LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL SAUGOS DARBE FONDO NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

1995 m. kovo 24 d. Nr. 426

Vilnius

 

Įgyvendindama Lietuvos Respublikos Seimo 1993 m. spalio 7 d. nutarimą Nr. I-267 „Dėl Lietuvos Respublikos žmonių saugos darbe įstatymo 88 straipsnyje nurodytų straipsnių įgyvendinimo“ (Žin., 1993, Nr. 55-1065; 1994, Nr. 88-1671) ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1994 m. gegužės 23 d. nutarimą Nr. 392 „Dėl normatyvinių aktų saugos darbe klausimais rengimo ir tvirtinimo tvarkos“, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Patvirtinti Saugos darbe fondo nuostatus (pridedama).

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                                ADOLFAS ŠLEŽEVIČIUS

 

SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRAS                          MINDAUGAS MIKAILA

______________


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

1995 m. kovo 24 d. nutarimu

Nr. 426

 

SAUGOS DARBE FONDO NUOSTATAI

 

BENDROJI DALIS

 

1. Saugos darbe fondas (toliau vadinama – fondas) steigiamas siekiant sukaupti lėšų saugos darbe profilaktikos priemonėms rengti ir įgyvendinti, visuomenei saugos darbe klausimais informuoti, taip pat Lietuvos Respublikos saugos darbe komisijos (toliau vadinama – komisija) darbui organizuoti ir finansuoti.

2. Fondo steigėjas – Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

3. Fondas yra juridinis asmuo, turi antspaudą, sąskaitą banke ir kitus rekvizitus.

4. Fondas savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos žmonių saugos darbe įstatymu, Lietuvos Respublikos valstybinės darbo inspekcijos įstatymu, kitais įstatymais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, kitais normatyviniais aktais ir šiais nuostatais.

 

FONDO LĖŠOS

 

5. Fondo lėšas sudaro:

5.1. lėšos, skiriamos saugos darbe profilaktikai iš valstybinio privalomojo draudimo nuo nelaimingų atsitikimų darbe fondo;

5.2. dalis draudimo prevencinio fondo lėšų;

5.3. komisijos šalių įmokos;

5.4. savanoriškos juridinių bei fizinių asmenų įmokos;

5.5. lėšos, gautos už Valstybinės darbo inspekcijos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau vadinama – Valstybinė darbo inspekcija) paslaugas (Lietuvos Respublikos valstybinės darbo inspekcijos įstatymo 21 straipsnis);

5.6. lėšos, kurias įmonės perveda į fondą, vadovaudamosi Lietuvos Respublikos žmonių saugos darbe įstatymo 79 straipsnio antrąja dalimi;

5.7. kitos lėšos.

6. Dalis saugos darbe profilaktikai numatytų valstybinio privalomojo draudimo nuo nelaimingų atsitikimų darbe fondo lėšų fondui skiriama vadovaujantis Lietuvos Respublikos valstybinio privalomojo draudimo nuo nelaimingų atsitikimų darbe įstatymu.

Dalis draudimo prevencinio fondo lėšų skiriama fondui Draudimo reikalų tarybos prie Finansų ministerijos sprendimu.

Komisijos šalys ir juridiniai bei fiziniai asmenys įmokas į fondo sąskaitą perveda savo iniciatyva ir atsižvelgdamos į Komisijos prašymą.

Įmonių lėšos už saugos darbe normatyvinių aktų pažeidimus, kuriuos nustato Valstybinė darbo inspekcija ir kurių nustatytuoju laiku nepašalinus įvyksta mirtinas nelaimingas atsitikimas, į fondo sąskaitą pervedamos per mėnesį po to, kai nelaimingas atsitikimas ištiriamas. Šių lėšų pervedimą į fondą kontroliuoja Valstybinė darbo inspekcija.

 

FONDO LĖŠŲ NAUDOJIMAS

 

7. Fondo lėšos gali būti skiriamos:

7.1. traumatizmo, profesinių ligų ir kitoms saugos darbe profilaktikos priemonėms įgyvendinti;

7.2. konferencijoms, simpoziumams, pasitarimams saugos darbe klausimais organizuoti;

7.3. visuomenei saugos darbe klausimais informuoti;

7.4. saugos darbe komisijos veiklai organizuoti ir finansuoti;

7.5. kitoms prioritetinėms saugos darbe priemonėms finansuoti (komisijos sprendimu).

