LIETUVOS RESPUBLIKOS ŪKIO MINISTRO

į s a k y m a s

 

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS ŪKIO MINISTRO 2009 m. BIRŽELIO 8 d. ĮSAKYMO Nr. 4-277 „DĖL VP2-1.4-ŪM-02-K PRIEMONĖS „INOKLASTER LT+“ PROJEKTŲ FINANSAVIMO SĄLYGŲ APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2009 m. gruodžio 10 d. Nr. 4-674

Vilnius

 

Vadovaudamasis Projektų administravimo ir finansavimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. gruodžio 19 d. nutarimu Nr. 1443 (Žin., 2008, Nr. 4-132), 29.1 punktu,

p a k e i č i u VP2-1.4-ŪM-02-K priemonės „Inoklaster LT+“ projektų finansavimo sąlygų aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2009 m. birželio 8 d. įsakymu Nr. 4-277 „Dėl VP2-1.4-ŪM-02-K priemonės „Inoklaster LT+“ projektų finansavimo sąlygų aprašo patvirtinimo“ (Žin., 2009, Nr. 71-2904):

 

1. Išdėstau 2 priedo 1.2.4.1 punktą taip:

 

1.2.4.1. Projektas tiesiogiai susijęs su bent vienos iš toliau išvardintų sričių klasterizacija: mašinų ir prietaisų gamybos pramonės, medienos apdirbimo ir baldų pramonės, tekstilės ir aprangos pramonės, maisto ir gėrimų pramonės, chemijos pramonės, informacinių ir komunikacinių technologijų sektoriaus, biotechnologijų sektoriaus, lazerių ir jų komponentų sektoriaus, poligrafijos, kūrybinių industrijų (angl. creative art industries), sveikatinimo (angl. wellness), „eko dimensijos“ sektorių2.

 

Paaiškinimai: pagal Bendrijos valstybės pagalbos moksliniams tyrimams, taikomajai veiklai ir naujovių diegimui sistemą (OL 2006 C 323, p. 1) yra nustatyta, kad, teikiant paramą klasterių veikloms, turi būti atliktas klasterizacijos galimybių tyrimas. Remiantis Lietuvos pramoninės klasterių plėtros programine studija (KTU Verslo strategijos institutas, Kaunas, 2003, p. 76) bei „Klasterių kūrimuisi perspektyvios sritys“ studija (KTU, Inovadis, Klasterių kompetencijos tinklas, Kaunas, 2009) yra identifikuotos potencialios sritys, kuriose galima klasterizacija. Būtina įvertinti, ar projektas yra tiesiogiai susijęs su bent vienos iš studijose išvardintų sričių klasterizacija. Taip pat galimi ir tarpsektoriniai, t. y. keletą aukščiau įvardintų sričių apjungiantys klasteriai.

 

Informacijos šaltinis: paraiškos (B) dalis.

 

 

 

2. Išdėstau 2 išnašą taip:

2 Specialusis atitikties projektų atrankos kriterijus, patvirtintas Stebėsenos komitete (2009 m. lapkričio 17 d. posėdžio nutarimas Nr. 20).“

3. Išdėstau 3 priedą taip:

 

 

„VP2-1.4-ŪM-02-K priemonės

„Inoklaster LT+“ projektų finansavimo

sąlygų aprašo

3 priedas

 

PROJEKTO NAUDOS IR KOKYBĖS VERTINIMO METODIKA

1 lentelė.

Eil. Nr.

Vertinimo kriterijai

Pagrindiniai vertinimo aspektai

Vertinimo skalė

Vertintojo balas

Informacijos šaltinis

1. 

Iš viso:

 

100

 

 

2.

Pirmaeiliai VP2-1.4-ŪM-02-K priemonės „Inoklaster LT+“ (toliau – Priemonė) kriterijai

 

80

 

 

2.1.

Klasterio dydis ir ištekliai.

Aukštesnis įvertinimas teikiamas didesniems bendradarbiavimo junginiams (klasteriams).

Klasterio dydis vertinamas pagal klasterio vienijamų įmonių ir kitų organizacijų skaičių ir klasterio įmonių darbuotojų skaičių.

