KŪNO KULTŪROS IR SPORTO DEPARTAMENTO PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS GENERALINIS DIREKTORIUS

 

Į S A K Y M A S

DĖL KŪNO KULTŪROS IR SPORTO BIUDŽETINIŲ ĮSTAIGŲ IR ORGANIZACIJŲ DARBUOTOJŲ DARBO APMOKĖJIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2006 m. sausio 5 d. Nr. V-4

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1993 m. liepos 8 d. nutarimu Nr. 511 „Dėl biudžetinių įstaigų ir organizacijų darbuotojų darbo apmokėjimo tvarkos tobulinimo“ (Žin., 1993, Nr. 28-655),

1. Tvirtinu:

1.1. kūno kultūros ir sporto biudžetinių įstaigų ir organizacijų vadovų, jų pavaduotojų ir padalinių vadovų tarnybinius atlyginimus (koeficientais) (1 priedas pridedamas);

1.2. trenerių-sporto mokytojų tarifinius atlygius (koeficientais) (2 priedas pridedamas) ir nustatau, kad trenerių-sporto mokytojų tarifinį atlygį sudaro: tarifinis atlygis pagal turimą pedagoginį stažą (nustatytai pamokų ir treniruočių valandų normai per savaitę), priedas už suteiktą kvalifikacinę kategoriją ir priedas už sportininkų kiekį olimpinėse ir nacionalinėse rinktinėse;

1.3. biudžetinių kūno kultūros ir sporto įstaigų ir organizacijų vadovų, pavaduotojų, skyrių padalinių vadovų, specialistų (išskyrus nurodytus šio įsakymo 1 priede), tarnautojų ir darbininkų tarnybinius atlyginimus (koeficientais) (3 priedas pridedamas).

2. Leidžiu konkrečių kūno kultūros ir sporto biudžetinių įstaigų ir organizacijų vadovams nustatyti darbuotojų tarnybinius atlyginimus (koeficientais) ir kitas darbo apmokėjimo sąlygas, neviršijant esamų darbo užmokesčio asignavimų, vadovaujantis Lietuvos Respublikos darbo kodekso nuostatomis bei laikantis šių sąlygų:

2.1. skirti vadovo pavaduotojams, struktūrinių padalinių vadovams ir jų pavaduotojams iki 100 procentų tarnybinio atlyginimo dydžio personalinius priedus, nurodant konkretų terminą, bet ne ilgesnį kaip iki kalendorinių metų pabaigos. Personalinis priedas mažinamas arba panaikinamas, jeigu pablogėja tų asmenų darbo rezultatai;

2.2. skirti kitiems darbuotojams priedus už aukštą kvalifikaciją, skubių, svarbių ar sudėtingų darbų (užduočių) vykdymą, priemokas už laikinai nesančių darbuotojų funkcijų (pareigų) arba raštišku darbuotojo sutikimu papildomų darbų vykdymą (jeigu nesudaroma papildoma darbo sutartis), nurodant konkretų terminą, bet ne ilgesnį kaip iki kalendorinių metų pabaigos. Bendra šių priedų ir priemokų suma neturi viršyti darbuotojui nustatyto tarnybinio atlyginimo dydžio. Priedas (priemoka) mažinamas arba panaikinamas, jeigu pablogėja tų asmenų darbo rezultatai arba jie nevykdo minėtų darbų;

2.3. mokėti vienkartines pinigines išmokas, skirtas darbuotojams skatinti, šiais atvejais:

2.3.1. už labai gerą darbuotojo darbą kalendoriniais metais;

2.3.2. darbuotojui atlikus vienkartines ypač svarbias užduotis;

2.3.3. įstatymo nustatytų švenčių progomis;

2.3.4. darbuotojų gyvenimo ir darbo metų jubiliejinių sukakčių progomis;

2.3.5. darbuotojams išeinant į pensiją.

