LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTRAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL DISCIPLINŲ, IŠ KURIŲ LAIKOMI KVALIFIKACINIAI AUDITORIAUS EGZAMINAI, SĄRAŠO, EGZAMINŲ LAIKYMO TAISYKLIŲ IR MOKESČIO UŽ JUOS DYDŽIO PATVIRTINIMO

 

2004 m. birželio 30 d. Nr. 1K-257

Vilnius

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos audito įstatymo (Žin., 1999, Nr. 59-1916; 2004, Nr. 63-2242) 8 straipsnio 2 dalimi,

1. Tvirtinu:

1.1. Disciplinų, iš kurių laikomi kvalifikaciniai auditoriaus egzaminai, sąrašą (pridedama);

1.2. Egzaminų laikymo taisykles ir mokesčio už juos dydį (pridedama).

2. Pripažįstu netekusiu galios Lietuvos Respublikos finansų ministro 2002 m. rugpjūčio 12 d. įsakymą Nr. 257 „Dėl auditoriaus kvalifikacinių reikalavimų, disciplinų, iš kurių laikomi kvalifikaciniai auditoriaus egzaminai, egzaminų laikymo tvarkos ir mokėjimo už juos dydžio patvirtinimo“ (Žin., 2002, Nr. 80-3469).

 

 

 

FINANSŲ MINISTRAS                                                                      ALGIRDAS BUTKEVIČIUS

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos finansų ministro

2004 m. birželio 30 d. įsakymu Nr. 1K-257

 

DISCIPLINų, IŠ KURIŲ LAIKOMI KVALIFIKACINIAI

AUDITORIAUS EGZAMINAI, SĄRAŠAS

 

1. Bendrosios apskaitos teorija ir principai, išlaidų ir valdymo apskaita, finansų analizė, finansinės ir konsoliduotos finansinės atskaitomybės rengimą reglamentuojantys teisės aktai, tarptautiniai apskaitos standartai.

2. Auditas, vidaus auditas, auditą ir auditorių veiklą reglamentuojantys teisės aktai ir profesiniai standartai, tarptautiniai audito standartai.

3. Mokesčių įstatymai.

4. Įmonių teisė ir įmonių valdymas, bankroto procedūros, civilinė ir komercinė teisė, įstatymai, reglamentuojantys socialinį draudimą, ir Darbo kodeksas.

5. Verslas, bendroji ir finansų ekonomika, matematika ir statistika, įmonių finansų valdymo pagrindiniai principai, informacinės technologijos ir kompiuterinės sistemos.

______________

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos finansų ministro

2004 m. birželio 30 d. įsakymu Nr. 1K-257

 

EGZAMINŲ LAIKYMO TAISYKLĖS IR MOKESČIO UŽ JUOS DYDIS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Šios taisyklės nustato kvalifikacinių auditoriaus egzaminų ir žinių patikrinimo egzaminų (toliau vadinama – egzaminai) tvarką ir mokesčio už juos dydį.

2. Egzaminų tikslas – įvertinti pretendentų teorines žinias ir praktinius įgūdžius.

3. Egzaminus gali laikyti asmenys, atitinkantys Lietuvos Respublikos audito įstatymo 5 straipsnio 1–5 punktų reikalavimus.

4. Asmuo, norintis laikyti kvalifikacinius auditoriaus egzaminus, privalo pateikti Lietuvos auditorių rūmams šiuos dokumentus:

4.1. prašymą-anketą;

4.2. dokumento, įrodančio aukštąjį ekonominį universitetinį išsilavinimą, kopiją ir originalą palyginti;

4.3. valstybinio socialinio draudimo pažymėjimo kopiją ir originalą palyginti;

4.4. pažymą, kad auditoriaus padėjėjas atliko praktiką;

4.5. 4 fotonuotraukas dokumentams;

4.6. pasą arba kitą asmens tapatybę ir pilietybę įrodantį dokumentą;

4.7. pažymą, kad asmuo nebuvo teistas;

4.8. priedo prie diplomo, kuriame nurodyta išklausytos disciplinos ir kreditų skaičius (jei yra), kopiją ir originalą palyginti.

5. Asmuo, norintis laikyti žinių patikrinimo egzaminus, be Audito įstatymo 10 straipsnio 3 dalyje nustatytų dokumentų, privalo pateikti šiuos dokumentus:

5.1. prašymą-anketą;

5.2. 4 fotonuotraukas dokumentams;

5.3. pasą arba kitą asmens tapatybę įrodantį dokumentą.

6. Dokumentai priimami Lietuvos auditorių rūmuose (toliau vadinama – Auditorių rūmai). Einamųjų metų egzaminų sesijai dokumentai priimami iki liepos 1 dienos.

 

II. EGZAMINŲ LAIKYMAS

 

7. Egzaminų laikymo sesija vyksta ne rečiau kaip kartą per kalendorinius metus. Egzaminų sesijos laikotarpį nustato ir iki atitinkamų metų gegužės 1 dienos paskelbia Auditorių rūmai.

8. Egzaminai laikomi valstybine kalba raštu.

9. Sprendimą leisti arba neleisti laikyti egzaminus, įvertinusi pateiktus dokumentus, priima Egzaminų komisija. Sprendimai neleisti laikyti egzaminų turi būti motyvuoti.

10. Visus sprendimus Egzaminų komisija priima balsų dauguma. Egzaminų komisijos posėdžio sprendimai yra teisėti, jeigu jame dalyvauja daugiau kaip pusė komisijos narių. Balsams pasiskirsčius po lygiai, balsavimo rezultatą lemia posėdžio pirmininko balsas. Egzaminų komisijos sprendimą pasirašo posėdyje dalyvavę komisijos nariai.