Papildomi balai suteikiami klasteriams, veikiantiems Lietuvos teritoriniuose vienetuose, kuriuose sukoncentruoti didesni klasterio plėtrai aktualūs ištekliai (verslo potencialas, mokslo potencialas, kvalifikuoti specialistai, regiono tradicijos ir panašiai).

0–5

 

VP2-1.4-ŪM-02-K priemonės „Inoklaster LT+“ paraiškos dėl projekto finansavimo specialiosios (B) dalies forma ir jos pildymo instrukcija (toliau – paraiškos (B) dalis)

2.2.

Projektu kuriamos ir (ar) plėtojamos klasterio techninės bazės įtaka klasterio konkurencingumo didėjimui.

Prioritetas teikiamas projektams, kuriuos įgyvendinant klasterio ekonominė ir technologinė plėtra bus didesnė.

Ekonominės plėtros potencialas vertinamas atsižvelgiant į klasterio produkcijos pardavimo rinkų plėtros tendencijas.

Technologinės plėtros potencialas vertinamas atsižvelgiant į klasterio įmonių bendradarbiavimo su mokslo ir studijų institucijomis intensyvumą, investicijas į mokslinius tyrimus ir technologijų plėtros apimtį, turimus išradimų patentus, licencijas ir panašiai.

0–5

 

Paraiškos (B) dalis

2.3.

Klasterio įmonių eksporto potencialas.

Aukštesnis įvertinimas teikiamas klasteriams, kurių įmonių eksporto potencialas yra didesnis. Eksporto potencialas vertinamas atsižvelgiant į:

– eksportuojančių įmonių dalį klasteryje;

– konsoliduotą klasterio įmonių eksporto apimtį;

– konsoliduotus klasterio įmonių eksporto planus įgyvendinus projektą.

Žodis „eksportas“ apima ir prekių išvežimą į Europos Sąjungos (toliau – ES) valstybes.

0–5

 

Paraiškos (B) dalis

2.4.

Projekto svarba Lietuvos aukštųjų ar vidutiniškai aukštų technologijų verslo plėtrai.

Aukštesnis įvertinimas teikiamas projektams, kurie didesniu mastu prisideda prie Lietuvos aukštųjų ar vidutiniškai aukštų technologijų verslo plėtros ir konkurencingumo didinimo.

 

Prie aukštųjų technologijų veiklos priskirtina veikla, priskiriama šiems Nacionalinio Ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriaus (EVRK 2 red.), patvirtinto Statistikos departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinio direktoriaus 2007 m. spalio 31 d. reglamentu Nr. DĮ-226 (Žin., 2007, Nr. 119-4877) (toliau – EVRK 2 red.), kodams: pagrindinių vaistų pramonės gaminių ir farmacinių preparatų gamyba (21); kompiuterių, elektroninių ir optinių gaminių gamyba (26); medicinos ir odontologijos prietaisų, instrumentų ir reikmenų gamyba (32.5); kompiuterinių programavimo, konsultacinė ir susijusi veikla (62); moksliniai tyrimai ir taikomoji veikla (72).

Prie vidutiniškai aukštų technologijų veiklos priskirtina veikla, priskiriama šiems ERVK 2 red. kodams: chemikalų ir chemijos produktų gamyba (20); elektros įrangos gamyba (27); niekur kitur nepriskirtų mašinų ir įrangos gamyba (28); variklinių transporto priemonių, priekabų ir puspriekabių gamyba (29); kitų transporto priemonių ir įrangos gamyba (30).

Taip pat vertinant atitiktį šiam kriterijui, atsižvelgiama į EVRK 2 red. paaiškinimus, pateikiamus Statistikos departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės svetainėje www.stat.gov.lt/lt/, ir Aukštųjų technologijų plėtros 2007–2013 metų programą, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006 m. spalio 24 d. nutarimu Nr. 1048 (Žin., 2006, Nr. 114-4356).

0–5

 

Paraiškos (B) dalis

2.5.

Klasterio veiklos patirtis.

