LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTRAS IR

LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTRAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL PATAISOS INSPEKCIJŲ IR POLICIJOS BENDRADARBIAVIMO VYKDANT LAISVĖS APRIBOJIMO BAUSMĘ TVARKOS PATVIRTINIMO

 

2003 m. kovo 13 d. Nr. 72/1V-75

Vilnius

 

 

Vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos bausmių vykdymo kodekso (Žin., 2002, Nr. 73-3084) 19 straipsnio 3 dalimi ir įgyvendindami Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. spalio 29 d. nutarimo Nr. 1703 „Dėl Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso, Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso ir Lietuvos Respublikos bausmių vykdymo kodekso įgyvendinimo“ (Žin., 2002, Nr. 104-4661) 1.2.1 punktą:

1. Tvirtiname Pataisos inspekcijų ir policijos bendradarbiavimo vykdant laisvės apribojimo bausmę tvarką (pridedama).

2. Šis įsakymas įsigalioja nuo Lietuvos Respublikos bausmių vykdymo kodekso įsigaliojimo dienos.

 

 

 

TEISINGUMO MINISTRAS                                                             VYTAUTAS MARKEVIČIUS

 

 

 

VIDAUS REIKALŲ MINISTRAS                                                             JUOZAS BERNATONIS


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos teisingumo ministro ir

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro

2003 m. kovo 13 d. įsakymu Nr. 72/1V-75

 

pataisos inspekcijų ir policijos bendradarbiavimo vykdant laisvės apribojimo bausmę tvarka

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Pataisos inspekcijų ir policijos bendradarbiavimo vykdant laisvės apribojimo bausmę tvarka (toliau – Tvarka) reglamentuoja Kalėjimų departamento prie Teisingumo ministerijos regionų pataisos inspekcijų bei joms pavaldžių teritorinių pataisos inspekcijų (toliau – pataisos inspekcijos) ir teritorinių policijos įstaigų (toliau – policijos įstaigos) bendradarbiavimą vykdant laisvės apribojimo bausmę.

 

II. Bendradarbiavimo organizavimas ir tvarka

 

2. Pataisos inspekcijos:

2.1. per tris darbo dienas nuo įsiteisėjusio nuosprendžio, kuriuo paskiriama laisvės apribojimo bausmė, nuorašo gavimo dienos išsiunčia pranešimą atitinkamai policijos įstaigai apie asmenis, nuteistus laisvės apribojimo bausme, numatyta Baudžiamojo kodekso (Žin., 2000, Nr. 89-2741) 48 straipsnyje, ir įrašytus į pataisos inspekcijos įskaitą pagal jų gyvenamąsias vietas. Pranešime nurodomas teismo nustatytas paskirtos laisvės apribojimo bausmės terminas, paskirti įpareigojimai ir draudimai;

2.2. apie laisvės apribojimo bausme nuteistus asmenis, išbrauktus iš pataisos inspekcijos įskaitos, per tris darbo dienas raštu informuoja atitinkamą policijos įstaigą;

2.3. ne rečiau kaip kartą per mėnesį tikrina, kaip asmenys, nuteisti laisvės apribojimo bausme, laikosi teismo paskirtų draudimų ir įpareigojimų;

2.4. kreipiasi į atitinkamų teritorinių policijos įstaigų vadovus dėl asmenų, nuteistų laisvės apribojimo bausme, kurių buvimo vieta nežinoma, paieškos su prašymais, vizuotais Kalėjimų departamento prie Teisingumo ministerijos regionų pataisos inspekcijų direktorių ar jų pavaduotojų. Prašyme nurodomi asmens duomenys, žymės ir ypatingosios žymės, kada asmuo pasislėpė, galimos jo slapstymosi vietos, kiti turimi duomenys. Prie prašymo pridedama asmens nuotrauka, teismo nuosprendžio kopija bei turima informacija apie pasislėpimo priežastis.

3. Policijos įstaigos:

3.1. kontroliuoja, kaip asmenys, nuteisti laisvės apribojimo bausme, laikosi teismo paskirtų draudimų ir įpareigojimų. Nustačiusi, kad asmenys, nuteisti laisvės apribojimo bausme, nesilaiko teismo paskirtų draudimų ar įpareigojimų, taip pat jeigu jie sulaikomi arba jiems paskiriama kardomoji priemonė – suėmimas ar administracinė nuobauda – areštas, apie tai ne vėliau kaip per tris darbo dienas informuoja atitinkamą pataisos inspekciją;

3.2. pagal pataisos inspekcijų prašymus, vizuotus Kalėjimų departamento prie Teisingumo ministerijos regionų pataisos inspekcijų direktorių ar jų pavaduotojų, skelbia ir vykdo laisvės apribojimo bausme nuteistų asmenų paiešką vidaus reikalų ministro nustatyta tvarka.

 

III. Baigiamosios nuostatos

 

4. Pataisos inspekcijų ir policijos įstaigų įgaliotieji pareigūnai ne rečiau kaip kartą per pusę metų rengia bendrus pasitarimus dėl laisvės apribojimo bausmės vykdymo ir apie šiuos pasitarimus su pridėtais pasitarimų protokolais informuoja Kalėjimų departamentą prie Teisingumo ministerijos ir Policijos departamentą prie Vidaus reikalų ministerijos.

5. Tvarkos vykdymą kontroliuoja ir koordinuoja Kalėjimų departamentas prie Teisingumo ministerijos ir Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos.

______________