LIETUVOS RESPUBLIKOS STATYBOS IR URBANISTIKOS MINISTERIJOS 1998 m. balandžio 8 d. ĮSAKYMAS Nr. 66

 

Siekdamas paspartinti techninio inventorizavimo darbus,

ĮSAKAU:

1. Patvirtinti Elektros tinklų techninio inventorizavimo laikinąją metodiką (pridedama).

2. Patvirtinti Šilumos tinklų techninio inventorizavimo laikinąją metodiką (pridedama).

3. Nustatyti, kad 1 ir 2 punktais patvirtintos Elektros tinklų techninio inventorizavimo ir Šilumos tinklų techninio inventorizavimo laikinosios metodikos galioja, iki bus parengta nauja nesupaprastinta statinių techninio inventorizavimo metodika.

 

 

APLINKOS APSAUGOS MINISTRAS,

LAIKINAI PAVADUOJANTIS STATYBOS

IR URBANISTIKOS MINISTRĄ                                                                       ALGIS ČAPLIKAS

______________


Suderinta                                                          PATVIRTINTA

AB „Lietuvos energija“                                           Statybos ir urbanistikos ministerijos

1998 m. vasario 20 d.                                              1998 m. balandžio 8 d. įsakymu Nr. 66

 

ELEKTROS TINKLŲ TECHNINIO INVENTORIZAVIMO LAIKINOJI METODIKA

 

Vykdant Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1996 11 27 nutarimą Nr. 1400 „Dėl įmonių ir organizacijų nekilnojamojo turto mokesčio“ ir siekiant paspartinti techninio inventorizavimo darbus, nustatoma tokia laikinoji supaprastinta elektros tinklų ir įrenginių, skirtų jų funkcionavimui, techninio inventorizavimo darbų metodika. Ši metodika galioja, kol bus parengta nauja nesupaprastinta statinių techninio inventorizavimo metodika.

1. Elektros tinklų techninis inventorizavimas vykdomas užsakovo pateiktuose planuose (kontrolinėse geodezinėse išpildomosiose nuotraukose, topografiniuose planuose – M 1:5000, M 1:2000, M 1:500) bei kitoje geodezinėje topografinėje medžiagoje, atliekant grafinį (kameralinį) matavimą.

2. 35-330 kV elektros oro linijų su jų atšakomis inventorizavimas ir įkainojimas vykdomas topogeodezijos planuose – M 1:50000, 10 kV – topogeodezijos planuose – M 1:10000, 0,38 kV – kaimo vietovėse – elektros linijų trasų išpildomuosiuose planuose M 1:1000, M 1:2000, paryškinant elektros linijų trasas:

330 kV – žalia spalva, 110 kV – raudona spalva, 35 kV – mėlyna spalva, 10 kV – geltona spalva, 0,38 kV – ruda spalva.

3. Miestų ir miesto tipo gyvenviečių elektros tinklų inventorizavimas atliekamas topografinėse nuotraukose (planuose) – M 1:500, o gyvenvietėse ir priemiesčiuose – M 1:2000, M 1:5000 arba kontrolinėse geodezinėse (išpildomosiose) nuotraukose.

4. Elektros tinklai, kurie neįeina į elektros tinklų filialų balansą, taip pat atvadai į pastatus neinventorizuojami ir jų trasos planuose spalvotai neryškinamos. Šių tinklų statiniai inventorizuojami pagal jų savininkų užsakymus.

5. Elektros tinklų atstatomajai vertei nustatyti visą reikalingą juridinę ir techninę informaciją, išvardytą 1-3 punktuose, taip pat 0,38 kV elektros tinklų eksploatacines schemas su jose nurodytomis laidų ir kabelių markėmis, ilgiais, skerspjūviais, transformatorinių pastočių ir charakteringų atramų numeracija, statybos metais užsakovas pateikia dviem egzemplioriais. Už šios informacijos teisingumą atsako užsakovas. Projektiniai duomenys nenaudojami.