Aukštesnis įvertinimas teikiamas už didesnę klasterio komandos patirtį atliekant funkcijas, susijusias su klasterių veiklos organizavimu, atstovavimu interesams, vidinių ir išorinių ryšių plėtojimu, metodiniu ir informaciniu aprūpinimu. Ypač vertinamas tarptautinio lygio klasterių srities ekspertų dalyvavimas projekto veiklose.

0–5

 

Paraiškos (B) dalis, verslo planas, parengtas pagal Verslo plano finansavimui gauti pagal Lietuvos 2007–2013 m. Ekonomikos augimo veiksmų programos ir Sanglaudos skatinimo veiksmų programos Ūkio ministerijos administruojamas priemones turinio reikalavimų aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2008 m. kovo 26 d. įsakymu Nr. 4-118 (Žin., 2008, Nr. 36-1297).

2.6.

Projektas sukurs ilgalaikes tyrėjų ir (arba) pagalbinio personalo darbo vietas įmonėse.

Aukštesnis įvertinimas teikiamas projektams, kurie pasižymi didesniu MTTP darbuotojų darbo vietų kūrimo efektyvumu. Efektyvumas vertinamas šiais aspektais: MTTP darbuotojų skaičiaus augimo dinamika (MTTP darbuotojų santykis su visais darbuotojais prieš įgyvendinant projektą ir trejus metus po projekto įgyvendinimo); MTTP darbuotojų kvalifikaciniais pokyčiais (tyrėjų ir pagalbinio personalo santykis prieš įgyvendinant projektą ir trejus metus po projekto įgyvendinimo); MTTP darbo vietų sukūrimo investicijų efektyvumu (projekto investicijų į MTTP infrastuktūrą suma, tenkanti kiekvienai trejų metų laikotarpiu įgyvendinus projektą sukurtai MTTP darbuotojų darbo vietai).

0–5

 

Paraiškos (B) dalis

2.7.

Projekto sąsajos su Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintų Integruotų mokslo, studijų ir verslo centrų (slėnių) plėtros programų įgyvendinimu.

Aukštesnis įvertinimas teikiamas projektams, kurių veiklos labiau siejasi su Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintų Integruotų mokslo, studijų ir verslo centrų (slėnių) plėtros programų įgyvendinimu, pavyzdžiui, projekto tematika ir (ar) vykdytojai yra tiesiogiai susiję su MTTP sritimis, kurias numatyta plėtoti pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintas konkrečių slėnių programas, ir (ar) projekto vieta susijusi su Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtinta konkrečių slėnių programoje numatyta vieta.

0–5

 

Paraiškos (B) dalis

2.8.

Projekto sąsajos su Nacionalinėmis kompleksinėmis programomis, kurių sąrašas patvirtintas Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2009 m. liepos 1 d. įsakymu Nr. ISAK-1368 „Dėl Nacionalinių kompleksinių programų lėšų paskirstymo“.

Aukštesnis įvertinimas teikiamas projektams, kurių veiklos papildo Nacionalinių kompleksinių programų, kurių sąrašas patvirtintas Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2009 m. liepos 1 d. įsakymu Nr. ISAK-1368 „Dėl Nacionalinių kompleksinių programų lėšų paskirstymo“, veiklas ir siejasi pagal tematiką bei vykdytojus.

0–5

 

Paraiškos (B) dalis

3.

 

Aritmetinis balų vidurkis (2.12.8/8)

05

 

 

4.

 

Daugiklis

16

 

 

5.

Antraeiliai Priemonės kriterijai

 

20

 

 

5.1.

Klasterio tarptautiškumo lygis.

Aukštesnis įvertinimas teikiamas labiau į tarptautines pridėtinės vertės kūrimo grandines (tinklus) integruotiems klasteriams.

Be to, atsižvelgiama į klasterio narių dalyvavimą ES iniciatyvose kuriant žinių ir inovacijų erdvę.

0–5

 

Paraiškos (B) dalis

5.2.

Inovacijų veiklos aktyvumas.

