LIETUVOS RESPUBLIKOS EKONOMIKOS MINISTERIJOS IR

LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTERIJOS

 

N U T A R I M A S

 

1993 m. birželio 9 d. Nr. 3-1/8-1833/Nr. 04-18

Vilnius

 

„DĖL PREKIŲ (PASLAUGŲ) ĮSIGIJIMO TVARKOS BIUDŽETINĖSE ĮSTAIGOS“ TAIKYMO (LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 1993M. SAUSIO 22D. NUTARIMAS Nr. 22)

 

Remiantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1993m. sausio 22d. nutarimu Nr. 22 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1992m. gegužės 15d. nutarimo Nr. 355 dalinio pakeitimo“, nustatoma, kad:

1. Šis nutarimas taikomas finansuojamoms iš Lietuvos valstybės, savivaldybių ir socialinio draudimo biudžetų įstaigoms (ministerijoms, departamentams, kitoms valstybinėms tarnyboms, inspekcijoms, savivaldybių valdyboms ir skyriams, taip pat kitoms organizacijoms) (toliau – biudžetinės įstaigos ir organizacijos) ir nustato prekių (darbų, patarnavimų) įsigijimo (pirkimo), tiek sudarant sutartis (kontraktus), tiek atliekant paprastus pirkimo – pardavimo aktus, tvarką. Nutarimas taikomas, įsigyjant tiek vienetinės gamybos prekes, tiek masinę produkciją, atliekant įvairias paslaugas ir patarnavimus.

Nutarimas netaikomas švietimo, sveikatos apsaugos, socialinės apsaugos, kūno kultūros ir sporto, vidaus reikalų, krašto apsaugos sistemos įstaigoms perkant maisto prekes, taip pat įsigyjant prekes bei atliekant paslaugas ekstremalių situacijų atvejais (pvz., gaisro atveju, sprogus vandentiekiui ir pan.).

Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas gali, išimties būdu, leisti netaikyti šio nutarimo reikalavimų, ministrams ar kitų valstybinių institucijų vadovams pateikus argumentuotus prašymus.

2. Biudžetinės įstaigos ir organizacijos už įsigyjamas prekes, atliekamus darbus bei patarnavimus apmoka laisvomis rinkos kainomis tuo atveju, jei įsigyjamos prekės (paslaugos), kurių kainų nereguliuoja (nekontroliuoja) valstybė.

Prekių ir paslaugų, kurių kainas ir tarifus tiesiogiai nustato Vyriausybė, taip pat kurių kainos tvirtinamos ir deklaruojamos Ekonomikos ministerijoje, ministerijose-steigėjose bei savivaldybėse, sąrašas pateikiamas 1 priede.

3. Jei tą pačią prekę (paslaugą) rinkoje siūlo keli pardavėjai, turi būti perkama iš to pardavėjo, kuris siūlo, esant toms pačioms pirkimo – pardavimo sąlygoms, mažiausią kainą.

4. Prekės (paslaugos), kurių vertė (vieneto ar bendra pirkinio) didesnė kaip 500 tūkst. talonų, perkamos konkurso būdu. Konkursas skelbiamas per respublikinę spaudą prieš savaitę. Šio konkurso dalyviu turi teisę būti bet kuris ūkinis subjektas nepriklausomai nuo jo rūšies ir nuosavybės formos.

Skelbiant šį konkursą per respublikinę spaudą, turi būti paskelbtos prekių (paslaugų) įsigijimo sąlygos: prekių (paslaugų) nomenklatūra ir kokybės rodikliai; apimtis; prekių pateikimo (paslaugų atlikimo) terminai; prekių (paslaugų) kaina; kitos reikalingos finansinės ir ekonominės sąlygos.

Pagal šias paskelbtas sąlygas ūkiniai subjektai, pretenduojantys būti pardavėjais (tiekėjais, rangovais), konkurso sąlygose numatytu terminu pateikia konkurso organizatoriui paraišką su savo pasiūlymais, kurioje, be to, nurodo savo pavadinimą (vardą), adresą, pagrindinę veiklos vietą. Paraiška patvirtinama ūkinio subjekto vadovo parašu ir antspaudu.

Biudžetinėje įstaigoje ar organizacijoje gautos paraiškos yra registruojamos, analizuojamos ir įvertinamos.

Per 10 dienų nuo paraiškų priėmimo pabaigos galutiniai turi būti įvertintos gautos paraiškos ir išsirinktas prekių (paslaugų) tiekėjas (vykdytojas).

