LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL PRIĖMIMO Į BENDROJO LAVINIMO, PROFESINIŲ BEI AUKŠTESNIŲJŲ MOKYKLŲ, KURIŲ STEIGĖJA YRA ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTERIJA, BENDRABUTĮ TVARKOS APRAŠO

 

2005 m. rugsėjo 15 d. Nr. ISAK-1853

Vilnius

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo (Žin., 1991, Nr. 23-593; 2003, Nr. 63-2853) 36 straipsnio 5, 6, 7 dalimis:

1. Tvirtinu Priėmimo į bendrojo lavinimo, profesinių bei aukštesniųjų mokyklų, kurių steigėja yra Švietimo ir mokslo ministerija, bendrabutį tvarkos aprašą (pridedama).

2. Pavedu profesinių, aukštesniųjų mokyklų vadovams, suderinus su mokyklos taryba, nustatyti konkretų mėnesinio mokesčio už gyvenimą profesinės ir aukštesniosios mokyklos bendrabutyje dydį atsižvelgiant į mokinių tėvų (globėjų, rūpintojų) materialinę padėtį.

3. Nustatau, kad:

3.1. 1 punktu patvirtintas aprašas taikomas mokykloms, kurių teisinė forma yra biudžetinė įstaiga, taip pat viešosioms įstaigoms, kurių savininkė yra Švietimo ir mokslo ministerija.

3.2. Viešosiose įstaigose, kuriose Švietimo ir mokslo ministerija yra viena iš įstaigos dalininkių, priėmimo į bendrabutį tvarką nustato visuotinis dalininkų susirinkimas.

 

 

KULTŪROS MINISTRAS, PAVADUOJANTIS

ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRĄ                                        VLADIMIRAS PRUDNIKOVAS

______________


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos švietimo

ir mokslo ministro 2005 m.

rugsėjo 15 d. įsakymu

Nr. ISAK-1853

 

PRIĖMIMO Į BENDROJO LAVINIMO, PROFESINIŲ BEI AUKŠTESNIŲJŲ MOKYKLŲ,

KURIŲ STEIGĖJA YRA ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTERIJA, BENDRABUTĮ TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Priėmimo į bendrojo lavinimo, profesinių bei aukštesniųjų mokyklų, kurių steigėja yra Švietimo ir mokslo ministerija (toliau vadinama – mokyklos) bendrabutį tvarkos aprašas (toliau vadinama – aprašas) nustato šių mokyklų mokiniams bendrabučių suteikimo, apgyvendinimo, gyvenimo juose ir apmokėjimo už juos tvarką.

2. Mokinių gyvenimą bendrabutyje reglamentuoja Bendrabučio vidaus tvarkos taisyklės, kurias mokyklos tarybai pritarus tvirtina mokyklos vadovas.

3. Mokykla, neturinti bendrabučio, mokinių apgyvendinimui gali sudaryti sutartį su įmone, įstaiga, organizacija, turinčia bendrabutį. Šie mokiniai turi tokias pat teises, pareigas ir garantijas kaip ir gyvenantys mokyklos bendrabutyje.

4. Mokiniai priimami į bendrabutį vadovaujantis Lietuvos Respublikos civiliniu kodeksu (Žin., 2000, Nr. 74-2262), Lietuvos Respublikos švietimo įstatymu (Žin., 1991, Nr. 23-593; 2003, Nr. 63-2853) ir šiuo aprašu.

 

II. BENDRABUČIO SUTEIKIMAS

 

5. Bendrabutis suteikiamas mokyklos vadovo sprendimu, suderinus su mokyklos taryba.

6. Pirmumo teisę gyventi bendrabutyje turi mokiniai, kurie:

6.1. dėl turimų sutrikimų (negali savarankiškai vaikščioti, dėl didelių sutrikimų yra nesaugūs gatvėje) negali kasdien atvykti į mokyklą;

6.2. gyvena kaimo vietovėje didesniu nei 3 kilometrų atstumu nuo mokyklos;

6.3. yra iš socialiai remtinų šeimų;

6.4. patiria šeimose fizinį ar psichologinį smurtą.