11. Dokumentus, reikalingus šių taisyklių 9 punkte nurodytam sprendimui priimti, parengia Auditorių rūmai ne vėliau kaip per dvi savaites, pasibaigus dokumentų priėmimui.

12. Egzaminų vietą ir laiką nustato Auditorių rūmai ir ne vėliau kaip prieš dvi savaites iki egzaminų sesijos pradžios praneša pretendentui.

13. Auditorių rūmų prezidiumas tvirtina Ekspertų ir Vertinimo komisijas ne mažiau kaip iš 3 asmenų. Komisijų nariais turi būti apskaitos, finansų, audito, mokesčių ar teisės specialistai.

14. Egzaminų programas ir užduotis tvirtina Egzaminų komisija. Už šių programų ir užduočių parengimą atsakingi Auditorių rūmai.

15. Laikantiems egzaminus asmenims (toliau vadinama – pretendentai) prieš kiekvieną egzamino laikymą suteikiamas kodas. Pretendentas nurodo savo kodą ant pateiktų sprendimų. Asmenį, atsakingą už kodų pretendentams suteikimą, skiria Auditorių rūmų prezidiumas. Šis asmuo turi užtikrinti informacijos apie suteiktus kodus konfidencialumą.

16. Egzaminų užduotys pateikiamos išspręsti Ekspertų komisijai. Ekspertų komisija užduotis sprendžia egzamino metu atskiroje patalpoje nuo laikančiųjų.

17. Pasibaigus egzaminui pretendentų darbai įvertinami. Pretendentų darbai turi būti įvertinti tą pačią dieną pasibaigus egzaminui. Vertinimo komisijos įvertinti pretendentų darbai kartu su ekspertų išvadomis apie egzaminų užduotis perduodami Egzaminų komisijai.

18. Visų dalyvių egzamino rezultatus vertina Vertinimo komisija. Darbai vertinami pagal Egzaminų komisijos patvirtintą metodiką, kurioje nurodyta, kiek balų vertinamas kiekvienas klausimas ar praktinė užduotis.

19. Vertinimo komisija surašo protokolą dėl kiekvieno įvertinto darbo. Protokole turi būti nurodyta, kokios disciplinos egzaminas laikomas, pretendento kodas, surinktas balsų skaičius, vertintojų vardai ir pavardės, data, vertintojų parašai.

20. Egzaminų rezultatus tvirtina Egzaminų komisija. Egzaminų komisija, atsižvelgdama į Ekspertų komisijos išvadas, gali koreguoti užduočių vertinimo metodiką ir Vertintojų komisijos atliktą pretendentų darbų įvertinimą.

21. Egzaminų komisijai patvirtinus egzamino rezultatus pagal suteiktus kodus, stebint Egzaminų komisijos nariams, už kodų suteikimą atsakingas asmuo įrašo į egzamino rezultatų suvestinę pretendentų vardus ir pavardes.

22. Egzamino rezultatai skelbiami tada, kai juos patvirtina Egzaminų komisija. Egzaminų rezultatai turi būti paskelbti per 10 darbo dienų po egzamino dienos.

23. Egzaminas yra išlaikytas, jeigu teisingi atsakymai sudaro 65 ir daugiau balų (visi teisingi atsakymai sudaro 100 balų). Vertinant darbus, balai neapvalinami.

24. Auditorių rūmai apie egzaminų rezultatus praneša raštu kiekvienam pretendentui.

25. Patikrinti darbai saugomi Auditorių rūmuose 3 metus po atestuoto auditoriaus vardo suteikimo. Pretendentai turi teisę susipažinti su įvertintais darbais, kiek toks susipažinimas susijęs su vertinimo skaidrumo užtikrinimu.

26. Egzaminų administravimo ir pretendentų supažindinimo su jų įvertintais darbais procedūras nustato Auditorių rūmų prezidiumas.

27. Pretendentas, neišlaikęs egzamino, gali atitinkamą egzaminą laikyti ne anksčiau kaip po 6 mėnesių. Egzaminų perlaikymo skaičius neribojamas.

28. Egzaminų programos skelbiamos Auditorių rūmų interneto tinklalapyje.

 

III. mokesčio už EGZAMINus MOKĖJIMAS

 

29. Kvalifikaciniai auditoriaus egzaminai ir žinių patikrinimo egzaminai yra mokami. Mokesčio dydis už kiekvieną kvalifikacinį auditoriaus egzaminą ir žinių patikrinimo egzaminą yra 590 litų (įskaitant PVM).

30. Už egzaminus turi būti sumokėta pavedimu arba grynaisiais prieš dešimt darbo dienų iki atitinkamo egzamino dienos į Auditorių rūmų sąskaitą Nr. LT037044060001432346 Vilniaus banke, banko kodas 70440.

31. Jeigu pretendentas laiku nesumoka šių taisyklių 29 punkte nurodytos sumos, laikyti egzaminų jam neleidžiama.

32. Pretendentas, sumokėjęs ir nusprendęs atitinkamo egzamino nelaikyti, apie tai privalo informuoti Auditorių rūmus ne vėliau kaip prieš tris darbo dienas iki egzamino. Šiuo atveju mokestis už egzaminą įskaitomas kitam Egzaminui arba grąžinamas. Nurodytu laiku nepranešus ir neatvykus į egzaminą, grąžinama tik 70 procentų sumokėtos sumos.

33. Perlaikant egzaminus, už kiekvieną perlaikymą mokama šių taisyklių 29 punkte nurodyta suma.

 

iV. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

34. 2004 metų egzaminų sesijai dokumentai priimami iki 2004 m. rugsėjo 1 dienos, egzaminų sesijos laikotarpį nustato ir iki 2004 rugpjūčio 1 dienos paskelbia Auditorių rūmai.

______________