LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 1996 M. LIEPOS 25 D. NUTARIMO NR. 881 „DĖL KARDOMOJO KALINIMO VIETŲ VIDAUS TVARKOS TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ DALINIO PAKEITIMO

 

1999 m. balandžio 28 d. Nr. 483

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Iš dalies pakeisti Kardomojo kalinimo vietų vidaus tvarkos taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1996 m. liepos 25 d. nutarimu Nr. 881 „Dėl Kardomojo kalinimo vietų vidaus tvarkos taisyklių patvirtinimo“ (Žin., 1996, Nr. 73-1757):

1. Išdėstyti 8 punktą taip:

8. Tardymo izoliatoriaus direktorių skiria pareigoms ir atleidžia iš pareigų vidaus reikalų ministras“.

2. Išdėstyti 155 ir 156 punktus taip:

155. Atsižvelgiant į teismo nuosprendžiu paskirtos pataisos darbų įstaigos režimo rūšį ir vadovaujantis Lietuvos Respublikos pataisos darbų kodekso bei šių taisyklių nuostatomis, trumpalaikių pasimatymų, kurių vieno trukmė pagal įstatymą – iki keturių valandų, ir ilgalaikių pasimatymų, kurių trukmė pagal įstatymą – iki dviejų parų, skaičius ribojamas šiems nuteistiesiems laisvės atėmimu:

155.1. kurie įstatymų nustatyta tvarka palikti tardymo izoliatoriuose dirbti ūkio darbus;

155.2. kurie palikti tardymo izoliatoriuose arba perkelti į juos iš pataisos darbų įstaigų atlikti tardymo veiksmų baudžiamosiose bylose arba dėl jų nagrinėjimo teisme;

155.3. kuriems teismo nuosprendis įsiteisėjo ir kurie per 10 dienų turi išvykti į laisvės atėmimo vietas atlikti bausmę.

156. Nuteistiesiems, nurodytiems 155 punkte, jeigu tardymo izoliatoriuje nėra sąlygų suteikti ilgalaikių pasimatymų, vienas ilgalaikis pasimatymas pakeičiamas dviem trumpalaikiais pasimatymais. Socialiniams ryšiams su giminaičiais ir kitais artimaisiais palaikyti, vadovaujantis Lietuvos Respublikos pataisos darbų kodekso 681  straipsniu, tardymo izoliatoriaus direktoriaus nutarimu (pagal Vidaus reikalų ministerijos patvirtintą 17 priedėlį) šiems nuteistiesiems gali būti suteikiami papildomi trumpalaikiai pasimatymai“.

3. Išdėstyti 166 punktą taip:

166. Trumpalaikių pasimatymų arba kitoje tardymo izoliatoriaus patalpoje turi būti įrengtas telefonas 155 punkte nurodytų nuteistųjų pokalbiams su šeima arba artimaisiais. Šių nuteistųjų skambinimo telefonu tvarką nustato Pataisos darbų įstaigų vidaus tvarkos taisyklės“.

4. Išdėstyti 207 ir 208 punktus taip:

207. Kalinamieji ir nuteistieji turi teisę dėvėti savo drabužius ir avėti savo avalynę. Tiems, kurie neturi savo drabužių ir avalynės arba kuriems jų neužtenka apsirengti pagal sezoną, nemokamai išduodami nustatytojo pavyzdžio drabužiai ir avalynė pagal normas, nustatytas Lietuvos Respublikos Vyriausybės. Kalinamiesiems ir nuteistiesiems drabužiai ir avalynė nemokamai išduodami tik pasibaigus anksčiau išduotų drabužių dėvėjimo ir avalynės avėjimo laikui. Pirma nustatytojo laiko drabužiai ir avalynė gali būti išduoti tik pagal kalinamojo arba nuteistojo, turinčio asmeninėje sąskaitoje pakankamai pinigų, rašytinį prašymą, jeigu apmokama visa šių daiktų vertė. Nuteistąjį etapuojant atlikti bausmės į laisvės atėmimo vietą, jam išduoti drabužiai ir avalynė įrašomi į armatūrinę kortelę, kuri kartu su asmens byla siunčiama į laisvės atėmimo vietą. Paleidžiami iš tardymo izoliatoriaus asmenys, kurie iš šios įstaigos išvyksta apsirengę savais drabužiais ir avėdami savą avalynę, privalo nemokamai gautus drabužius ir avalynę grąžinti į tardymo izoliatoriaus sandėlį. Tinkami toliau dėvėti drabužiai ir avėti avalynė užpajamuojami ir naudojami kaip pirma laiko susidėvėjusios aprangos nemokama pakaita kalinamiesiems ir nuteistiesiems, neturintiems pinigų asmeninėje sąskaitoje, o netinkami – nurašomi ir atiduodami į antrines žaliavas. Drabužiai ir avalynė tardymo izoliatoriuose taisomi nemokamai.