 

FONDO VALDYMAS

 

8. Fondo veiklą organizuoja ir jo lėšomis disponuoja (jas tvarko) komisija, veikianti pagal Lietuvos Respublikos saugos darbe komisijos nuostatus, patvirtintus Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1994 m. birželio 30 d. nutarimu Nr. 548 „Dėl Lietuvos Respublikos saugos darbe komisijos nuostatų ir Įmonių saugos darbe tarnybų pavyzdinių nuostatų“ (Žin., 1994, Nr. 53-1004).

9. Komisijos pavedimu fondo veiklą tvarko komisijos sekretorius ir buhalteris, kuriems darbo užmokestis mokamas iš fondo lėšų.

10. Paraiškas gauti fondo lėšų gali pateikti komisijos šalys (profesinių sąjungų, darbdavių, vykdomosios valdžios atstovai), mokslo bei studijų įstaigos, juridiniai ir fiziniai asmenys bei jų grupės.

11. Paraiškos gauti fondo lėšų turi būti įformintos pagal komisijos patvirtintą formą. Paraiškos ir pasiūlymai, neatitinkantys šios formos rekvizitų, nesvarstomi.

12. Pateiktų paraiškų gauti fondo lėšų ekspertizę organizuoja komisija, skirdama šalių atstovus ir pasitelkusi ne mažiau kaip 2 nepriklausomus ekspertus iš mokslo ir studijų įstaigų ir vieną – iš Valstybinės darbo inspekcijos.

13. Paraiškos gauti fondo lėšų einamaisiais metais komisijai pateikiamos ne vėliau kaip iki vasario 1 d., o kitais metais – iki rugsėjo 1 dienos. Komisijos sprendimai priimami ne vėliau kaip per 2 mėnesius nuo paraiškų priėmimo pabaigos.

14. Fondo lėšų skyrimo klausimai svarstomi komisijos posėdžiuose, atsižvelgiant į siūlomų finansuoti priemonių svarbą ir paraiškas. Fondo lėšos pirmiausia skiriamos įmonėms, įstaigoms ir organizacijoms saugos darbe profilaktikos priemonėms rengti bei įgyvendinti, atsižvelgiant į draudimo vykdytojo, Valstybinės darbo inspekcijos rekomendacijas.

15. Komisijos skirtos fondo lėšos pervedamos į paraiškoje nurodytą sąskaitą per 10 dienų nuo sprendimo dėl jų skyrimo priėmimo.

16. Atliktų darbų ir fondo lėšų naudojimo ataskaitas komisijai pateikia 10 punkte nurodytos organizacijos bei asmenys, gavę lėšų iš fondo. Šios ataskaitos tvirtinamos komisijos posėdyje. Ataskaitos, numatomos pateikti komisijai, turi būti suderintos su Valstybine darbo inspekcija.

17. Gautos iš fondo lėšos, panaudotos ne toms reikmėms, kurios nurodytos paraiškoje, turi būti grąžintos į fondo sąskaitą įstatymų nustatyta tvarka.

18. Lėšos komisijos ir fondo veiklai bei komisijos paskirtoms ekspertizėms finansuoti skiriamos vadovaujantis komisijos sudaryta kalendorinių metų sąmata.

19. Komisijos pasiūlymu fondo steigėjas kasmet tvirtina revizijos komisiją fondo finansinei veiklai patikrinti. Revizijos komisijos rezultatai aptariami ir tikrinimo ataskaita tvirtinama komisijos posėdyje. Apie gautas lėšas bei jų naudojimą informuojami fondo rėmėjai bei socialinės apsaugos ir darbo ministras.

20. Kaip saugomos ir naudojamos fondo lėšos, gali kontroliuoti ir Lietuvos Respublikos valstybės kontrolės departamentas.

 

FONDO LIKVIDAVIMAS

 

21. Fondas gali būti likviduotas jo steigėjo sprendimu.

22. Likviduoto fondo lėšos grąžinamos jo rėmėjams, atsižvelgiant į įmokų dydį. Likusių lėšų naudojimo tvarką nustato fondo steigėjas.

______________