LIETUVOS RESPUBLIKOS
SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRO

ĮSAKYMAS

 

DĖL TEISĖS AKTŲ, NUMATYTŲ LIETUVOS RESPUBLIKOS VAIKŲ IŠLAIKYMO FONDO ĮSTATYME, PATVIRTINIMO

 

2007 m. gruodžio 11 d. Nr. A1-356

Vilnius

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 8 d. nutarimo Nr. 814 „Dėl Lietuvos Respublikos vaikų išlaikymo fondo įstatymo įgyvendinimo“ (Žin., 2007, Nr. 91-3623) 5 punktu:

1. Tvirtinu pridedamus:

1.1. Kreipimosi į Garantinio ir vaikų išlaikymo fondų administraciją dėl Vaikų išlaikymo fondo išmokų tvarkos aprašą;

1.2. Garantinio ir vaikų išlaikymo fondų administracijos sprendimo dėl Vaikų išlaikymo fondo išmokų mokėjimo priėmimo tvarkos aprašą;

1.3. Išmokų iš Vaikų išlaikymo fondo mokėjimo tvarkos aprašą;

1.4. Išmokų iš Vaikų išlaikymo fondo mokėjimo sustabdymo ir nutraukimo tvarkos aprašą.

2. Nustatau, kad šis įsakymas įsigalioja nuo 2008 m. sausio 1 d.

 

 

 

SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRĖ                  VILIJA BLINKEVIČIŪTĖ


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir

darbo ministro 2007 m. gruodžio 11 d.

įsakymu Nr. A1-356

 

KREIPIMOSI Į GARANTINIO IR VAIKŲ IŠLAIKYMO FONDŲ ADMINISTRACIJĄ DĖL VAIKŲ IŠLAIKYMO FONDO IŠMOKŲ TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Kreipimosi į Garantinio ir vaikų išlaikymo fondų administraciją dėl Vaikų išlaikymo fondo išmokų tvarkos aprašas (toliau vadinamas – šis Aprašas) nustato kreipimosi dėl išmokos iš Vaikų išlaikymo fondo tvarką.

2. Teisę kreiptis į Garantinio ir vaikų išlaikymo fondų administraciją prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau vadinama – Garantinio ir vaikų išlaikymo fondų administracija) dėl išmokos iš Vaikų išlaikymo fondo turi nuolat Lietuvos Respublikoje gyvenantys asmenys.

3. Šiame Apraše vartojamos sąvokos:

Nuolat Lietuvos Respublikoje gyvenantys asmenys – Lietuvos Respublikos piliečiai, kurių duomenys apie gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikoje, o neturinčiųjų gyvenamosios vietos – apie savivaldybę, kurioje gyvena, yra įrašyti į Lietuvos Respublikos gyventojų registrą, arba nuolat Lietuvos Respublikoje gyvenantys užsieniečiai.

Pareiškėjas – vienas iš tėvų, su kuriuo teismo sprendimu gyvena vaikas, arba globėjas (rūpintojas), kurie nuolat gyvena Lietuvos Respublikoje ir kurie kreipiasi į Garantinio ir vaikų išlaikymo fondų administraciją dėl išmokos iš Vaikų išlaikymo fondo.

Skolininkas – asmuo, kuris teismo sprendimu arba pagal teismo patvirtintą vaiko (vaikų) išlaikymo sutartį kiekvieną mėnesį privalo mokėti periodines išmokas vaikui išlaikyti, bet nevykdo teismo sprendimo arba nemoka visos teismo priteistos sumos.

Kitos šiame Apraše vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos yra apibrėžtos Lietuvos Respublikos vaikų išlaikymo fondo įstatyme (Žin., 2006, Nr. 144-5464) ir kituose teisės aktuose.

4. Kreipimosi dėl išmokos iš Vaikų išlaikymo fondo diena laikoma diena, kurią Garantinio ir vaikų išlaikymo fondų administracijoje gautas ir užregistruotas prašymas kartu su visais reikiamais dokumentais. Kai prašymas ir dokumentai siunčiami paštu, kreipimosi diena dėl išmokos iš Vaikų išlaikymo fondo laikoma vietos pašto spaude pažymėta prašymo išsiuntimo diena.

