VALSTYBINĖS GELEŽINKELIO INSPEKCIJOS PRIE SUSISIEKIMO MINISTERIJOS VIRŠININKAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL GELEŽINKELIO ĮMONIŲ (VEŽĖJŲ) PARAIŠKŲ, KAI PRAŠOMA SKIRTI TUOS PAČIUS VIEŠOSIOS GELEŽINKELIŲ INFRASTRUKTŪROS PAJĖGUMUS, DERINIMO PRINCIPŲ IR TVARKOS APRAŠO TVIRTINIMO

 

2007 m. liepos 31 d. Nr. V-90

Vilnius

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. gegužės 19 d. nutarimu Nr. 611 patvirtintų Viešosios geležinkelių infrastruktūros pajėgumų skyrimo taisyklių (Žin., 2004, Nr. 83-3019; 2006, Nr. 23-754) 18 punktu,

tvirtinu Geležinkelio įmonių (vežėjų) paraiškų, kai prašoma skirti tuos pačius viešosios geležinkelių infrastruktūros pajėgumus, derinimo principus ir tvarkos aprašą (pridedama).

 

 

 

VIRŠININKAS                                                                                                 STASYS PIESLIKAS


PATVIRTINTA

Valstybinės geležinkelio inspekcijos prie

Susisiekimo ministerijos viršininko 2007 m.

liepos 31 d. įsakymu Nr. V-90

 

GELEŽINKELIO ĮMONIŲ (VEŽĖJŲ) PARAIŠKŲ, KAI PRAŠOMA SKIRTI TUOS PAČIUS VIEŠOSIOS GELEŽINKELIŲ INFRASTRUKTŪROS PAJĖGUMUS, DERINIMO PRINCIPAI IR TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Geležinkelio įmonių (vežėjų) paraiškų, kai prašoma skirti tuos pačius viešosios geležinkelių infrastruktūros pajėgumus (toliau – pajėgumai), derinimo principai ir tvarkos aprašas (toliau – aprašas) nustato viešosios geležinkelių infrastruktūros valdytojo (toliau – infrastruktūros valdytojas) ir geležinkelio įmonių (vežėjų), pateikusių paraiškas pajėgumams skirti (toliau – pareiškėjai), derinimo, per kurį infrastruktūros valdytojas ir pareiškėjai tarpusavyje derėdamiesi siekia rasti sprendimą, padedantį suderinti tas paraiškas skirti pajėgumus, dėl kurių kyla nesutarimų, principus ir tvarką.

2. Derinimas vykdomas vadovaujantis šiais principais:

2.1. lygiateisiškumo – visiems pareiškėjams taikomi vienodi reikalavimai;

2.2. teisėtumo – turi būti laikomasi šio aprašo nuostatų;

2.3. protingumo – derinime dalyvaujančios šalys turi elgtis apdairiai, rūpestingai, atidžiai, teisingai ir sąžiningai;

2.4. skaidrumo – derinimas turi būti vykdomas skaidriai, posėdžiuose kartu dalyvaujant visiems į derinimą atvykusiems pareiškėjams;

2.5. konfidencialumo – pareiškėjo motyvuotu prašymu tretiesiems asmenims ir kitiems pareiškėjams negali būti atskleisti tam tikri iš pareiškėjo gauti duomenys.

3. Šiame apraše vartojamos sąvokos paaiškintos Lietuvos Respublikos geležinkelių transporto kodekse (Žin., 2004, Nr. 72-2489) ir kituose teisės aktuose.

 

II. TVARKOS APRAŠAS

 

4. Infrastruktūros valdytojas ne vėliau nei po 1 mėnesio nuo paraiškų skirti pajėgumus pateikimo termino pabaigos sudaro komisiją, paskirdamas komisijos pirmininką, pirmininko pavaduotoją, sekretorių ir kitus narius, iš ne mažiau kaip 5 (penkių) narių paraiškoms nagrinėti ir paraiškoms, kai prašoma skirti tuos pačius pajėgumus vienoje viešosios geležinkelių infrastruktūros dalyje, derinti (toliau – komisija) ir perduoda komisijai visą iš pareiškėjų gautą informaciją.

5. Komisijos veiklos forma – posėdžiai. Komisijos posėdžiams pirmininkauja komisijos pirmininkas, jam nesant – pirmininko pavaduotojas.