Pagrindinis šio konkurso kriterijus yra mažiausia siūloma kaina, taip pat atsižvelgiama į siūlomus prekių patiekimo (paslaugų atlikimo) terminus, prekių (paslaugų) kokybę ir kitas ekonomines sąlygas. T. y. konkursą laimi prekių (paslaugų) tiekėjas (rangovas, atlikėjas), pasiūlęs mažiausią, esant vienodoms kitoms prekybos sąlygoms, kainą.

Konkursas gali įvykti, jei nustatytu laiku dalyvauti jame pateikė paraišką bent vienas ūkio subjektas. Konkursas gali būti skelbiamas pakartotinai, jei konkursui nepateikta nė viena paraiška arba biudžetinės įstaigos ar organizacijos netenkina siūlomos prekių (paslaugų) įsigijimo sąlygos.

Sprendimas apie konkurso nugalėtoją turi būti praneštas visiems dalyvavusiems konkurse ūkiniams subjektams. Konkurso rezultatai įforminami protokolu. Susipažinti su protokolu turi teisę kiekvienas konkurso dalyvis.

Pirkimo – pardavimo sandėris įforminamas, atspindint visas reikalingas esmines prekių (paslaugų) įsigijimo sąlygas. Įforminant sandėrį, gali būti panaudojama valstybinio užsakymo sutarties forma, numatyta Valstybinio užsakymo sutarties nuostatuose, patvirtintuose Vyriausybės 1992m. birželio 9d. nutarimu Nr. 444.

5. Jei biudžetinė įstaiga ar organizacija be biudžeto lėšų, be to, dar turi ir kitų savo lėšų, tai ši prekių (paslaugų) įsigijimo tvarka taikoma tik tai įsigytos ar organizacijos lėšų daliai, kuri finansuojama iš biudžeto.

6. Ši tvarka taikoma, tiek įsigyjant prekes (paslaugas) iš gamintojų, tiek iš prekybininkų nepriklausomai nuo jų nuosavybės formos. Jei biudžetinė įstaiga ar organizacija įsigyja prekes (paslaugas) iš užsienio šalies, už jas turi būti apmokama orientuojantis į egzistuojančias toje šalyje rinkos kainas. Prekės (paslaugas) įsigyjamos iš užsienio šalių, jei Lietuvos rinkoje tokių prekių (paslaugų) nėra arba jos parduodamos aukštesnėmis kainomis.

7. Nustačius šią tvarką, panaikinami Lietuvos Respublikos Ekonomikos ministerijos 1992 06 17 rašto Nr. 32/7-5514 ir Lietuvos Respublikos Finansų ministerijos 1992 06 17 rašto Nr. 04-18 nurodymai dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1992 05 15 nutarimo Nr. 355 „Dėl prekių (paslaugų) įsigijimo tvarkos biudžetinėse įstaigose“ taikymo.

 

 

EKONOMIKOS MINISTRO

PAVADUOTOJA KAINŲ IR

KONKURENCIJOS TARNYBOS DIREKTORĖ                                                 F. JASEVIČIENĖ

 

FINANSŲ MINISTRO PAVADUOTOJAS

BIUDŽETO DEPARTAMENTO DIREKTORIUS                                                    R. ŠARKINAS


 

1 priedas

 

Vyriausybės tiesiogiai nustatomos kainos ir tarifai: gamtinėms dujoms; kietajam kurui; elektros ir šiluminei energijai; žemei ir gelmių turtui.

Kainos, tvirtinamos ir deklaruojamos Ekonomikos ministerijoje: apyvartinei stiklo tarai.

Kainos (tarifai), tvirtinamos ir deklaruojamos ministerijose – steigėjose: Sveikatos apsaugos ministerijoje – vaistažolėms, medikamentams, kitoms vaistinės prekėms;

Susisiekimo ministerijoje – valstybinio keleivių pervežimo paslaugoms (išskyrus miesto transportą); Ryšių ir informatikos ministerijoje – teikiamoms ryšių paslaugoms;

Miškų ūkio ministerijoje – stačiajam miškui.

Kainos (tarifai), nustatomi ir reguliuojami savivaldybėse: savivaldybių reguliavimo sferoje esančių buitinių ir komunalinių, vandentiekio ir kanalizacijos įmonių paslaugoms; valstybinio (vietos savivaldos) butų fondo nuomai; miestų keleivinio transporto paslaugoms; viešojo maitinimo įmonių paslaugoms (antkainiai); butų ūkio paslaugoms.

______________