 

II. KREIPIMASIS DĖL IŠMOKOS

 

5. Dėl išmokos iš Vaikų išlaikymo fondo pareiškėjas turi kreiptis į Garantinio ir vaikų išlaikymo fondų administraciją tada, kai vaikas ilgiau kaip mėnesį negauna teismo sprendimu arba teismo patvirtinta vaiko (vaikų) išlaikymo sutartimi nustatyto išlaikymo arba gauna tik dalį nustatyto išlaikymo. Kreipdamasis jis turi pateikti šiuos dokumentus:

5.1. nustatytos formos prašymą išmokai iš Vaikų išlaikymo fondo gauti (priedas);

5.2. pareiškėjo Lietuvos Respublikos arba Europos Sąjungos valstybės narės piliečio pasą arba asmens tapatybės kortelę, arba Lietuvos Respublikos pasą, arba leidimą nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje;

5.3. seniūnijos (savivaldybėse, kuriose yra įsteigtos seniūnijos) arba kito savivaldybės administracijos padalinio (savivaldybėse, kuriose seniūnijos neįsteigtos, arba savivaldybių teritorijose, kurios nepriskirtos seniūnijoms) išduotą pažymą apie pareiškėjo deklaruotą gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikoje, o neturintis gyvenamosios vietos – pažymą apie įtraukimą į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą (tie pareiškėjai, kurie neturi Lietuvos Respublikos pase arba leidime nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje įrašo apie gyvenamąją vietą);

5.4. antstolio išduotą pažymą apie priteistų lėšų vaikui išlaikyti mokėjimą (ši pažyma turi būti pateikiama ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo jos išdavimo);

5.5. vaiko gimimo liudijimą;

5.6. Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos išduotą darbingumo lygio pažymą, kurioje nurodyta darbingumo lygio priežastis – ligos ar būklės, atsiradusios iki 24 metų (tuo atveju, jeigu kreipiamasi dėl vyresnio nei 18 metų nedarbingo asmens, kuriam iki sukankant 18 metų buvo nustatytas invalidumas (neįgalumas));

5.7. teismo sprendimą dėl asmens paskyrimo vaiko globėju (rūpintoju) (jeigu pareiškėjas yra vaiko globėjas (rūpintojas)).

6. Tuo atveju, kai į Garantinio ir vaikų išlaikymo fondų administraciją kreipiamasi dėl išmokos iš Vaikų išlaikymo fondo mokėjimo keliems vaikams, dėl kiekvieno vaiko pateikiamas atskiras šio Aprašo 5.1. punkte nustatytos formos prašymas išmokai iš Vaikų išlaikymo fondo gauti.

7. Šio Aprašo 5 punkte nurodyti dokumentai gali būti pateikti tiesiogiai asmeniui atvykus į Garantinio ir vaikų išlaikymo fondų administraciją arba išsiųsti paštu registruotu laišku. Tuo atveju, kai pareiškėjas kreipiasi tiesiogiai į Garantinio ir vaiko išlaikymo fondų administraciją, jis turi pateikti šio Aprašo 5 punkte nurodytų dokumentų originalus. Pateikiamų originalų kopijas daro ir tvirtina Garantinio ir vaikų išlaikymo fondo administracijos direktoriaus įgalioti valstybės tarnautojai ar darbuotojai. Pareiškėjo paštu siunčiamų dokumentų originalų kopijos įstatymų nustatyta tvarka turi būti patvirtintos notaro arba seniūno.

 

III. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

8. Garantinio ir vaikų išlaikymo fondų administracija gautus dokumentus registruoja tą pačią dieną ir išduoda arba išsiunčia paštu pažymą apie dokumentų priėmimą. Jeigu pateikti ne visi reikiami dokumentai, Garantinio ir vaikų išlaikymo fondo administracija per 5 darbo dienas privalo pranešti pareiškėjui, kokie dokumentai turi būti pateikiami papildomai.