6. Elektros tinklų ir jų įrenginių atstatomoji vertė nustatoma vadovaujantis 1970 metų pagrindinių fondų atstatomosios vertės 5-ojo rinkinio normomis ir kainomis, taikant perėjimo į 1984 metų kainas koeficientą 2,0 ir didinant Statistikos departamento nurodytu bendru statybos kainų indeksu (su PVM), palygintu su 1984 metų kainomis (Lietuvos Respublikos statybos ir urbanistikos ministerijos 1996 02 23 įsakymo Nr. 25 3 punktas).

7. Elektros tinklų transformatorinių, pastočių ir paskirstymo punktų pastatų techninis inventorizavimas vykdomas vadovaujantis Žemės sklypų, pastatų, aplinkos tvarkymo objektų, inžinerinių tinklų techninio inventorizavimo metodika (patvirtinta Komunalinio ūkio ir paslaugų departamento prie Statybos ir urbanistikos ministerijos 1996 06 18 įsakymu Nr. 34), sudarant atskirą techninio inventorizavimo bylą.

8. Elektros tiekimo įrenginių, sumontuotų pagal šiuolaikines technologijas (po 1993 08 20), kurių vertei nustatyti negalima taikyti 5-ojo rinkinio, atstatomoji vertė nustatoma užsakovui pateikus pažymą apie jų balansinę vertę ir turto nusidėvėjimo normatyvą (metais).

9. Elektros tinklų, jų įrenginių (pastatų) nusidėvėjimo normatyvas metais nustatomas vadovaujantis Lietuvos valstybinės energetikos sistemos ilgalaikio turto nusidėvėjimo (amortizacijos) ekonominiais normatyvais (1994 04 15 Lietuvos valstybinės energetikos sistemos įsakymo Nr. 31 priedai).

10. Elektros tinklų ir jų įrenginių fizinio nusidėvėjimo procentai apskaičiuojami pagal Komunalinio ūkio ir paslaugų departamento prie Statybos ir urbanistikos ministerijos 1996 06 18 įsakymu Nr. 34 patvirtintos žemės sklypų, pastatų, aplinkos tvarkymo objektų, inžinerinių tinklų techninio inventorizavimo metodikos „Inžinerinių tinklų techninis inventorizavimas“ 11 skyriaus 48 punkte pateiktą formulę:

F

I = ______ x 100 %

N

I – nusidėvėjimo procentas;

F – faktinis tarnavimo laikas metais;

N – normatyvinis tarnavimo laikas metais.

Veikiantiems ir eksploatuojamiems ar dar tinkamiems eksploatuoti objektams nustačius didesnį kaip 75 procentai nusidėvėjimą, jo reikšmė imama ne didesnė kaip 75 procentai.

11. Užsakovo dviem egzemplioriais pateiktuose topografiniuose dokumentuose Žemės ir kito nekilnojamojo turto kadastro ir registro valstybės įmonės filialai savo spaudu pažymi, kad yra atliktas techninis inventorizavimas. Elektros tinklų ir jų įrenginių inventorizavimo dokumentacija komplektuojama į archyvinę bylą, kurios nuorašas įteikiamas užsakovui.

12. Elektros tinklų ir jų įrenginių techninio inventorizavimo darbai pradedami sudarius su užsakovu sutartį, kurioje yra aptariama darbų apimtis, inventorizuojamų objektų atskaitos taškai, nurodant konkrečius inventorizuojamus objektus (kaip to reikalauja LR nekilnojamojo turto registro 1996 09 24 Nr. I-1539 įstatymas), vykdymo terminai, apmokėjimo sąlygos, reikalingų dokumentų pateikimas.

13. Elektros tinklų ir jų įrenginių techninis inventorizavimas gali būti vykdomas ir pagal galiojančią nesupaprastintą techninio inventorizavimo darbų metodiką (patvirtintą Komunalinio ūkio ir paslaugų departamento prie Statybos ir urbanistikos ministerijos 1996 06 18 įsakymu Nr. 34), tai numačius sutartyje. Elektros tinklų inventorizacija, atlikta pagal nesupaprastintą techninio inventorizavimo darbų metodiką, galioja ir iš naujo pagal laikinąją metodiką neatliekama.