Kiekvienu atveju, nurodytu šiame punkte, vienkartinė piniginė išmoka gali būti skiriama ne daugiau kaip kartą per metus ir negali viršyti 100 procentų nustatytojo tarnybinio atlyginimo. Vienkartinė piniginė išmoka neskiriama darbuotojui, kuriam per paskutinius 12 mėnesių paskirta drausminė nuobauda;

2.4. skirti darbuotojams, kurių materialinė būklė sunki dėl ligos, šeimos narių mirties, stichinės nelaimės ar turto netekimo, jeigu yra darbuotojo raštiškas prašymas ir pateikti atitinkami tai patvirtinantys dokumentai, iki 5 minimalių mėnesinių algų dydžio materialines pašalpas iš sutaupytų darbo užmokesčio fondo lėšų.

3. Pavedu aukštesnėms organizacijoms nustatyti pavaldžių organizacijų ir įstaigų vadovų tarnybinius atlyginimus (koeficientais), personalinius priedus prie tarnybinių atlyginimų bei skatinimo sąlygas. Personalinių priedų, kurie nustatomi nurodant konkretų terminą, bet ne ilgesnį kaip iki kalendorinių metų pabaigos, dydis neturi viršyti tarnybinio atlyginimo dydžio. Personalinis priedas mažinamas arba panaikinamas, jeigu pablogėja tų asmenų darbo rezultatai.

4. Nustatau, kad medicinos, kultūros ir meno specialistų, dirbančių kūno kultūros ir sporto įstaigose bei organizacijose, atlyginimai (koeficientai) nustatomi vadovaujantis atitinkamų ministerijų patvirtintomis tarnybinių atlyginimų schemomis (koeficientais).

5. Laikau netekusiu galios 1999 m. rugpjūčio 10 d. Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinio direktoriaus įsakymą Nr. 166 „Dėl kūno kultūros ir sporto biudžetinių įstaigų ir organizacijų darbuotojų darbo apmokėjimo sąlygų“.

 

 

 

GENERALINIS DIREKTORIUS                                                             ALGIRDAS RASLANAS

 

SUDERINTA                                         SUDERINTA

Lietuvos Respublikos socialinės              Lietuvos Respublikos finansų

apsaugos ir darbo ministerijos raštu        ministerijos 2005-12-22 raštu

2005-08-03 Nr. (7.11-53)-SD-10073      Nr. ((2.34-02)-5K-0531853-6K-0512194


Kūno kultūros ir sporto departamento prie

Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinio

direktoriaus 2006 m. sausio 5 d. įsakymo

Nr. V-4

1 priedas

 

SPORTO MOKYMO ĮSTAIGŲ VADOVŲ, JŲ PAVADUOTOJŲ IR PADALINIŲ VADOVŲ, TURINČIŲ PEDAGOGINĮ IŠSILAVINIMĄ, TARNYBINIAI ATLYGINIMAI

 

(bazinės mėnesinės algos dydžiais)

Pareigybės pavadinimas

Koeficientas pagal įstaigų kategorijas

Trečioji

Antroji

Pirmoji

Lietuvos olimpinis sporto centras

Įstaigų ir organizacijų vadovai

7,34–16,0

17,2–20,0

21,0–23,7

26,0

Įstaigų ir organizacijų vadovų pavaduotojai (išskyrus ūkio, bendriems, finansų ir kitiems klausimams)

6,55–14,5

15,8–18,4

19,0–21,0

23,7

Skyrių ir kitų padalinių vadovai

5,9–11,5

11,7–13,0

13,6–16,6

19,6

 

PASTABOS:

1. Kvalifikacinių kategorijų suteikimo įstaigoms tvarką nustato Kūno kultūros ir sporto departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės (toliau – Departamentas).

2. Kitų specialistų, išskyrus trenerių-sporto mokytojų, tarnybiniai atlyginimai nepriklausomai nuo įstaigos kategorijos nustatomi pagal šiuos koeficientus (bazinės mėnesinės algos dydžiais):

2.1. įgijusių aukštąjį universitetinį arba neuniversitetinį išsilavinimą (baigę kolegijas): 5,65-14,3;

2.2. įgijusių aukštesnįjį išsilavinimą ar specialųjį vidurinįjį, įgytą iki 1995 metų: 5,5–11,3.