 

_________________


 

Kreipimosi į Garantinio ir vaikų išlaikymo

fondų administraciją dėl vaikų išlaikymo

fondo išmokų tvarkos aprašo

priedas

 

(Prašymo išmokai iš Vaikų išlaikymo fondo gauti forma)

 

 

 

 

 

Dokumento gavimo registracijos žyma

 

 

 

 

PAREIŠKĖJO, KURIS KREIPIASI DĖL IŠMOKOS

Vardas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pavardė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Asmens kodas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gyvenamosios vietos adresas

 

Telefono Nr.

 

Garantinio ir vaikų išlaikymo

fondų administracijos direktoriui

 

PRAŠYMAS
IŠMOKAI IŠ VAIKŲ IŠLAIKYMO FONDO GAUTI

 

200         m. _________________  ___ d.

 

Prašau mokėti išmoką iš Vaikų išlaikymo fondo vaikui

______________________________________________________________________

(vaiko vardas, pavardė, gimimo data, gyvenamosios vietos adresas)

___________________________________________________________________________

į ____________________________ sąskaitą ______________________________ banke.

(vaiko ar pareiškėjo vardas, pavardė)                       (sąskaitos numeris ir banko pavadinimas)

 

Skolininkas _______________________________________________________ .

(vardas, pavardė, asmens kodas, gyvenamosios vietos adresas (jeigu jis yra žinomas)

 

PRIDEDAMA* : (pridedamus dokumentus pažymėti – Q[x])

 

£[] ___ Pareiškėjo Lietuvos Respublikos arba Europos Sąjungos valstybės narės piliečio paso, arba asmens tapatybės kortelės, arba Lietuvos Respublikos paso, arba leidimo nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje kopija, _______ lapai;

£[] ___ Pažymos apie pareiškėjo deklaruotą gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikoje arba pažymos apie įtraukimą į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą kopija, ____ lapai;

£[] ___ Antstolio pažymos apie priteistų lėšų vaikui išlaikyti mokėjimą originalas, _____ lapai;

£[] ___ Vaiko gimimo liudijimo kopija, _________ lapai;

£[] ___ Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos išduotą darbingumo lygio pažymos kopija, _________ lapai;

£[] ___ Teismo sprendimo dėl asmens paskyrimo vaiko globėju (rūpintoju) kopija, ____ lapai.

 

(parašas)                           (vardas ir pavardė)

 

_________________


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir

darbo ministro 2007 m. gruodžio 11 d.

įsakymu Nr. A1-356

 

GARANTINIO IR VAIKŲ IŠLAIKYMO FONDŲ ADMINISTRACIJOS SPRENDIMO DĖL IŠMOKŲ IŠ VAIKŲ IŠLAIKYMO FONDO MOKĖJIMO PRIĖMIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Garantinio ir vaikų išlaikymo fondų administracijos sprendimo dėl išmokų iš Vaikų išlaikymo fondo mokėjimo priėmimo tvarkos aprašas (toliau vadinamas – šis Aprašas) nustato Garantinio ir vaikų išlaikymo fondų administracijos sprendimo dėl išmokų iš Vaikų išlaikymo fondo mokėjimo priėmimo tvarką.

2. Šiame Apraše vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos yra apibrėžtos Lietuvos Respublikos vaikų išlaikymo fondo įstatyme (Žin., 2006, Nr. 144-5464) bei kituose teisės aktuose.

 

II. SPRENDIMO DĖL IŠMOKŲ IŠ VAIKŲ IŠLAIKYMO FONDO MOKĖJIMO PRIĖMIMAS

 

3. Sprendimą dėl išmokos iš Vaikų išlaikymo fondo mokėjimo priima Garantinio ir vaikų išlaikymo fondų administracijos direktorius arba jo įgaliotas valstybės tarnautojas.