14. Kadangi kainų indeksavimo koeficientas keičiasi, inventorizavimo darbai iki jų užbaigimo atliekami taikant tokį kainų indeksavimo koeficientą, kuris galiojo sutarties sudarymo dieną, jeigu sutartyje nėra numatyta kita fiksuota įkainojimo data.

15. Pažymėjime Valstybinei mokesčių inspekcijai dėl turto apmokestinimo iš objekto įkainojimo suvestinės įrašoma inžinerinių tinklų ir jų įrenginių mokestinė vertė.

_____________


Suderinta                                                  PATVIRTINTA

Ūkio ministerijos viceministras                        Statybos ir urbanistikos ministerijos

V. Valentukevičius                                          1998 m. balandžio 8 d. įsakymu Nr. 66

1998 m. kovo 25 d.

 

ŠILUMOS TINKLŲ TECHNINIO INVENTORIZAVIMO LAIKINOJI METODIKA

 

Vykdant Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1996 11 27 nutarimą Nr. 1400 „Dėl įmonių ir organizacijų nekilnojamojo turto mokesčio“ ir siekiant paspartinti techninio inventorizavimo darbus, nustatoma tokia laikinoji supaprastinta šilumos tinklų ir įrenginių, skirtų jų funkcionavimui, techninio inventorizavimo darbų metodika. Ši metodika galioja, kol bus parengta nauja nesupaprastinta statinių techninio inventorizavimo metodika.

1. Šilumos tinklų techninis inventorizavimas vykdomas užsakovo pateiktuose planuose (kontrolinėse geodezinėse išpildomosiose nuotraukose arba kitoje geodezinėje topografinėje medžiagoje), atliekant grafinį (kameralinį) matavimą. Užsakovui neturint tinklų geodezinės topografinės medžiagos, inventorizacija atliekama bendra tvarka.

2. Miestų ir miesto tipo gyvenviečių šilumos tinklų inventorizavimas vykdomas topogeodezijos planuose – M 1:500, M 1:1000, M 1:2000, o priemiesčiuose ir gyvenvietėse – M 1:1000, M 1:2000, M 1:5000 arba kontrolinėse geodezinėse (išpildomosiose) nuotraukose, paryškinant trasas šviesiai raudona spalva (įrašant vamzdžių diametrus ir atstumus tarp kamerų juodu tušu), drenažo linijas – žalia spalva.

3. Šilumos tinklai, nesantys šilumos ūkį eksploatuojančios organizacijos balanse, neinventorizuojami ir jų trasos planuose spalvotai neryškinamos. Šių tinklų statiniai, kurie neįeina į atitinkamų specializuotų įmonių balansą, inventorizuojami pagal jų savininkų užsakymus.

4. Užsakovo pateiktuose planuose (ar kitoje topografinėje medžiagoje) Žemės ir kito nekilnojamojo turto kadastro ir registro valstybės įmonės filialai numeruoja šilumos tinklų statinius pagal užsakovo pageidavimą.

5. Visą juridinę ir techninę informaciją (vamzdžių medžiagą, ilgius, diametrus, statybos metus ir kt.), reikalingą šilumos tinklų ir jų įrenginių atstatomajai vertei nustatyti, pateikia ir už šios informacijos teisingumą atsako užsakovas. Projektiniai duomenys nenaudojami.

6. Šilumos tinklų atstatomoji vertė nustatoma vadovaujantis 1970 metų pagrindinių fondų atstatomosios vertės 5-ojo rinkinio normomis ir kainomis, taikant perėjimo į 1984 metų kainas koeficientą 2,0 ir didinant Statistikos departamento nurodytu bendru statybos kainų indeksu (su PVM), palygintu su 1984 metų kainomis (Lietuvos Respublikos statybos ir urbanistikos ministerijos 1996 02 23 įsakymo Nr. 25 3 punktas).

7. Šilumos tinklų boilerinių, tinklų ir drenažinių siurblinių stočių pastatų techninis inventorizavimas atliekamas vadovaujantis Žemės sklypų, pastatų, aplinkos tvarkymo objektų, inžinerinių tinklų techninio inventorizavimo metodika (patvirtinta Komunalinio ūkio ir paslaugų departamento prie Statybos ir urbanistikos ministerijos 1996 06 18 įsakymu Nr. 34), sudarant atskirą techninio inventorizavimo bylą.

