LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2001 M. VASARIO 28 D. NUTARIMO NR. 235 „DĖL UŽSIENIO VALSTYBIŲ PILIEČIŲ IR ASMENŲ BE PILIETYBĖS STUDIJŲ LIETUVOS AUKŠTOSIOSE MOKYKLOSE REIKALAVIMŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO . 2004 M. BALANDŽIO 28 D. NR. 484 VILNIUS

 

2004 m. balandžio 28 d. Nr. 484

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Pakeisti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. vasario 28 d. nutarimą Nr. 235 „Dėl Užsienio valstybių piliečių ir asmenų be pilietybės studijų Lietuvos aukštosiose mokyklose reikalavimų patvirtinimo“ (Žin., 2001, Nr. 20-658) ir išdėstyti jį nauja redakcija:

 

„LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL UŽSIENIO VALSTYBIŲ PILIEČIŲ BEI ASMENŲ BE PILIETYBĖS STUDIJŲ

LIETUVOS AUKŠTOSIOSE MOKYKLOSE TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos aukštojo mokslo įstatymo (Žin., 2000, Nr. 27-715; 2003, Nr. 47-2058) 3 straipsnio 2 dalimi, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Patvirtinti Užsienio valstybių piliečių bei asmenų be pilietybės studijų Lietuvos aukštosiose mokyklose taisykles (pridedama).“.

 

 

 

Ministras Pirmininkas                                                             Algirdas Brazauskas

 

Švietimo ir mokslo ministras                                            Algirdas Monkevičius

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2001 m. vasario 28 d. nutarimu Nr. 235

(Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2004 m. balandžio 28 d. nutarimo Nr. 484

redakcija)

 

UŽSIENIO VALSTYBIŲ PILIEČIŲ BEI ASMENŲ BE PILIETYBĖS STUDIJŲ

LIETUVOS AUKŠTOSIOSE MOKYKLOSE TAISYKLĖS

 

1. Užsienio valstybių piliečių bei asmenų be pilietybės studijų Lietuvos aukštosiose mokyklose taisyklės (toliau vadinama – šios Taisyklės) nustato užsienio valstybių piliečių bei asmenų be pilietybės (toliau vadinama – užsieniečiai) teisę įgyti aukštąjį išsilavinimą Lietuvoje ir finansines studijų sąlygas. Europos Sąjungos ir Europos Ekonominės Erdvės valstybių narių piliečiams nuo Lietuvos Respublikos įstojimo į Europos Sąjungą dienos šios Taisyklės netaikomos.

2. Užsienyje įgytas ir Lietuvoje pripažintas išsilavinimas asmeniui suteikia teisių ne daugiau, negu jis turėjo valstybėje, kurioje įgijo išsilavinimą, taip pat ne daugiau negu Lietuvoje įgytas atitinkamas išsilavinimas.

3. Į Lietuvos aukštąsias mokyklas turi teisę stoti užsieniečiai, turintys Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka Lietuvoje pripažintą ne žemesnį kaip vidurinį išsilavinimą.

4. Į visiškai arba iš dalies Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis apmokamas studijas Lietuvos valstybinėse aukštosiose mokyklose gali pretenduoti lietuvių kilmės asmenys, taip pat kiti užsieniečiai, turintys leidimą nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje ir (arba) esantys piliečiai užsienio valstybės, kurioje Lietuvos Respublikos piliečiai studijuoja tomis pačiomis finansinėmis studijų sąlygomis kaip ir tos valstybės piliečiai. Šių valstybių sąrašą ir priėmimo į aukštąsias mokyklas taisykles tvirtina Švietimo ir mokslo ministerija.

5. Priimant užsieniečius į visiškai arba iš dalies Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis apmokamas studijas Lietuvos valstybinėse aukštosiose mokyklose, taikomos kvotos, kurias nustato Švietimo ir mokslo ministerija.

6. Užsieniečiai, atvykstantys pagal tarptautines sutartis ar Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių institucijų sudarytus susitarimus, už kurių vykdymą atsakinga Švietimo ir mokslo ministerija, priimami į aukštąsias mokyklas ir studijuoja tarptautinėse sutartyse ar susitarimuose numatytomis sąlygomis. Šių užsieniečių studijų apmokėjimo tvarka nustatoma Lietuvos Respublikos tarptautinėse sutartyse ar susitarimuose.

7. Už studijas valstybinėje aukštojoje mokykloje visą studijų kainą, kurios dydį nustato valstybinė aukštoji mokykla, moka visi, išskyrus nurodytus šių Taisyklių 6 punkte, priimti į studijas užsieniečiai, taip pat šių Taisyklių 4 punkte nurodyti asmenys, jeigu jie:

7.1. priimti į Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis neapmokamas studijas ir sutinka mokėti visą studijų kainą;

7.2. studijuoja pagal tos pačios arba žemesnės pakopos, kurią jie yra baigę valstybinėje aukštojoje mokykloje, studijų programą, jeigu ne daugiau kaip už pusę baigtos studijų programos kreditų mokėjo visą studijų kainą;

7.3. vienu metu studijuoja pagal dvi ar daugiau tos pačios pakopos studijų programas, jeigu jų studijos pagal bent vieną iš šių studijų programų yra visiškai arba iš dalies apmokamos Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis (jie moka už antrąją ir kitas studijų programas).

8. Už studijas valstybinėje aukštojoje mokykloje studijų kainą, proporcingą dalyko apimčiai, moka užsieniečiai:

8.1. priimti į nenuosekliąsias studijas;

8.2. kartojantys nuosekliųjų studijų programos atskirus dalykus.

9. Užsieniečiai, priimti į studijas nevalstybinėse aukštosiose mokyklose, už studijas moka tų aukštųjų mokyklų nustatyta tvarka.

10. Užsieniečiai, studijuojantys Lietuvos valstybinėse ir nevalstybinėse aukštosiose mokyklose, turi teisę tomis pačiomis sąlygomis kaip ir Lietuvos Respublikos piliečiai gauti stipendijas ir valstybės paskolas.

11. Užsieniečiai gali pradėti studijuoti tik nustatytąja tvarka gavę leidimą laikinai apsigyventi Lietuvos Respublikoje arba leidimą nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje.

12. Užsieniečiai, priimti į mokamas studijas Lietuvos aukštosiose mokyklose, pasirašo studijų sutartį su aukštąja mokykla, kurioje nustatomi studento ir aukštosios mokyklos teisės ir tarpusavio įsipareigojimai.

13. Užsienietis pašalinamas iš aukštosios mokyklos Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka, taip pat jeigu Lietuvos Respublikos teisės aktų įgaliota institucija priėmė sprendimą dėl užsieniečio:

13.1. įpareigojimo išvykti iš Lietuvos Respublikos;

13.2. išsiuntimo iš Lietuvos Respublikos.

______________