4. Sprendimas dėl išmokos iš Vaikų išlaikymo fondo mokėjimo turi būti priimtas ne vėliau kaip per 7 darbo dienas nuo tos dienos, kai gautas prašymas su visais reikiamais dokumentais. Jeigu dokumentai buvo pateikti papildomai, sprendimas priimamas per 7 darbo dienas nuo tos dienos, kurią gautas paskutinis reikiamas dokumentas.

5. Garantinio ir vaikų išlaikymo fondų administracijos direktoriaus ar jo įgalioto valstybės tarnautojo sprendime mokėti išmoką iš Vaikų išlaikymo fondo turi būti nurodyta:

5.1. sprendimo priėmimo data ir vieta;

5.2. pareiškėjo vardas ir pavardė, asmens kodas, gyvenamosios vietos adresas;

5.3. vaiko (vaikų), kuriam (kuriems) mokama išmoka iš Vaikų išlaikymo fondo, vardas ir pavardė, gimimo data, gyvenamosios vietos adresas;

5.4. data, nuo kurios pradedama mokėti išmoka iš Vaikų išlaikymo fondo, ir sąskaita, į kurią bus pervedama ši išmoka;

5.5. konkretus išmokos iš Vaikų išlaikymo fondo dydis, apskaičiuotas Lietuvos Respublikos vaikų išlaikymo fondo įstatyme nustatyta tvarka;

5.6. sprendimo apskundimo tvarka;

5.7. sprendimą priėmusio asmens vardas, pavardė, pareigos.

6. Garantinio ir vaikų išlaikymo fondų administracijos direktoriaus arba jo įgalioto valstybės tarnautojo priimto sprendimo mokėti išmoką iš Vaikų išlaikymo fondo nuorašas ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo šio sprendimo priėmimo dienos išsiunčiamas pareiškėjui ir skolininkui. Skolininkas papildomai informuojamas apie tai, kad valstybė perima skolininko pareigą mokėti lėšas vaikui išlaikyti ir įstatymų numatytais būdais sieks iš skolininko išsireikalauti iš Vaikų išlaikymo fondo išmokėtas sumas ir 5 procentus metinių palūkanų, skaičiuojant nuo išmokėtų sumų iki jų visiško išieškojimo iš skolininko. Tuo atveju, kai skolininko gyvenamoji vieta yra nežinoma, informacija apie priimtą sprendimą ir aukščiau nurodytas pasekmes skolininkui ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo tokio sprendimo priėmimo paskelbiama „Valstybės žiniose“.

7. Tuo atveju, kai Garantinio ir vaikų išlaikymo fondų administracijos direktorius arba jo įgaliotas valstybės tarnautojas priima sprendimą nemokėti išmokos iš Vaikų išlaikymo fondo, ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo šio sprendimo priėmimo dienos pareiškėjui išsiunčiamas priimto sprendimo nuorašas. Sprendime nurodomos atsisakymo mokėti išmoką iš Vaikų išlaikymo fondo priežastys ir šio sprendimo apskundimo tvarka.

 

III. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

8. Patvirtinus naują minimalųjį gyvenimo lygį, priimamas naujas Garantinio ir vaikų išlaikymo fondų administracijos direktoriaus ar jo įgalioto valstybės tarnautojo sprendimas. Šio sprendimo nuorašas ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo jo priėmimo dienos išsiunčiamas pareiškėjui ir skolininkui.

9. Garantinio ir vaikų išlaikymo fondų administracijos direktoriaus arba jo įgalioto valstybės tarnautojo sprendimas mokėti išmokas iš Vaikų išlaikymo fondo galioja tol, kol neatsiranda Lietuvos Respublikos vaikų išlaikymo fondo įstatyme nustatytų pagrindų sustabdyti arba nutraukti išmokų iš Vaikų išlaikymo fondo mokėjimą.

10. Garantinio ir vaikų išlaikymo fondų administracijos direktoriaus arba jo įgalioto valstybės tarnautojo sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos vyriausiajai administracinių ginčų komisijai per 20 darbo dienų nuo sprendimo gavimo.

11. Vyriausiosios administracinių ginčų komisijos sprendimą pareiškėjas gali skųsti Vilniaus apygardos administraciniam teismui teisės aktų nustatyta tvarka.

