LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL YPATINGOS SVARBOS STATINIŲ, KURIUOS PROJEKTUOTI IR STATYTI TURI TEISĘ PROJEKTAVIMO IR STATYBOS VERSLO ĮMONĖS, GAVUSIOS STATYBOS IR URBANISTIKOS MINISTERIJOS KVALIFIKACIJOS ATESTATĄ ŠIAI VEIKLAI, SĄRAŠO PATVIRTINIMO

 

1996 m. liepos 22 d. Nr. 873

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos statybos įstatymu (Žin., 1996, Nr. 32-788), Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Patvirtinti ypatingos svarbos statinių, kuriuos projektuoti ir statyti turi teisę projektavimo ir statybos verslo įmonės, gavusios Statybos ir urbanistikos ministerijos kvalifikacijos atestatą šiai veiklai, sąrašą (pridedama).

2. Šis nutarimas taikomas nuo 1997 m. liepos 1 dienos.

 

 

 

Ministras Pirmininkas                                                      Mindaugas Stankevičius

 

 

 

Statybos ir urbanistikos Ministrė                              Aldona Baranauskienė

 

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

1996 m. liepos 22 d. nutarimu Nr. 873

 

Ypatingos svarbos statiniai, kuriuos projektuoti ir statyti turi teisę projektavimo ir statybos verslo įmonės, gavusios Statybos ir urbanistikos ministerijos kvalifikacijos atestatą šiai veiklai

 

Konstrukciniai sudėtingi statiniai

 

1. Tiltai (išskyrus valstybės automobilių kelių tiltus, projektuojamus ir statomus pagal licencijas, ir vietinės reikšmės kelių tiltus, kai atstumas tarp tilto atramų – 6 m ir trumpesnis); pontoniniai tiltai (perkėlos), kabamieji ir vantiniai tiltai; viadukai; pėsčiųjų požeminės arba virš žemės paviršiaus (virš gatvių, kelių, geležinkelių, daubų, įdubų) iškeltos perėjos; įvairios paskirties pakabinamieji magistraliniai vamzdynai (pagal jų sąvoką, pateiktą normatyviniuose statybos techniniuose dokumentuose).

2. Geležinkelio ir autotransporto tuneliai.

3. Radijo ir televizijos bokštai, radijo navigacijos švyturiai, radiolokatoriai ir radijo ryšio statiniai.

4. Jūrų, upių ir kitų vandens telkinių navigacijos švyturiai.

5. Mechanizuotos biriųjų medžiagų silosinės; virš žemės esantys biriųjų medžiagų monolitinio gelžbetonio bunkeriai.

6. 15 m ir aukštesni (skaičiuojant nuo žemės paviršiaus) įvairios paskirties statiniai (tarp jų bokštiniai statiniai – dūmtraukiai, vandentiekio bokštai, vandens aušyklos); didelių angų (12 m ir daugiau) statiniai; statiniai su keliamaisiais kranais, kurių keliamoji galia – 5 t ir didesnė; statiniai su keliamaisiais kranais (nepriklausomai nuo jų keliamosios galios), jeigu jie įrengiami virš perdangų, po kuriomis esančiose patalpose dirba žmonės; statiniai su eskalatoriais.

7. Statiniai su gelžbetonio ar armocemenčio plonasienėmis erdvinėmis denginių konstrukcijomis (kevalais, klostėmis, kupolais, kabančiosiomis ir vantinėmis konstrukcijomis); statiniai su metalo erdvinėmis denginių konstrukcijomis (kupolais, santvarynais) ir kabančiosiomis konstrukcijomis; statiniai su erdvinėmis medinėmis ir plastmasinėmis denginių konstrukcijomis (skliautais, kupolais, klostėmis, skliautais – kevalais).

8. Statiniai su betoninėmis ir gelžbetoninėmis konstrukcijomis, skirtomis darbams ar procesams paaukštintoje (50–200oC) temperatūroje ir aukštoje (daugiau kaip 200oC) temperatūroje.

9. Statiniai, kurie gali būti veikiami dinaminių (pulsacinių) ar kitų ypatingų apkrovų.

10. Hidroelektrinės (hidraulinės, hidroakumuliacinės) ir hidrotechniniai įrenginiai (pagal jų išvardijimą, pateiktą normatyviniuose statybos techniniuose dokumentuose), išskyrus žemės ūkio melioracijos įrenginius ir pralaidas po valstybinės reikšmės keliais (projektuojamais ir tiesiamais pagal licencijas).

11. Statiniai Baltijos jūroje, Kuršių mariose, hidroelektrinių tvenkiniuose, upėse ir kituose vandens telkiniuose (išskyrus vidaus vandens kelių vagos reguliavimo įrenginius ir statinius privačių valdų vandens telkiniuose).

12. Aerodromai, oro, jūrų ir upių uostai, visuomeninio vandens transporto prieplaukos, visų rūšių transporto terminalai (išskyrus visų šiame punkte nurodytų statinių administracinius pastatus, jeigu jie nenurodyti kituose šio sąrašo punktuose); jūros ir upių krantinės.

13. Gravitacinės atraminės sienos ir smeigtinės atraminės sienos su inkarais ar be jų – 3 m ir aukštesnės.

 

Statiniai su pavojinga technologija, sudėtingi inžinerinės infrastruktūros statiniai

 

14. Branduolinės energetikos jėgainės; kiti statiniai, kuriuose naudojamos ar saugomos branduolinės medžiagos bei jų atliekos.