8. Šilumos tinklų, kurie sumontuoti pagal naujausią technologiją (po 1993 08 20) ir jų vertei nustatyti negalima pritaikyti 5-ojo rinkinio, atstatomoji vertė nustatoma užsakovui pateikus atitinkamą pažymą apie jų balansinę vertę ir turto nusidėvėjimo normatyvą (metais).

9. Šilumos tinklų ir jų įrenginių nusidėvėjimo normatyvas metais nustatomas LR Vyriausybės 1993 09 03 nutarimu Nr. 678 nustatyta tvarka. Rekomenduojama vadovautis ilgalaikio turto nusidėvėjimo (amortizacijos) ekonominiais normatyvais (AB „Lietuvos energija“ 1996 12 18 raštas Nr. 124-4198).

10. Šilumos vamzdynų ir jų įrenginių fizinio nusidėvėjimo procentai apskaičiuojami pagal Komunalinio ūkio ir paslaugų departamento prie Statybos ir urbanistikos ministerijos 1996 06 18 įsakymu Nr. 34 patvirtintos žemės sklypų, pastatų, aplinkos tvarkymo objektų, inžinerinių tinklų techninio inventorizavimo metodikos „Inžinerinių tinklų techninis inventorizavimas“ 11 skyriaus 48 punkte pateiktą formulę:

F

I = ______ x 100 %

N

I – nusidėvėjimo procentas;

F – faktinis tarnavimo laikas;

N – normatyvinis tarnavimo laikas metais.

Veikiantiems ir eksploatuojamiems ar dar tinkamiems eksploatuoti objektams nustačius didesnį kaip 75 procentai nusidėvėjimą, jo reikšmė imama ne didesnė kaip 75 procentai.

11. Šilumos tinklai ir jų įrenginiai inventorizuojami bei duomenys sumuojami pagal užsakovo pageidaujamą objektų sugrupavimą.

12. Užsakovo dviem egzemplioriais pateiktuose topografiniuose dokumentuose Žemės ir kito nekilnojamojo turto kadastro ir registro valstybės įmonės filialai savo spaudu pažymi, kad yra atliktas techninis inventorizavimas. Šilumos tinklų ir jų įrenginių inventorizavimo dokumentacija komplektuojama į archyvinę bylą, kurios nuorašas įteikiamas užsakovui.

13. Šilumos tinklų techninio inventorizavimo darbai pradedami sudarius su užsakovu sutartį, kurioje yra aptariama darbų apimtis, inventorizuojamų objektų atskaitos taškai, nurodant konkrečius inventorizuojamus objektus (kaip to reikalauja LR nekilnojamojo turto registro 1996 09 24 Nr. I-1539 įstatymas), vykdymo terminai, apmokėjimo sąlygos, reikalingų dokumentų pateikimas.

14. Šilumos tinklų ir jų įrenginių techninis inventorizavimas gali būti atliekamas ir pagal galiojančią nesupaprastintą techninio inventorizavimo darbų metodiką (patvirtintą Komunalinio ūkio ir paslaugų departamento prie Statybos ir urbanistikos ministerijos 1996 06 18 įsakymu Nr. 34), tai numačius sutartyje. Šilumos tinklų inventorizacija, atlikta pagal nesupaprastintą techninio inventorizavimo darbų metodiką, galioja ir iš naujo pagal laikinąją metodiką neatliekama.

15. Kadangi kainų indeksavimo koeficientas keičiasi, inventorizavimo darbai iki jų užbaigimo atliekami taikant tokį kainų indeksavimo koeficientą, kuris galiojo sutarties sudarymo dieną, jeigu sutartyje nėra numatyta kita fiksuota įkainojimo data.

16. Pažymėjime Valstybinei mokesčių inspekcijai dėl turto apmokestinimo iš objekto įkainojimo suvestinės įrašoma inžinerinių tinklų ir įrenginių mokestinė vertė.

_____________