______________

 

 


Kūno kultūros ir sporto departamento prie

Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinio

direktoriaus 2006 m. sausio 5 d. įsakymo

Nr. V-4

2 priedas

 

TRENERIŲ-SPORTO MOKYTOJŲ MĖNESINIAI TARIFINIAI ATLYGIAI IR JŲ PRIEDAI

 

1. Trenerių-sporto mokytojų mėnesiniai tarifiniai atlygiai pagal turimą pedagoginį stažą (nustatytai pamokų ir treniruočių valandų normai per savaitę)

 

(bazinės mėnesinės algos dydžiais)

Pareigybės aprašymas

Specialisto išsilavinimas

Koeficientas pagal turimą pedagoginio darbo stažą

iki 4 metų

nuo 4 iki 10 metų

nuo 10 iki 15 metų

nuo 15 ir daugiau

Treneris–sporto mokytojas

Įgiję aukštąjį universitetinį išsilavinimą

5,65–7,26

7,5–8,51

7,8–8,73

8,11–8,96

Treneris–sporto mokytojas

Įgiję aukštąjį neuniversitetinį išsilavinimą (baigę kolegijas)

5,65–6,7

6,25–6,76

6,36–6,8

6,5–6,87

Treneris–sporto mokytojas

Įgiję aukštesnįjį išsilavinimą ar specialųjį vidurinįjį, įgytą iki 1995 metų

5,65–6,0

5,7–6,3

6,0–6,3

6,1–6,56

 

PASTABOS:

1. Trenerių-sporto mokytojų, baigusių specialiųjų aukštųjų mokyklų tris kursus, mėnesinis tarifinis atlygis prilyginamas įgijusių aukštąjį neuniversitetinį išsilavinimą (baigusių kolegijas).

2. Treneriams-sporto mokytojams, baigusiems bet kurį kitą, nei nurodyta 1 pastaboje, aukštąjį mokslą ir Departamento nustatyta tvarka įgijusiems licenciją, mėnesinis tarifinis atlygis prilyginamas įgijusių aukštąjį universitetinį išsilavinimą.

3. Treneriams-sporto mokytojams, turintiems vidurinį išsilavinimą ir Departamento nustatyta tvarka įgijusiems licenciją, mėnesinis tarifinis atlygis prilyginamas įgijusių aukštesnįjį išsilavinimą ar specialųjį vidurinį iki 1995 metų.

4. Trenerio-sporto mokytojo darbo laikas negali būti ilgesnis nei 18 valandų per savaitę (1 valanda prilyginama 1 akademinei valandai (45 min.)). Jeigu sporto mokymo įstaigoje trūksta trenerių-sporto mokytojų arba treneris-sporto mokytojas ugdo didelio meistriškumo sportininkus, kurių treniravimui reikia didelių darbo krūvių, miesto ar rajono savivaldybės sporto padalinio vadovas gali tokiam treneriui-sporto mokytojui nustatyti ilgesnį darbo laiką, kuris neviršytų 36 valandų per savaitę.

5. Į trenerio-sporto mokytojo darbo laiką įskaitomas ir jo dalyvavimas planinėse sporto varžybose (oficialus varžybų laikas) su savo auklėjamais sportininkais (komanda).

6. Trenerio-sporto mokytojo tarifikuojamų mokinių grupių sąrašai peržiūrimi ir koreguojamas darbo laikas, jeigu jo treniruojamas sportininkas išvyksta ilgiau nei trims mėnesiams dirbti pagal sutartį į užsienį.

 

2. Trenerių-sporto mokytojų mėnesinių tarifinių atlygių priedų koeficientai už suteiktas kvalifikacines kategorijas

 

(bazinės mėnesinės algos dydžiais)

Trenerių-sporto mokytojų kategorijų pavadinimai

Koeficientai

Lietuvos nusipelnęs treneris

3,69

Nacionalinis sporto treneris

2,66

Lietuvos sporto treneris

1,66

 

PASTABA. Kvalifikacinių kategorijų suteikimo tvarką nustato Departamentas.

