LIETUVOS RESPUBLIKOS UŽSIENIO REIKALŲ MINISTRAS IR

LIETUVOS RESPUBLIKOS ŪKIO MINISTRAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL KOMPENSUOTINŲ SUBSIDIJŲ TYRIMO UŽSIENIO ŠALIES TERITORIJOJE TVARKOS, TAIKYTINOS PAGAL LIETUVOS RESPUBLIKOS KOMPENSACINIŲ MUITŲ ĮSTATYMĄ

 

2000 m. lapkričio 9 d. Nr. 148/385

Vilnius

 

Vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos kompensacinių muitų įstatymo (Žin., 2000, Nr. 50-1431) 44 straipsniu bei vykdydami Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2000 m. liepos 28 d. nutarimo Nr. 909 „Dėl priemonių Lietuvos Respublikos protekcinių (apsaugos) priemonių įstatymui ir Lietuvos Respublikos kompensacinių muitų įstatymui įgyvendinti“ (Žin., 2000, Nr. 65-1962) 2 punktą,

Tvirtiname Kompensuotinų subsidijų tyrimo užsienio šalies teritorijoje tvarką, taikytiną pagal Lietuvos Respublikos kompensacinių muitų įstatymą. (pridedama).

 

 

L. E. UŽSIENIO REIKALŲ MINISTRO PAREIGAS                        ALGIRDAS SAUDARGAS

 

L. E. ŪKIO MINISTRO PAREIGAS                                                        VYTAUTAS MILAKNIS

______________


PATVIRTINTA

užsienio reikalų ministro

ir ūkio ministro

2000 m. lapkričio 9 d.

įsakymu Nr. 148/385

 

Kompensuotinų Subsidijų tyrimo užsienio šalies Teritorijoje tvarka

 

I. Bendrosios nuostatos

 

1. Ši tvarka reglamentuoja kompensuotinų subsidijų tyrimo (toliau – tyrimo) atlikimo svarstomos prekės kilmės ir/arba eksportuojančioje šalyje (toliau – užsienio šalyje) procedūras pagal Lietuvos Respublikos kompensacinių muitų įstatymą.

2. Užsienio šalyje atliekamo tyrimo tikslas – patikrinti vietoje, ar apie subsidijavimą ir žalą gauta informacija yra teisinga, taip pat gauti papildomą, išsamesnę informaciją.

3. Šioje tvarkoje vartojamos sąvokos:

svarstoma prekė – į Lietuvos Respublikos muitų teritoriją importuojama prekė, kuri įtariama esanti subsidijuota;

klausimynas – klausimų apie įmonės ūkinę finansinę veiklą ir ekonominių finansinių rodiklių sąrašas, kuris Vyriausybės įgaliotai institucijai priėmus sprendimą atlikti tyrimą pateikiamas užpildyti visoms konkrečiu subsidijų tyrimu suinteresuotoms įmonėms;

susijusi įmonė – svarstomos prekės kilmės ir/arba eksportuojančios šalies įmonė, kurioje gali būti atliekamas tyrimas pagal šią tvarką.

 

II. Procedūros

 

4. Vyriausybės įgaliota institucija, priėmusi sprendimą atlikti tyrimą, Lietuvos Respublikos kompensacinių muitų įstatymo nustatyta tvarka praneša suinteresuotosioms šalims, apie kurias žinoma, kad jos turi interesų, susijusių su tyrimo išvadomis. Nepažeidžiant Lietuvos Respublikos kompensacinių muitų įstatymo 42 straipsnio nuostatų, prašymo, kuriuo remiantis atliekamas tyrimas, tekstas turi būti pateiktas žinomiems svarstomos prekės užsienio gamintojams ar eksportuotojams ir prekės kilmės ir/arba eksportuojančių šalių vyriausybėms bei turi būti užtikrinta, kad su šiuo tekstu galėtų susipažinti kitos suinteresuotosios šalys. Jei svarstomos prekės užsienio gamintojų ar eksportuotojų yra daug, prašymo atlikti tyrimą tekstas gali būti pateikiamas tik svarstomos prekės kilmės ir/arba eksportuojančių šalių vyriausybėms ir atitinkamoms svarstomos prekės užsienio gamintojams ar eksportuotojams atstovaujančioms asociacijoms.

5. Vyriausybės įgaliotai institucijai priėmus sprendimą atlikti tyrimą, visoms žinomoms, tyrimu suinteresuotosioms šalims pateikiami klausimynai, kuriuose nurodoma, kokios informacijos reikia tyrimui.

