LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL LAIKINOSIOS MOKSLINĖS ATESTACIJOS KOMISIJOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

1991 m. gegužės 30 d. Nr. 219

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Patvirtinti pridedamus Laikinosios mokslinės atestacijos komisijos nuostatus.

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS

MINISTRAS PIRMININKAS                                                                                 G. VAGNORIUS

______________


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

1991 m. gegužės 30 d. nutarimu Nr. 219

 

Laikinosios mokslinės atestacijos komisijos nuostatai

 

1. Laikinosios mokslinės atestacijos komisijos, patvirtintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1991 m. balandžio 15 d. nutarimu Nr. 140 „Dėl pedagoginių (mokslo) vardų suteikimo laikinosios tvarkos“, funkcija yra tvirtinti Lietuvos Respublikos aukštųjų mokyklų (išskyrus Vilniaus universiteto) ir mokslo institutų tarybų (senatų) sprendimus dėl docento ir profesoriaus pedagoginių (mokslo) vardų suteikimo.

2. Docento pedagoginis (mokslo) vardas gali būti suteikiamas:

mokslų kandidatams ir mokslų daktarams, po atitinkamos disertacijos apgynimo paskelbusiems mokslo ar mokymo metodikos darbų, turintiems ne mažiau kaip 5 metų bendrą mokslinio pedagoginio darbo stažą ir skaitantiems paskaitų kursą aukštojoje mokykloje;

aukštųjų mokyklų dėstytojams menininkams, turintiems ne mažiau kaip 10 metų bendrą pedagoginio darbo stažą, pasižymėjusiems mokslinėje ar meninėje veikloje ir parengusiems mokymo metodikos darbų;

išimties tvarka – pripažintiems menininkams, pakviestiems dėstyti aukštojoje mokykloje ir išdirbusiems joje ne mažiau kaip vienerius metus.

3. Profesoriaus pedagoginis (mokslo) vardas gali būti suteikiamas:

mokslų daktarams, po daktaro disertacijos apgynimo paskelbusiems mokslo darbų, turintiems ne mažiau kaip 10 metų bendrą mokslinio pedagoginio darbo stažą ir arba dirbantiems dėstytojais aukštojoje mokykloje, arba parengusiems ne mažiau kaip 5 mokslų kandidatus;

aukštųjų mokyklų dėstytojams menininkams, turintiems docento pedagoginį (mokslo) vardą ir ne mažiau kaip 5 metų bendrą darbo docentu stažą, pasižymėjusiems meninėje veikloje, paskelbusiems svarbių mokymo metodikos darbų ir rengiantiems aukštos kvalifikacijos menininkus.

4. Aukštųjų mokyklų ir mokslo institutų tarybos (senatai) pateikia Laikinajai mokslinei atestacijos komisijai šiuos dokumentus:

tarybos (senato) sprendimą, nurodydamos slapto balsavimo dėl pedagoginio (mokslo) vardo suteikimo rezultatus;

pažymą apie pretendento mokslinę (meninę) ir pedagoginę veiklą;

pretendento mokslo ir mokymo metodikos darbų sąrašą.

Už pedagoginio (mokslo) vardo suteikimą turi balsuoti ne mažiau kaip 2/3 aukštosios mokyklos arba mokslo instituto tarybos (senato) posėdžio dalyvių, dalyvaujant posėdyje ne mažiau kaip 2/3 tarybos (senato) narių.

5. Laikinosios mokslinės atestacijos komisijos pirmininkas aukštųjų mokyklų ir mokslo institutų tarybų (senatų) parengtus dokumentus perduoda komisijos nariams, kurie pateikia savo išvadas eiliniam Laikinosios mokslinės atestacijos komisijos posėdžiui.

Laikinoji mokslinė atestacijos komisija turi teisę paprašyti iš aukštųjų mokyklų ir mokslo institutų papildomos informacijos, taip pat kviestis ekspertus.

6. Laikinoji mokslinė atestacijos komisija aukštųjų mokyklų ir mokslo institutų tarybų (senatų) sprendimus dėl pedagoginio (mokslo) vardo suteikimo svarsto posėdžiuose, kurie kviečiami kartą per mėnesį. Tarybų (senatų) sprendimai tvirtinami atviru balsavimu paprasta balsų dauguma, jeigu posėdyje dalyvavo ne mažiau kaip 13 komisijos narių. Jeigu posėdyje dalyvavo mažiau komisijos narių, tarybų (senatų) sprendimai tvirtinami, jeigu už juos balsavo ne mažiau kaip 10 posėdžio dalyvių.

7. Laikinoji mokslinė atestacijos komisija raštu praneša svarstymo rezultatus aukštųjų mokyklų ir mokslo institutų taryboms (senatams). Nepatvirtinusi aukštosios mokyklos ar mokslo instituto tarybos (senato) sprendimo dėl pedagoginio (mokslo) vardo suteikimo, komisija privalo argumentuoti savo atsisakymą.

______________