6. Komisijos posėdžiai protokoluojami. Posėdžių protokoluose turi būti nurodoma data, protokolo registravimo numeris, komisijos posėdžio dalyviai, svarstyti klausimai, komisijos posėdžio metu pasisakę bei klausimus pateikę asmenys, balsavimo rezultatai ir priimti sprendimai. Protokolus rašo komisijos sekretorius, pasirašo – visi posėdyje dalyvavę komisijos nariai.

7. Komisijos posėdis yra teisėtas, jeigu jame dalyvauja ne mažiau kaip pusė komisijos narių. Jeigu posėdyje negali dalyvauti daugiau kaip pusė komisijos narių, komisijos pirmininkas posėdį atideda vėlesniam laikui, tačiau ne vėlesniam nei 5 kalendorinėmis dienomis, pavesdamas komisijos sekretoriui apie tai informuoti komisijos narius ir pareiškėją.

8. Komisija posėdžių metu priima sprendimus dėl paraiškų derinimo paprasta balsų dauguma, atviru vardiniu balsavimu. Jeigu balsai pasiskirsto po lygiai, lemia komisijos pirmininko balsas. Tokiu atveju komisijos pirmininkas balsuodamas neturi teisės susilaikyti.

9. Komisijos narys, nesutinkantis su komisijos priimtais sprendimais, turi teisę ne vėliau kaip kitą darbo dieną po komisijos posėdžio raštu pareikšti atskirą motyvuotą nuomonę, kuri pridedama prie komisijos posėdžio protokolo.

10. Infrastruktūros valdytojui ne vėliau nei per 4 mėnesius nuo paraiškų teikimo termino pabaigos parengus eismo grafiko projektą ir jį perdavus Valstybinei geležinkelio inspekcijai prie Susisiekimo ministerijos (toliau – Inspekcija) ir pareiškėjams jų prašymams, pastaboms ir (ar) pasiūlymams dėl traukinių eismo grafiko projekto (toliau – pastabos ir pasiūlymai) teikti, komisija per 1 mėnesį nuo eismo grafiko įteikimo Inspekcijai ir pareiškėjams dienos renka ir sistemina iš suinteresuotų asmenų gaunamas pastabas ir pasiūlymus.

11. Jeigu po suinteresuotų asmenų pastabų ir pasiūlymų pateikimo termino pabaigos tarp pareiškėjų kyla nesutarimų dėl tų pačių pajėgumų skyrimo vienoje viešosios geležinkelių infrastruktūros dalyje, komisija per 55 kalendorines dienas nuo pastabų ir pasiūlymų teikimo termino pabaigos atlieka paraiškų skirti pajėgumus, kai prašoma tų pačių pajėgumų, derinimą.

12. Po suinteresuotų asmenų pastabų ir pasiūlymų teikimo termino pabaigos komisijos sekretorius ne vėliau nei prieš 10 kalendorinių dienų raštu informuoja visus komisijos narius ir išsiunčia kvietimus visiems pareiškėjams, nurodydamas posėdžio dėl paraiškų derinimo datą, laiką ir vietą. Komisijos sekretorius apie planuojamus posėdžius dėl paraiškų derinimo privalo informuoti Lietuvos Respublikos susisiekimo ministeriją.

13. Posėdžiuose dėl paraiškų derinimo kartu dalyvauja visų pareiškėjų, su kuriais vykdomas paraiškų derinimas, atvykę įgalioti atstovai (toliau – pareiškėjų įgalioti atstovai).

14. Posėdžiuose dėl paraiškų derinimo komisijos nariai siūlo pareiškėjų įgaliotiems atstovams kitus pajėgumus vietoj tų, kurių prašoma paraiškoje.

15. Pareiškėjų įgaliotiems atstovams nesutikus su komisijos pasiūlymais dėl kitų, nei prašoma paraiškose, pajėgumų skyrimo ir jiems paprašius, komisija pareiškėjams skiria protingą terminą jos pasiūlymams dėl kitų pajėgumų išnagrinėti.

16. Į kitus posėdžius komisija kviečia tik tų pareiškėjų įgaliotus atstovus, su kuriais nebuvo suderintos paraiškos dėl pajėgumų skyrimo ankstesniuose posėdžiuose.

17. Posėdžiai dėl paraiškų derinimo turi būti rengiami ir paraiškų derinimas turi būti užbaigtas ne vėliau nei likus 9 kalendorinėms dienoms iki šio aprašo 6 punkte nustatyto paraiškų derinimo termino pabaigos.

18. Posėdis dėl paraiškų derinimo, kuriame surašomas komisijos sprendimas dėl paraiškų derinimo galutinių rezultatų, surengiamas ne vėliau nei likus 7 kalendorinėms dienoms iki šio aprašo 6 punkte nustatyto paraiškų derinimo termino pabaigos.