 

_________________


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir

darbo ministro 2007 m. gruodžio 11 d.

įsakymu Nr. A1-356

 

IŠMOKŲ IŠ VAIKŲ IŠLAIKYMO FONDO MOKĖJIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Išmokų iš Vaikų išlaikymo fondo mokėjimo tvarkos aprašas (toliau vadinama – šis Aprašas) nustato išmokų, skiriamų Lietuvos Respublikos vaikų išlaikymo fondo įstatyme (Žin., 2006, Nr. 144-5464) nustatytais pagrindais, mokėjimo tvarką.

2. Išmokas iš Vaikų išlaikymo fondo moka Garantinio fondo ir vaikų išlaikymo fondų administracija prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau vadinama – Garantinio fondo ir vaikų išlaikymo fondų administracija).

3. Išmokos iš Vaikų išlaikymo fondo (toliau vadinama – Fondo išmoka) pagal šio Aprašo nuostatas mokamos tuo atveju, kai yra priimtas Garantinio fondo ir vaikų išlaikymo fondų administracijos direktoriaus ar jo įgalioto valstybės tarnautojo sprendimas dėl išmokos iš Vaikų išlaikymo fondo mokėjimo.

4. Šiame Apraše vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos yra apibrėžtos Lietuvos Respublikos vaikų išlaikymo fondo įstatyme bei kituose teisės aktuose.

 

II. FONDO IŠMOKŲ MOKĖJIMAS

 

5. Fondo išmoka mokama periodinėmis išmokomis vieną kartą per mėnesį.

6. Garantinio fondo ir vaikų išlaikymo fondų administracijos direktoriaus ar jo įgalioto valstybės tarnautojo sprendime dėl išmokos iš Vaikų išlaikymo fondo mokėjimo nurodyto dydžio Fondo išmoka pradedama mokėti ne vėliau kaip nuo kito kalendorinio mėnesio po sprendimo priėmimo dienos. Jeigu periodinė išmoka mokama ne už visą mėnesį, jos dydis apskaičiuojamas proporcingai to mėnesio kalendorinių dienų, už kurias išmoka skiriama, skaičiui.

7. Fondo išmoka už kiekvieną praėjusį mėnesį pervedama iki kito mėnesio 25 dienos į Garantinio fondo ir vaikų išlaikymo fondų administracijos direktoriaus ar jo įgalioto valstybės tarnautojo sprendime dėl išmokos iš Vaikų išlaikymo fondo mokėjimo nurodytą pareiškėjo sąskaitą Lietuvos Respublikos teritorijoje esančiame banke.

 

III. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

8. Fondo išmoka nemokama, jeigu yra priimtas Garantinio ir vaikų išlaikymo fondų administracijos direktoriaus ar jo įgalioto valstybės tarnautojo sprendimas dėl išmokos iš Vaikų išlaikymo fondo mokėjimo sustabdymo ar nutraukimo.

9. Atsiradus aplinkybėms, turinčioms įtakos Fondo išmokos mokėjimui, pareiškėjas raštu apie pasikeitimus privalo informuoti Garantinio ir vaikų išlaikymo fondų administraciją ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo tos dienos, kurią sužinojo ar turėjo sužinoti apie šių aplinkybių atsiradimą.

10. Pareiškėjas neteisėtai gautą Fondo išmoką privalo grąžinti Garantinio ir vaikų išlaikymo fondų administracijai.

11. Dėl pareiškėjo kaltės permokėta ir negrąžinta Fondo išmokų suma išskaičiuojama Garantinio ir vaikų išlaikymo fondų administracijos direktoriaus ar jo įgalioto valstybės tarnautojo sprendimu, iš pareiškėjui priklausančių Fondo išmokų išskaitant ne daugiau kaip 20 procentų per mėnesį mokėtinos sumos tol, kol permokėta suma grąžinama. Jei Fondo išmokos mokėjimas pareiškėjui nutraukiamas, o permokėta išmokos suma neišskaičiuota, likęs įsiskolinimas išieškomas įstatymų nustatyta tvarka.

