LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL EUROPOS SĄJUNGOS AUKŠTOJO MOKSLO PROGRAMŲ KOORDINAVIMO LIETUVOJE EKSPERTŲ KOMISIJOS DARBO REGLAMENTO PATVIRTINIMO

 

2007 m. sausio 10 d. Nr. ISAK-28

Vilnius

 

Siekdama užtikrinti efektyvų ir kokybišką Europos Sąjungos aukštojo mokslo programų įgyvendinimą Lietuvoje,

tvirtinu Europos Sąjungos aukštojo mokslo programų koordinavimo Lietuvoje ekspertų komisijos darbo reglamentą (pridedama).

 

 

SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRĖ,

PAVADUOJANTI ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRĘ                   VILIJA BLINKEVIČIŪTĖ

______________

 


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2007 m. sausio 10 d. įsakymu

Nr. ISAK-28

 

EUROPOS SĄJUNGOS AUKŠTOJO MOKSLO PROGRAMŲ KOORDINAVIMO LIETUVOJE EKSPERTŲ KOMISIJOS DARBO REGLAMENTAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Europos Sąjungos aukštojo mokslo programų koordinavimo Lietuvoje ekspertų komisijos darbo reglamentas (toliau – reglamentas) nustato Europos Sąjungos aukštojo mokslo programų koordinavimo Lietuvoje ekspertų komisijos (toliau – ekspertų komisija) kompetenciją ir darbo organizavimo tvarką.

2. Ekspertų komisija teikia siūlymus Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijai (toliau – ministerija) ir Švietimo mainų paramos fondui (toliau – fondas) dėl Europos Sąjungos aukštojo mokslo programų – Mokymosi visą gyvenimą programos Erasmus paprogramės (toliau – Erasmus programa) ir Europos Sąjungos Erasmus Mundus bei Tempus programų – įgyvendinimo Lietuvoje bei Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų skyrimo šių programų įgyvendinimui.

3. Ekspertų komisija savo veikloje vadovaujasi Europos Parlamento, Europos Tarybos, Europos Komisijos sprendimais, reglamentuojančiais Europos Sąjungos aukštojo mokslo programų įgyvendinimą, Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos įstatymais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro įsakymais, šiuo reglamentu bei kitais teisės aktais.

4. Į ekspertų komisijos sudėtį įeina ministerijos, fondo, Lietuvos universitetų rektorių konferencijos, Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos, Studijų kokybės vertinimo centro, Lietuvos mokslo tarybos, valstybinių ir nevalstybinių aukštųjų mokyklų, Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų atstovybių sąjungų atstovai, taip pat aukštųjų mokyklų socialinių partnerių atstovas.

 

II. EKSPERTŲ KOMISIJOS FUNKCIJOS IR TEISĖS

 

5. Ekspertų komisija vykdo šias funkcijas:

5.1. teikia siūlymus Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijai ir Švietimo mainų paramos fondui dėl:

5.1.1. Europos Sąjungos aukštojo mokslo programų įgyvendinimo Lietuvoje strategijos, derindama Europos Sąjungos ir nacionalinius aukštojo mokslo prioritetus;

5.1.2. Europos Sąjungos aukštojo mokslo programų veiklos finansavimo iš Europos Komisijos ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų kriterijų;

5.1.3. Erasmus programos intensyvių lietuvių kalbos kursų, intensyvių programų ir kitų projektų organizavimo bei papildomo finansavimo iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų;

5.1.4. Europos Komisijos ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų paskirstymo aukštosioms mokykloms Erasmus programos veikloms vykdyti;

6. Ekspertų komisija, vykdydama savo funkcijas, turi teisę:

6.1. pasitelkti atitinkamų sričių specialistus;

6.2. kviesti į posėdžius ministerijos, kitų ministerijų, fondo, mokslo ir studijų bei kitų institucijų atstovus;

6.3. bendradarbiauti su kitomis Lietuvos ir užsienio institucijomis bei tarptautinėmis organizacijomis Europos Sąjungos aukštojo mokslo programų vykdymo klausimais.

 

III. EKSPERTŲ KOMISIJOS SUDĖTIS IR DARBO ORGANIZAVIMAS

 

7. Ekspertų komisija sudaroma iš ne mažiau kaip 11 ir ne daugiau kaip 13 narių. Ekspertų komisijos nario kadencija yra ne ilgesnė kaip 2 metai (išskyrus Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų atstovybių sąjungų atstovus, kurie skiriami ne ilgiau kaip 1 metams).

8. Ekspertų komisijos sudėtį – pirmininką, sekretorių ir narius – tvirtina ir jų kadencijų trukmę nustato švietimo ir mokslo ministras.

9. Ekspertų komisijos darbą organizuoja fondas. Ekspertų komisijos sekretorius protokoluoja šios komisijos posėdžius. Ekspertų komisijos veiklai reikalingą informaciją kaupia fondas.

10. Ekspertų komisijos posėdžiui vadovauja pirmininkas, pirmininko nesant – pirmininko įgaliotas ekspertų komisijos narys.

11. Ekspertų komisijos posėdžiai rengiami prireikus, bet ne rečiau kaip du kartus per metus. Apie posėdį ir jo darbotvarkę ekspertų komisijos nariams pranešama ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas.

12. Ekspertų komisijos posėdis yra teisėtas, jeigu jame dalyvauja ne mažiau kaip pusė ekspertų komisijos narių. Ekspertų komisijos sprendimai priimami paprasta dalyvaujančiųjų ekspertų komisijos narių balsų dauguma. Jei balsai pasiskirsto po lygiai, lemia posėdžio pirmininko balsas. Esant reikalui ekspertų komisijos nariai dėl svarstomų klausimų gali balsuoti elektroniniu būdu.

13. Ekspertų komisijos sprendimai įforminami protokolais. Ekspertų komisijos posėdžio protokolą pasirašo posėdžio pirmininkas ir sekretorius. Protokolai saugomi fonde. Protokolų kopijos išsiunčiamos visiems ekspertų komisijos nariams.

______________