15. Statiniai, įrašyti į Krašto apsaugos ministerijos Civilinės saugos departamento ir Lietuvos Respublikos valstybinės darbo inspekcijos 1995 m. gruodžio 29 d. įsakymu Nr. 175/195 patvirtintą Lietuvos ūkio pavojingų objektų ir kriterijų, kuriais remiantis nustatomi šie pavojingi objektai, privalantys vadovautis pramoninių avarijų prevencijos likvidavimo ir tyrimo nuostatais, laikinąjį sąrašą.

16. Požeminio vandens vandenvietės.

17. Miestų, jų gyvenamųjų bei pramoninių zonų, miestelių, gyvenviečių vandens gerinimo ir tekalų valomieji įrenginiai, tekalų dumblo apdorojimo, terminio džiovinimo, deginimo bei deponavimo įrenginiai; pramonės įmonių tekalų (jeigu juose yra degių, sprogstančiųjų ir cheminių medžiagų) valomieji įrenginiai.

18. Pramoninių ir buitinių atliekų sąvartynai, šių atliekų rūšiavimo ir perdirbimo ar deginimo statiniai ir įrenginiai.

19. Geležinkeliai, vagonų skirstymo, remonto ir stovėjimo zonos bei jų įrenginiai, geležinkelio techninio aptarnavimo stotys.

20. Magistraliniai ir krašto, sausumos bei vandens keliai, miestų magistralinės gatvės ir jų sankryžos.

21. 6 kV ir aukštesnės įtampos elektros tiekimo įrenginiai ir jų automatika; visi aukštesnės kaip 42 V įtampos kintamosios srovės elektros įrenginiai sprogimo ir gaisro atžvilgiu pavojingose zonose; 1 MW ir didesnės galios elektros generatorių ir turbinų pamatai.

22. Geležinkelių ir troleibusų kontaktiniai tinklai, funikulierių keliai ir įrenginiai.

23. Šiluminės elektrinės; 1,5 MW ir didesnio galingumo katilinės; žemės šilumos paėmimo ir grąžinimo įrenginiai.

24. Naudingųjų iškasenų gavybos (šachtų), tiekimo ir naudojimo požeminiai ir antžeminiai statiniai.

25. Įvairios paskirties magistraliniai ir skirstomieji (pagal normatyviniuose statybos techniniuose dokumentuose pateiktas sąvokas), taip pat povandeniniai vamzdynai; įvairiems inžineriniams tinklams kloti skirti bendrieji kolektoriai; nepraeinamieji, pusiau praeinamieji ir praeinamieji 6 m ir didesniame gylyje klojami tekalų ar kitos paskirties kolektoriai, taip pat kolektoriai, statomi naudojant skydus.

26. Požeminiai, dviaukščiai ir aukštesni sandėliai; vienaaukščiai sandėliai, kurių plotas – 1000 kv. metrų ir didesnis.

27. Dviaukščiai ir aukštesni požeminiai garažai, autoremonto gamyklos; autoservisai (su mechanizuotomis plovyklomis ir dažymo cechais).

28. Stacionarinės degalinės.

29. Naftos produktų ir dujų antžeminės ir požeminės talpyklos.

30. Galvanikos cechai.

31. Dažymo cechai.

32. Krematoriumai.

33. Statiniai, kuriuose naudojami nustatytąja tvarka registruojami slėginiai indai.

34. Šaudmenų ir ginklų sandėliai, uždarosios ir atvirosios šaudyklos.

35. 5000 t talpos ir talpesni šaldytuvai.

 

Statiniai, kurie priskiriami prie ypatingos svarbos statinių pagal paskirtį (nepriklausomai nuo ankstesniuosiuose dviejuose skyriuose nurodytų požymių)

 

36. Visi valstybinės reikšmės statiniai.

37. Bažnyčios ir kiti maldos namai, statomi kaip atskiri statiniai; tos pačios paskirties patalpos, kuriose telpa 100 ir daugiau asmenų, kitos paskirties statiniuose.

38. Teatrai, kino teatrai, cirkai, koncertų salės, sporto salės, universalios salės, kitų pramogų ir parodų pastatai, statomi kaip atskiri statiniai; tos pačios paskirties patalpos, kuriose telpa 100 ir daugiau asmenų, kitos paskirties statiniuose.

39. Stadionai bei hipodromai su keturių eilių ir didesnėmis tribūnomis; plaukimo baseinai: su tramplinais ar kitais įrenginiais šokti į vandenį, bangų kėlimo, povandeninio masažo įrenginiais, taip pat gilesni kaip 1,5 m, ilgesni kaip 10 m ir kuriuose įrengti daugiau kaip 2 plaukimo takai.

40. Muziejai, meno galerijos, valstybiniai archyvai, rankraščių bibliotekos, knygų saugyklos, švietimo, kitos 2000 tomų ir talpesnės bibliotekos.

41. Ligoninės, gimdymo namai, klinikos, dispanseriai, poliklinikos, sanatorijos, pensionai.

42. Švietimo, kultūros ir mokslo įstaigų laboratorijų, bandymų ir eksperimentinės gamybos statiniai.

43. Dviaukštės ir aukštesnės parduotuvės; 1000 kv. metrų ir didesnio prekybos ploto vienaaukštės parduotuvės.

44. Skirtos 50 keleivių ir didesnės autobusų ir geležinkelio keleivių stotys; visos oro, jūros ir visuomeninio upių transporto keleivių stotys.

45. Civilinės saugos centralizuotos slėptuvės, skirtos viso miesto, miestelio, gyvenvietės, jų gyvenamųjų ir pramonės zonų gyventojams bei darbuotojams aptarnauti, visų tipų slėptuvės (tarp jų – pavienių objektų), skirtos apsisaugoti nuo cheminio užnuodijimo ir griūčių; valstybinio lygio civilinės saugos valdymo punktai.

______________