12. Dėl Garantinio ir vaikų išlaikymo fondų administracijos kaltės neišmokėta Fondo išmokos suma išmokama už tą laikotarpį, kada ji turėjo būti mokama Garantinio ir vaikų išlaikymo fondų administracijos direktoriaus ar jo įgalioto valstybės tarnautojo sprendimu.

 

_________________


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir

darbo ministro 2007 m. gruodžio 11 d.

įsakymu Nr. A1-356

 

IŠMOKŲ IŠ VAIKŲ IŠLAIKYMO FONDO MOKĖJIMO SUSTABDYMO IR NUTRAUKIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Išmokų iš Vaikų išlaikymo fondo mokėjimo sustabdymo ir nutraukimo tvarkos aprašas (toliau vadinama – šis Aprašas) nustato išmokų, skiriamų Lietuvos Respublikos vaikų išlaikymo fondo įstatyme (Žin., 2006, Nr. 144-5464) nustatytais pagrindais, mokėjimo sustabdymo, atnaujinimo ir nutraukimo tvarką.

2. Išmokų iš Vaikų išlaikymo fondo (toliau vadinama – Fondo išmoka) mokėjimas sustabdomas, atnaujinamas arba nutraukiamas Garantinio ir vaikų išlaikymo fondų administracijos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau vadinama – Garantinio ir vaikų išlaikymo fondų administracija) direktoriaus ar jo įgalioto valstybės tarnautojo sprendimu.

3. Šiame Apraše vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos yra apibrėžtos Lietuvos Respublikos vaikų išlaikymo fondo įstatyme bei kituose teisės aktuose.

 

II. FONDO IŠMOKŲ MOKĖJIMO SUSTABDYMAS IR ATNAUJINIMAS

 

4. Garantinio ir vaikų išlaikymo fondų administracijos direktorius ar jo įgaliotas valstybės tarnautojas privalo sustabdyti Fondo išmokos mokėjimą, jeigu:

4.1. pareiškėjas raštu pateikia prašymą sustabdyti Fondo išmokos mokėjimą;

4.2. pareiškėjas, pateikęs Garantinio ir vaikų išlaikymo fondų administracijai prašymą, atsisakė priimti Fondo išmokas;

4.3. pareiškėjui apribota tėvų valdžia arba globėjas (rūpintojas) atleistas ar nušalintas nuo globėjo (rūpintojo) pareigų atlikimo;

4.4. pareiškėjas mirė.

5. Garantinio ir vaikų išlaikymo fondų administracijos direktoriaus ar jo įgalioto valstybės tarnautojo sprendimas dėl Fondo išmokos mokėjimo sustabdymo turi būti priimtas per 3 darbo dienas nuo aplinkybių, nurodytų šio Aprašo 4 punkte, paaiškėjimo dienos.

6. Apie priimtą sprendimą sustabdyti Fondo išmokų mokėjimą, išskyrus šio Aprašo 4.4 punkte numatytą atvejį, Garantinio ir vaikų išlaikymo fondų administracija ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo tokio sprendimo priėmimo dienos privalo išsiųsti pareiškėjui priimto sprendimo nuorašą. Sprendime nurodoma sustabdymo mokėti Fondo išmoką pagrindas ir šio sprendimo apskundimo tvarka.

7. Garantinio ir vaikų išlaikymo fondų administracijos direktorius ar jo įgaliotas valstybės tarnautojas privalo sustabdytą Fondo išmokos mokėjimą atnaujinti, jeigu:

7.1. pareiškėjas raštu pateikia Garantinio ir vaikų išlaikymo fondų administracijai prašymą atnaujinti Fondo išmokų mokėjimą, kuris buvo sustabdytas dėl pareiškėjo pateikto prašymo sustabdyti Fondo išmokų mokėjimą ar dėl pareiškėjo pateikto atsisakymo gauti Fondo išmokas. Šiuo atveju Garantinio ir vaikų išlaikymo fondų administracija turi teisę pareikalauti, kad pareiškėjas pateiktų dokumentus, įrodančius, jog pareiškėjas turi teisę gauti Fondo išmokas;

