LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 1998 M. BIRŽELIO 22 D. NUTARIMO NR. 743 „DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VALSTYBINIO SOCIALINIO DRAUDIMO FONDO BIUDŽETO SUDARYMO IR VYKDYMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ DALINIO PAKEITIMO

 

1999 m. kovo 23 d. Nr. 329

Vilnius

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio draudimo įstatymo (Žin., 1991, Nr. 17-447; 1994, Nr. 39-702, Nr. 96-1874; 1995, Nr. 89-1987; 1996, Nr. 53-1250, Nr. 98-2232; 1997, Nr. 67-1651; 1998, Nr. 115-3242) 34 straipsniu, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Iš dalies pakeisti Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto sudarymo ir vykdymo taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1998 m. birželio 22 d. nutarimu Nr. 743 „Dėl Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto sudarymo ir vykdymo taisyklių patvirtinimo“ (Žin., 1998, Nr. 58-1616):

1. Išdėstyti 18.1 punktą taip:

18.1. draudėjai, nurodyti šių taisyklių 2 punkte. Draudėjai privalomojo valstybinio socialinio draudimo (iš jo ir privalomojo sveikatos draudimo) įmokas skaičiuoja nuo kiekvienam apdraustajam apskaičiuoto (nepriklausomai nuo išmokų šaltinių) atlyginimo už darbą sumos (įskaitant ir neapmokestinamąjį pajamų minimumą), neviršijančios trijų su puse Statistikos departamento skelbiamo užpraeito mėnesio Lietuvos Respublikos ūkio vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio dydžio, o nuo 2000 m. sausio 1 d. – neviršijančios trijų Statistikos departamento skelbiamo užpraeito mėnesio Lietuvos Respublikos ūkio vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio dydžių, bet ne mažesnio už kiekvieno kalendorinio mėnesio minimalų darbo užmokestį, išskyrus šių taisyklių 19 punkte nurodytas išmokas.

Jeigu su darbo santykiais susijusios išmokos (išeitinės pašalpos, premijos ir kt.), nuo kurių skaičiuojamos privalomojo valstybinio socialinio draudimo (iš jo ir privalomojo sveikatos draudimo) įmokos, apdraustajam apskaičiuotos už ilgesnį kaip vieno kalendorinio mėnesio laikotarpį, maksimali suma įmokoms skaičiuoti ribojama dydžiu, gautu trijų su puse vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio dydžio sumą, o nuo 2000 m. sausio 1 d. – trijų vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio dydžių sumą padauginus iš mėnesių, už kuriuos skaičiuojamos apdraustojo pajamos, skaičiaus.

Jeigu apdraustasis dirba ne vienoje darbovietėje, suma, nuo kurios skaičiuojamos privalomojo valstybinio socialinio draudimo (iš jo ir privalomojo sveikatos draudimo) įmokos, nustatoma kiekvienoje darbovietėje atskirai.

Nustatant minimalią pajamų sumą, nuo kurios skaičiuojamos įmokos, pagrindu imama Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtinta minimali mėnesinė alga arba minimalus valandinis atlygis (priklausomai nuo konkrečiam darbuotojui taikomos darbo laiko apskaitos formos).

Jeigu pagal įstatymus darbuotojas dirba ne visą darbo laiką, įmokos skaičiuojamos nuo atlyginimo už darbą, bet ne mažesnį kaip minimalus darbo užmokestis, perskaičiuotas proporcingai dirbtam laikui.

Jeigu pažeidžiant įstatymus atlyginimas už darbą skaičiuojamas mažesnis už minimalų darbo užmokestį, įmokos skaičiuojamos nuo tam laikotarpiui patvirtinto minimalaus darbo užmokesčio. Nustačius darbo įstatymų pažeidimus, kartu su papildomai priskaičiuota įmokų suma skaičiuojama bauda pagal Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio draudimo įstatymo 38 straipsnį. Visa papildoma darbdavio ir apdraustojo mokama įmokų suma skaičiuojama iš darbdavio lėšų“.

2. Išdėstyti 18.3 punktą taip:

18.3. nuo 1999 m. sausio 1 d. Valstybės saugumo departamentas, Vidaus reikalų ministerija ir Krašto apsaugos ministerija moka privalomojo valstybinio socialinio pensijų draudimo įmokas nuo Valstybės saugumo departamento pareigūnams, Vidaus reikalų ministerijos pareigūnams, Krašto apsaugos ministerijos sistemų profesinės karo tarnybos kariams apskaičiuoto atlyginimo už tarnybą (įskaitant neapmokestinamąjį pajamų minimumą), neviršijančio trijų su puse Statistikos departamento skelbiamo užpraeito mėnesio Lietuvos Respublikos ūkio vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio dydžio, o nuo 2000 m. sausio 1 d. – neviršijančio trijų Statistikos departamento skelbiamo užpraeito mėnesio Lietuvos Respublikos ūkio vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio dydžių, bet ne mažesnio už kiekvieno kalendorinio mėnesio minimalų darbo užmokestį. Šios institucijos taip pat atskaito nurodytų apdraustųjų asmenų mokamas įmokas šių taisyklių 18.2 punkte nustatyta tvarka.

Privalomojo valstybinio socialinio draudimo įmokas bazinei pensijai pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatytus įmokų tarifus moka Krašto apsaugos ministerija už privalomosios karo tarnybos karius ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerija – už motinas (tėvus), auginančias (-us) vaikus, iki jiems sukaks treji metai, o nuo 1999 m. spalio 1 d. – už motinas (tėvus), nedirbančias (-us) ir neturinčias (-us) vaiko priežiūros atostogų, bet auginančias (-us) vaikus, iki jiems sukaks treji metai, bei tradicinių ir kitų valstybės pripažintų religinių bendruomenių ir bendrijų dvasininkus ir tik vienuolyne dirbančius vienuolius“.

 

 

 

Ministras Pirmininkas                                                              Gediminas Vagnorius

 

 

 

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė                                    Irena Degutienė