208. Nepilnamečiams kalinamiesiems ir nuteistiesiems draudžiama pirkti, kitaip įsigyti tabako, jo gaminių ir rūkyti“.

5. Išdėstyti 258 punktą taip:

258. Rašytinį leidimą lankytis tardymo izoliatoriuje ir bendrauti klausimais, nesusijusiais su parengtiniu tyrimu baudžiamosiose bylose, užsieniečiams, visuomenės informavimo priemonių, visuomeninių organizacijų, religinių bendruomenių ir bendrijų atstovams tardymo izoliatoriaus direktoriui duoda vidaus reikalų ministras, viceministras, kuruojantis tardymo izoliatorių veiklą, ir Pataisos reikalų departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktorius arba jį pavaduojantis pareigūnas. Teisę leisti lankytis tardymo izoliatoriuje Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo priemonių, visuomeninių organizacijų, religinių bendruomenių ir bendrijų atstovams taip pat turi tardymo izoliatoriaus direktorius arba jį pavaduojantis pareigūnas.

Šiame punkte nurodyti pareigūnai rašytinį leidimą lankytis tardymo izoliatoriuje ir bendrauti klausimais, susijusiais su parengtiniu tyrimu konkrečiose baudžiamosiose bylose, užsieniečiams, visuomenės informavimo priemonių, visuomeninių organizacijų, religinių bendruomenių ir bendrijų atstovams duoda tik esant bylą tiriančio pareigūno arba teismo, kurio žinioje yra byla, rašytiniam sutikimui“.

6. Išdėstyti 261 punktą taip:

261. Užsienio valstybių visuomenės informavimo priemonių atstovai į tardymo izoliatorių gali būti įleisti, jeigu jie yra akredituoti Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos“.

7. Papildyti nurodytąsias taisykles šiuo skyriumi:

 

Kalinamojo arba nuteistojo santuokos registravimas tardymo izoliatoriuje

 

284. Kalinamųjų ir nuteistųjų, nurodytų 155 punkte, santuokos sudaromos ir registruojamos vadovaujantis Lietuvos Respublikos santuokos ir šeimos kodeksu, kitais teisės aktais ir šiomis taisyklėmis. Santuokas registruoja tos civilinės metrikacijos įstaigos, kurių teritorijoje yra tardymo izoliatorius.

285. Santuokos registravimo laikas rašytinai suderinamas su bylą tiriančiu pareigūnu arba teismu, kurio žinioje yra byla. Ši tvarka taikoma ir nuteistiesiems, perkeltiems iš pataisos darbų įstaigų dėl patraukimo baudžiamojon atsakomybėn kitoje byloje, jeigu jiems kardomąja priemone paskirtas kardomasis kalinimas (suėmimas). Parengtinio tyrimo pareigūnų ir teisėjų rašytiniai suderinimai turi būti patvirtinti antspaudais tų institucijų, kuriose jie dirba.

286. Tardymo izoliatoriaus administracija santuokai registruoti skiria šios įstaigos parengtinio tyrimo pareigūnų ir advokatų kabinetą arba kitas saugias patalpas.

287. Tardymo izoliatoriaus įskaitos tarnybos darbuotojas kalinamojo arba nuteistojo asmens bylos anketoje įrašo sutuoktinio vardą, pavardę, gimimo datą ir santuokos registravimo vietą bei datą. Anketoje taip pat daromas įrašas, jeigu kalinamasis arba nuteistasis, sudarydamas santuoką, pasirinko sutuoktinio pavardę arba dvigubą pavardę. Įrašai anketoje patvirtinami tardymo izoliatoriaus antspaudu“.

 

 

Ministras Pirmininkas                                                              Gediminas Vagnorius

 

Vidaus reikalų ministras                                                                 Stasys Šedbaras

______________