7.2. pareiškėjas pateikia Garantinio ir vaikų išlaikymo fondų administracijai dokumentus, patvirtinančius, kad jo teisių apribojimai (tėvų valdžios apribojimo ar globėjo (rūpintojo) atleidimo ar nušalinimo nuo globėjo (rūpintojo) pareigų atlikimo) yra panaikinti, arba į Garantinio ir vaikų išlaikymo fondų administraciją kreipiasi kitas pareiškėjas, pateikdamas dokumentus, įrodančius, kad yra teisinis pagrindas jam mokėti Fondo išmokas;

7.3. pareiškėjas mirė ir į Garantinio ir vaikų išlaikymo fondų administraciją kreipiasi kitas pareiškėjas, pateikdamas dokumentus, įrodančius, kad yra pagrindas jam mokėti Fondo išmokas.

8. Garantinio ir vaikų išlaikymo fondų administracijos direktoriaus ar jo įgalioto valstybės tarnautojo sprendimas dėl sustabdyto Fondo išmokų mokėjimo atnaujinimo turi būti priimtas per 3 darbo dienas nuo dokumentų, nurodytų šio Aprašo 7 punkte, gavimo dienos.

9. Garantinio ir vaikų išlaikymo fondų administracijos direktoriaus ar jo įgalioto valstybės tarnautojo sprendime dėl sustabdyto Fondo išmokų mokėjimo atnaujinimo turi būti nurodytas teisinis pagrindas ir data, nuo kurios Fondo išmokos mokėjimas turi būti atnaujinamas.

 

III. FONDO IŠMOKŲ MOKĖJIMO NUTRAUKIMAS

 

10. Garantinio ir vaikų išlaikymo fondų administracijos direktorius ar jo įgaliotas valstybės tarnautojas privalo nutraukti Fondo išmokų mokėjimą, jeigu yra bent vienas iš šių pagrindų:

10.1. išnyksta Fondo išmokų mokėjimo pagrindai, nurodyti Lietuvos Respublikos vaikų išlaikymo fondo įstatymo 3 straipsnyje;

10.2. skolininkas miršta;

10.3. atsiranda Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse nustatyti vaikui priteisto išlaikymo išieškojimo nutraukimo pagrindai.

11. Garantinio ir vaikų išlaikymo fondų administracijos direktoriaus ar jo įgalioto valstybės tarnautojo sprendimas dėl Fondo išmokų mokėjimo nutraukimo turi būti priimtas per 3 darbo dienas nuo aplinkybių, nurodytų šio Aprašo 10 punkte paaiškėjimo dienos.

12. Pareiškėjas privalo raštu pranešti Garantinio ir vaikų išlaikymo fondų administracijai apie šio Aprašo 10 punkte nurodytas aplinkybes ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo tos dienos, kurią sužinojo ar turėjo sužinoti apie šių aplinkybių atsiradimą.

13. Tuo atveju, kai priimtas sprendimas nutraukti Fondo išmokų mokėjimą, išskyrus šio Aprašo 10.2 punkte numatytą atvejį, Garantinio ir vaikų išlaikymo fondų administracija ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo šio sprendimo priėmimo privalo išsiųsti pareiškėjui ir skolininkui priimto sprendimo nuorašą. Sprendime nurodomas nutraukimo mokėti Fondo išmoką pagrindas ir šio sprendimo apskundimo tvarka.

 

IV. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

14. Garantinio ir vaikų išlaikymo fondų administracijos direktorius ar jo įgalioto valstybės tarnautojo sprendimas dėl Fondo išmokų mokėjimo sustabdymo, atnaujinimo ar nutraukimo gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos vyriausiajai administracinių ginčų komisijai per 20 darbo dienų nuo sprendimo gavimo.

15. Vyriausiosios administracinių ginčų komisijos sprendimą pareiškėjas gali skųsti Vilniaus apygardos administraciniam teismui teisės aktų nustatyta tvarka.

 

_________________