 

3. Trenerių-sporto mokytojų mėnesinių tarifinių atlygių priedų koeficientai už sportininkų kiekį olimpinėse ir nacionalinėse rinktinėse

 

Prioritetinių olimpinių sporto šakų: baidarių ir kanojų irklavimo, bokso, buriavimo, dviračių sporto, dziudo imtynių, futbolo, graikų-romėnų imtynių (vyrų), irklavimo, krepšinio, lengvosios atletikos, rankinio, plaukimo, stalo teniso, sunkiosios atletikos (vyrų), šaudymo, šiuolaikinės penkiakovės, tinklinio, žirgų sporto, žolės riedulio (moterų) treneriams-sporto mokytojams, dirbantiems su atitinkamo meistriškumo sportininkais, nustatomi tokie mėnesinių tarifinių atlygių priedai:

 

(bazinės mėnesinės algos dydžiais)

Sportininkų meistriškumo lygis

Sportininkų skaičius

Priemokos dydis koeficientais

Olimpinės rinktinės kandidatas

2 ir daugiau

1,65

1

1,2

Olimpinės pamainos rinktinės kandidatas

2 ir daugiau

0,98

1

0,86

Nacionalinės rinktinės kandidatas (suaugusiųjų)

2 ir daugiau

0,8

1

0,65

Jaunimo rinktinės kandidatas

2 ir daugiau

0,6

1

0,45

Jaunių rinktinės kandidatas

2 ir daugiau

0,5

1

0,25

 

PASTABOS:

1. Šioje dalyje nurodytų priedų prie mėnesinių tarifinių atlygių treneriui-sporto mokytojui nuo sausio 1 d. – 1,65 koeficiento.

2. Olimpinės rinktinės, olimpinės pamainos rinktinių sąrašus tvirtina Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir Departamentas.

3. Nacionalinės, jaunimo ir jaunių rinktinių sąrašus tvirtina Departamentas.

______________


 

Kūno kultūros ir sporto departamento prie

Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinio

direktoriaus 2006 m. sausio 5 d. įsakymo

Nr. V-4

3 priedas

 

Biudžetinių kūno kultūros ir sporto įstaigų ir organizacijų vadovų, pavaduotojų, skyrių padalinių vadovų, specialistų (išskyrus nurodytus šio įsakymo 1 priede), tarnautojų ir darbininkų tarnybiniai atlyginimai

 

(bazinės mėnesinės algos dydžiais)

Pareigybės pavadinimas

Kitų darbuotojų koeficientai

Įstaigų vadovai

4,79–13,3

Įstaigų vadovų pavaduotojai ūkio, bendriesiems, finansų ir kitiems klausimams, vyriausieji buhalteriai (finansininkai)

4,79–11,9

Skyrių (sektorių, kitų padalinių) padalinių vadovai

4,79–10,8

Specialistai, įgiję aukštąjį universitetinį išsilavinimą

4,79–9,5

Specialistai, įgiję aukštąjį neuniversitetinį išsilavinimą (baigę kolegijas)

4,79–8,75

Specialistai su aukštesniuoju mokslu

4,79–8,0

Tarnautojai, išskyrus vadovus ir specialistus

4,79–7,5

Darbininkai

4,79–5,5

 

PASTABOS:

1. Vyresniųjų buhalterių, vykdančių vyriausiojo buhalterio funkcijas (kai yra tik vienas apskaitos darbuotojas), tarnybiniai atlyginimai nustatomi kaip vyriausiųjų buhalterių.

2. Specialistams nustatyta tvarka gali būti suteikiamos šios kategorijos: vyriausiasis (aukščiausios kategorijos) specialistas, vyresnysis (vadovaujantysis) specialistas, specialistas.

3. Specialistams, išskyrus pedagogus, neturintiems aukštesniojo išsilavinimo, tarnybinis atlyginimas nustatomas 4,24-7,5 bazinės mėnesinės algos.

4. Kūno kultūros ir sporto įstaigą koncertmeisteriams ir akompaniatoriams tarnybiniai atlyginimai nustatomi už 24 valandas per savaitę.

5. Pareigybių, kurių darbas pagal pareigybes laikomas pedagoginiu, yra nustatytas Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos.

 

Biudžetinių įstaigų ir organizacijų darbininkų valandiniai tarifiniai atlygiai

 

(koeficientai bazinio valandinio atlygio dydžiais)

Kategorijos

I

II

III

IV

V

VI

Darbininkai

4,83

5,17

5,53

5,92

6,33

7

 

PASTABA: aukštos kvalifikacijos darbininkams, dirbantiems atsakingus darbus, vietoj tarifinių atlygių galima nustatyti tarnybinį atlyginimą – iki 7,7 koeficiento, kurio pagrindu imama bazinė mėnesinė alga.

______________