7. Esant bendrabutyje laisvų vietų apgyvendinami mokiniai, atsižvelgiant į šeimos materialinę padėtį.

 

III. APGYVENDINIMAS IR GYVENIMAS BENDRABUTYJE

 

8. Dėl apgyvendinimo bendrabutyje sudaroma sutartis, kurioje nurodomos sutarties šalys, jų teisės ir įsipareigojimai, atsakomybė, sutarties terminas, jos keitimo, nutraukimo pagrindai, nurodomas mokinių gyvenimo bendrabutyje pobūdis: nuolat, penkias dienas per savaitę (išskyrus savaitgalius), prireikus ar kt. Sutartis registruojama mokykloje.

9. Mokykla užtikrina, kad mokiniams būtų sudarytos tinkamos gyvenimo, mokymosi ir poilsio sąlygos bendrabutyje (aprūpina bendrabutį baldais ir kitu būtinu inventoriumi).

10. Apsigyvenę mokyklos bendrabutyje mokiniai pasirašytinai supažindinami su Bendrabučio vidaus tvarkos taisyklėmis bei pasirašo aktą dėl inventoriaus naudojimo.

11. Mokiniai, nesilaikantys Bendrabučio vidaus tvarkos taisyklių ar padarę materialinę žalą bendrabučio patalpoms, įrenginiams, baldams ar inventoriui, atsako įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.

12. Bendrabutį rekonstruojant, remontuojant ar dėl kitų svarbių priežasčių mokiniai mokyklos vadovo sprendimu gali būti perkeliami į kitas gyvenamąsias patalpas, nebloginant gyvenimo sąlygų.

13. Mokinių, gyvenančių mokyklos bendrabutyje, maitinimas organizuojamas bei apmokėjimas už maitinimą nustatomas vadovaujantis Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2005 m. sausio 17 d. įsakymu Nr. ISAK-59 „Dėl Apmokėjimo už maitinimą mokinių, gyvenančių bendrojo lavinimo mokyklos bendrabutyje, tvarkos aprašo patvirtinimo“ (Žin., 2005, Nr. 9-309).

 

IV. APMOKĖJIMAS UŽ BENDRABUTĮ

 

14. Bendrojo lavinimo mokyklos mokinių gyvenimo bendrabutyje išlaidas apmoka Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija.

15. Profesinių, aukštesniųjų mokyklų mokiniams (išskyrus našlaičius ir likusius be tėvų (globėjų, rūpintojų) globos) už gyvenimą bendrabutyje reikia mokėti ne daugiau kaip 0,1 MGL dydžio mėnesinį mokestį dalinėms bendrabučio išlaikymo išlaidoms padengti. Konkretų mėnesinio mokesčio už gyvenimą profesinės ir aukštesniosios mokyklos bendrabutyje dydį atsižvelgiant į mokinių tėvų (globėjų, rūpintojų) materialinę padėtį nustato mokyklų vadovai, suderinę su mokyklos taryba.

16. Profesinių, aukštesniųjų mokyklų mokiniai nuo mokesčio už gyvenimą bendrabutyje atleidžiami, jei:

16.1. pedagoginė psichologinė tarnyba, vadovaudamasi Specialiųjų poreikių asmenų sutrikimų ir jų laipsnių nustatymo ir specialiųjų poreikių asmenų priskyrimo specialiųjų ugdymosi poreikių grupei tvarka, patvirtinta Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2002 m. liepos 12 d. įsakymu Nr. 1329/368/98 (Žin., 2002, Nr. 84-3672), nustatė vidutinius ir didelius specialiuosius ugdymosi poreikius;

16.2. dėl judesio ir padėties, klausos arba regos sutrikimų priimami į specialiąją mokyklą sveikatos priežiūros įstaigos siuntimu vadovaujantis Specialiųjų poreikių asmenų priėmimo į specialiojo ugdymo įstaigą tvarka, patvirtinta Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2000 m. vasario 22 d. įsakymu Nr. 158 (Žin., 2000, Nr. 17-421);

16.3. yra iš mažas pajamas gaunančių šeimų, taip kaip suprantama Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro ir Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 1999 m. rugpjūčio 16 d. įsakyme Nr. 64/955 „Dėl mažas pajamas turinčių šeimų moksleivių nemokamo maitinimo organizavimo bendrojo lavinimo mokyklose tvarkos patvirtinimo“ (Žin., 1999, Nr. 72-2245);

16.4. mokinių tėvai (globėjai, rūpintojai) yra nedirbantys neįgalieji.

______________