio ir maisto produktų kokybės inspekcijos ir teritorinių valstybinių standartizacijos ir metrologijos centrų reorganizavimo“ (Žin., 1992, Nr. 5-102), įrašyti 1.2 punkte vietoj žodžių „prie Lietuvos valstybinės standartizacijos tarnybos“ žodžius „prie Valstybinės konkurencijos ir vartotojų teisių gynimo tarnybos“.

 

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                                ADOLFAS ŠLEŽEVIČIUS

 

 

 

VALDYMO REFORMŲ IR

SAVIVALDYBIŲ REIKALŲ MINISTRAS                               MINDAUGAS STANKEVIČIUS