19. Komisijos sprendimas dėl paraiškų derinimo rezultatų, suformuluotas vadovaujantis šiame apraše nustatytais principais ir visų komisijos rengtų posėdžių protokoluose užfiksuotais komisijos sprendimais, kurį pasirašo visi komisijos nariai, ne vėliau nei kitą darbo dieną nuo posėdžio dienos raštu išsiunčiamas visiems pareiškėjams susipažinti.

20. Infrastruktūros valdytojas ne vėliau nei šio aprašo 6 punkte nustatytą paraiškų derinimo termino pabaigos dieną komisijos sprendimą dėl paraiškų derinimo galutinių rezultatų ir visą su paraiškų derinimu susijusią medžiagą perduoda Inspekcijai.

 

III. „PASKUTINĖS MINUTĖS“ PARAIŠKŲ DERINIMAS

 

21. „Paskutinės minutės“ paraiškas, kai prašoma skirti tuos pačius pajėgumus vienoje viešosios geležinkelių infrastruktūros dalyje, infrastruktūros valdytojas perduoda nagrinėti komisijai nedelsdamas.

22. Komisija „paskutinės minutės“ paraiškas privalo suderinti per 3 darbo dienas nuo paraiškų gavimo dienos.

23. „Paskutinės minutės“ paraiškų derinimas su pareiškėjų įgaliotais atstovais vykdomas žodžiu arba kitomis greitą paraiškų suderinimą užtikrinančiomis priemonėmis.

24. Po 2 darbo dienų nuo paraiškų iš infrastruktūros valdytojo gavimo dienos komisija priima sprendimą, kurį pasirašo visi komisijos nariai, ir raštu jį išsiunčia pareiškėjams susipažinti.

25. Infrastruktūros valdytojas ne vėliau nei po 3 darbo dienų nuo „paskutinės minutės“ paraiškų perdavimo komisijai nagrinėti dienos komisijos sprendimą ir visą su „paskutinės minutės“ paraiškų derinimu susijusią medžiagą perduoda Inspekcijai.

 

IV. KOMISIJOS IR PAREIŠKĖJŲ TEISĖS IR PAREIGOS

 

26. Komisija, vykdydama jai pavestas užduotis, turi teisę:

26.1. susipažinti su visa pareiškėjų pateikta informacija ir dokumentais;

26.2. gauti iš pareiškėjų papildomą informaciją, dokumentus, duomenis ir paaiškinimus nagrinėjamu klausimu;

26.3. vertindama pateiktus duomenis ir dokumentus, konsultuotis su ekspertais;

26.4. siūlyti pareiškėjams kitus pajėgumus vietoj tų, kurių prašoma paraiškoje.

27. Komisija privalo:

27.1. derinimą vykdyti pagal šiame apraše nustatytus principus, laiko terminus ir kitas sąlygas;

27.2. pareiškėjo motyvuotu prašymu tretiesiems asmenims ir kitiems pareiškėjams neatskleisti tam tikrų iš pareiškėjo gautų duomenų;

27.3. priimti sprendimą dėl pareiškėjų paraiškų skirti pajėgumus, dėl kurių kyla nesutarimų.

28. Pareiškėjas turi teisę:

28.1. dalyvauti komisijos rengiamuose posėdžiuose dėl paraiškų derinimo;

28.2. atsisakyti dalyvauti komisijos rengiamuose posėdžiuose dėl paraiškų derinimo;

28.3. pareikšti savo nuomonę dėl komisijos jai siūlomų kitų, nei prašoma paraiškoje, pajėgumų;

28.4. gauti iš komisijos informaciją svarstomais klausimais, išskyrus tuos duomenis, kurių kitų pareiškėjų motyvuotu prašymu komisija negali atskleisti.

29. Pareiškėjas privalo:

29.1. teikti komisijai visą reikalingą informaciją, susijusią su paraiškų derinimu;

29.2. veikti sąžiningai, laikytis protingumo ir teisėtumo principų;

29.3. gavus komisijos kvietimą atvykti į posėdį dėl paraiškų derinimo, o priėmus sprendimą nedalyvauti posėdyje, raštu nedelsiant informuoti komisiją apie atsisakymą atvykti į posėdį.

30. Komisijos nariai ir komisijos posėdžiuose dalyvavę asmenys už savo veiklą atsako Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

31. Komisijos sprendimai gali būti skundžiami vadovaujantis Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

______________