6. Klausimynus gavusioms suinteresuotosioms šalims turi būti suteikta ne mažiau kaip 30 kalendorinių dienų atsakymams pateikti. Svarstomos prekės užsienio gamintojams ir eksportuotojams šis terminas skaičiuojamas nuo klausimyno gavimo dienos. Laikoma, kad užsienio gamintojas ar eksportuotojas klausimyną gavo per 1 savaitę nuo klausimyno išsiuntimo ar perdavimo atitinkamos prekės kilmės ir/arba eksportuojančios šalies diplomatinei atstovybei. Vyriausybės įgaliota institucija, atsižvelgusi į tyrimui skirtą laiką, gali pratęsti atsakymams pateikti skirtą terminą, jei suinteresuotoji įmonė nurodo svarbias aplinkybes dėl būtinumo pratęsti terminą.

7. Jei prašymo pateikėjo (pateikėjų) ir kitos suinteresuotosios šalies pateikta informacija bei iš kitų šaltinių gauta informacija yra prieštaringa, Vyriausybės įgaliota institucija gali priimti sprendimą susijusioje įmonėje patikrinti, ar apie subsidijavimą ir žalą gauta informacija yra teisinga, taip pat gauti papildomą, išsamesnę informaciją.

8. Vyriausybės įgaliota institucija, vadovaudamasi šios tvarkos 7 punktu, gali organizuoti apsilankymus susijusių įmonių veiklos vietose, kad galėtų patikrinti svarstomos prekės užsienio gamintojų, eksportuotojų, importuotojų, prekybininkų (jų pačių ar jų atstovų), jiems atstovaujančių asociacijų pateiktus duomenis (pirminius duomenis ir dokumentus) bei pateiktą informaciją apie subsidijas ir žalą. Tokie apsilankymai galimi tik tuomet, jei į klausimyną buvo atsakyta tinkamai ir šios tvarkos 6 punkte numatytu laiku. Nukrypimas nuo šios nuostatos leistinas tik tuo atveju, jeigu susijusi įmonė raštu prašo paaiškinti jos buvimo vietoje, kaip tinkamai užpildyti klausimyną.

9. Priėmusi sprendimą atlikti tyrimą susijusioje įmonėje, Vyriausybės įgaliota institucija turi kreiptis į prekės kilmės ir/arba eksportuojančios šalies Vyriausybę prašydama leisti jos teritorijoje atlikti tyrimą. Gavusi Vyriausybės bei susijusios įmonės administracijos raštišką sutikimą atlikti tyrimą, Vyriausybės įgaliota institucija tikslią tyrimo atlikimo datą suderina su susijusios įmonės administracija.

10. Jeigu Vyriausybės įgaliota institucija yra gavusi šios tvarkos 8 punkte nurodytą susijusios įmonės prašymą vykti įmonės buvimo vietoje paaiškinti, kaip tinkamai užpildyti klausimyną, galima, jei prekės kilmės ir/arba eksportuojančios šalies vyriausybė buvo informuota apie numatomą vizitą ir tokiam vizitui neprieštarauja.

11. Prieš tyrimo atlikimą susijusios įmonės administracija raštu turi būti informuota, kokio pobūdžio informacija bus tikrinama ir kokią papildomą informaciją norima gauti vizito metu, nors tai netrukdo tyrimo vykdymo metu prašyti išsamesnių duomenų turimai informacijai patikslinti ar papildyti.

12. Į prekės kilmės ir/arba eksportuojančios šalies Vyriausybės ar susijusios įmonės paklausimus dėl ketinamo atlikti tyrimo, jei įmanoma, turi būti atsakyta prieš vizitą.

13. Vyriausybės įgaliotos institucijos pareigūnai, vykstantys į užsienio šalį atlikti tyrimą, įspėjami apie tai, kad privalo laikytis Lietuvos Respublikos kompensacinių muitų įstatymo 42 straipsnyje nustatytų informacijos konfidencialumo reikalavimų.

14. Atliekant tyrimą užsienio šalyje Vyriausybės įgaliotos institucijos pareigūnams gali talkinti šios užsienio šalies pareigūnai.

 

III. Baigiamosios nuostatos

 

15. Priimant nutarimą dėl kompensacinio muito taikymo atsižvelgiama ir į faktus, surinktus atliekant tyrimą užsienio šalyje (jei toks tyrimas buvo atliekamas). Tačiau, jei prekės kilmės ir/arba eksportuojančios šalies Vyriausybė ar susijusios įmonės administracija prieštarauja tyrimo atlikimui priimant nutarimą dėl kompensacinio muito taikymo, vadovaujamasi Vyriausybės įgaliotos institucijos turimais įrodymais.

______________