Lietuvos Respublikos Vyriausybė

NUTARIMAS

 

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2003 M. VASARIO 3 D. NUTARIMO NR. 179 „DĖL TARPŽINYBINĖS KOMISIJOS KOVAI SU KORUPCIJA KOORDINUOTI SUDARYMO IR JOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2012 m. gegužės 23 d. Nr. 560

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė n u t a r i a:

Pakeisti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. vasario 3 d. nutarimą Nr. 179 „Dėl Tarpžinybinės komisijos kovai su korupcija koordinuoti sudarymo ir jos nuostatų patvirtinimo“ (Žin., 2003, Nr. 14-578; 2009, Nr. 60-2356, Nr. 109-4638):

1. Įrašyti preambulėje po oficialaus paskelbimo šaltinio „2009, Nr. 85-3576“ oficialaus paskelbimo šaltinį „2010, Nr. 71-3541“.

2. Išdėstyti 1 punktą taip:

„1. Sudaryti šią Tarpžinybinę komisiją kovai su korupcija koordinuoti (toliau – Komisija):

teisingumo ministras (Komisijos pirmininkas);

Ministro Pirmininko kancleris (Komisijos pirmininko pavaduotojas);

Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos direktorius (Komisijos pirmininko pavaduotojas);

Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro pavaduotojas;

Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamento generalinio direktoriaus pavaduotojas;

Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos pirmininkas;

aplinkos apsaugos viceministras arba Aplinkos apsaugos ministerijos kancleris;

energetikos viceministras arba Energetikos ministerijos kancleris;

finansų viceministras arba Finansų ministerijos kancleris;

susisiekimo viceministras arba Susisiekimo ministerijos kancleris;

sveikatos apsaugos viceministras arba Sveikatos apsaugos ministerijos kancleris;

švietimo ir mokslo viceministras arba Švietimo ir mokslo ministerijos kancleris;

teisingumo viceministras arba Teisingumo ministerijos kancleris;

vidaus reikalų viceministras arba Vidaus reikalų ministerijos kancleris;

ūkio viceministras arba Ūkio ministerijos kancleris;

Viešųjų pirkimų tarnybos direktorius;

Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Imuniteto valdybos viršininkas.“

3. Nurodytu nutarimu patvirtintuose Tarpžinybinės komisijos kovai su korupcija koordinuoti nuostatuose:

3.1. Išdėstyti 3.1 punktą taip:

„3.1. koordinuoti Lietuvos Respublikos nacionalinės kovos su korupcija programos (toliau – Programa) rengimą ir įgyvendinimą, kontroliuoti Programos priemonių plano įgyvendinimą, taip pat kitą valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų veiklą korupcijos prevencijos ir korupcinių teisės pažeidimų išaiškinimo srityse;“.

3.2. Išdėstyti 4.1 punktą taip:

„4.1. svarsto strateginius kovos su korupcija klausimus ir teikia Lietuvos Respublikos Vyriausybei, valstybės ir savivaldybių institucijoms bei įstaigoms pasiūlymus dėl antikorupcinės veiklos prioritetinių krypčių ir teisinio reguliavimo tobulinimo;“.

3.3. Papildyti 8.6 punktu:

„8.6. iš institucijų paskirtų atstovų gali sudaryti darbo grupę Programos ir jos priemonių plano rengimo klausimams spręsti. Darbo grupė susirenka ne vėliau kaip prieš 7 dienas iki Komisijos posėdžio ir ne vėliau kaip prieš 5 dienas iki Komisijos posėdžio teikia Komisijos pirmininkui parengtą ir apibendrintą medžiagą kartu su protokolinio (-ų) sprendimo (-ų) projektu.“

3.4. Išdėstyti 9 punktą taip:

„9. Pagrindinė Komisijos darbo forma – posėdžiai. Posėdžiai šaukiami prireikus, bet ne rečiau kaip kartą per 3 mėnesius. Komisijos nariai gali inicijuoti Komisijos posėdžius kreipdamiesi raštu į Komisijos pirmininką ir siūlydami posėdyje svarstytinus klausimus. Kartu su kreipimusi turi būti pateikiama atitinkama medžiaga ir protokolinio (-ų) sprendimo (-ų) projektas.“

3.5. Išdėstyti 10 punktą taip:

„10. Valstybės ir savivaldybių institucijos bei įstaigos medžiagą Komisijos posėdžiuose svarstytinais klausimais pateikia Teisingumo ministerijai ar Komisijos pirmininko sudarytoms darbo grupėms. Medžiaga gali būti teikiama ir elektroniniu paštu.

Komisijos posėdžiuose, išskyrus posėdžius, kuriuose sprendžiami neviešo pobūdžio klausimai, stebėtojo teisėmis gali dalyvauti visuomenės atstovai – registruoti lobistai, nevyriausybinės organizacijos. Dalyvauti Komisijos posėdžiuose visuomenės atstovai kviečiami jų pačių prašymu arba Komisijos iniciatyva.

Komisijos sekretoriaus funkcijas atlieka teisingumo ministro paskirtas Teisingumo ministerijos valstybės tarnautojas.“

3.6. Išdėstyti 11.2 punktą taip:

„11.2. praneša Komisijos nariams Komisijos posėdžių vietą ir laiką ir pateikia visą medžiagą, susijusią su Komisijos posėdyje numatomais svarstyti klausimais;“.

3.7. Išdėstyti 13 punktą taip:

„13. Komisijos posėdžio darbotvarkė ir visa medžiaga, susijusi su Komisijos posėdyje numatomais svarstyti klausimais, Komisijos nariams pateikiama ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas iki Komisijos posėdžio.“

3.8. Papildyti 14 punktą antrąja pastraipa:

„Komisijos narys, dėl objektyvių priežasčių negalintis dalyvauti Komisijos posėdyje, ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki Komisijos posėdžio praneša Komisijos pirmininkui. Minėtas Komisijos narys taip pat gali raštu pateikti savo poziciją dėl Komisijos posėdyje svarstytinų klausimų.“


3.9. Išdėstyti 15 punktą taip:

„15. Komisijos sprendimai įforminami Komisijos posėdžio protokolais. Jeigu Komisijos posėdžio metu daromas garso įrašas, Komisijos sprendimas įforminamas sutrumpintu protokolu. Protokolas ar sutrumpintas protokolas ne vėliau kaip per 5 darbo dienas išsiunčiamas derinti Komisijos nariams, o šie per 2 darbo dienas gali pateikti konkrečius pasiūlymus dėl protokolo ar sutrumpinto protokolo tikslinimo. Komisijos posėdžio protokolą ar sutrumpintą protokolą ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo Komisijos narių gautų konkrečių pasiūlymų pasirašo Komisijos posėdžio pirmininkas. Komisijos posėdžio protokolo ar sutrumpinto protokolo ir garso įrašo kopijos ne vėliau kaip per 2 darbo dienas po protokolo pasirašymo išsiunčiamos visiems Komisijos nariams ir suinteresuotoms institucijoms.“

3.10. Išdėstyti 16 punktą taip:

„16. Jeigu dėl Komisijos sprendimo Komisijos narys (nariai) pareiškia atskirąją nuomonę, ji įrašoma posėdžio protokole. Prie posėdžio protokolo taip pat pridedamas raštu pateiktas Komisijos posėdyje nedalyvavusio Komisijos nario atsiliepimas dėl posėdyje svarstytinų klausimų.“

 

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                              ANDRIUS KUBILIUS

 

 

 

VIDAUS REIKALŲ MINISTRAS                                                    ARTŪRAS MELIANAS