Aukštesnis įvertinimas teikiamas klasteriams, kurių įmonių inovacijų veiklos aktyvumas yra didesnis. Inovacinės veiklos aktyvumas vertinamas atsižvelgiant į:

– klasterio įmonių patirtį teikiant rinkai technologines inovacijas;

– klasterio įmonių patirtį diegiant netechnologines inovacijas;

– klasterio įmonių patirtį diegiant į rinką naujus verslo modelius.

0–5

 

Paraiškos (B) dalis

6.

 

Aritmetinis balų vidurkis (5.15.2/2)

05

 

 

7.

 

Daugiklis

4

 

 

 

Pastaba.

Jei nenurodyta kitaip, bendru atveju:

5 balai suteikiami, kai projektas atitinka visus kriterijaus vertinimo aspektus ir požymius, šių aspektų ir požymių kiekybine išraiška yra pranašesnis už kitus analogiško pobūdžio projektus, iš pateiktos paraiškos ir kitų dokumentų galima daryti išvadą, kad planuojami pasiekti rodikliai ir rezultatai yra realūs ir pagrįsti.

3 balai suteikiami, kai projektas atitinka dalį kriterijaus vertinimo aspektų ir požymių, šių aspektų ir požymių kiekybine išraiška yra pranašesnis už kitus analogiško pobūdžio projektus, iš pateiktos paraiškos ir kitų dokumentų galima daryti išvadą, kad planuojami pasiekti rodikliai ir rezultatai yra realūs ir pagrįsti.

0 balų suteikiama, kai projektas visiškai neatitinka kriterijaus.

Tarpiniai balai suteikiami palyginus atitinkamo kriterijaus įvertinimo rezultatus su anksčiau nurodytais balų suteikimo principais.

 

2 lentelė.

Eil. Nr.

Vertintojo skirtų balų pagrindimas

2.1.

 

2.2.

 

2.3.

 

2.4.

 

2.5.

 

2.6.

 

2.7.

 

2.8.

 

5.1.

 

5.2.

 

 

4. Išdėstau 4 priedo 3.1 punktą taip:

 

3.1. Pagrįskite, kad projektas tiesiogiai susijęs su bent vienos iš toliau išvardintų sričių klasterizacija: mašinų ir prietaisų gamybos pramonės, medienos apdirbimo ir baldų pramonės, tekstilės ir aprangos pramonės, maisto ir gėrimų pramonės, chemijos pramonės, informacinių ir komunikacinių technologijų sektoriaus, biotechnologijų sektoriaus, lazerių ir jų komponentų sektoriaus, poligrafijos, kūrybinių industrijų (angl. creative art industries), sveikatinimo (angl. wellness), „eko dimensijos“ sektoriaus.

Pateikite informaciją, kokiose pirmiau išvardytose srityse veikia klasterio nariai. Pagrįskite, kad projektas tiesiogiai susijęs su pirmiau išvardytų sričių klasterizacija.

 

 

 

 

5. Išdėstau 4 priedo 3.4 punktą taip:

 

3.4. Pagrįskite projekto sąsajas su Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintų Integruotų mokslo, studijų ir verslo centrų (slėnių) plėtros programų įgyvendinimu.

Pateikite informaciją, kaip projekto veiklos siejasi su Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintų Integruotų mokslo, studijų ir verslo centrų (slėnių) plėtros programų įgyvendinimu, pavyzdžiui, ar projekto tematika ir (ar) vykdytojai yra tiesiogiai susiję su MTTP sritimis, kurias numatyta plėtoti pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintas konkrečių slėnių programas, ir (ar) projekto vieta susijusi su Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtinta konkrečių slėnių programoje numatyta vieta.

 

 

 

6. Papildau 4 priedą 3.5 punktu:

 

3.5. Pagrįskite projekto sąsajas su Nacionalinėmis kompleksinėmis programomis, kurių sąrašas patvirtintas Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2009 m. liepos 1 d. įsakymu Nr. ISAK-1368.

Pateikite informaciją, kaip projekto veiklos papildo Nacionalinių kompleksinių programų veiklas ir siejasi pagal tematiką bei vykdytojus.

 

 

 

 

 

 

Ūkio ministras                                                                                  Dainius Kreivys